CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mautau

kenduri nikah simple

bagus la tu buat kecil-kecilan. buat besar2 an tpi berhutang sana sini buat sakit kepala je nnti. abaikan lah ckp org tu. aku pun nak buat kecil2 an tapi mak aku xbg

kena explain betul2 kat org kampung why kita x buat kenduri kawin besar-besaran.. bukannya x tau mulut makcik2 melayu ni, bila kata buat akad nikah dan ada buat makan skit2 je, terus diorg dah pikir yang couple nak kawin ni mesti dah terlanjur..

masa aku nikah, tersangatlah simple, tersangatlah tak membazir,

aku nikah dekat pejabat agama je,  sebenarnya aku nikah dekat pejabat agama tu sebab aku ade kes tak jadi kahwin beberapa bulan sebelum tu, tp org keliling semua pk aku dah kahwin, dan suami aku pon setuju nikah dekat pejabat agama je,

Alhamdulillah baru je disahkan pregnant,

mautau posted on 27-8-2014 07:25 AM
Benda rare. Harusla org dok bercakap. X semestinya benda tu x elok kan. Hehe.

Caio sis. Tp aku ...

letak gambar nak bagi orang kenal pengantinnya mana satu... aku ni pemalu..jarang keluar rumah.... masa sekolah, belajar jauh.. universiti lagi jauh...bila dah keje memang dah tinggal rumah sendiri... pendek kata, cuti2 je ada di di kampung...kadang2 ada je orang kampung yang tak perasan pun kewujudan aku...haha...

mautau posted on 27-8-2014 11:15 AM
Aku leh bayangkan betapa meriahnya makanan ko jamu tetamu. Hehe

hehe meriah mmg bab makanan... lapo lak cite makanan ni

buat je kecil kecilan.. adik beradik aku kawen semua buat kecil kecilan, xde nya org nak ngata..

kalau depa nak ngata pun, biarkan aje..bukan depa nak bagi duit pun.. lambat laun, senyap la..

aku dulu pun buat kecil kecilan.. jemput jiran kiri kanan, adik beradik ayah dan mak,. lepas akad nikah buat doa selamat dan makan2.. buat lepas isyak..

lagi berkat majlis daripada buat karaoke, campur jantan betina, dedah aurat sana sini dan dapat bini pulak dah hilang dara.. wakakakaka...

ko xde duit lepas kawen depa nak tolong ke??

Follow Us
kalau nak buat besar- besaran pun boleh...buat kat rumah anak yatim sambil menderma dan bagi angpow...dapatlah anak2 yatim merasakan majlis yang meriah...

Buat atas kemampuan kita je la dik..jgn di fikir sgt apa orang lain nk fikir. Hutang2 semua tu bukan diorang nk bayar utk kita pun kan. Yg penting, perkara wajib dah buat. Lps kawin lagi nk guna duit banyak..apapun..tahniah atas perkahwinan..

awanjingga posted on 26-8-2014 10:14 AM
ada je..sepupu lelaki aku nikah je ..panggil org masjid , makan roti canai..

sempoi giler... ...

wah... terbaik dari ladang... yang penting, zahirkan rasa kesyukuran kita...

awanjingga posted on 26-8-2014 10:14 AM
ada je..sepupu lelaki aku nikah je ..panggil org masjid , makan roti canai..

sempoi giler... ...

Hehee.terbaek la!

Ada jg nikah kat masjid,pastu buat mkn2 mee & teh 0 je..

Pas kawen xde hutang.
Sanding,hantaran pn xdo.
Yg ado,cincin nikah.

Buat yg wajib katanya.
Janji hidup hepi.

kenduri kecil kecilan jimat duit, bley guna untuk benda lain...

TT, tak salah pun buat kenduri kecil-kecilan. Ada je kawan I yg buat akad nikah aje, tempah bihun goreng jamu org masjid aje. Alhamdulillah, dah 3 tahun diorang kawen, bahagia aje. Kalau mampu nk buat grand2 apa salahnya, tp kalau bleh jgn la smpai kena buat loan puluh2 ribu semata2 nk buat mjlis kahwin gah kan. Ini mmg I tak setuju sbb nnt tak pasal2 lps kahwin kena tanggung hutang berpuluh ribu dh, lpas tu kalau pregnant awal, nk fikir brg anak anak lg, nk byar hutang lg. Huhu.

