CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

'Tuduhan Aeril Zafrel & Wawa Zainal Mengarut!' - David Teo #pg6

dendam kesumat uncle vid xhabis lagi nampak nyer pandai dia buat percaturan supaya semua peminat nampak
yg couple ni suka cari hal
ntah kenapa aku rasa couple ni xbersalah dia hanya di ayam kan oleh uncle vid jer aku kenal sgt kalau puak cayanunalib nie kalau dah dendam mmg akan buat org tu sampai jadi pengemis punya
bertabahlah wahai aeril & wawa berpeganglah pada yg 1 niat yg baik pasti akan dapat keredhaan

nk bincang elok2 takmo... dok seronok jd keyboard warrior ja aeril & wawa nie.. sikit2 guna media sosial.. pi la jumpa uncle david tu..

kapel plg poyo & spin keling

suka je ayat DT

Sekiranya mereka menghadapi masalah, kesempitan hidup, saya sedia membantu mereka apa yang termampu. Datang saja ke pejabat, kita berbincang secara jujur, ikhlas dan betul, tidak perlu mengeruhkan lagi keadaan sedangkan saya sentiasa menganggap mereka tak ubah seperti anak saya sendiri. Saya mendoakan mereka berdua berjaya dan bahagia hingga ke syurga,” ujar David.

klau dah byr muka dia.....byr bulan2 pun dia...naper masa beli tak letak nama salah sorang dr family dia.....naper letak nama MIG......kan dh jd isu skrg.......erm......tak dpt nk nolong

CrowneGlory posted on 5-9-2014 03:42 PM
Wawa Bang.. Bukan hawa..

Nama betul dia hawa kalau xsalah... Wawa tu glamer je...

aku ingatkan aku aje yang tak minat couple ni..rupa2nya ramai jugak yg rasa apa yg aku rasa...

aku paling bengang ngan laki2 ni masa dia sorokkan perkahwinan dia dulu tu...masa nas interebiu dia siap buat muka innocent poyo ala2 alim..tak menahan aku tengok...tak mengaku macam la ramai sangat orang minat kt dia...walhal berlakon pun tak seberapa hado...

so setakat cite camni pun lom tentu tah betul tah tidak..mengada2 nak propa kt media sosial bagai...aku bukan nak sokong siapa2 pun dlm kes ni, tapi kalau benar, ko face to face aje la ngan david teo tu..susah sangat ke?? ni nak meroyan jaja cerita/audio bagai kt internet..

Follow Us
da_vinci posted on 3-9-2014 12:27 PM
menipu la lagi....haaaaaa skrg apa perasaan kener tipu plak

Yg ni, aku setuju. Hehehe

Sket2 nk updet kt ig lah, kt fb lah, kt twitter lah..
Kasi setel care gentlemen lah beb.

orang tu dh suh jumpa untuk setel hal keta kot,
kau yang tanak pegi jumpa konon tanak ada kena ngena ngan MIG
belakang buat cerita macam orang tua tu aniaya kau

aku sajes uncle david saman je kapel suharil n norhawa nih
jangan bagi muka lagi dah

setankuning posted on 5-9-2014 05:57 PM
orang tu dh suh jumpa untuk setel hal keta kot,
kau yang tanak pegi jumpa konon tanak ada kena nge ...

Lol. Nama dia Suharil???? Hahaha Dia ni bajet alim you all tau dak.

Suami isteri tak berpelajaran macam ni lah.

Alimlah sgt Suharil suami isteri menipu sana sini. Dah kahwin cakap tak. Langgar kontrak tu pun kira langgar janji. Dosa! Setahun dah kahwin ckp tak setahun menipu beribu-ribu orang.

Hawa pun mungkir janji dgn tunang yg susah payah teman dia ke KL utj jadi retis. Suharil pun kiranya terbabit khianat tunang Hawa.

Oramg macam ni pun ada orang puja? Habis rosak seni tanah air dibanjiri dengan orang tak berpelajaran lagi tak amanah.

aku x berkenan dgn couple ni..tp aku still rase mmg dt ade buat naya kat couple ni esply issue kete

Aeril Zafrel Dedah MIG Belum Lunaskan Hutang

Kemelut yang dihadapi oleh Aeril Zafrel, dengan bekas pihak pengurusannya, MIG, yang diketuai oleh David Teo, nampaknya belum sampai ke penghujungnya. Kenyataan demi kenyataan dikeluarkan oleh kedua-dua belah pihak dalam menerangkan situasi yang berlaku.

