CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 14757|Reply: 76

Isteri disihir

Salam.

Aku baru berkahwin 3 bulan.
Isteri aku tiba-tiba tak nak bercakap dengan aku.
Kalau dduk dekat dengan aku je, muka jadi pucat je.
Bila aku tegur, atau cuba nak sentuh dia, dia akan mengamuk, baling-baling barang, mencarut-carut.
Family aku cakap isteri aku ni kena sihir atau buatan orang.
Ada ke orang ada pengalaman macam aku ni.
Sekarang ni isteri aku macam tu tak berubah. Tapi bila dengan orang lain dia normal je aku tengok.
G keje macam biase je.
Tu yang aku pelik tu.

Bawak lah berubat tengok cam mana. Sian pulak dengar. Or suruh org yg rapat tanya ngan dia kenapa dia buat cam tu kat tt

Bawak lah berubat tengok cam mana. Sian pulak dengar. Or suruh org yg rapat tanya ngan dia kenapa dia buat cam tu kat tt

Tu la.Ada jugak tanya pakcik ni sorang. Aku tengok pakcik ni ok ja. Cuma benda-benda yang dia
suruh buat tak menjadik jugak. Tengok makin teruk je isteri aku tu.

Isteri aku akan berubah jadi pucat, dia tak jadi diri dia sendiri bila aku ada dalam linkungan
beberapa meter persegi dari dia.

pegi la bawak berubat... tangguh2 makin teruk kemudian hari..

Aku nak bincang dengan isteri aku tapi tak dapat nak bawa berbincang.
Kalau isteri aku nampak je aku, dia akan marah-marah aku. Halau aku.
Mentua aku je yang boleh tolong skang ni. Mentua aku memang baik, tapi
skang ni dorang busy. Aku pun tak dapat nak buat apa dengan isteri aku.

axeman posted on 2-9-2014 09:17 PM
Kalau isteri aku nampak je ak ...

Cuba adik beradik @ kwn2 yg rapat yg memahami dan boleh dipercayai..

Follow Us
axeman posted on 2-9-2014 09:17 PM
Kalau isteri aku nampak je ak ...

Dah berisi ker? Pembawaan budak2 jer kot?

Or maybe tt yg ade problem kot...nape ur wife sgt takut bile dekat ngn tt..mmmm
Try la gi tgk2 diri sendiri plak..manelaa tau...
Wallahualam

sependapat jugak dgn @AwgSagi , itu pun kalau betullah dah pregnant.

ada kawan sekampung pun pernah alami kes macam ni. masa tu baru duk rumah sekali. sebelum tu wife dia duk kolej jururawat, dia lak keje gomen kat negeri lain. setahun gak rasanya. bila dah duk serumah, dalam 2, 3 bulan lepas tu wife dia tak boleh tgk dia. balik keje je mesti wife dia akan muntah2 sampai turun byk berat badan. padahal sebelum tu ok je duk bawah ketiak kawan ni. jadi cepat marah, macam2 lagilah. dah berubat sana sini tak jadi jugak.

bila 1st baby tu dah lahir barulah ok sampai sekarang. 2nd baby ni pun takde masalah apa dah.

ishh sampai macam tu sekali alergik ngn awak.. bwk2 la jumpe sape2 yg PATUT.....
semoga istrimu cepat sembuh

sihir pembenci ni
aku pun pernah kena
bila dekat asyik gaduh
bila jauh rindu je

ade yg dengki korang kawin kot...
cpt2 berubat sblm semakin tenat..
syg tu br je kawin

Dah tau isteri tu sakit misteri, paksalah berubat, buat apa tangguh lagi, nak biar sampai dia bunuh diri ke apa???

saja gertak

kalau isteri x boleh bawak bincang, bawa ustaz dtg rumah. Tagteam dgn family inlaw biar diaorg ada sekali. Jd nnti xdela family dia kata ko sihirkan anak dia pulak. Bukan mengaibkan just untuk tidak mengeruhkan pada masa hadapan.

