CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 23170|Reply: 299

Cari "Teman Tapi Mesra" cara halal

Salam

Mohon pada MOD, utk delete thread saya, krna saya dah jmpa calon yang sesuai Last edited by Kasihbaru2014 on 1-10-2014 10:03 PM

Fakta ke auta ni

burque posted on 20-9-2014 08:35 AM
Fakta ke auta ni

Ya, fakta..xde pun janji bulan dan bintang dlm tu, maaf jika ada yg kurang selesa..

Suka SS tu apa TT?

nayl.isabell posted on 20-9-2014 11:33 AM
Suka SS tu apa TT?

La...maksud SS tu ialah hubungan lelaki dan perempuan suke...tapi...saya nak cara halal....

tahniah.. aku setuju sgt org nak poligami ni.. sunnah..  keluarga aku kebanyakan poligami.. bab masalah dlm rumah tanga ni, yg monogami pun bercerai berai, dan dlm keluarga aku, yg poligami semua bertanggungjawab dan aman damai saje.. xde pun cerai berai..

Follow Us
Sorry. Mmg x faham klu shortform bagai ni....
Tapi salute la TT cari alternatif mcm ni utk cari pasangan.
Maaf nak tanya...isteri TT dah bagi kebenaran ke utk buka cawangan baru?

nayl.isabell posted on 20-9-2014 12:18 PM
Sorry. Mmg x faham klu shortform bagai ni....
Tapi salute la TT cari alternatif mcm ni utk cari pas ...

Belum dapat kebenaran wife. Tapi xpenting pun. saya xmemaksa  sesiapa utk terima idea saya ini..
Jadi setiap masa yg ada bersama setelah bernikah nanti,hargai,nikmati dan bersyukurlah..
Jadi tak perlulah merungut2..bukan bermaksud lepas tangan,tetapi apa yg termampu saya akan bertangungjawap dan berikan komitment.
Selagi kita selalu berdoa dijauhkan pekara yg menyusahkan kehidupan kita seharian, Insyallah Allah maha pengasih dan penyayang..

tahniah la...

Kasihbaru2014 posted on 20-9-2014 01:23 PM
Belum dapat kebenaran wife. Tapi xpenting pun. saya xmemaksa  sesiapa utk terima idea saya ini..
...

TT, i rasa kebenaran wife tu amat la penting...
Bukan apa sekurang2nya dia x rasa ditipu...
I pun ada kwn yg jd 2nd wifey ni...
Tapi bkn wifey jnis semunyik2...
First wife mmg dah dimaklum awal...
Skrg ni i tgk diorg sesama madu baik sesangat...
Macam hakak hadek gitu...sweet je...

nayl.isabell posted on 20-9-2014 01:52 PM
TT, i rasa kebenaran wife tu amat la penting...
Bukan apa sekurang2nya dia x rasa ditipu...
I pu ...

Saya setuju bab u kata "supaya dia xrasa tertipu"..tetapi pendapat saya lebih baik nikah dulu, dari beritahu pada wife awal2 lagi...kerana saya lebih kenal wife lebih 20 tahun.."Saya xnak ambik tahu jika awak nak kwin lagi" itu kata wife byk kali...so, moralnya saya buat keputusan utk nikah dulu,stabilkan hubungan dengan yg baru,insyallah akan beritahu wife kemudian..Bukan niat saya utk sorok/sembunyi selamanya ya..

Nak kawin sebab nak seks sahaja. Redha isteri no 1 tak penting..
Macam nikah mutaah
Yeah... Good luck.
Perempuan yg nak kawen dgn pakcik mungkin perempuan desperate.
Ada anak pompuan?

nuryakmal posted on 20-9-2014 02:00 PM
Nak kawin sebab nak seks sahaja. Redha isteri no 1 tak penting..
Macam nikah mutaah
Yeah... Good  ...

Salam cik/puan (jika betul)

Seks memang penting,tanyalah sesiapa pun..saya unjurkan yg halal,dari yg haram spt yg berlaku skrg "touch n go" sahaja..Lagipun Cik/Puan sendiri tidak boleh meramalkan dan tidak tahu apa dihadapan dan dibelakang Cik/Puan...bahagia itu nikmat Allah,so berdoalah..Jadi biarlah saya dengan cara saya ya..

