CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ilhamammar

Ghost Repeller

Assalamualaikum...

Buat pembace2 skalian..mintak maaf sebab lambat huppdatee.. sbb aku ni leh update kat opis jer tu
pun kene cover2 skit..boleh kene kaunseling wooo...tmpt keje aku ni cam skolah skit.. hp pn x leh pegang
mase dkt floor...so tanpa lengah2 lg sementara xde  "watch dog", aku sambung tp maybe x panjang kot.

Sambungan...

Recap balik : ubat through phone call, kene kacau ngan makhluk terbang2..
campak garam..settle...

Keesokan harinya aku call mak si Ain ni tnye keadaan mcm mane..Mak Ain bg tau Ain tdo dan buat mase tu, keadaan
stable.. So aku pn da lemau sbb berlawan ngan menatang hanjing tu..aku niat nak rehat jer kat rumah...pegi mengubat
dalam keadaan x fit mengundang petake kat diri sndri.. So aku pn ingat nak lepak2 jer la.. Then ptg skit aku
gi lepak ngan Naz.. Ingat x citer lepas mak Ain ckp yg Ain ngah gayut tepon sblm meracau kan? Da tentu la gayut ngan
Naz sbb diorg kapel.. And rupe2 nye ade citer jugak...

Cerita Naz
(Aku kat sni adalah merujuk kpd Naz)

Cam biase, tiap2 malam mmg aku akan gayut ngan Ain la..cinta separuh nyawa la katekan.. Rindu awk 200% kan...hahaha
So mase aku ngah gayut2 ngan Ain, ade satu part tu tetibe Ain diam and aku x pasal2 meremang bulu roma.. Rase seram sejuk.
Aku perasan da Ain pn tetibe cam lain.. senyap jer.. Lepas aku tnye balik kali tetibe die tengking aku ngan suare yg garau.
Terkejut aku.. Suare tu bgtau " Jangan ganggu Ain!!Dia hak aku!!!" tros talian terputus. Cubaan call semula tidak kesampaian
sbb enggage.

Ketika ni aku hnye ade rase risau and terpk name Ammar jer.. Aku tros memicit2 button HP aku mencarik name Ammar. Setelah name
Ammar tertera, aku cbe nak call tp ade sesuatu yg buat cbe menarik pehatian aku sblm aku tepon si Ammar. Aku nampak mcm ade
beberape org tgh lalu lalang dkt tepi tingkap aku which is impossible sbb umah aku umah flat dan aku dkt tingkat dua.. Aku mcm
terpukau.. Nak jerit, suare terkunci, nak bergerak mcm xde kaki dgn tangan.. Muke dan mate aku hnye terkunci dkt tingkap.
Aku x mampu nak tutop mate pn.. Dari nampak org lalu lalang, skrg aku nampak org2 ramai tu sume benti btol2 dpn tingkap aku..
Nmpk jugak mcm dorg makin dekat dan makin dekat.

Aku panik.. Nak bace ape pn aku da x ingat da.. Aku hnye pk ape bende kat luar tu dan ape akan jd kat aku.. Namun, sms yg masok
dkt hp aku seolah2 menyedarkan aku dr keadaan koma dalam sedar tu.. Aku tgk dkt hp, sms dr maxis.. peringatan tarikh luput
hampir kunjung tibe... demm..Dari mate aku tgk hp, aku pandang balik dkt tingkap.. Da ilang..alhamdulillah..Aku pnye lega
mcm baru lepas memerut...Tros baring dan tertdo...