I masa kahwin haritu, buat kat dewan, tempah baju, pelamin, semuanya ikut kemampuan. I dan suami kumpul duit sendiri, takda berhutang 1 sen utk majlis kahwin kitorang, semua bayar cash. Kitorang buat setakat yg mampu dan setakat yg duit ada saja dari hantaran, sewa dewan, baju, pelamin, bunga telur. Tak payah grand takpe, janji kita happy. Utk goodies bag mmg kitorang tak beli sbb ramai saudara mara dan jiran2 dh sponsor, so dh jimat bajet utk goodies bag kt situ. Kitorang cuma beli bunga telur aje, telur pun ada saudara yg sponsor. Bab makan2 and katering mmg parents I (kenduri belah I) dan parents suami (kenduri belah suami) sponsor.

Alhamdulillah, ckup aje duit yg I dan suami kumpul smpai bleh pegi honeymoon kat Krabi, siap shopping. Lepas kahwin, kitorang takyah pening kepala pk nk bayar hutang kawen ke hape. Fokus pd rumah pulak, baki duit yg ada tu kitorang beli perabot rumah.

ikaizraa posted on 26-8-2014 05:13 PM
ohhh kesian psl catu ropenyeeee. hahahaaa.
igt kesian psl kwn aku yg x dpt buat resepsi tu..
yg ...

Mcm kwn I la ni, nk buat majlis kahwin grand. Dia nk tempah baju kat designer yg dh ada nama, nk make up artist gah mcm Nurul Shukor, nk photographer yg slalu amek gmbar kawen para retis. Masalahnya BF dia gaji kecik aje. So smpai skrg tak kahwin2 lg, sbb tak da duit lg utk semua itu.

kakakmanis posted on 31-8-2014 01:07 PM
Mcm kwn I la ni, nk buat majlis kahwin grand. Dia nk tempah baju kat designer yg dh ada nama, nk m ...

yg kesian si bf dia tu. maybe si bf nk ajak kawin cpt utk elak maksiat kan..
mcm aku awal2 dah ckp xnk majlis grand. bf aku lg suke. hehe. aku pun xnk la susahkan pihak dia kan. aku sedar aku ni bljr smpi thp mane. cuma hantaran je la aku tetapkan nk brp. and Alhamdulillah dia setuju dgn amount yg aku mintak tu. aku ckp tu bkn utk personal use tp mmg utk byr hutang2 majlis.

Aku rasa kalau aku dh pengantin tu sndiri bgtau bt mjlis kecil2an aku trus fhm. Kecuali kalau pengantin xde ckp pasal aku pernah gak kena penganton tak ckup kad so dia jemput kawan ke majlis sanding pakai mulut dan sms aje. So aku rasa cm x pelik kot kalau org masih tanua bila majlis sandingnya.maybe utk dorang reserve tarikh ke apa.

ikaizraa posted on 2-9-2014 09:22 AM
yg kesian si bf dia tu. maybe si bf nk ajak kawin cpt utk elak maksiat kan..
mcm aku awal2 dah c ...

samala, I dulu pn masa nk kahwin, I dh ckp kt suami I before kami kahwin, kita buat takat yg termampu aje.
dan I takde lah letak hantaran tinggi menggunung sgt. I pn tanak la menyusahkan suami I (masa tu BF I).

at least duit yg dia simpan tu bleh guna utk beli keperluan lain, contohnya, beli perabot rumah. cmtu laaaa. kenduri kahwin i dulu mmg ada pelamin dan bersanding bagai tp semuanya serba sederhana. ikut kemampuan kami. takdelah grand smpai pelamin grand ala2 buat mjlis kat hotel, kek 18 tingkat semua tu. hehehe.

lgpun parents I dh pesan "Lps kahwin nnt lg byk nk pkai duit, so jgn boros sgt duit utk majlis kahwin. Buat takat yg mampu aje." janji bahagia dan gembira. itu yg plg penting.

