CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8688|Reply: 45

Sweet, Awkward, Funny Moment with InLaws

Assalamualaikum n salam sejahtera semua,
maaf kalau dah ada thread sebegini, kalau dah ada mohon tutup ye mod..

Jom kita share kisah lucu, janggal, manis2 kurma tentang keluarga ipar uols~~

biar rose buka 1 cerita dulu,

terjadi baru2 ni.. situasi ketegori Awkward okey..

fyi, my hubby pernah kahwin dulu, tapi jodoh tak panjang, tak lama pastu dia jumpa rose.
baru2 ni ada la activity kat umah MIL, so me n hubby pun g la umah MIL. rupanya ada sedara yg dikatakan 2 pupu to my hubby ni kat umah tu. she n her hubby. my Mil yg intro kan sheols ni, coz my hubby mmg tak kenal pun even his cousin.

so my MIL perkenalkan rose kat si cousin ni, i pun dengan wajah secerianya, senyum manis, hulur tangan nak salam, tetibe 1 statement terpancul dari mulut dia "Ini yang orang Kedah ni ke?" (my hubby's exwife org Kedah, me KL).

tetiba terus semua tersenyap seketika, my hubby siap tebeliak biji mata, then my MIL slow2 explain, "bukan, yg ni yg KL)..

ok i thought habis kat situ..

settle buat aktiviti kat umah MIL ni, i pun hidang2kan la makanan untuk semua.

once semua dah ada kat meja makan, MIL, FIL, hubby and i, she n her hubby,

tengah nak suap makan, tetiba si cousin ni slumber tanya

"yg org Kedah tu isteri sapa?"

(situasi senyap seminit)

my MIL melayan "ya la, yg Kedah tu sama juga, tapi dah cerai, so ini isteri yg baru"

dan she teruskan

shekepoci "la, bukan baru kahwin je ka dengan yg Kedah tu??" (eh macam tak puas ati lak cik kak ni hubby aku kahwin dgn aku )

**sambil me n hubby pandang2 each other, my FIL tunduk tengok makanan, laki sheol dah tebeliak mata tengok bini dia bila nak berenti.

MIL " eh lama dah berlalu..."

shekepochi "so berapa lama ja kahwin dgn si Kedah tu??"

MIL " erm tak lama, ada la 5 bulan gitu"

shekepochi "laaa.. sekejap sangat nye kahwin, ni dengan yang ni berapa lama dah kahwin?"

MIL "baru je kahwin, tapi baru tak baru pun dah nak masuk setahun dah ni"

shekepochi "laaa.. kenapa pulak bercerai dgn si Kedah tu??? "

lalu rose dgn slumber out of control, rose gelak kuat2.. macam the joke is on her gitu.. rose tanya dia " Kak, perlu ke tanya soalan macam tu?? "

pastu baru dia tersedar kot, mata terbuntang tengok rose.

then terus senyap si kepohci ni. so hasil nye, we all semua sembang, cuma takde sapa sembang dgn she masa tengah makan tu. biar she reti2 sendiri la lepas ni untuk jaga hati orang, reti2 la lepas ni apa topik patot tanya, apa topik patut senyap je.

manusia.. macam2 jenis..

masalah mulut laser. nasib baik mak mertua u baik. banyak2kan bersyukur

Ishkkk Orang tu pn..kalo nk tnye xyah la tnye depan kita kn..

rose_2011 posted on 7-9-2014 08:36 PM

HAHA hebat la rose boleh react camtu.if me la yg duk situ mau muncung mulut.terkedu.semua lah

JoyahJay posted on 8-9-2014 10:00 PM
HAHA hebat la rose boleh react camtu.if me la yg duk situ mau muncung mulut.terkedu.semua lah

ala uols tak update pon cite uols.. mak je ke sorang2 syok sendiri di sini?