Jam menunjukkan pukul 1130 mlm.. Waktu aku terjage dari tido.. Dalam keadaan mamai2 tu aku tersedar sesuatu.. Aku x boleh bangun.
Tangan x boleh angkat.. Hnye mata aku shje yg boleh melihat kesana sini. Aku mula panik.. gerak kiri x boleh..gerak kanan pn sme..
Aku da pasrah da..ni knfm aku kene tindih..dada aku pn rase tekanan smpi aku sesak2 nak bernafas.. Aku cube tenangkan fikiran utk
baca ape2 yg patot.Blom lg tenang, aku ternampak ade satu lembaga tgh berdiri dkt ujung katil dkt dgn kaki aku.. Berambut panjang.
Terlalu panjang.. Mate merah dan nampak spt darah menitik dari matenye. Hidung rompong.. ibarat rongga dkt tengkorak manusia. Bahagian
pipi nye mereput mcm mayat yg da lame.. nmpk jugak macm ade ulat2 yg terkeluar dari celah2 pipinye.. Aku hanya mampu mengucap melihat
bende sebegitu hodoh dalam keadaan yg sgt dekat.. Tak lpe jugak dgn bau yg teramat busuk mencecah rongga2 kehidupan. Bende tu teros merenung
kearah aku. Aku x mampu berbuat ape2..x mampu nak lari..x mampu berteriak.. Segala bacaan pn sudah aku terlupa. Keadaan aku berlanjutan beberape
minit.

Kemudian, mngkn sbb bende tu da bosan berdiri, die start bergerak mendekati aku melalui kaki. Seolah2 merangkak perlahan2 dari ujung kaki, lutut
dan semakin mendekati muka aku.. Ya Allah hnye tuhan jer yg tau mcm mane aku rase mase ni.. Cubaan menjerit tp suara hnye didalam minda..
Akhirnye skrg, jarak muke aku dgn muke makhluk tu hnyelah satu batang pengungkil gigi...Air mate aku mule menitik sbb terlalu takot.. Dalam keadaan ini,
tiba2 aku terdengar suara org memanggil name aku."Naz..ooo Naz..buat ape tu?Jom lepak sni isap rokok. Malam masih muda ni..". Uhh..tu suara pakcik aku..
AKu cbe menjawab tp suara aku tidak terkeluar.." Naz...oii..selalu tdo lambat..meh lepak ngan aku dlu..ngah ade citer best kt TV3 ni..."..
"PakCIk!!!tlg aku!!!"..tp hanye aku yg dengar..aku da redha dan berserah pd Allah..aku x mampu berbuat ape2 lg..beberape saat kemudian, satu lembaga
terpacul dimuka pintu aku.. Ya Allah..apa lg dugaan kau pd aku ni...tetapi, lps aku cam btol2, rupe2nye pakcik aku.. Sepantas kilat bende yg
menghimpap aku hilang dari pandangan tp aku masih x mampu bergerak..Perlahan2 pakcik aku menghampiri aku..Lepas tu, pakcik aku membace beberape
potong ayat.. Aku x pasti sbb agak perlahan pakcik aku bace tp mcm ayat qursi dgn beberape zikir lailahaillallah..Kemudian ditiup ketangan nye
dan diraub ke muke aku beberapa kali..Satu tepukan hinggap didada aku dan tros aku boleh bgn..Tanpa berlengah tros pakcik aku tarik aku ke ruang tamu.
Smpi dkt ruang tamu aku ceritakan segala2nya pada pakcik aku. " Kau ni terkena tempias.. Bende tu plak syok kat awek kau..so die cbe wat cm ni utk ko blah
atau tinggalkan Ain..sabar la..ni sume dugaan..ko kene byk sabar Naz..nak suria sebatang, isap dlu..bende tu x kan datang da..pakcik da halau"..

Tamat cerita Naz..

ape die? sambungan?? relakkk dlu....byk lagi citer aku nak share..pelan2..aku plak bz gler ari ni..aishh..kesian korg..papehal nnt aku update lg Inshaalah..

sasukekun89 posted on 3-9-2014 11:50 AM
Nak tanye la, sekarang umur TT berape la? sebab mula kisah, form 2..sekarang?

ooo...skrg da 26 da... da jarang ngubat org skrg ni..sebok keje...juz due hari lps bru anak buah TT
yg bru lahir kene kacau..tu nnt aku citer..cm x sedap la aku kau ni.. aku bahasekan diri aku IA(ilhamammar) la ekk.

