CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rose_2011

Sweet, Awkward, Funny Moment with InLaws

noraidil_06 posted on 11-9-2014 06:59 PM
my awkward moment bila at every function my husband ex-fiancee ada. n in laws I rapat dgn dia .

Ya Allah. kena byk besabar la nmpk nya sis.
T.T

hubby u dok bcakap tak dgn extunag dia? ke just tjumpa je. takde la she pun nak try rapat2

rose_2011 posted on 11-9-2014 08:29 PM
Ya Allah. kena byk besabar la nmpk nya sis.
T.T

x berckp. kalau beckp sure iols meroyan. heheheh. lantak dia la. tp family function mmg i gi sekejap2 je.

noraidil_06 posted on 11-9-2014 08:41 PM
x berckp. kalau beckp sure iols meroyan. heheheh. lantak dia la. tp family function mmg i gi sekej ...

kan yang.. sama la sapa2 pun. she pun dh selamat kahwin dgn org lain ke?

just nak share satu story. ketogori Funny kot

kesah masa rose nak brtunang dgn hubby rose.

mak hubby ni ada kakak, muka nak sama diorang ni, cuma yg kak dia ni nmpk tua dari mak hubby je.

masa rose nak bertunang, tunang serius simple takde pelamin, n yg silap nye takde org yg jd leader dlm tu, means yg handle even tu, kat mana rose nak duduk, kat mana nak sarung cincin. iye la yg ada pun kakak n mama je, diorang sibuk nak layan tetamu.

sepatot nye, rose kene duduk kat kerusi ala cleopatra tu, situ le nak sarung cincin. ntah mcm ne bila tetamu datang, pakat duduk kat kerusi cleopatra tu, n sekeliling situ. rose keluar dari bilik dgn keayuan nye, rose sendiri yg blur sbb takde tmpt duduk..

tetiba ada mak sedara ni(jenis kalut, so uols imaine le).. suh rose duduk je kat dgn hantaran2.. means tengah2 umah. so i pun blur2 dgn nak jaga ayu, duduk le atas lantai tu, dengan ngan maklong ( kakak kepd mak hubby ), i mati2 ingat itu mak tunang aiii.. siap i senyum manis, duduk depan dia, tinggal nak hulur tangan je...

Tetibe, mak hubby i rupanya duduk sebelah kak dia je, cuma dia duduk atas kerusi, cepat2 dia pun turun duduk kat lantai skali depan i.. hahhha.. kalau tak.. abes la i...

thats not all..

my hubby ni kan.. masa pilih cincin tunang, dia yakin gile kata cincin pakai kat jari manis tangan kiri. so masa pilih size cincin pun jari kiri la kan.. ok..ok masa nak hulur jari i yg comel2 ni utk mak tunang sarung, i pun hulur la tangan kiri, tetiba mak tunang ni tengok i tebeliak biji mata, i pun mcm gabra, i hulur tangan kanan pulak, pastu i eringat my tunang kata tngn kiri,i cepat2 hulur balik tngn kiri. so aksi kejap tngan kiri kejap tngn kanan..

last2 mak tunang tu ckp "tangan KANAN!", slow tapi tegas gitu..ehehhe. my mom pun dengar nook..
so itu la kesah nye, jadi maharajalawk sebentar di hari pertunangan i.hehe

rose_2011 posted on 11-9-2014 09:02 PM
kan yang.. sama la sapa2 pun. she pun dh selamat kahwin dgn org lain ke?

remain single

rose_2011 posted on 11-9-2014 08:27 PM
wah alhamdulillah. sib baik diorang buka tnya ustaz tau.. kalau tengok kilauan emas ari2 jenuh. my ...

hehe rumah MIL mmg sepanjang hari pasang citer2 keagamaan..bila aku berpantang kat sana..petang2 aku bukak sinetron bagai terpaksa dia pon duduk layan skali..siap buat ulasan...kalau kilauan emas tu mmg tak tengok la..kalau kat rumah mak..mmg rancangn hiburan je la sepanjang hari.. kalau tak yang nyanyi2 pun yang merepek2 cam maharaja lawak ke super spontan ke..mak aku mmg layan betul cite2 camtuh

nape mil ko camtuh? mil aku mmg buat muka tak puasa hati je kalau balik kejap..huhu aku risau jugak takut dia fikir aku taknak tunjuk cucu sangat kat dia ke camne...tapi dah mmg kami duk jauh..susah cuti..kalu balik cuti plak suami suka keluar makan la..jalan2 la..tak suka terperap kat rumah mak dia or mak aku..nak buat camne