Last edited by kakakmanis on 2-9-2014 07:45 PM

Kalau mampu dan mmg ada ada hati nak menjamu orang ape salah nya. Nama pun mampu kan. Yang tak mampu jangan la terlebih lebih macam nak kawen artis. Depa tu ada sponsor. Yang rakyat marhaen sapa nak sponsor.
Yang nak buat kecik2 pun boleh. War war kan da kawen cukup dengan seekor kambing. Kambing pun besor mana. So phm phm le..
Yang lain dok sebok tanya majlis besor bila nak buat tu sebok nak jd centre of attention. Amoi buat baju iols ni merungut baju kurung sekarang org tmpah macam baju kawen. Padahal kawan yg kawen

..buat mana yg wajib asalkan afdal.

saya dah siap pesan dgn anak2..jgnla menyusahkan nak kawin nanti. tutup telinga kalau ada kengkwn sibuk menanya atau stat banding2kan.. yg menanggungnye nanti awak dan pasangan..

kakakmanis posted on 31-8-2014 01:03 PM
TT, tak salah pun buat kenduri kecil-kecilan. Ada je kawan I yg buat akad nikah aje, tempah bihun go ...

Iols baca sbb deme dah upkan blk thread ni..

Aku rase mcm grand je mjlis ko..xde la sederhana mana..mcm majlis yg biase org buat..cuma mhkun org sponsor tu yg jd jimat..mgkin ikut pndapat masing2 grand tu mcm mane..sederhana pada aku xde pelamin bagai takat akaf nikah n kenduri kecil kecila ..

Lula2 posted on 7-9-2014 05:24 PM
Iols baca sbb deme dah upkan blk thread ni..

Aku rase mcm grand je mjlis ko..xde la sederhana m ...

Dear, majlis I tak grand pun. Sederhana aje. Mmg dgr mcm grand sbb I buat kt dewan, ada pelamin bagai kan? Tp, dewan tu murah aje sewanya, I ambil dewan yg plg murah, ikut kemampuan. Pelamin, baju sanding, mekap, semuanya ambil pakej yg minimal saja yg mengikut kemampuan kami.

Majlis belah lelaki pulak, tak ada sanding2 cuma ada acara makan beradab saja, so kami just sewa baju and upah mekap saja utk majlis pihak lelaki. Bilik pengantin pun hias sendiri, lg puas hati.

Photographer pun cuma majlis belah I aje, itupun kami ambil yg murah aje. Majlis belah husband, ada saudara and kawan dia tlng ambil gambar. Since takde sanding2 belah husband, so kami tak upah photographer  sbb membazir. Nasib baik mmg ada saudara and kawan dia yg pndai ambil gambar.

As what I said in my previous post, kami suami isteri guna duit yg kami kumpul slama ni. Semuanya kami byar cash. Alaaa, kami memasing baru keja 3 tahun aje, so byk mn la sgt kami dpt simpan. So, that's why I ckap, mjlis I mmg serba sederhana. Sbb dr duit yg kami kumpul tu, siap ada balance lg utk pegi honeymoon and beli perabot rumah serba sedikit lepas kahwin. Kalau majlis kahwin I grand, harus duit tu semua dah habis dilaburkan utk mjlis kahwin kami dulu.

Duit hantaran yg suami bg kat I, I siap bg separuh kat parents. Separuh lg I simpan. Utk belanja kahwin, I guna my savings, yang.

Yg psl sponsor tu, bkn kami yg minta tp dh mmg saudara mara and jiran tetangga nk sponsor, so kami bersyukur sgt dan berterima kasih. Kalau ikutkan, mmg plan kami tak ada goodies bag sbb kami tak ada budget utk itu, kami cuma plan nk bg telur rebus yg diletak dlm kotak aje sbg buah tgn utk tetamu. Itu saja. Tp tak sangka pulak rmai yg nk sponsor utk goodies bag.

Alhamdulillah. Majlis kahwin kami berjalan lancar dan selamat semuanya spt yg kami inginkan walaupun dlm keadaan serba sederhana.

Last edited by kakakmanis on 7-9-2014 06:04 PM