ThousandSwords posted on 3-9-2014 12:16 PM
Steady lah.. er..ni wak yg kt mana ek. ok cek pm

ni Wak dudok kat langat... Tok guru IA... die pn skrg bz ngan keje dia

bkn jin tu suke asap ke?
refer pd tabiat merokok (suria..)
camne blh balance dgn aktiviti misteri nusantara ni semua

warghhh citer dia...memang best...tinggal kat mana...
kita sebaya....aishhh x sabar nk baca...mula2 dok tengok tajuk macam xmenarik ja....dalam fikiran ingat mcam botol isi air serai wangi dok repel lalat...hiihih..sekali baca ambik ko...mcm kek secret recipe...perghhh

supernaturalee posted on 3-9-2014 05:06 PM
bkn jin tu suke asap ke?
refer pd tabiat merokok (suria..)
camne blh balance dgn aktiviti misteri  ...

hahahha..btol tu..tp xpenah lg IA dgr org hisap rokok kene sampuk.. even tok guru IA pn smoke gak.. Tp x de jin pn dekat ngan die..
maybe asap rokok x sedap kot..

Follow Us
i pun mula2 terbayang repellant citronella halau nyamuk tu
jangkaan ku meleset sama sekali

woddy posted on 3-9-2014 05:25 PM
warghhh citer dia...memang best...tinggal kat mana...
kita sebaya....aishhh x sabar nk baca...mula2 ...

sebaye la kte... IA dok area KL ni ha...nmpk nye kene tukar tajok la gini...adeyh,.. xde idea nak letak tajuk mende... so, belasah jer la..
yang penting citer ok suda la.. ke cm ner ? hehehe

cloudy_83 posted on 3-9-2014 05:46 PM
i pun mula2 terbayang repellant citronella halau nyamuk tu
jangkaan ku meleset sama sekali

aaaa....my bad... so mmg tajuk sux la ni...hehehe...sory2...

ilhamammar posted on 3-9-2014 07:59 PM
aaaa....my bad... so mmg tajuk sux la ni...hehehe...sory2...

taklah tt, ok je tajuk tu nampak lain, bikin orang curious gitu

Ok guys..esk IA cuti..so xde hupdate la yer..unless, rse cam rajin bru ka update..esk cuti nak tdo..howwwyeahhh

patut aku tersedak2 2-3 hari nih.ko sebut namer aku ke amar?

IA kje call centre ke..? Umah aku dkt je ngn langat. IA dok kl area mane...? Skg ni IA hijab terbuka x...?
Klo dekat, bleh ajk minum sembang2.  :lol Last edited by mr_cool5885 on 4-9-2014 02:01 AM

ilhamammar posted on 3-9-2014 05:45 PM
hahahha..btol tu..tp xpenah lg IA dgr org hisap rokok kene sampuk.. even tok guru IA pn smoke gak. ...

ok...soklan ni mungkin xde kaitan dgn misteri nusantara kt sini
apa pandangan awak psl fatwa mengharamkan org islam drpd merokok

wak_parjo posted on 3-9-2014 09:19 PM
patut aku tersedak2 2-3 hari nih.ko sebut namer aku ke amar?

Lolz..hahaha...Wak parjo pn Wak jugek

mr_cool5885 posted on 4-9-2014 01:42 AM
IA kje call centre ke..? Umah aku dkt je ngn langat. IA dok kl area mane...? Skg ni IA hijab terbuka ...

IA blom lg smpi tahap hijab terbukak lg..masih lg belajar..n da lme gak x mengubat org..bz keje..kl area wangsa maju daa...

supernaturalee posted on 4-9-2014 08:59 AM
ok...soklan ni mungkin xde kaitan dgn misteri nusantara kt sini
apa pandangan awak psl fatwa meng ...