ni ada lg satu cite dlm pantang... suami mmg tiap kali balik kg..satu habit dia..kalau masuk bilik cepat2 kunci pintu..aku mula2 taktau la nape...
pastuh masa dlm pantang tu...aku duk sorang2 la dlm bilik tu just tutup pintu tp tak lock..since masa tu mmg panas gile2..aku pon bukak baju semua cuma tinggal undies yg bawah aje..sambil baring2 bawah kipas dlm bilik..pastuh tgk syok2 layan perasaan..tiba2 mil aku masuk tanpa ketuk pintu tergopoh gapah aku cari mende nk tutup..last2 tutup dengan bantal je OMG!!! malu gile..aku ingatkan dia dah nampak aku tgh camtuh..dia nk keluar...tidakkk uolssssss...mil siap lepak kat bucu katil sambil sembang ada la dlm 10 minit kot..aku rasa cam nk pengsan dah time tu..

lepas daripada tu mmg aku selalu la lock pintu..adeh

walaupun gituh..i still love my mil

Follow Us
rose_2011 posted on 11-9-2014 08:22 PM
wow. that's super awkward.. n super dump to her sbb sapa suh dia tak update benda2 cam ni. kepala  ...

malangnya biras i ni wassapp pun takda... apa2 semua sms or mms... i plak jenis kedekut tanak sms or mms... malas nak reply dia... hehe...

adik beradik or ipar duai i dia & abang ipar jer takda fb or wassapp... so apa2 hal family nak share diorang selalu ketinggalan...
mmm... my hb cakap fikiran sempit sgt....

heidi04 posted on 12-9-2014 04:02 PM
malangnya biras i ni wassapp pun takda... apa2 semua sms or mms... i plak jenis kedekut tanak sms  ...

weh, aku pn xde wasap, sbb tak guna smatfon. haha..
jgn la kata aku fikiran smpit. hehe

kazaraf posted on 13-9-2014 11:06 PM
weh, aku pn xde wasap, sbb tak guna smatfon. haha..
jgn la kata aku fikiran smpit. hehe

haha... takper takda wassap pun. asal tak menyusahkan org udah... jgn pulak dok negatif dgn org yg ada wassap or fb... ni biras aku ni curiga tak tentu pasal...

mm..nak share jugak...tapi tak tau kategori apa..

aku orang utara..dapat jodoh orang selatan

masa nak kenduri belah suami, aku tolong-tolong la rewang

tengah ramai-ramai tu, ada la sepupu suami, kakak ipar suami, dan mak dia

tetiba, mak mertua aku cakap jawa dgn yg lain..sedangkan depa bukan biasa ckp jawa pun kt rumah

which obviously mak mertua aku tak nak aku tau...hm..masa tu sedih sgt...

sampai sekarang masih teringat Last edited by qil on 17-9-2014 12:22 PM

qil posted on 17-9-2014 12:19 PM
mm..nak share jugak...tapi tak tau kategori apa..

aku orang utara..dapat jodoh orang selatan

mcm org yg mak mrtua ko ckp jawa tu, mak mrtua ko biasa jumpa diorg tak?
kalau jumpa biasanya ckp melayu ke jawa?
kdg2 mmg ada org jawa yg jarang ckp jawa, tp jmpa org tertentu akan borak dlm bhs jawa.. tu normal..

siputsedut posted on 11-9-2014 06:39 PM
hehe rumah MIL mmg sepanjang hari pasang citer2 keagamaan..bila aku berpantang kat sana..petang2 a ...

kalau me pegi shopping ngan mendiang mil, kalau me nak try pakaian,
dia mesti sebelah,  awal awal cam segan gila sebab tanggal itu ini depan dia
last ok aje,..  at least nak juga dia bawak me pegi shopping walaupun
kami ada love dan hate relationship gitu.

rose_2011 posted on 7-9-2014 08:36 PM
biar rose buka 1 cerita dulu,

terjadi baru2 ni.. situasi ketegori Awkward okey..

Kebodohan luar biasa apekah yg melanda pompuan tu?

rose_2011 posted on 7-9-2014 08:36 PM
biar rose buka 1 cerita dulu,

terjadi baru2 ni.. situasi ketegori Awkward okey..

Motif sgt tanya soalan cenggitu depan u. Mulut tak reti nk jaga langsung. Ishhhhh!