JoyahJay, dulu memang rose akan muncung n senyap je. lama2 tu kita dah tau mana patot kita senyap, mana patot je senyum je, n mana patot bagi je balik. lgpon rose mmg jenis rebel.ahaks

Follow Us
cekgihani posted on 8-9-2014 04:32 PM
Ishkkk Orang tu pn..kalo nk tnye xyah la tnye depan kita kn..

khannn. dah terlalu nak tau sangat, at least, tunggu la rose takda kat situ, bisik2 ka, or call je MIL or sapa2 utk tau cite sbenar. totally awkward..

CiliPadiSedap posted on 7-9-2014 11:14 PM
masalah mulut laser. nasib baik mak mertua u baik. banyak2kan bersyukur

heheh. alhamdulillah yang

Aku xtau la..
Aku ni kire menantu jauh la..
Yang lain sume satu negeri..
Biras biras iols mcm bersaing sama sendiri
Iols malas nak amek.kesah
.mentang mentang la iols sorang je suri rumah kan...huhu..
Paling best.
Pak.mertua iols suka air teh yang iols buat...
Tetibe...sume dok rwbut nak buat..
Iols kasi chance la

rose_2011 posted on 7-9-2014 08:36 PM

Eee bodohnyakaann

aku taktau nk letak ni dlm kategori mana..

aku ni sejak2 mengandung anak sulung..jadi pelupa tahap hazabedah..
kisahnya lepas bersalin..aku berpantang kat rumah mertua..rumah mertua aku ni sebelah rumah nenek mertua..nenek mertua tu kami panggil mak...tapi org kampung panggil nama betul la..makcik rahimah...
mak ni tiap2 pagi sampai malam datang melepak kat rumah mak mertua aku..teman aku..sembang2..
pastuh satu hari tu dia tanya aku..mami (mak kandung) aku berurut dengan siapa
mak aku ni dah setahun camtuh lumpuh..dia berurut dengan makcik ni kami panggil makcik rah...

disebabkan aku dah jadik pelupa..aku dengan selamba jawab kat mak tu mami aku berurut dengan makcik rahimah...pastuh dia mcm terkejut...dia tanya lagi..dengan sapa? dengan makcik rahimah yang duduk kat cabang 4 tu...pastuh dia ulang byk kali soalan tu..sampai aku terperasan yang aku tercakap nama dia instead of tukang urut tu....

pastuh aku cover..cakap ya rabbiiii...tersalah la mak...dengan makcik rah tu...pastuh nenek mertua aku senyap je aku harap dia tak kecik hati aku tersalah nama dia dengan tukang urut tu

siputsedut posted on 11-9-2014 03:17 PM
aku taktau nk letak ni dlm kategori mana..

aku ni sejak2 mengandung anak sulung..jadi pelupa taha ...

haha fogiven la tu siput, nama nak sama kan.
lepas2 tu dia borak2 dgn u cam normal tak?

mcm ne berpantang kat umah MIL?
i lom dpt rezeki anak lg.. tp dok plan siap2 dah, kalau ada anak, nak pantang kt umah sendiri..(plan bukan mainnn).. klu leh berangan tinggi ni nak cari confinement lady. lagipun my mom n MIL dah tak larat, mcm my MIL nak jaga cucu2 dia yg dh ada lg. tp my hubby mcm tak suka org asing jaga anak. nak suh berpantang umh mak dia juga.

shernazz posted on 11-9-2014 12:43 AM
Aku xtau la..
Aku ni kire menantu jauh la..
Yang lain sume satu negeri..

heheh sama la kita, buat duno je, buat hal sendiri lagi senang. kalau depa ada kelebihan biar diorang show off kelebihan diorang. gv n take gitu.
tertiba teringin nak minum air teh u buat

akmalrahman posted on 11-9-2014 10:11 AM
Eee bodohnyakaann

khaaan.. ingorance sgt blissfull kot. smpai tak sedar kata2 dia mengguris hati org lain.sib baik i just perli soalan manja2 gitu. kalau kene org laser, mmg kena bash cukup2

Aku baru2 ni ada satu situasi akward dengan biras aku(bini kepada abang ipar). Sebelum ni i mmg rapat dgn dia. I ni ler tpt dia mengadu semua benda... my biras ni agak buta IT orgnya. FB or apa2 laman web sosial semua takda. Dia anti dgn benda2 macam ni sbb bagi dia boleh menyubang kepada kes curang.