Apa pandangan IA ye..hmm..susah nak ckp..tp dlm Islam, ape yg memudaratkan kte mmg la haram..makan ubat berlebihan pn kre haram sbb memudaratkan..bawak motor laju2 sbb suke2 pn leh kte haram jugak..so, merokok pn haram la jugek..namun, terpulang pd individu..sye sndri x hisap rokok..da 4 taon stop...

ilhamammar posted on 4-9-2014 03:24 PM
Apa pandangan IA ye..hmm..susah nak ckp..tp dlm Islam, ape yg memudaratkan kte mmg la haram..makan ...

bagus jawapan amar
plg best dh berenti merokok pun
same here

wangsa maju? dekat jew... =op

Assalamualaikum... ape khabar semua? sehat ka tara sehat ka? mai sni mai... ni hupdate yg last buat kisah
Ain.. arap2 korg semua puas ati ye..

Recap session:
Aku pelak ngan Naz. Naz citer die kene tempias sbb gayut ngan Ain.. Kesimpulannye, jgn gayut ngan awek..
nnt kene kacau susah..aku gak kene tolong ubat...lalalala

The Final Showdown,IA vs Steven

Lepas lepak ngan Nazri, aku tros decide utk settlekan bende ni da kasi habis. Da x larat da nak biar lame2.
Kesian kat member aku sorg ni ha..Gayut ngan awek pn kene kacao.. (ni pemikiran budak form 4). So tros aku
roger sifuu aku yakni Wak. Selepas aku citerkan, Wak pn ajar aku satu ayat dri surah Yunus 81-82. Wak jugak
suruh aku persiapkan air dgn bacaan2  selawat dan ayat2 lazim. So lepas solat asar, aku persiapkan garam kasar
dgn sebotol air dan aku bace kan selawat, selawat syifa', al fatihah dan 4 qul..(ade lg tp ni yg biase paling
selalu aku gune)..Aku bertolak kerumah Ain lps isyak.

Ammar : Assalamualaikum..
Bapak Ain : Waalaikumsalam ammar.. masok la kalau x malu..
Ammar : Eyh pakcik ni..bg tombstone(ni move wrestling Undertaker) kang..bocor pale..
Bapak Ain : Ahhh gurau skit x leh...masok ler...
Ammar : Merajok plak...so Ain mcm pak cik?mane die?
Bapak Ain : Ade dalam bilik tu haa..die tau je kamu nak dtg makin kuat meracau die...
Ammar : Xpe la..kte tgk macam mane..

Ble aku masok jer bilik Ain, aku nmpk mak die tgh dudok atas lantai sebelah katil die, abg die dudok dkt
ngan tingkap... Ain plak tgn tgh terikat dkt bucu katil..Astaghrifullah.. trok betol smpi mcm ni skali..
Ain plak..do menyeringai kat aku..muke marah tp terpakse senyum..gitu la kot yg aku leh gambarkan cmm mane
rupe si Ain mase tu.. Terase bahang kt dalam bilik tu..Laen macam btol.. Seolah2 macam ramai gler ade dlm
bilik tu..walhal 4-5 org aje.. Kipas dibukak dgn speed paling laju pn aku ttp terase panas..

Lepas mintak izin dari due org tue Ain, aku pn dudok kat sebelah Ain. Ain sedikit bergerak kearah kiri..
Macam mengelak dri aku..Mcm biase, sblm aku mulekan, aku persiapkan diri dgn pengisian dalam..bermula dgn selawat
sehingga 4 qul.. Da settle, aku pn mulekan sesi interview ngan makhluk yg aku gelarkan Steven ni.

Ammar ; Oii Steven.. Aku da bg amaran..Jgn ganggu manusia lg.. Kau degil..kau mengundang kemurkaan Allah!!
Steven: *diam
Ammar : Hari ni hari penghabisan kau.. Pandang dunie ni puas2.. Kau akan aku binasekan hari ni jugak!!
Steven: Aku x penah takot dgn kau!! aku ttp akan bawak manusia ni pergi!! Ade yg akan menolong aku!! Kau
          yg akan binasa!!bukan aku!!!

