CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 4140|Reply: 45

[Tempatan] Mesej Kemanusiaan Selama 24 Jam

Marilah bersama-sama kami untuk menyampaikan mesej-mesej bertemakan perpaduan dan kemanusiaan di:-

POETIC JUSTICE - UNITY, HUMANITY
24 HOURS STAGE PERFORMANCE FOR HUMANITARIAN MESSAGES
AGENDA (Lot G31, Ground Floor, Subang Parade - sebelah Parkson)
Bermula jam 9.00 malam 11hb Okt - 9.00 malam 12hb Okt 2014

Terbuka kepada semua tanpa prejudis, masuk adalah percuma (sumbangan boleh dibuat kepada Aman Palestin; segala kutipan dikendalikan sendiri oleh pihak Aman Palestin.

Berminat untuk membuat persembahan secara sukarela:
e-mail : performer4poeticjustice@gmail.com
tel : 011 1568 3539

Makluman : Persembahan yang ingin disampaikan sebaik-baiknya mengikuti tema Perpaduan dan Kemanusiaan. Isu Perkauman, Keagaaman dan Politik dilarang sama sekali.

Last edited by faraayub on 24-9-2014 02:21 AM

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Ada tak aktiviti pecah kedai org atas nama justice for pelestin mcm kes mcd? Pigirahhhh  justice konon

jom weh pakat viralkan benda ni

Malang sekali sekarang belajar. Kalau tidak boleh buat persembahan spoken word.

@Orange1 Sis, I second that..

finesse posted on 21-9-2014 08:16 AM

@Orange1 Sis, I  ...

Good Morning,

@finesse : it's ok kalau tak dapat join kali ni.. akan datang masih ada Poetic Justice - Unity Humanity (PJUH) tetapi mungkin dengan tema yang berbeza dan NGO pilihan yang lain... but the program is 24 hours, mungkin boleh mencuri sedikit masa ?

@Orange1 :
Bukan la nak tunjuk pandai atau pun apa2 ya..
Poetic Justice - kena baca dan fahami maksudnya..
tak boleh di leraikan satu persatu cth: "POETIC" dan "JUSTICE".. kerana ia membawa maksud yang berlainan sama sekali dgn "POETIC JUSTICE".
sebelum melatah, cuba fahami dulu maksud perkataan tu..

dan sebelum melatah pasal McD kena serang sampai pecah ...
apa maksudnya HUMANITARIAN MESSAGES yg ada di flyers tu dan dlm promo text.
come on la, saya rasa anda seorang yg bijak... tak perlu nak melatah bila ada yg cuba nak memulakan langkah ke arah perpaduan / kemanusiaan.

mungkin anda berasa program ini ditaja oleh mana2 pihak yang berkepentingan... sebab tu tanpa mengetahui apa2, hanya sekadar sekilas pandang, mcm tu jadinya komen awak tu...
sekadar makluman utk awak ya, program ini adalah "non racial, non religious dan non political" related program, yang mana sesiapa sahaja selagi boleh memahami dan mematuhi konsep program dialu2kan untuk membuat persembahan - menyampaikan mesej2 kemanusiaan... ianya TERBUKA kepada WARGA MALAYSIA dan bukan 1 kaum / agama / politik sahaja...

program ini diuruskan oleh individu2.. antara kawan2.. dari awal sampai sekarang menggunakan konsep volunteer, termasuklah dari segi kos peralatan acara - supplier event dah setuju hantar itu ini (kerusi, meja, sound sytem, lampu, kipas, catering etc etc etc.).. Performer2 yg dah confirm juga berdasarkan konsep sukarela.. kami sebagai penganjur tidak menawarkan apa2 benefit seperti acara2 lain yang ada token duit, baju, topi, goodie bags dll... kami (program) hanya sediakan makan dan minum an sahaja... kalau pada hari acara nanti ada juga benda2 yg saya sebut tu, maknanya ada la sesiapa yang menaja benda2 tersebut...

dan kalau program ni membawa misi dan visi yang salah, mustahil program dah dapat confirmed performers on stage yg kebanyakannya ada nama dalam bidang masing2 selain daripada orang awam. dan mustahil juga, NGO2 boleh menyatakan persetujuan untuk collaborate kalau program ni berunsur negatif.

TAPI rasanya tak perlu saya mengulas panjang.. manusia kalau dah ditutup hati dan mindanya, semuanya akan dilihat negatif sahaja...
apa2 pun, saya ucapkan terima kasih kerana memberi perhatian terhadap promo program ini.

Last edited by faraayub on 21-9-2014 08:51 AM

faraayub posted on 21-9-2014 08:45 AM
Good Morning,

@finesse : it's ok kalau tak dapat join kali ni.. akan datang masih ada Poetic J ...

Pandailah ko iya2 nak terjemahkan maksud suci disebalik program ni. Hari tu boikot mcd pun konon demi pelestin atas nama kemanusian protest keganasan yahudi ke atas ummah pelestine bagaiiii, klu dgr ala2 molia lah niat tu konon tp pengisian boikot penuh dgn perangaiii buruk dah mcm terroristssss, habis segala kedai n staffs mcd dianiaya. Lps tu brckp psl kemanusiaan.

