CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GadisShizuka

Hantu Malam Pengantin

GadisShizuka posted on 23-9-2014 02:11 PM
Wslm. nanti aku tambah-2 cerita. tapi tak dak la yang hantu malam pengantin. Time aku dok asrama d ...

bestnyer,nak tahu cite antu asrama,kita pun da banyak gak..

jaja4 posted on 23-9-2014 03:21 PM
haha.. biasa 1 jam pertama mmg bukan main peluk sakan..da lepas 1jam 01 minit sorg nun ujung katil ...

bajet bujang lagi la tu..kadang rasa tak caya dah kawin...

ana_una posted on 24-9-2014 07:55 AM

Hahaha.

Semalam aku nak balik keje punya la takut sebab duk recall balik cerita zaman dulu. Sekali satu staff ni cerita malam semalam guard ronda library (aku intern dekat pepustakaan universiti yang lama di Malaysia) nak tutup lampu dia ada nampak kelibat akak baju putih tengah menaip dalam makmal komputer.

Staff yang tahu tahap ketakutan aku terus sergah aku ape lagi jerit  mengekek diaorang ketawa. pastu aku keluar tunggu akak aku datang ambik. lama menunggu bawah pokok tu sekali aku selfie dan whtsap dekat kawan aku pic tuh. Boleh kawan aku cakap. Eh ni pokok besa tempat U awak kan? bukan sini keras ke. hai lahhh cari penyakit aku bukak thread mcm ni. malam takleh tido.hehehe.

GadisShizuka posted on 24-9-2014 08:40 AM
Semalam aku nak balik keje punya la takut sebab duk recall balik cerita zaman dulu. Sekali satu staf ...

'Akak' tu OT ko hari tu.hehehe..btw,TT intern kt mna ye? Um ke?

nourahfey posted on 23-9-2014 11:33 PM
haru biru punya pengantin,sendiri punya pengalaman ke?

haha..kes sendiri, laki aku monopoli katil, mentang2 la aku kecik.

Last edited by jaja4 on 24-9-2014 09:15 AM

Follow Us
dath-vader posted on 24-9-2014 08:50 AM
'Akak' tu OT ko hari tu.hehehe..btw,TT intern kt mna ye? Um ke?

hahahha. UM la kottt.kih3

ana_una posted on 24-9-2014 07:55 AM

haha.. betul2.. perangai buruk time tido sume keluar haa..

PENGALAMAN SENDIRI: AKAK BALKONI

Cerita ni berlaku ketika aku berada di asrama. Sedikit intro, sekolah aku ni dekat dengan sempadan Thailand, berhampiran dengan tanah perkuburan orang islam dan belakangnya adalah tasik buatan yang dulu khas untuk pemujaan. Setiap empat tahun sekali memang berlaku kejadian-kejadian yang sangat hardcore macam histeria beramai-ramai. Histeria sampai pagi masa sekolah dengan cikgu-2 sekali histeria (masuk paper u olss).Penampakkan akak-akak abang-abang. Jadi nak dijadikan cerita aku sempat mengalami benda ni semasa tingkatn 1 dan 5. Tapi masa tingkatan 5 aku dah tak tahan kiranya aku sempat duduk dua bulan sahaja masa tingkatan 5 dan aku keluar asrama ,sanggup ulang alik.

Cerita ni masa aku tingkatan 1. Asrama aku (Aspuri: asrama puteri) 3 tingkat bertentangan dengan (Aspura ; asrama putera) Cuma dipisahkan dengan dewan makan. Tapi disebabkan aku berada di tingkat 3 kira aku boleh Nampak aspura tingkat 3 tuh. Tapi tingkat 3 aspura tu dibiarkan kosong sekian lama. Hanya kadang-kadang abang-abang aspura naik tingkat tu malam-2 layan main gitar yang diseludup.

Ada satu minggu tu aku tido awal tapi tengah malam aku terjaga. Padahal kalau dikira aku memang jarang nak terbangun nih. Perkara ni berlanjutan sampai seminggu. Dahla terjaga malam, susah pulak nak tido balik.

Satu malam tuh aku terjaga lagi. Cuak betul! Aku tido katil atas. Tiba tiba bunyi kipas dinding yang betul2 belakang  katil aku , mcm kipas tuh orang tarik ke kanan ke kiri. Prapp. Prapp Prapp. Aku sepantas kilat jenguk. Tetiba kipas tu diam. Masa tu aku tak tahu kenapa rasa takut tu tak ada lagi. Tiba tiba aku bunyi budak-budak gelak main belakang padang tempat kami riadah.Bunyi dia macam tengah main upih pinang. Korang mesti boleh imagine kan. Barula aku terfikir, pukul 3,4 pagi kot. Budak mana nak main?

Ape lagiii. Menggigil la. Memang statik dah badan tak ada jenguk-jenguk dah. Tak abis dengan tu aku dengar bising-bising balkoni depan dorm aku. Bising yang pasar. Walhal asrama nih mana la boleh nak bising-bising. Dan bunyi macam kasut selipar depan pintu dorm  macam ditepis dengan kaki. Dan dan masa tu pintu dorm aku di goncang dengan kuatnye. Aku masa tuh tak taulah perasaan rasa nak kejut member sebelah.