Aku da x kuase bertikam lidah dgn makluk lahanat ni.. X kan capai kate putus.. Aku tros bacekan selawat
sbg mohon izin dari Allah agar dipermudahkan diikuti dgn bacaan 4 qul dan ayat qursi. Meronta2lah Steven
dgn rakusnye.. Aku bace dan aku tiupkan dimuke Ain..Kemudian aku amik Air yg aku bacekan siang td, tuangkan
sikit dkt tangan dan aku raupkan ke muka Ain.. "arghhhh!!! Panas la bodoh!! Aku sakit bodoh.!!benti bace!!"
Aku pedulik hape ko sakit..aku troskan bacaan mcm biase.. gasak la ko nak meraung ke ape..Tp, langit x
sentiase cerah.. Tgh2 aku bace tu aku diduga dgn tibe2 jer bahu aku rase berat, kepale aku berinar rase nak
pitam..Sial lah..die bawak geng..ade bende yg cbe ganggu aku. So ni yg die maksudkan dgn ade bantuan.

Aku x boleh kalah dgn makluk lahanat ni.. Aku bgn..tros aku capai garam yg da aku bacekan dgn ayat quran..
dgn bismillah3 kali, aku taburkan sekeliling bilik..Setiap taburan aku lemparkan dgn kuat(care cikgu aku ajar)..
Kemudian aku laungkan azan sekuat2 hati aku.. Serentak lepas tu mcm ade angin yg agak kuat meluru keluar dari
bilik ain..smpi terkuak pintu utama dkt ruang tamu.. Bahang kat dalam bilik ain jugak jdi skit dingin..

Ammar : Skrg ko da xde sape2 yg boleh tlg kau.. Kau pilih utk berdegil. Aku terpakse pilih jalan terakhir
        iaitu hapuskan kau.
Stevan: Tlg la..jgn ape2 kan aku..aku sakit..tlg.. aku janji aku x kan ganggu manusia ni lagi.
Ammar : Sudah terlambat utk kau..aku x percaye dgn kate2 kau..skrg kau terimalah akibatnye..

Aku troskan bacaan2 mcm tadi sambil mencari2 dkt mane Steven ni dudok.. Tmpt common pilihan bende2 ni biase
nye ibu jari kaki, bawah peha atau area peha, ulu hati atau bawah rahang kalau x silap..Aku cube bahagian2
yg x mendatangkan fitnah dlu tp xde kesan.. Kemungkinan di ulu hati atau bawah pehe.. Aku pn menerangkan dkt
parent Ain ni dan mintak kebenaran utk memeriksa bahagian tu. Lepas diizinkan, aku check bahagian pehe Ain..
Melaunglah sekuat2 hati Steven.. So tempat da kene..Aku troskan bacaan2 biase yg aku gune, aku cube tolak
Steven kuar dri badan Ain tp x berjaya..Aku amik air yg aku bacaan td dan aku sapukan dkt muke Ain dan bahagian
pehe. Semakin melaung si Steven ni.. Kedengaran bunyik angin menderu dkt luar.. Tapi dari tingkap aku xnmpk
pokok bergoyang ke ape ke... Aku dapat rasekan, keadaan da sampai ke kemuncak nye.. Aku bacekan surah yunus
ayat 81-82 aku ulang berkali2..gegak gempita dalam rumah..dgr salakan anjing sayup2 dari jaoh..dgr jugak mcm
tangisan wanita yg mendayu.. Rumah seakan2 bergegar.. Dgr jugak bunyik spt org berlari2 dkt atap rumah..
Skali laungan Allahu Akhbar! aku tampar belakang badan Ain separa kuat.. Jeritan Steven terhenti..Ain pengsan..
Dan aku dapat dgr bunyik tapak kaki spt berlari dkt ruang tamu menuju ke pintu utama.. Tanpa lengah2 aku capai
garam kasar dan berlari kedepan.. Smpi dimuke pintu, meremang bulu roma aku.. Sekeliling sunyi.. Bunyik cengkerik
pon xde..Aku perhati sekeliling mencari ape bende yg lari td..tp aku x jmpe ape2 pn..bile aku paling balik
ke belakang dan nak masuk ke rumah Ain balik, mse ni aku ternampak atas bumbung rumah Ain..(Actually bukan atas bumbung.
Die tinggi sgt smpi die dok belakang umah pn leh nampak badan ngan kepale die)Makhluk yg sgt tinggi!
Besar dan berbulu.. Kelihatan seperti gorilla tp tangan yg panjang..Aku agak tinggi die due kali tiang elektrik..
Mate yg merah.. Taringnye yg penjang seolah2 boleh mencecah dadenye..Mendepangkan tgn seolah2 bersedia menyerang.