JoyahJay posted on 8-9-2014 10:00 PM
HAHA hebat la rose boleh react camtu.if me la yg duk situ mau muncung mulut.terkedu.semua lah

Kannnn. Kira TT bagus la. Kalo I kt tpt TT, harus I tanya "Apa yg kakak tak puas hati dgn sy sbnarnya sibuk tanya yg bukan2 ni?"

siputsedut posted on 12-9-2014 07:39 AM
hehe rumah MIL mmg sepanjang hari pasang citer2 keagamaan..bila aku berpantang kat sana..petang2 a ...

Omg, part ur mil masuk blk u tu mmg malunyaaaa. Hihi. Kalo i kt tpt u harus i pitam dah. Hihi. I kalo blk umah mak mertua i mmg i akan sentiasa kunci pintu bilik. Sbb bkn rumah i kan so i tak selesa, plus anak saudara husband i nakal sgt. Main terjah je masuk blk org sesuka hati. Geram tau!

kakakmanis posted on 26-9-2014 02:52 PM
Omg, part ur mil masuk blk u tu mmg malunyaaaa. Hihi. Kalo i kt tpt u harus i pitam dah. Hihi. I k ...

haha muka aku dah kering takde darah dah time tu   tp bila fikir balik kelakar...anak buah pun sama uolsss..pernah gak beberapa kali diorang cuba masuk...tp sebbaik dengan anak2 sedara tu tak pernah kantoi pape...kalu kantoi malu weh sbb anak sedara aku tu suka tanya soalan jujur sangat kat mak dia..

siputsedut posted on 26-9-2014 03:25 PM
haha muka aku dah kering takde darah dah time tu   tp bila fikir balik kelakar...anak buah pu ...

Anak saudara husband Iols sorang aje, tp buas and nakal ya ampunnnnnnnn.

Selalu masuk bilik I, sepah-sepahkan brg mekap I yg I letak dekat dressing table, lepas tu mkn keropok, campak dlm bilik I, tangan mulut comot2 masuk bilik I golek2 atas karpet. Yg hairannya, mak dia buat dunno aje, kalo mak dia takde, mertua I buat dunno aje. I ni gerammm je tgk, slalunya husband I yg marah anak saudara dia. I ikutkan hati nk tegur jugak anak saudara dia tu tp nnt tkut nnt Kak ipar I bermasam muka lak dgn I.

Tu belum lg aksi nakal kt meja mkn, terjerit2 kt ruang tamu, tendang2, sepak2 tok and tokwan dia. Kakak ipar i bleh buat tatau aje tak tegur anak dia. Sabar ajelah I ni tgk.

sobsob posted on 22-9-2014 03:25 PM
Kebodohan luar biasa apekah yg melanda pompuan tu?

@sobsob @kakakmanis
memang perangai orang ni macam2 kan, ignorant sangat sampai taktau part mana kena shut up our mouth, kat mana yang boleh bergurau. so orang macam ni, ada la makanan dia. @kakakmanis, wah ganas you.. i saja je gelak2 mainkan dia, n bagi soalan untuk di pikir sendiri. bukan apa, kalau kita tunjuk kata kita tak suka, kita marah ke apa ke.. nanti orang tengok kita yang jahat.. dalam apa pun, orang yang marah tu yang orang akan anggap sebagai jahat. lagi la depan2 in laws, nak2 sedara diorang gak yang murni.

kakakmanis posted on 26-9-2014 06:29 PM
Anak saudara husband Iols sorang aje, tp buas and nakal ya ampunnnnnnnn.

Selalu masuk bilik I,  ...

fuuuhh sabar je la tengok peel anak SIL u, tinggi gak kesabaran u tengok budak tu buat perangai sampai tendang2, kotor kan bilik u, kalau i... otomatik datang semangat cikgu displin..haha.. i tak leh kalau budak2 buat peel mcm ni, waktu diorang buat cute, i layan main2 skali, tapi kalau sampai tendang2, memang i suara tegas terus. peduli la mak dia nak kata apa, sapa suh ko biar anak ko sampai tahap tendang orang. itu namanya kurang ajar.

haha emo ai nook.

i bukan apa, ada anak my SIL gak, 1 years++, this boy dia suka kalau orang sakit, lagi dia gelak. macam pelik ja.. ada ke patot dia amek mainan dia (keras ke tak ke dia bedal je), n baling kat my hubby, kena kat kepala, my hubby ngeluh sakit, lagi budak tu ketawa. rupanya SIL gtau kat umah dia selalu buat gitu kat abah dia.. cit, abah ko la baling2 kat kepala orang.. i terus hangin, i cakap kat boy ni, DON'T sambil i cubit tangan dia, nangis budak tu. peduli apa aku, dah tak cukup ajar, meh aku ajar kan.. after dat, terus dia tak buat dah perangai baling barang kat kepala orang.