CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: s1musafir

RUKUN, FARDU DAN HAKIKAT SYAHADAH

Ini ayat untuk peringatan bersama:

Wahai orang-orang yang beriman! Janganlah sesuatu puak (dari kaum lelaki) mencemuh dan merendah-rendahkan puak lelaki yang lain, (kerana) harus puak yang dicemuhkan itu lebih baik daripada mereka; dan janganlah pula sesuatu puak dari kaum perempuan mencemuh dan merendah-rendahkan puak perempuan yang lain, (kerana) harus puak yang dicemuhkan itu lebih baik daripada mereka; dan janganlah setengah kamu menyatakan keaiban setengahnya yang lain; dan janganlah pula kamu panggil-memanggil antara satu dengan yang lain dengan gelaran yang buruk. (Larangan-larangan yang tersebut menyebabkan orang yang melakukannya menjadi fasik, maka) amatlah buruknya sebutan nama fasik (kepada seseorang) sesudah ia beriman. Dan (ingatlah), sesiapa yang tidak bertaubat (daripada perbuatan fasiknya) maka merekalah orang-orang yang zalim.
(Al-Hujuraat 49:11)

moga tuan2 mendapat rahmat....

habakuk posted on 4-9-2014 04:50 PM

Wahai orang-orang yang beriman! Janganlah sesuatu puak (dari k ...

Alhamdullillah.

Last speach radio ikim sheikh luar negara bagi ceramah dah dengar? Kamu ingat idea siapa?

Saya harap kamu benar2 beriman kpd Apa Yg Kamu Katakan.

Maka tugas menyampaikan ilmu kpd anda semua sudah selesai.

Saya mengganggap kamu benar2 berkata ketika beriman.

Wallah Hu'alam

Salam TT

Kerna dari yg lepas2 ada saya baca dari segi hukum syarak, wajib tahu dan faham 41 syahdah tauhid dan 9 syahadah rasul
saya mahu kupasan yang terang jelas dan lengkap tanpa huraian dari tafsiran akal atau pendapat peribadi semata
maksud saya yang terpakai adalah dari quran , sunnah, kitab ulama muktabar, begitulah contohnya

Elok sedara mulakan dgn definisi dan takrifan
dan kemukakan dalil2/nas yg membentuk rukun dan fardhunya
serta tertib silibus pelajaran yg dikenal itu dgn menjelaskan
apa itu 'syahadah', apa itu 'tauhid'...?
- terutamanya perkataan TAUHID itu sendiri

Supaya xda anasir buasir yg tercicir dlm kelas ni...

Alhamdullillah.

Last speach radio ikim sheikh luar negara bagi ceramah dah dengar? Kamu ingat idea siapa?

hmmmm....maaf saya tak dengar ceramah tuh....

Elok sedara mulakan dgn definisi dan takrifan
dan kemukakan dalil2/nas yg membentuk rukun dan fardhunya
serta tertib silibus pelajaran yg dikenal itu dgn menjelaskan
apa itu 'syahadah', apa itu 'tauhid'...?
- terutamanya perkataan TAUHID itu sendiri

Supaya xda anasir buasir yg tercicir dlm kelas ni...

ini yang sebaik2nya...supaya tiada KEKELIRUAN timbul dalam memahami ilmu...

Apa yg saya nampak abgcute kefahamannya dilandasan yg betul. Cuma ayat dia lin:tang pukang je.. Sebenarnya ok. Perlu perbaiki. ... Saya  mengiktiraf abecute..

Follow Us
Betul tu habakuk. Ilmu syariat ni mudah je.. Yang susah nak amalkan. Amal tulah tariqat. Barulah kita tahu kesannya yang dikatakab hakikat. Hasilnya adalah makrifat... Baru ujud perasaan kehambaan.  Ta susah islam ni. Amalkan aja syariat yang di ajar nabi., dan istiqomah. Tak perlu nak kaji2 bab yg belum layak. Haqiqat ni rasa sendiri. Makrifat tulah yang menghasilkan taqwa Last edited by zamkumis on 4-9-2014 11:22 PM

Saya suka convert. So mari sama2 kita belajar convert ke bahasa Inggeris bahasa saya SEMUA SEKALI :

Contoh :

Syahadah tauhid semua sekali ada 100. Syahadah tauhid didunia hanya 1 yg kita kenal dengan nama Allah iaitu "Tiada Tuhan Yg Berhak Disembah Melainkan Allah". Syahadah tauhid yg ke 99 itu Nama2 Allah yg pasti dikenali dihari pembalasan (akhirat sahaja). Syahadah tauhid adalah Rahmat Allah kpd manusia dan jin pada maksud makhluk utk memudahkan akal manusia dan jin mengenali Pencipta yg menciptakan makhluk melalui perantaraan kalam.

