CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: piao

All About Neelofa Vol 1

Nak nyampuk sikit.

First scene Lofa utk Dollah Superstar adalah awal Ramadhan 2013. Bulan Masihi kena check baliklah.

Masa menunggu scene dia tiba, dia baca buku yg Diana Amir tulis tentang penghijrahan nya. Diana Amir ada promote buku ni di Meletop.

Yg aku tulis ni berdasarkan apa yg Lofa pernah post di IG nya.

Santeira posted on 27-11-2014 02:15 PM
i said it could be. dalam argument ko, ko terus tuduh dia ada hasrat berhijrah masa shooting dolla ...

sebab sebelum ni ramai yang verify dia dah lama berhasrat berhijrah. even dia pun cakap benda yang sama.. u wait, if i find which part that says it is before the shooting of DS, i will put it here...

She-eh posted on 27-11-2014 02:37 PM
Nak nyampuk sikit.

First scene Lofa utk Dollah Superstar adalah awal Ramadhan 2013. Bulan Masihi ...

terima kasih kerana share. Boleh dikatakan dia dah ada niat tu sebelum mula first scene dalam DS.. kalau based apa yang dia share dalam IG dia, macam she-eh kata tu la..

naszrain posted on 27-11-2014 12:30 PM
Hai semua. I salah seorang SR dlm ni. Start minat neelofa sjak dia pakai tudung. Tp minat tu jadi ma ...

hye dear. thank you sebut nama i

btw weols karatz lopa mmg sentiasa cuba jadi karatz x overdose. tapi haters akan tetap cakap the other way around. what to do kan. hehe

btw, iols pun wonder hal yg sama.

bab penghijrahan lopa, iols pun rasa sheols kena lebih usaha. iols pun harap sheols dpt jadi mcm ummi nazeera & irma

so far iols suka tudung sheols. tutup dada. dressing pun not bad. cuma cover pengantin tu jela seksa. huh

angsaemas posted on 23-11-2014 02:17 AM
Ratu "SANGAP" dah mari bagi hujahan yg bermotip "tak dengki" dia..
Tak pnah tgok hater segigih ini. ...

clap clap....well said

iols cannot brain thp kebusukkan hati sheols towards DR Queen Lopa....

Nak nyampuk sikit.

First scene Lofa utk Dollah Superstar adalah awal Ramadhan 2013. Bulan Masihi ...

dia cuma baca buku tu pada masa tu, tak semestinya ada niat mahu berhijrah pada masa tu though.

Follow Us
Hai. Penghijrahan Lofa pun jadi hal.

Keikhlasan and motif dia berhijab hanya TUHAN yang tahu. Sekian.

Pelik and seram bila aku baca posting orang yang mati-mati claim penghijrahan Lofa tak berapa nak ikhlas.

oklah .... dah2 ..
moh kita buat  charity (kalo mampu lah).. lopa tgh buat  charity sale.. sapa2 yg  
nak beli sambil menderma ..sila .. iolls mampoo telan air liur

p/s :  ni dr wan khatijah IG ..

wankhatijahcoline Bismillahirrahmanirrahim,

Today I would love to introduce the first 'Celebrity Charity Sale' for exclusive and authentic handbag collection!
And what a lovely way to start by having the ever gorgeous Malaysian Sweetheart, Noor Neelofa as the first seller! Yes siapa yang tak kenal dengan celebrity Meletops dan juga usahawan wanita berjaya ni. Kali ni ialls rasa berbesar hati Lofa sudi contribute her collection branded handbags for charity purpose..known her as a handbags lovers and collector. So here we go..
This is sneak peak of her 1st round #celebritycharitysale..will upload d details and price soon!
Thank you so much dear @noorneelofa for joining#wankhatijahcelebritycharitysale#sebahagianhasiljualanakandidermakan#semogadipermudahkandandiberkati#morecelebrityarewelcometojoin
#wkcdesignerhandbags#0122818678
8h

Nak nyampuk sikit.

Yup tu betul, lpas abis shoot pilot cafe dalam blan 5 gitu baru dia shoot filem ni, Dlm blan 7 gituu..

*** Eh, aku igt lofa xjd pg jepun, rupenye jadik jugak.. Lmbat sehari dri fafau rupanya.. Hehe.. Lofa, mu asik update jalan makan je kat jepun.. Tgok muka skit...

Pada yg x pasti lofa berhijab seblum or slps film dollah superstar ni ada sedikit artikel..
Ada 1 lg filem lofa yg dah shoot 2 thun yg lalu sblom dia berhijrah iaitu PILOT CAFE..
harap xder la yg confuse nanti

Credit: Oh bulan

Seperti yang sedia maklum, ramai selebriti wanita tanah air sudah memakai hijab bersempena dengan bulan Ramadhan yang penuh keberkatan ini.

Langkah positif itu turut dilakukan oleh pengacara sebuah rancangan hiburan, Neelofa. Bagaimanapun, penghijrahan dirinya itu membuatkan ramai peminat tertanya-tanya adakah Neelofa akan berundur daripada dunia hiburan tanah air.

Malah, ada juga yang memperlekehkan penghijrahan Neelofa dan mengandaikan bahawa dia bakal menjadi ‘ustazah segera’ seperti selebriti yang lain.

“Apabila niat berhijab ini terlaksana saya paling risau kedudukan saya sebagai pengacara program MeleTop memandangkan kandungan rancangan tersebut lebih terarah kepada bidang hiburan. Tapi Alhamdulillah, nampaknya tak ada masalah yang besar dan mereka tetap akan menerima saya.