sihir pembenci ni
aku pun pernah kena
bila dekat asyik gaduh
bila jauh rindu je

ieenaz, awak pernah kena ke?
cuba kongsi sikit, pengalaman awak. berubat dan lain-lain.
saya bukan nak luah perasaan, cuma kawan2 semua bagi semangat rasa ok la skit.

saya tengah usaha lagi ni.nnti saya akan update lagi perkembangan supaya kalau ada orang ada masalah
macam saya ni, boleh la jadi rujukan

bini ngandung ka tt?

confirm tak ngandung

setiap malam masa dia tidur, cuba awak bacakan surah Al-Insyirah di telinganya masa tidur..

Terjemahannya:

Bukankah Kami telah melapangkan bagimu: dadamu (wahai Muhammad serta mengisinya dengan iman dan hidayah petunjuk) ? [94:1] Basmeih
Dan Kami telah meringankan daripadamu: bebanmu (menyiarkan Islam) - [94:2] Basmeih
Yang memberati tanggunganmu, (dengan memberikan berbagai kemudahan dalam melaksanakannya)? [94:3] Basmeih
Dan Kami telah meninggikan bagimu: sebutan namamu (dengan mengurniakan pangkat Nabi dan berbagai kemuliaan)? [94:4] Basmeih
Oleh itu, maka (tetapkanlah kepercayaanmu) bahawa sesungguhnya tiap-tiap kesukaran disertai kemudahan, [94:5] Basmeih
(Sekali lagi ditegaskan): bahawa sesungguhnya tiap-tiap kesukaran disertai kemudahan. [94:6] Basmeih
Kemudian apabila engkau telah selesai (daripada sesuatu amal soleh), maka bersungguh-sungguhlah engkau berusaha (mengerjakan amal soleh yang lain), [94:7] Basmeih
Dan kepada Tuhanmu sahaja hendaklah engkau memohon (apa yang engkau gemar dan ingini). [94:8] Basmeih

Semoga lembut kembali hatinya dengan awak.. Last edited by cloudy_83 on 3-9-2014 02:38 PM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Cuba bwk g berubat.. Ade or x itu yg penting.yg penting usaha..dh la br kawen. Aku dulu ms nk kawen pun penah kene. Tp aku x tau pun aku terkena.Sampaila kwn bpk aku dtg umah,sbb nk ubatkan sepupu aku yg terkene buatan org. Tp yg paling best,pakcik tu cakap kat bpk aku,"Biarkan,nanti dia sendiri akan dtg jumpa aku". Last2 tu mmg aku g jmpa pakcik tu sbb ms tu aku bwk sepupu aku ni g berubat.

Aku terus terang kat pakcik tu. Pak cik tu cakap dia dh tau.N lelaki tu kawan sekerja aku. Dia buat sbb marah kat aku.MArah sbb aku dh bertunang n akan berkahwin.Padahal dia suka kat aku. Sbb tu la aku dok asyik layan dia n bila bersama ngn tunang(sekarng suami) aku jd tawar hati. Lagi pulak baru tu kami PJJ..Perasaan xnak kawen tu membuak2. Tapi Alhamdulillah..Lps aku berubat kat pakcik tu.Perasaan tu beransur pulih. Aku penah gtaw kat suami ttg hal nie.Dia mcm x caye.Lps aku explain br dia phm. Tp aku x cakap pun siapa org tu.Sbb dia kenal.Nanti x pasal2 pulak ada yg admitted hospital..huhuu..

Salam... TT,
Ada betulnya seperti yg rakan2 board sarankan - pemulihan pd diri isteri, diri tt, rumah, tpt kerja dsbg.

jgn panik, jgn give up, jgn amik hati dgn apa yg berlaku. Jgn lah beratkan langkah utk berubat kerana tt je yang masih dlm aras waras utk mengusahakan semua nih.

Aku doakan semoga TT dapat hadapi dan atasi mslh ini dengan janyanya dgn izin Allah.
Amin