Biras i ni ternampak profile picture i (gmail account) kat dlm hp hb dia. maybe hb dia sync contact hp no dgn gmail account kot tu yg kuar profil pic i kat situ. So dia pun snap pic tu & sent MMS kat i pkl 4pagi. i dah rasa semacam jer... but as i said i rasa awkward camana nak explain kat dia... pas tu dia sms i cam tuduh2 i ada hbgan mesra lak dgn hb dia.... emmm ... masa balik rmh mak mertua hjg bulan haritu mmmm AWKWARD nyerrrrrr nak jumpa biras tu....

rose_2011 posted on 11-9-2014 04:23 PM
heheh sama la kita, buat duno je, buat hal sendiri lagi senang. kalau depa ada kelebihan biar dior ...

Xtau la mcmana yang sedapnya
Sebab kat umah ni guna f&n kalsium tinggi...pak.mertua.aku kata sedap..lemak.lemak.gitu..
Terus balik.kampung..dia beli jenama tu jelah
.hahahhaaha

rose_2011 posted on 11-9-2014 04:22 PM
haha fogiven la tu siput, nama nak sama kan.
lepas2 tu dia borak2 dgn u cam normal tak?

Haha borak cam biasa..tp kesian kut dia..cucu sendiri x ingat nama

Ok je pantang rumah MIL..MIL aku baik..makan sedap..baby pun byk MIL yg uruskan...cuma bosan sbb xde astro takde internet..hari2 dgr tanyalah ustaz kt tv9.. pastu mil mmh strict takleh keluar rumah langsung..terpaksa tipu ckp nk g bli pampers..stress sgt terkurung haha

my awkward moment bila at every function my husband ex-fiancee ada. n in laws I rapat dgn dia .

heidi04 posted on 11-9-2014 05:00 PM
Aku baru2 ni ada satu situasi akward dengan biras aku(bini kepada abang ipar). Sebelum ni i mmg rapa ...

wow. that's super awkward.. n super dump to her sbb sapa suh dia tak update benda2 cam ni. kepala dok pikir mcm ke arah curang je, bila nmpk gmbr prmpuan lain dlm hp laki dia, tanpa usul periksa mcm ne leh jd ada ur pic dlm tu dia hentam u. sib baik tak tetibe dtg umah tarik2 rambut. aiyoo. cee kalu ada gmbr mak mak ur biras dlm hp laki dia, nak gak dia pikir laki dia curang ngan mak mentua dia sendiri kot..

apa nak kata.. gigih cik kak tu snap pic pastu mms kat u.. screenshot send to wasap sudah..hehe

siputsedut posted on 11-9-2014 05:47 PM
Haha borak cam biasa..tp kesian kut dia..cucu sendiri x ingat nama

Ok je pantang rumah MIL.. ...

wah alhamdulillah. sib baik diorang buka tnya ustaz tau.. kalau tengok kilauan emas ari2 jenuh. my PIL suka tau. event tengok yg ulangan pon. tapi dok syarah kat anak2 dia suka p karaoke..haram katanya. takleh imagine i dioran suka sgt tgk org veteren pakai ketat2 menggedik ats pentas, mcm fetish kot bg theolls.. woo jahat nya mulut mak hjemah..hehe

untung sgt2 yang, ur mil take care u fully masa pantang. i segan nak susahkan mil, lgpun tau dah peel dia, kalau sllu jumpa kerap sgt, lama2 mula nyampah. ada je yg dia jumpa tak kena. dulu i ari2 g umah mil, tlg2 apa patot. skrg i buat hal i sendiri, once a week je i g visit, tp i nmpk la perubahan diorang mula greet i elok2 balik.  plus, mil i tak leh bagi dia penat, mmg dia beleter n fire punya.hehe