CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GuaAnakMelaka

[Dunia] Pramugari Thai Oreint

kakikuDibibirmu posted on 26-8-2014 06:12 AM
parti PIS setuju dengan cadangan ni, dalam konsert

Aku sebenanya setuju dgn pengasingan jantina nie. Pasal waktu aku naik flight kadang2 duduk sebelah pompuan. Diorg pun nampak mcm tak selesa. So elok jah diasingkan lelaki dgn pompuan. Pintu depan utk lelaki, pintu belakang utk pompuan.

alesandra posted on 26-8-2014 07:20 AM
masa dia interview tu umur 21-22 tahun masa tgh naik ..first job pulak tu.mana pikir psl polisi.mc ...

Maksud aku, staff McD tu reti pulak diorg suruh cari kerja lain kekdahnya pasal boikot produk Israel bagai. Tapi pramugari MAS takkan takleh suruh cari kerja lain kot. Bagi aku senang jer solution nya, buat dua entiti airline berbeza, satu Islamic dan satu konvensional. Yg Islamic, asing ikut jantina, stewardess tutup aurat dan makeup-free, sediakan surau, bilik wudhu etc. Yg konvensional maintain jer mcm skarang. So, it's ur choice gitu, nak masuk Islamic punya atau konvensional.

poyohabis posted on 26-8-2014 11:17 AM
sakit nak beranak ko bukan mcm sakit gigi..lagi2 pulak kalo hospital kerajaan kan...betul la ko ck ...

Yup. Lagi2 kalau beranak, mmg doktor kena check bukaan faraj dgn jari. Dlm kes tu mmg betul2 darurat lah. Sbb faraj tu sendiri ialah aurat kepada siapa2 pun, kecuali suami. Lainlah kalau suami sendiri doktor.

Muntz posted on 26-8-2014 11:43 AM
Yup. Lagi2 kalau beranak, mmg doktor kena check bukaan faraj dgn jari. Dlm kes tu mmg betul2 darur ...

betul2...doc yg check tu pon tengok tiap2 hari banyak2 org beranak nak di checknye...ms dah sakit malu memang dah tak de la...bab2 aurat mcm suami aku ckp la kepala tutup bawah bukak tak per janji isteri n anak selamat alhamdulillah...sambil gelak2...pd aku lar kalo suami nak isteri tetap berpurdah n nak doc melayu perempuan yg sambut baby dia kene la pegi kat swasta booking doctor terus..kalo hospital kerajaan doc mn yg bertugas jer la yg kita kene...time darurat kan...

kalo suami sendiri doc pon tah2 leh pitam tengok bini sendiri duk sakit nak beranak...penah jd kes sepupu bapak saudara aku..jd doc merawat org bolh tp tuk anak bini mmg tak boleh..anak demam pon dia yg ketar lutut...belum lagi bab2 inject2...

Muntz posted on 26-8-2014 11:37 AM
Aku sebenanya setuju dgn pengasingan jantina nie. Pasal waktu aku naik flight kadang2 duduk sebela ...

kalo yg naik nie bukan suami isteri n anak2 leh la buat pengasingan..kalo family nak asing2 nie payah la..buat lak yg ada anak kecik...kejap nak ke abah kejap nak ke mak...

poyohabis posted on 26-8-2014 11:52 AM
kalo yg naik nie bukan suami isteri n anak2 leh la buat pengasingan..kalo family nak asing2 nie pa ...

Mgkin boleh asing tiga seksyen. Depan skali utk lelaki. Tengah2 utk pompuan. Belakang skali utk family.

Follow Us
poyohabis posted on 26-8-2014 11:51 AM
betul2...doc yg check tu pon tengok tiap2 hari banyak2 org beranak nak di checknye...ms dah sakit  ...

Sbb tu pompuan2 yg amik doktor patutnya further study amik O&G. Doktor2 GP pompuan mmg ramai, tapi tak ramai yg amik O&G. Lagipun secara psikologinya pesakit pompuan lebih selesa dgn doktor pompuan yg belek faraj berbanding doktor lelaki.

nok air tu...
tak sejuk ka pakai mcmtu ja

Muntz posted on 26-8-2014 12:01 PM
Sbb tu pompuan2 yg amik doktor patutnya further study amik O&G. Doktor2 GP pompuan mmg ramai, tapi ...

aku ada tanya kwn2 aku doc pmpuan....depa kata O&G byk docs lelaki sbb lelaki lbh tahan brbnding pmpuan....

malah kt obersea pn ramai  lelaki....

Sbb tu pompuan2 yg amik doktor patutnya further study amik O&G. Doktor2 GP pompuan mmg ramai, tapi ...

Budak perempuan yg ambik doc selalu kalo sambung pon lebih suka jd pakar mata,pakar jantung x ramai yg minat bab2 o&g ni..

GuaAnakMelaka posted on 26-8-2014 12:13 PM
aku ada tanya kwn2 aku doc pmpuan....depa kata O&G byk docs lelaki sbb lelaki lbh tahan brbnding p ...

Tu sebab ramai doc2 lelaki yg ensem2 lak tu.. Leh la buat cuci mata sebelum di seluk tp ganaz la doc lelaki.. Kalo yg cina ok x ganaz sgt. Doc india adoii kalo dia seluk mcm kene rogol sakitnya dah la jari beso.. Harapkan muka separuhnya ensem ala2 pelakon hindustan jer ganaz kumain...nsb la siapa jd bini deme dpt suami ganaz2 ni..