Dalam 5 minit pintu bergoncang tuh. Kipas pulak bunyi prap prap prap. Eh dia ingat aku mampu ke jenguk Tak adenye, sorok dalam selimut dengan berpeluh sakan. Dan tiba- tiba semua bunyi tu tak ada. Sunyi balik. Aku layan mata nak tido.

Elok je aku nak redakan perasaan aku nih. Bunyi suara perempuan humming. (weh naik bulu roma aku ingat balik!) Suara tu lembut gila. Macam dia jalan dari balkoni dorm aku hingga ke hujung.makin lama makin jauh. Tapi butir lagu tu aku tak faham tapi humming yang berlenggok lembut. Hmmm.hmmmmm.hmmmmm.hmmmmmm. gitulah lebih kurang.

Masa tu aku tak tau bila aku tertidur yang penting minggu tu setiap malam terjadi benda yang sama. Start dengan bunyi kipas dan klimaks dengan akak balkoni. Dan last sekali aku tido sampai satu katil dua orang. Malam last terjadi tu dengan kawan aku sekali dengar.

Dua tiga hari lepas tu kawan sekelas aku , budak aspura datang borak , tiba-tiba dia Tanya eh zuka, ko duk dorm anggerik kan? Aku pun cakap la ye ngape tiba2?

“Kau tau zuka. Abang yang suka main gitar tu nampak permpuan baju putih rambut panjang goncang pintu bilik dorm ngko. Lama lepas korang tak bukak. Dia jalan sampai balkoni. Dengan keadaan slow. Slow dia jalan sampai hujung balkoni. Sambil humming dengar sampai aspura. Ko tak ada dengar ke zuka?”

Kecut perut aku. Demam seminggu!

jaja4 posted on 24-9-2014 09:10 AM
haha..kes sendiri, laki aku monopoli katil, mentang2 la aku kecik.

kita pun techikk gak,,aishh,seramnyer
terbongkang kat atas katil mcm katil ini ana yang punya..keh3x
seb baek takda tangan pnjang bulu2,

GadisShizuka posted on 24-9-2014 09:58 AM

Cerita ni berlaku ketika aku berada di asrama. Sedikit intro, se ...

zuka,dorm awak digoncang dgn kuat mcm gempa bumi tu ke?

weyy,scarynyer . menda2 tu suka sungguh ngusik budak2 hostel. aku dulu mcm tu jugak. tgh2 study dlm kul 10 mlm kat bilek study,tetiba dgr bunyi org bernafas betol2 kat tepi telinga aku sedangkan kengkawan aku duduk jauh dari aku tgh study kat meja masing2. aku sorang jek duduk kat meja tu. nak kepastian,aku siap jenguk2 kat balkoni,siap intai2 kat bumbung hostel aku. klu pikir2 balik,menda ape duk bernafas tu? aku citer kat kwn aku,kwn aku kata mungkin bunyik burung kot. ntahla,smpai sekrg aku tak tau....

nourahfey posted on 24-9-2014 10:46 AM
zuka,dorm awak digoncang dgn kuat mcm gempa bumi tu ke?

Pintu dorm kena goncang. Macam nak tercabut pintu.

zennaya posted on 24-9-2014 10:47 AM
weyy,scarynyer . menda2 tu suka sungguh ngusik budak2 hostel. aku dulu mcm tu jugak. tgh2 study  ...

Itulah. Dulu aku tengah study ramai-2 pun boleh dia kacau. kerusi terbalik satu demi satu. Tak ade orang pun . Angin mustahuil boleh jatuhkan kerusi. ape lagiii cabuttt. hahah. Nasiblah aku tak pernah nampak2. kalau tak xtaulah. Bunyi napas2 tuh ada jugak yang kena.mybe pattern mengusik hantu hostel ni macam tuh. Last edited by GadisShizuka on 24-9-2014 11:32 AM

fifie_olin posted on 23-9-2014 02:19 PM
dh tau camtu leh plak dia letak kat pinggang dia..
adoiilaaa

kalau eden memang lepas terusss.hahaah

akak test vokallll okay,....

Dark_Vampire posted on 24-9-2014 11:34 AM
akak test vokallll okay,....

Tak aku nafikan vokal dia sedap. Suara dia xmampu aku nak gambarkan. lembut tahap boleh naikkan bulu tengkuk.

GadisShizuka posted on 24-9-2014 11:36 AM
Tak aku nafikan vokal dia sedap. Suara dia xmampu aku nak gambarkan. lembut tahap boleh naikkan bu ...

pernah dh dulu kene hummiing ngan cik lang ...halus jew sore ...sayupkol 3 pagi g toilet (toilet kat luar)............... sbb kuasa ngantuk lagi kuat sooo ignore jewwwww

GadisShizuka posted on 24-9-2014 11:26 AM
Itulah. Dulu aku tengah study ramai-2 pun boleh dia kacau. kerusi terbalik satu demi satu. Tak ade ...

ko rasa bunyik nafas tu ape menda? kdg2 bila baca kisah seram hostel,aku teringat masa aku duk hostel dulu. sampai skrg aku tak tau menda apa tu..

fifie_olin posted on 23-9-2014 02:19 PM
dh tau camtu leh plak dia letak kat pinggang dia..
adoiilaaa

tu le pasal Olin
kalau kita dah tahu semacam je, wat pe nak tarik, lepas kan je la
ni main letak kat pinggang lagi
nasib tak dipeluknya