Translate google :

Creed faith altogether there are 100 Creed faith in the world do we know only one with the name of the God who is "There is no god worthy of worship except Allah YG". 99 testimony to the faith well-Nama2 God called the Day of Judgment inevitable (hereafter only). Creed Faith is the Grace of God kpd human and jinn on purpose to facilitate the understanding of human beings and jinn know well-creator creation through the medium of the word.

Saya tolong translate untuk anda semua faham :

Sebenarnya saya tahu apa yg kamu cari. Syahadah tauhid itu ada 100. Jika kita berzikir nama2 Allah, saya ulangkan sekali lagi, nama2 Allah, dan saya ulangkan sekali lagi, nama2 Allah, ianya antara tuntutan Allah kpd sesiapa yg mahu beriman kpd syahadah tauhid.

So, 99 nama Allah itulah kalimah tauhid. Bila diucapkan dimaksudkan zikir. Bila membenarkan kebenaran dimaksudkan SYAHADAH.

Panjang kalau nak cerita. Kita hanya mampu perumpamakan syahadah tauhid utk memahami akan tetapi syahadah tauhid bukanlah makhluk yg Allah makhlukkan supaya manusia yg bersifat makhluk faham.

Saya boleh beri contoh perumpamaan kesemua nama Allah 99. Kamu mampu ke?

Translate English :

Actually I know what you're looking for. Shahadah monotheism was there 100 If we nama2 remembrance of Allah, I reschedule once again, nama2 God, and I reschedule once again, nama2 God, it's between God demands that best scholars sesiapa KPD KPD syahadah monotheistic faith.

So, the 99 names of God that sentence monotheism. When spoken is intended remembrance. When confirming the truth meant martyrdom.

The length of that kid story. We are only able perumpamakan For syahadah monotheism monotheism understand but martyrdom is not the creature of God makhlukkan menacing creatures that humans understand.

I shall give an example of the parable all 99 names of Allah You are able to?

Yang ini agak panjang part 1 (ulangan) :

Saya ulangkan apa itu Rukun Syahadah:
1. Lafaz
2. Niat

Syahadah bermaksud penyaksian. Maka rukun penyaksian merujuk kpd lafaz dan niat. Jika penyaksian dgn mata, sila jelaskan jika ada. Jika penyaksian dgn telinga, sila jelaskan jika ada. Org bisu, dan org pekak tetap menggunakan lafaz dan niat. Jika tak mampu bersuara, gunakan bahasa yg sesuai (tangan dan seumpama dgnnya)

Lafaz tak tertakluk kpd bicara mulut. Boleh jadi lafaz dihati jika tidak MAMPU. Bukankah agama Islam itu mudah?

Niat, apa yg diniatkan semestinya dihati. Maka jika sekadar diniatkan tanpa lafaz, penyaksian tidak sempurna.

Apakah itu makrifat syahadah?
Kesaksian ciptaan

Apakah itu hakikat syahadah.
Kesaksian makhluk

Apakah itu toriqat Syahadah.
Kesaksian pilihan (ilmu)

Apakah itu syariat Syahadah.
Kesaksian amal

Ini kefahaman saya. Jika salah, SILA PERBETULKAN KERANA MENTAATI PERINTAH ALLAH k?

Ini Translate part 1 :

I repeat what Pillar Creed:
1 words
2 intention

Creed means attestation. The attestation rule attributes words and intentions. If attestation goggle, please explain if any. If the attestation with the ear, please explain if any. Org dumb, and deaf org keep using words and intentions. If not able to speak, use appropriate lingo (and similar hand dgnnya)

Pronouncement is not subject kpd discretion mouth. Can be pronouncement hearts if not CAN. Islam is not easy?

Intention, what was intended necessarily hearts. So if merely intended without narration, the witnessing is not perfect.

What is enlightenment testimony?
testimony creation

Is it the fact testimony.
testimony being

Is it toriqat Creed.
Testimony choice (knowledge)

What are the tenets of Creed.
testimony charity

This is my understanding. If wrong, Please correct obeying GOD'S k?

Saya faham. Ramai yg mencari dunia. Dan antara tuhan dunia dan tuhan Allah itu berbeza.

So, jika anda rasa TAK FAHAM BAHASA SAYA. Convert ke B.Inggeris.

Mudah2an kamu semua mendapat petunjukNya dari Alquran dan Sunnah.

Last edited by Abangcute on 4-9-2014 11:48 PM

Try kamu semua translate yang ini :

Iman tiada pada guru. Iman hanya ada pada diri sendiri. Menuntut apa jua ilmu itu perlulah berguru. Petunjuk kpd ilmu dari Allah kpd makhluk.

Ramai yg ada ilmu, tapi tidak memahami petunjuk.
Ramai yg ada berguru, tapi tidak memahami petunjuk.