Terbaru, David Teo mengatakan Aeril Zafrel telah memfitnah beliau dan MIG dalam kes kehilangan kereta milik Wawa Zainal, yang merupakan isteri kepada Aeril Zafrel.

Bagi Aeril Zafrel, yang telah ditemui secara eksklusif menjelaskan bahawa, isu yang melibatkan kehilangan kereta itu, bukanlah menjadi keutamaannya. Tetapi dia lebih melihat kepada ketelusan dan kejujuran pihak pengurusannya dahulu, juga menuntut apa yang menjadi hakmiliknya.

"Saya sendiri tidak pernah kisah mengenai kereta tersebut. Tambahan pula, MIG sendiri tanpa segan silu mendakwa kereta berkenaan adalah milik mereka, walaupun mereka tahu hal sebenarnya. Dalam isu ini, saya hanya inginkan dokumen serta barangan peribadi milik saya dan Wawa yang ada di dalam kereta terbabit, ketika ianya hilang. Itu sahaja. Jika pihak pengurusan jujur dan telus, pastinya hal ini tidak berlarutan sehingga sekarang ini," ujar Aeril.

Sebelum ini, David Teo mengatakan tidak tahu menahu mengenai kehilangan kereta tersebut, dipetik dalam beberapa portal hiburan tempatan.

Tetapi setelah rakaman perbualan di antara pengurus Aeril Zafrel, Shahriman Wahap dengan wakil dari MIG didedahkan, portal hiburan milik MIG melaporkan pegawai mereka telah menemui kereta tersebut. Menurut Aeril Zafrel, nampak kecelaruan fakta dalam kenyataan mereka sebelum ini.

Aeril ketika ditemui baru-baru ini

Sehubungan itu, Aeril Zafrel menasihati David Teo, "Bercakaplah dengan benar, cukup-cukup sudahlah memutarbelitkan fakta. Nanti membakar diri. Dia ada Tuhan, saya ada Tuhan."

Menurut Aeril lagi, kereta itu hilang tanpa pengetahuan sehingga laporan polis dibuat, Aeril diminta menjelaskan situasi yang berlaku.

"Inilah yang saya katakan, jika pihak pengurusan MIG telus dan jujur, rasanya ianya boleh diselesaikan. Saya sendiri tidak tahu kereta itu dalam simpanan mereka, dan mereka juga sepatutnya memberitahu kepada saya, itu menyebabkan saya meminta Shahriman, (pengurus) untuk membuat laporan polis. Itu prosedur biasa yang melibatkan kehilangan. Sepatutnya mereka memberitahu kepada Wawa, mahupun saya, jika mereka telah mengambil semula kereta berkenaan."

Bagi David Teo, setiap seorang artis di bawah naungannya, sering dianggap sebagai anak. Perhubungan antara bapa dan anak ini dilihat cukup akrab. Begitu juga dalam kes Aeril Zafrel - Wawa Zainal dan beliau. Baginya, hal ini boleh diselesaikan secara harmoni tanpa wujud.

"Saya memang menghormati perhubungan baik ini. Tapi dalam kes ini, saya melihat David lebih keanak-anakan dalam menyelesaikan isu ini. Dia sendiri tidak fokus, dan lebih menceritakan hal-hal lain yang tidak penting. Seperti yang saya katakan tadi, sebenarnya isu ini mudah, pulangkan sahaja dokumen dan barangan peribadi saya. Ini tidak, dia lebih suka menceritakan hal-hal lain yang tidak berkaitan, apa motifnya? " luah Aeril lagi dengan penuh rasa kesal.

MIG Masih Belum Jelaskan Bayaran

Aeril juga turut mengulas kenyataan David yang sedia membantu pasangan tersebut kalau mereka berada dalam kesempitan hidup.

"Saya suka mengingatkan David Teo bahawa pihaknya masih lagi berhutang dan tidak membayar baki duit lakonan saya dan isteri (Wawa Zainal) termasuk duit duta produk yang nilainya puluhan ribu Ringgit. Jadi tak perlulah dia bersikap seperti seorang yang budiman sebegitu tetapi cukup bersikap jujur melunaskan hutang itu."