Apabila berhijab tak semestinya saya kena jadi ustazah segera sedangkan masih banyak lagi hal-hal agama yang saya perlu pelajari dan dalami. Saya tak mahu menjadikan perubahan ini sebagai sesuatu yang drastik tapi cukuplah kalau saya belajar perlahan-lahan dan pada masa yang sama membawa manfaat kepada diri saya dan orang lain juga.”

Bagaimanapun, Neelofa berharap agar dua buah filem lakonannya, Pilot Cafe dan Dollah Superstar yang bakal ditayangkan tak lama lagi tetap mendapat sambutan meskipun memperlihatkan imejnya yang tidak bertudung sebelum ini.

“Yang lepas tetap lepas dan perkara tersebut tak menjadi masalah besar pun kepada saya. Apabila saya berubah yang sudah terjadi tetap tak boleh diubah. Tak adil bagi saya untuk mengabaikan filem yang bakal keluar semata-mata kerana isu bertudung.” Last edited by angsaemas on 27-11-2014 07:19 PM

shachihata33 posted on 27-11-2014 11:52 AM
pada aku x perlu persoalkan kenapa dah lama kawen pun tak diterima sepenuhnya oleh keluarga?..  adak ...

Ada jer mak mertua bg sejambak bunga kat menantu dia ni dulu.
Aku rasa part hari raya haritu..lofa pnah ckp boring beraya di kedah sbb x merasa masakn nenek..

Maybe dorg dah meeting sblum raya..masing2 jumpa parents lepas tu daddy dorg blik  pasir mas tp lofa dah blik kl dulu.
Klau di amati ig sorg menyorang mcm tu bunyiknya..

Tgok kat ig ameera dorg beraya smpai seminggu lebih di kelantan smpai aku yg kehairanan..x reti blik kl ke dorg ni??

Thun lepas semua blik kedah..

Since ini bng lofa mohon aku tepek beg2 lofa utk charity mcm yg outcast post tu..yg ni lebih detail

[/url

[url=http://postimage.org/]

adeqo posted on 27-11-2014 12:50 PM
Kannn aku pun same... Xnak dia gosipp dgn sesape... Baik si hans ke kerabat ke apebende ke... Bosa ...

Kihkihkih..
Klau mcm tu kita gossip ngan pak jambul jah
X pun ebby yus

nanazulkifli posted on 27-11-2014 08:02 PM
Kat ig bella kakak lofa ada die post pic daddy dieorg nak hadiahkn  n beli rmh 3.5 mil utk die n lof ...

Wow....kayanya daddy derang..

nanazulkifli posted on 27-11-2014 08:02 PM
Kat ig bella kakak lofa ada die post pic daddy dieorg nak hadiahkn  n beli rmh 3.5 mil utk die n lof ...

Belseronok la bella..CLA pun dpt..

Lopa wat charity?? Kena hencap lagi la dikatakan jakun & pipi tersorong2

mrsLucky posted on 27-11-2014 08:05 PM
Wow....kayanya daddy derang..

Hidup dia orang dipenuhi dgn kemewahan. Tapi mujurlah, anak-anak tiri daddy ni rajin cari duit.
Lepas penat kerja, pergi holiday

Terkejut tengok salah satu beg Lofa tu dijual hampir rm15000

naszrain posted on 27-11-2014 12:30 PM
Hai semua. I salah seorang SR dlm ni. Start minat neelofa sjak dia pakai tudung. Tp minat tu jadi ma ...

tak sangka ada jugak org yg perhati comment i dgn mata hati..bukan nafsu semata nak bash karat lofa semua penjilat lofa. terima kasih noks... pasal jual lens warna-warni, aku pun terfikir gak.Tapi pd aku, kalau kita x jual baju seksi sebab takut bersubahat bila org pakai dedah aurat, mcm mana pula dgn isteri2 solehah yg pakai seksi hny utk suami?..klu x de org jual baju seksi, payah jugak kot? (sebab aku penggemar baju seksi) hihihi... So kalau x jual lens warna-warni, x dpt la isteri solehah melama dalam rumah. ibarat gitu kot? tp berapa 100% je kan yg beli sebab berhias utk suami?... Kalau nk kata hukum jual tu, aku pun x terjawab.

err kenapa aku perasan, ummi nazeera skrg pun dh semakin seksi pakaiannya. dulu tudung labuh, skrg makin singkat dan ketat..

Bella privet. Kan insta dia

darlingangel posted on 27-11-2014 01:39 PM
assumptions or not, if you can, explain why sekejap u guys kata si Neelofa ni tak berhijrah cara m ...

aku try jawab persoalan yg merungsingkan fikiran ko..hope ko dpt terima pandangan aku.
kenapa lofa slow2 hadir usrah, jaga solat, tapi masih boleh terima watak2 mcm duduk atas peha awie? pada aku, sebab dia sedang belajar. dia baru nak mencari ilmu yg betul. maybe sblm ni dah blajar agama tp tak praktikkan betul2. jd sikit2 dia bljr. dalam masa yg sama dia masih dia yg seksi. cuma mungkin dia berlawan dgn iri sendiri. biarlah aku seksi, yg penting aku jaga solat. biarlah aku seksi, yg penting aku cuba belajar agama. Of course dalam hati dia berdoa yg dia akan betul2 faham hidayah Allah.

sama mcm org biasa yg sekolah agama, belajar agama, dengar ceramah agama, tp tak pakai tudung. tau dosa pahala, tapi masih buat dosa. so, mcm tu lah lofa waktu tu. tau dia buat dosa, dalam masa yg sama cuba mendalami islam. dan ko pun nampak akhirnya dia boleh tinggalkan seksi dia dan pakai pakaian yg lebih sopan (pada aku belum betul2 menutup aurat). apa pun, semoga dia faham erti 'menutup aurat' yg dituntut dalam islam