Dimana petunjukNya? Jika mampu jawab, anda adalah guru.

Dalam google Translate jadi macam ni tak ?

No faith in the teacher. Only faith in yourself. Any claim that knowledge should be studied. Indications kpd knowledge of God kpd beings.

Most people have the knowledge, but do not understand the instructions.
Many I have studied, but did not understand the instructions.

Where is the guidance? If you can answer, you are a teacher.

Kamu sebenar tak faham. Allah menciptakan SEMUANYA. Ilham itu milikNya. Kepada yg SUKA MEMPERMAINKAN MUKMIN, nasihat saya mudah aje. MAIN LER HINGGA KAMU PUAS HATI. Dah tentu JAWAPAN tempat tinggal kamu COMFIRM diterangkan di dalam Alquran.

Translate :

You really do not understand. God created EVERYTHING. The idea belongs to Him. To the well-trot LIKE THE BELIEVERS, my advice is easy to attend. LER MAIN TO YOU SATISFIED. Of course you comfirm ANSWER residence described in the Qur'an.

Syok kan kalau tahu cara Allah bermain dengan anda? Last edited by Abangcute on 5-9-2014 12:44 AM

zamkumis posted on 4-9-2014 04:14 PM
tak kisahlah ko nak blajar sampai tahap tinggi mana, tapi selalu aku tengok...blajar sebab nak tun ...

memang kebanyakan manusia mengaji untuk tunjuk pandai , kemenangan...
semua hati manusia yg tak amek jalan mujahadah akan suka nak menang,
samalah mcm di forum ni...tak gitu wahai manusia manusia sekalian???

dahabes ke bermujahadah???

Abangcute posted on 4-9-2014 11:45 PM
Try kamu semua translate yang ini :

Iman tiada pada guru. Iman hanya ada pada diri sendiri. Menun ...

jangan jadikan thread ini tempat luahan kepandaian anda dan tulis berkajang kajang....
dan janganlah pula asek sgt hati dan karat perot duniawi anda tu ditimpaakan pada semua org

dah abes bermujahadah ka?

habakuk posted on 4-9-2014 04:50 PM

Wahai orang-orang yang beriman! Janganlah sesuatu puak (dari k ...

elok merahkan ayat tu, ....sebab tu saya kata org yg tak selesai perjuangan mujahadah nafsu, memang takkan faham dan salah kefahaman dalam ilmu bila berbicara apatah lagi hal hal makrifat itu sendiri....

semua hati maukan kemenangan bukan mahu Allah.....

habakuk posted on 4-9-2014 07:30 PM
ini yang sebaik2nya...supaya tiada KEKELIRUAN timbul dalam memahami ilmu...

memang pada awal perjalanan nak menuju ke arah tersebut
tetapi dah ada gangguan, dan saya tak punya masa komitmen yg banyak di forums ini
silala tuan2 semua teruskan

saya buka ini sebab ada orang yg tak selesai jalan mujahadahnya......itu saja no...

kalau nak berbicara tentang shahadah
mari kita hayati dulu HADITH NABI ini

IMAN ITU LEBIH DARI 70 TINGKAT
SERENDAH RENDAH IMAN MENYINGKIRKAN RANTING DIJALANAN
DAN SETINGGI TINGGINYA ADALAH LAILAHAILLALLAH

mudahkan.......untuk disebut, diucap, dibicarakan
nak MENJALANI/MENGHAYATINYA............... faham2 sendiri leeee
JOM!!!! kita pakat2 jalankan perbuatan serendah2 iman ni

Abangcute posted on 4-9-2014 11:35 PM
Yang ini agak panjang part 1 (ulangan) :

Salam bangcomel...

1. Lafaz
2. Niat

Seingat saya, sedara kata nk pencen?
- Adakah sekadar lafaz ka, niat ka, atau pekak-bisu yg tepuk-tepuk kibod???

Dzulqarnain posted on 6-9-2014 05:06 PM
Salam bangcomel...

W'salam.

Saya online utk perkenal diri yg telah ditakdirkan olehNya  Lagipun ilham itu milik Allah. Apa yg anda tahu tak sampai 1% dari ilmu yg saya sampaikan.

Apa pun tq kerana byk bantu saya dari segi pelbagai teknik malah saya lebih mudah faham dari sebelumnya. Lagipun setiap ciptaan itu pasti ada petunjuk yg datang dariNya.

Saya berharap, suatu hari nanti kamu buka mata luas2 bagaimana keadaan kita dikembalikan. Berseronoklah kerana saya tak der hati nak berseronok walaupun nampak mcm berseronok.

Setiap permainan itu ada harganya. Nanti anda faham sendiri apa maknanya permainanNya.

Wallah Hu'alam