My friend yg jadi 2nd wifey ni masa akad nikah dgn hubby dia, wife pertama dia turut dtg. Siap offer utk pakai inai lg utk bakal madunya...bg i bila wife ptama izinkan wlupun hati dia dah pecah bkeping2...rumahtangga husband n wife baru tu insyaAllah rukun...dan damai.

Lagipun TT, i rasa bila u letak syarat dr segi material(i tau mgkn u lbh drpd mampu)..cthnya dr segi hantaran n nafkah per bulan tu...maka ramai la yg akan merebut peluang utk jdkan diri mereka sbg calon2 isteri u...skrg ni, cinta2 ni org dah x pndg...
Janji duit lelaki tu berkepuk...terima seadanya...tp dlm hati xde cinta dan syg. sebaik2nya u carilah yg ikhlas terima diri u seadanya...bkn dsbbkan material semata.
Mahap TT...i just luahkan pendapat i je...

nayl.isabell posted on 20-9-2014 02:12 PM
My friend yg jadi 2nd wifey ni masa akad nikah dgn hubby dia, wife pertama dia turut dtg. Siap offer ...

Yup setuju sangat...Kawan u tu, memang "Perfect ", bab material tu, memang penting pd dunia skrg ,tapi bukan menjamin hidup bahagia..yg cuba ambil kesempatan memang ada dimana2 dlm apa situasi pun..cuma,cara kita lah,bagaimana nak "menghidu awal2 lagi"...

tepek pic kat cni dlu

See... u sendiri kata material bkn menjamin hidup akan bahagia...so tell me mcm mne u nak kenal pasti perempuan2 yg jenis materialistik ni...
I rasa mcm x bbaloi if dah kawen...n then u dah laburkan duit u sekian2 tp sbnrnya u x bahagia pun...coz u just nak halalkan hbgn suami isteri just utk hbgn intim...i rasa niat u kena betulkan dulu...nikah bkn skdr hal2 intim tu shj...malah lbh drpd itu...biarlah nikah itu bernilai ibadah dan sama2 niat menuju ke syurga yg indah

nayl.isabell posted on 20-9-2014 02:25 PM
See... u sendiri kata material bkn menjamin hidup akan bahagia...so tell me mcm mne u nak kenal past ...

ooo xperlulah sya nyatakan disini apa yg akan saya buat.. Niat saya jelas,yg penting tidak ada unsur aniaya pada yg baru..dan sya pun tak berhak untuk menahan apa yg u pikir..sbb itu adalah pendapat u berdasarkan pengalaman u..Mcm Bn dan Pakatan, masing2 ada alasan masing2, yg penting, ada matlamat yg prinsip yg jelas. Akhir sekali, Berdoalah dan bertawakal..jika kita baik, baik lah yg kita dapat..Betul?

Melihatkan dari respon isteri kau dan tindakan kau sekarang ni pun dah mencerminkan keadaan rumahtangga kau macam mana, tapi aku tak nak la judge keadaan rumahtangga kau. Tapi tindakan kau korbankan kebahagiaan isteri pertama kau dan tak nak bagitau yang kau nak berpoligami dah nampak seperti kau pentingkan diri. Lebih baik berlaku jujur dengan isteri, apa pun responnya kau kena terima. Bukan ke kahwin senyap2 ni dah kira sebagai berlaku curang?

johnmcclain posted on 20-9-2014 02:55 PM
Melihatkan dari respon isteri kau dan tindakan kau sekarang ni pun dah mencerminkan keadaan rumahtan ...

Terpulang pada semua dalam ni nak buat tafsiran masing2 ya,hak anda..saya dah jelaskan awal2 lagi dalam thread ni, saya tidak memaksa sesiapa pun... dan niat saya sgt jelas...hanya kpd sesiapa yg berminat, utk memulakan perkenalan,sila email kpd saya, bukan bermakna esok confirm jadik..Maaf ya, berikan saya Ayat atau Hadith sahih tentang awak berkata ""Bukan ke kahwin senyap2 ni dah kira sebagai berlaku curang?""