CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: aijinmisaki

precognitive dream are they real?

de javu la ni

yg aku paham
masa kita tido
roh kita kuar dari badan
dia akan mengembara
roh ni x terhad alam yg dia kembara
tu yg kadang2 bila dah jauh sgt x dpt masuk balik dalam  badan org kata mati dalam tido

apa yg kita alami masa jaga yg kita rasa cam pernah nampak/alami
tu sebenarnya dari pengalaman roh masa mengembara...

penah gak mimpi camni..
sebelum mimpi tu dah plan dengan kawan nak g kedai nak beli barang sesame..
malam tu mimpi..yang kawan ni cam serba salah cakap dia tak jadi nak pegi beli barang sesame dgn aku..

then..
esok datang sekolah..
kawan tu datang kat aku dlm keadaan serbe salah cam dalam mimpi tu
belom sempat dia cakap..
aku pun terus cakap ko tak jadi nak ikut aku g beli barang kan?
haha betoi dia kata..

pastu penah gak mimpi soalan esei spm..sejarah ape yg keluar..
tapi 1 soalan je keluar dalam mimpi tu..
mule2 x nak percaya..tapi bace jugak la yg tu
mmg keluar pun hihi
maybe sebab suke subjek sejarah..subjek lain x dapat pun mimpi..alaahhhh haha

pernah terjadi beberapa kali tapi antaranya

1/ mimpi jadi penumpang depan, naik kereta balik kampung kena melalui jambatan sempit, kemudian kena melalui tebing sungai hingga hampir tergelincir, nasib baik dapat control stering  driver dan xjadi apa2.
Esoknya, semua menda tu jelas terjadi ketika balik kampung TETAPI aku lah driver keta, dilencongkan ke jambatan yang sempit disebabkan pokok besar tumbang di laluan utama. dan lalu tebing sungai. cekal jer lah.,, melalui perjalanan serupa dalam mimpi.... alhamdulilah,  xda apa2 yang pelik berlaku.

2/ mimpi kan awek sekelas pakai baju kurung hijau matching sama dengan tali leher yang aku pakai kaler hijau. Tup2, memang serupa kami pakai macam dalam mimpi, terfikir panjang aku dalam dewan peperiksaan....suratan atau kebetulan...hehehe

Dlm al-Quran ada cerita bab precognitive dream, sila rujuk surah Yusuf.

Masa kecil, Nabi Yusuff bermimpi:

Maksud Surah Yusuf Ayat 4;
(ingatlah peristiwa) ketika Nabi Yusuf berkata kepada bapanya: “Wahai ayahku! Sesungguhnya Aku mimpi melihat sebelas bintang dan matahari serta bulan; Aku melihat mereka tunduk memberi hormat kepadaku“

Apabila Nabi Yusuf besar & jadi menteri di Mesir. Keluarga baginda  iaitu ayah, bonda & 11 adik beradik baginda dtg memberi penghormatan kpd baginda spt kiasan dlm mimpi itu.

selain mimpi Yusuf semasa kecil dan mimpi Raja Mesir, ada 2 lagi mimpi yang ditafsirkan oleh Nabi Yusuf iaitu mimpi 2 orang yang masuk penjara bersamanya.

1-Mimpi memerah anggur.
2-Mimpi membawa roti di kepala dan burung makan roti itu.

Mimpi pertama, tafsirnya dia akan menjadi pelayan Raja dan akan membawa minuman anggur.
Mimpi kedua, tafsirnya dia akan dihukum bunuh dan diletakkan di atas palang, lalu burung akan datang memakan mayatnya.

Firman Allah dalam surah Yusuf ayat 46-49 yang bermaksud:

46. (setelah ia berjumpa Dengan Yusuf, berkatalah ia): “Yusuf, Wahai orang Yang benar (pada segala-galanya)! tafsirkanlah kepada Kami (seorang bermimpi melihat): tujuh ekor lembu Yang gemuk dimakan oleh tujuh ekor lembu Yang kurus; dan tujuh tangkai (biji-bijian) Yang hijau serta tujuh tangkai lagi Yang kering; (tafsirkanlah) supaya Aku kembali kepada orang-orang Yang mengutusku itu, semoga mereka dapat mengetahui tafsirannya”.

47. Yusuf menjawab: “Hendaklah kamu menanam bersungguh-sungguh tujuh tahun berturut-turut, kemudian apa Yang kamu ketam biarkanlah Dia pada tangkai-tangkainya; kecuali sedikit dari bahagian Yang kamu jadikan untuk makan.

48. Kemudian akan datang selepas tempoh itu, tujuh tahun kemaraun Yang besar, Yang akan menghabiskan makanan Yang kamu sediakan baginya; kecuali sedikit dari apa Yang kamu simpan (untuk dijadikan benih).