Amboiiii konon program ni non racial non religious n non political purely atas nama kemanusiaan ko ingat aku baru hidup? Ni klu christian vatican yg kena aniaya ada ke melesis nak buat program2 mcm ni? Dgr apa2 yg berkaitan dgn pelestine pun dah tahu jenis anti yahudi ko boleh nak congggg kat sini konon non racial bagai.

Lagi satu ummah melesis n ummah pelestin yg konon nak perjuangkan kemanusian atas keganasan ummah yahudi ke atas ummah suci pelestin pls  ye walkk d farkingg talkk. Helllooo....ummah pelestin tu mmg minat perang2 ni dah tak blh nak kata apa, darah terrorist yg mengalir dlm badan dorg tu senantiasa menantikan perang dgn yahudi, makanan jiwa gitu mana dorg tahu duk diam. Bila aman2 dorg rasa tak tenang jiwa lps tu g cuit yahudi kat sebelah bila dibalas dgn bedil meroyyan satu donia konon2 dianiaya. Padahal sendiri yg mencari jenis tak blh duk diam jiwa terrorist tu nakkan pergolakkan selallu baru best aman2 tak best tak thrillllll. Dah suka sgt perang biar dorg perang je, biar mampossss semua aman donia. Yg ummah melesis pulak konon nak bela pelestin atas dasar kemanusiaan tolong tgk cermin perangai sendiri masa kempen boikot mcd.Lol!

Follow Us
finesse posted on 21-9-2014 08:16 AM

@Orange1 Sis, I  ...

Ko belajar je takyah pikir psl program pelestin semua tu, ummah ni jiwa mmg syok berperang penat je kita konon nak tolong dorang, dorg takkan berubah.

Orange1 posted on 21-9-2014 03:18 PM
Pandailah ko iya2 nak terjemahkan maksud suci disebalik program ni. Hari tu boikot mcd pun konon d ...

terima kasih...
kan saya dah kata awak ni bijak orangnya saudara @Orange1
dan kelebihan awak rupa2nya ala2 X-Men ni, boleh tahu siapa yang memboikot McD dan siapa yang merusuh sampai pecah McD tu...

yang bahagian MH17 .. MH370 yang kat bawah tu, takde komen ke saudara?

faraayub posted on 21-9-2014 06:47 PM
terima kasih...
kan saya dah kata awak ni bijak orangnya saudara @Orange1
dan kelebihan awak r ...

Ko siapa nak decide mana thread aku kena comment? Ko ingat aku ada byk masa ke nak jelajah seluruh CI ni? Ada masa aku masuk kejap mana2 thread aku nak cuit aku punya sukalah.

Amboiiii time dorg duk berbunoh bunohan sesama sendiri tak ingat pulak, ada siap sampai culik org asing sembelih kepala bagaiiii, lps tu meroyyan satu donia tagih simpatiii.... phuiiiiiii biar mamposssss semua. Lemasss sgt dgn ummmah ni byk buat hal dlm donia, tanpa dorg kita lebih aman.

Nak tolong lebih2 pun masalah gak ummah dr negara2 suci ni, nanti dia gigit kita balik, jenis manusia takde tamadun mmg tak blh dipercayai.
http://m.youtube.com/watch?v=JQcA-sGy4xI

[youtube]JQcA-sGy4xI[/youtube]

Orange1 posted on 21-9-2014 09:23 PM

Gila kejam pengganas tu lakukan kpd wanita tu!!

Pergi mampus pada semua pengganas isle tu. Datang negara orang buat hal. Patutlah negara korang mundur..

p/s: Apa jadi dgn mangsa tu sekarang ini?? Aku harap dia tak commit suicide.

Neraka Bulan posted on 21-9-2014 09:29 PM
Gila kejam pengganas tu lakukan kpd wanita tu!!

Pergi mampus pada semua pengganas isle tu ...

Mmg gila kejamm, menyampah sgt ummah ni jenis tak reti bersyukur sentiasa nak buat hal. Pompuan tu duduk atas wheelchair. Katanya ni pic dia.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

aku cuma nak tanya apa kena mengena MH17 & MH370 dengan Palestine.

kalau aku sokong MH tapi tak sokong Palestine mcm mana aku nak join?...

Decaffeinated posted on 21-9-2014 09:54 PM

kalau aku sokong MH tapi tak s ...

Harap akak faraayub blh tolong jawab persoalan ni tntg soalan pelik dia tu.

kerunai posted on 21-9-2014 07:33 AM
jom weh pakat viralkan benda ni

Mcm boikot mcd dulu? Besar besaran gitu.

Decaffeinated posted on 21-9-2014 09:54 PM

kalau aku sokong MH tapi tak s ...

UNITY, HUMANITY
24 HOURS STAGE PERFORMANCE FOR HUMANITARIAN MESSAGES

atas dasar kemanusiaan..

Orange1 posted on 21-9-2014 09:58 PM
Harap akak faraayub blh tolong jawab persoalan ni tntg soalan pelik dia tu.

tima kasih adik @Orange1