Aeril akhiri ulasannya itu dengan penuh senyuman bermakna dengan menambah sedikit katanya itu.

"Namun di sini bukan wang Ringgit pokok persoalannya. Harap jelas."

Untuk rekod, pihak Wawa Zainal telah menerima surat daripada MIG pada 12 Februari 2014, hanya untuk membincangkan mengenai kontraknya sebagai artis, tanpa menyebut sebarang perbincangan mengenai kereta yang telah dilaporkan hilang sejak Jun 2013.

Malah pihak Wawa Zainal, Aeril Zafrel telah mengajak pihak MIG untuk berbincang di sebuah hotel, namun tidak mendapat kerjasama yang diharapkan. Perkara ini, tertera dalam surat yang diterima oleh MIG bertarikh 18 Februari 2014. Aeril mencabar pihak MIG mendedahkan surat tersebut.
Surat yang dihantar MIG kepada Wawa Zainal

Dalam kenyataan media David Teo, yang dihantar ke beberapa portal hiburan tempatan, dikatakan tindakan Aeril Zafrel, merupakan satu fitnah atau berniat jahat ke atas dirinya, dan MIG.

"Persoalannya cukup mudah, saya hanya meminta supaya dipulangkan dokumen dan barangan peribadi saya, manakala pihak MIG, haruslah mengaku telah mengambil kereta itu tanpa sebarang notis, " jelas Aeril dalam nada sinis.

"Sekali lagi saya secara terbuka mengajak pihak MIG atau David Teo untuk bertemu. Mereka boleh terus menghubungi saya untuk menetapkan tarikh. Jika benar saya memfitnahi dia, samanlah saya," Aeril Zafrel mengakhiri sesi pertemuan.

Last edited by maxim on 8-9-2014 11:11 PM

Wah...betul2 fight si aeril ni
Berani kerana benar

harkktuih posted on 5-9-2014 02:52 PM
mohon David Teoh saman WZ sbb x abeskan kontrak..

Zaman la ni contracts byk yg serve as scare tactics je. I doubt the validity of some of the clauses in their contract. I hope valid la.... kalau tak mmg org blh fight... tu yg sampai ke sudah gaduh dlm paper... sampai la kiamat...

Secara seriosa kita selesaikan segala sengketa...tetiba lak nak nyanyi lagu kru

mimiekiut posted on 5-9-2014 04:56 PM
aku ingatkan aku aje yang tak minat couple ni..rupa2nya ramai jugak yg rasa apa yg aku rasa...

ak ...

Oh mimie..
dahla kiut bijak pulak tu.

Well said!

duquesne posted on 4-9-2014 03:52 PM
hmm.... Wawa keluar dari MIG.. so logically apa jua harga MIG, MIG ada hak nak tarik balik.. contohn ...

Dalam naif tu,
Berjaya juga dia menipu/mempermain/memalukan cikgu sekolah a.k.a tunang dia dulu

sekian

cikrosienona posted on 4-9-2014 04:02 PM
Malu la orang non-muslim boleh berfikir and ajak berbincang2 baik

yang muslimnya masa buat PC pak ...

Tolong masukkan sekali, berhenti berlakon sebab nak mendalami agama.

semoga mendapat balasan yang setimpal dengan amalan.

tolonglah..penat aku baca petikan  artikel tu sebab aku dah terbayang2 bahagian erel cakap tu aku dah tercakap ikut nada erel yg slow lembab dan tanak buka mulut tu

ape2 pon aku rasa 2 sengal ni yg byk lari2 dan spin.
kalau betul2 nak setel apesal masa surat warning tu sampai korang berdua tak pergi je serang ofis MIG?

lari kontrak tapi ade hati nak claim duit. sekali apek tua tu bukak kes mampos korang kene bayar pampasan kontrak.

Melihat kpd cara Aeril ni fight masa kes Wawa - Zubir dulu..hingga zubir dibuang dr desk hiburan..meols x heran klu heols nk drag kes DT ni lg lama bcuz to me budak ni berani girtuh... DT klu nk saman budak 2 ni patut dh lama ... y x saman2 lagi??