49. “Kemudian akan datang pula sesudah itu tahun Yang padanya orang ramai beroleh rahmat hujan, dan padanya mereka dapat memerah (hasil anggur, zaitun dan sebagainya

Follow Us
aku pernah mimpi nombor, besok nombor tu betul2 naik first prize kat magnum, nasib baik tak beli, kalau tidak dah kaya dah

hidup ini berputar, kita cuma melaluinya sekali lagi beberapa kali, apa yang berlaku esok, kita mungkin sudah laluinya sebelum ini. Ini di panggil pusingan galaksi.

saya penah mimpi..

tgh tido kat ruang tamu umah PIL, dlm mimpi tu situasi sama mcm real..tgh tido kat ruang tamu yg sama...ada budak dlm lingkungan 10 thn berdiri kat tepi memerhati...

masa tu nak bangun pun susah..

ada org penah bgtau kalau kita mimpi exactly tempat yg kita tido tu, maknanya adalah 'peneman' malamnya...

xtau la betul ke tak...

AwgSagi posted on 26-9-2014 12:23 AM
Ada juga mimpi yg bersambung dgn alam nyata. Contohnya: Bermimpi dlm satu suasana. Tiba anda terdeng ...

yg ni slalu jek...

semalam mimpi bawak kucing pegi sekolah...camane ntah bleh pegi sekolah blk tua2 camni... siap letak dalam beg... tetiba anak kucing tu meng-ngeow...bising gila... pastu tersedar... rupa2 nya anak kucing tgh meowww2 kat blakang rumah...

Emoloser posted on 1-10-2014 08:23 PM
aku pernah mimpi nombor, besok nombor tu betul2 naik first prize kat magnum, nasib baik tak beli, ka ...

nasib malang lah bukan nasib baik.

Topik yang menarik, nak share jugak skit....

Sehari sebelum kemunculan berita puting beliung ni, saya ader nampak dalam mimpi saya ader 3 buah puting beliung dalam skala besar membadai banyak kawasan, dalam mimpi tersebut saya mmg terkejut sgt sebab kemunculannya tidak disangka, dan ketiga-tiga puting beliung ini seakan-akan STAY di satu tempat dan bergerak satu persatu menuju sasaran, seperti dikawal oleh sesuatu...

esoknya time menghadap TV3, tetiba kuar berita tentang puting beliung ini....trus no komen....feels everything was connected,

Orang pakar kaji cuaca dan saintis bolehlah keluarkan teori dan pendapat masing-masing tapi semua tu tak boleh pakai dah kalau sekiranya Allah mahu ia berlaku lebih kerap, lebih besar dan lebih dashyat lagi...

helooo tt
so yuols nak kater aminah ke jamilah ni jeles kat yuols la bedasarkan mimpi capruk yuols tu khenn
tapi yuols tak berani nak tuduh secara nyata aminah ke jamilah ni jeles sebab kalo yuols guna alasan mimpi yuols tu macam tak masuk akal kannnn

ai mengalami kes dejavu iaitu ai pernah bermimpi melawat kt tempat yg ai tak pernah pergi dan beberapa tahun kemudian, ai sampai kt tempat tu seolah ai pernah berada disitu padahal itulah kali pertama ai sampai kt tempat tuh...

cik_tonggek posted on 18-10-2014 11:37 PM
helooo tt
so yuols nak kater aminah ke jamilah ni jeles kat yuols la bedasarkan mimpi capruk yuols  ...

sebab akak dah faham perangai jamilah dengan aminah sis...memang suka mengdengki...derang ni ada keturunan jawa..benda kecik pun derang mengdengki...sampai akak dah lali sis...cuma akak takut ditikam belakang jah...ada benda yang akak memang tahu derang sokseksoksek sini sana pasal akak...tapi kalau benda kecik jah tak apalah pergi mampus akak malas nak pikir..

sis ini jawa ke?ada ura2 suka memgdengki jua... Last edited by aijinmisaki on 19-10-2014 02:12 AM

olyd88 posted on 18-10-2014 11:25 PM
Topik yang menarik, nak share jugak skit....

Sehari sebelum kemunculan berita puting beliung ni,  ...

akak pernah lalui purkara yang lebih kurang...
akak bermimpi ada dua urang lelaki bergaduh tapi jalan cerita tak berapa clear...anden sadenli ada dua urang banggala bergaduh kat kolej akak...sorang mati kojol dibunuh...

aijinmisaki posted on 19-10-2014 01:59 AM
sebab akak dah faham perangai jamilah dengan aminah sis...memang suka mengdengki...derang ni ada ...

adik ni org kl akak
mak adik cine bapak adik ereb campor siam pattani kelate sinun
takde langsung bau2 bacang ke bau ketiak dgn jawa
sori ok
akak nak sentap2 ni keturunan jawa ke

cik_tonggek posted on 20-10-2014 01:14 AM
adik ni org kl akak
mak adik cine bapak adik ereb campor siam pattani kelate sinun
takde langsun ...

akak tak sentap pun sis....tanya sahaja...kelihatannya sis yang sentap...akak dah tau sangat jawa dengan dengki bagaikan aur dengan tebing..kalau sis tak hendak mengaku jawa...jangan lah dibawa-bawa ura2 mengdengki itu ya Last edited by aijinmisaki on 20-10-2014 12:06 PM

12
Return to list New