Muntz posted on 26-8-2014 11:43 AM
Yup. Lagi2 kalau beranak, mmg doktor kena check bukaan faraj dgn jari. Dlm kes tu mmg betul2 darur ...

pembetulan, mana ada doktor check bukaan faraj laa Muntz....doktor check bukaan RAHIM aka SERVIKS aka OS OPENING.......faraj aka vagina tu mana ada nak terbuka pun melainkan masa passage of the baby.....so kalo ada doktor yg dok kata dia nak check bukaan faraj ko seligi dia means dia sengaja nak amik kesempatan membelek kerang2an yg bergentayangan,adoyaiiiiii

stress dol nak amik OnG nih sbb tu pompuan x ramai yg amik pakar sbb xleh nak cope........naluri lelaki yg cekal jer yg mampu membuatkan ramai Obstetrician n Gynaecologist ramai lelaki

GuaAnakMelaka posted on 26-8-2014 12:13 PM
aku ada tanya kwn2 aku doc pmpuan....depa kata O&G byk docs lelaki sbb lelaki lbh tahan brbnding p ...

yup, exactly....lelaki lebih cekal berdepan bebanan di OnG nih......sbb tu majoriti pakar OnG adalah kaum adam

axl_bach posted on 26-8-2014 02:22 PM
yup, exactly....lelaki lebih cekal berdepan bebanan di OnG nih......sbb tu majoriti pakar OnG adal ...

bini aku pernah kena check dgn doc laki India OnG di spital kerajaan...ada nurse bersama.

dia pakai sarung tangan n check ...aku kat luar menunggu.

Bila smpi umah,dia bgtaw doc india lelaki check......sjk ari 2 ,aku x bw pi spital gomen...sbb spital pakar swasta byk doc wanita.

manakala wad bersalin pula docs lelaki selamba dtg lihat semua faraj wanita2 terkangkang  ....itu biasa.

yg luar biasa doc lelaki merogol wanita nk bersalin di wad bersalin.......

GuaAnakMelaka posted on 26-8-2014 03:31 PM
bini aku pernah kena check dgn doc laki India OnG di spital kerajaan...ada nurse bersama.

dia p ...

masalah kemaluan isteri diseluk doktor lelaki ataupun bahasa kampungnya nak check OS OPENING (bukan bukaan faraj aka vagina yer @Muntz) mmg terus menjadi polemik.........di spital kerajaan yg ramai tu doktor pelatih yg masih dlm training so dorg mesti laa nak perform or at least observe prosedure berkenaan utk tujuan pembelajaran dan demi kepentingan tugas mereka di masa hadapan.....

dh byk sgt dah perdebatan isu NAK MINTA KERAJAAN BYKKAN DOKTOR PAKAR POMPUAN DI BIDANG O&G nih......aku selalu jer bagi solusi kalo btol xnak doktor lelaki seluk kemaluan isteri2 di spital maka KERAJAAN PERLU MENGHARAMKAN POSTING O&G dari dimasuki oleh DOKTOR PELATIH LELAKI, hanya DOKTOR PELATIH POMPUAN jer yg bleh masuk posting tu.....so selesai masalah.....

nnt bila doktor di klinik2 kesihatan/desa di pedalaman xder doktor pompuan hanya ada doktor lelaki yg xtau pape pasal masalah O&G jer then ada kes kecemasan berkaitan persalinan di kawasan tersebut baru nak mendapat bahana dia......lol

Last edited by axl_bach on 26-8-2014 05:32 PM

poyohabis posted on 26-8-2014 11:13 AM
sakit nak beranak la..msk wad dah bukak laluan rahim 3cm...dah pakai purdah siap berbesi ko...aku  ...

Laaaaa...tak rimas k nanti nak teran2
Pakai purdah lagi

Aku ingat setakat cek perut biasa j

axl_bach posted on 26-8-2014 05:30 PM
masalah kemaluan isteri diseluk doktor lelaki ataupun bahasa kampungnya nak check OS OPENING (buka ...

Berkira sangat bab seluk menyeluk ni
P bersalin kat rumah panggil bidan kampung j lah

axl_bach posted on 26-8-2014 02:22 PM
yup, exactly....lelaki lebih cekal berdepan bebanan di OnG nih......sbb tu majoriti pakar OnG adal ...

mcm keje chef la
org lelaki sesuai nak cope keje tough mcm nie
bukan sbb org pompuan tak reti memasak

alinone78 posted on 26-8-2014 06:51 PM
Laaaaa...tak rimas k nanti nak teran2
Pakai purdah lagi

tu la yg peliknya..tp dia bukak gak purdah tu tinggal tudung jer..kira ok la kan..aku ms nak bersalin ari tu tudung semua pon dah ilang...doc lak laki perempuan india,cina n melayu semua ada...diseluk2 nak tengok en.rahim bukak ke tidak alih2 emergency operate ..pakar bius doc cina lelaki...doc yg operate lelaki..ha ambik dr malu awal2 alih2 kebanyakannye doc lelaki yg uruskan...