Ketaq gak lutut tgk bende beso gitu.. Tapi dengan pengisian dalaman yg aku buat awal2 td, Alhamdulillah aku masih
mampu berdiri nak melawan renungan tajam makluk tu..Aku capai garam kasar dalam bungkusan dan berzikir.. Maklluk
tu berpaling dan spt cbe melarikan diri.. Selesai dgn bacaan zikir Aku lari kebelakang rumah mengejar makluk tu..
Dgn lafaz Allahu Akhbar aku lemparkan garam kasar dan tepat ke badan bende tu.. PArt ni wat aku lg meremang..
Lps kene garam kasar tu, die tros hilang dan serentak tu bunyik pompuan menangis mengilai bersahut2 dgn salakan
anjing..Dari ujung2 mate aku nmpk ade lembage putih dkt bhgn belakang kanan aku yg semakin menjauh kan diri
lepas tu tros hilang..aku pusing belakang, nampak beberape ekor anjing hitam yg berpusu2 lari kedalam semak dan
lenyap..suara salakan anjing dan hilaian suara perempuan turut semakin jauh dan akhirnya hilang..

Ahhh... Alhamdulillah..segale2nye da pn selesai..Aku pn jalan gi dpn rumah. Nmpk ade beberape jiran Ain yg keluar
dari rumah tgk2 ape jd.. hmm..semua dgr rupenye..ingatkan akus sorg aje..aku masok je rumah tgk Ain da separuh sedar..
Dalam keadaan mamai/lemah..Air yg aku bawak td aku kasi Ain minum dan yg laen aku sapukan kemuka die.. Keadaan Ain pulih
tanpa sebarang gangguan atau meracau. Cume kadang2 die ade dgr mcam ade org panggil name die.. Tapi bende ni
seminggu lebih je.. Pas aku bawak jmpe guru aku, die da x dgr da dan sehat smpi skrg..Ain da kawin da pn taon lps..
Tp bukan ngan Naz la..dorg putus setaon kemudian dan masing2 membawa hati yg lara.. Pas putus ngan Naz, Ain nak kat
aku tp sbb aku prefer jd lone ranger, aku tolak mentah2 jer..hehehe...

So tamat sudah kisah pengalaman aku mengubat org kene sampok bunian/jin/pe2 je la..

Sory jugak kalau ayat aku agak berterabur ari ni..Demam..pening pale..sume ade ni haa..tp keje la jugak..
demi mencari sesuap nasik..

Next story maybe aku nak citer pengalaman aku encounter bende ni mase belajar U.. Ade gak aku ubat org mase belajar..

So arap korg semua suke ngan citer aku yg last ni..and kalau aku rajin, aku update lg..da rase cam malas..

Skit tips utk korg.. ble korg encounter bende2 ni, paling penting dalam hati korg kene ade keyakinan yg kuat
dgn kuasa Allah...dari keyakinan timbul keberanian.. Aku ubat org selame ni, rather then macam org lain gne
kuase kebatinan dan sebagainye,aku hnye ade keyakinan, bende organik dan ayat2 quran..ade jugak kadang2 aku failed..
tp berjaye ubat atau x tu sume bergantung pd izin Allah jugak.. Ok guys..until next time..or maybe not..