CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RED 666

Kenapa Pompuan Melayu Minat Sangat Lelaki Korea, Tetapi.....??!!

org minat retis korea ni sbb terpesona kut..dlm drama korea kan mamat korea ni jiwang..
rasanye la...
tp klau ikutkan org korea tu sendiri..in reality...lelaki2 korea sebenarnye tak de sejiwang mcm dlm drama tu..
sama je kayu macam mamat2 melayu kt sini..

duniaku85 posted on 29-9-2014 09:38 AM
org minat retis korea ni sbb terpesona kut..dlm drama korea kan mamat korea ni jiwang..
rasanye la. ...

setuju...kawan saya yang pernah study kat korea cakap lelaki korea ni garang dan authoritarian...saya pun tak tau la betul atau tak...dengar cerita orang jer...

spiderman80 posted on 28-9-2014 10:53 AM
Tak ada seorang yang minat kat Fei Mau ke?

Minat jugak, dulu la tapi *komen sambil jongket2 bahu*

nanacinta posted on 29-9-2014 10:00 AM
setuju...kawan saya yang pernah study kat korea cakap lelaki korea ni garang dan authoritarian...s ...

yes and no..saya pon stadi kat korea...pernah tgk classmate kene maki ngn gefren sbb membirah depan gf dia..kat public..tepi jalan...laki tu tunduk je sambil cakap sorry..tak buat lg..sorry..tak buat lg...

personally kenal dan rapat dengan satu family ni...we call them mak sedara dan bapak sedara...husband dia tak delah camtuh..biasa2 je..mcm normal malaysian family jugak..husband wife boleh duduk sembang sekali..husband dgr pendapat wife..malahan rasanya that auntie lg authorirative kut sbb nampak byk dia yang control especially bab education anak2...

tp kalau laki yang perangai authorirative tu..hadap la terima arahan seumur hidup....pompuan mcm have no say langsung...adeh...

pendek kata..korean family actually sama je dengan country2 lain ada mcm2 pesen

siputsedut posted on 29-9-2014 10:22 AM
yes and no..saya pon stadi kat korea...pernah tgk classmate kene maki ngn gefren sbb membirah depa ...

oh yer ke siput...saya dengar cerita orang jer sebab tak pernah pergi pun...huhuhu...orang korea ni racist tak???

tak pernah minat dan kenal pun org korea atau cerita korea....huhu

Follow Us
nanacinta posted on 29-9-2014 10:25 AM
oh yer ke siput...saya dengar cerita orang jer sebab tak pernah pergi pun...huhuhu...orang korea n ...

agak racist...huhuhu..musuh tradisi diorang, orang jepun....nowadays diorang agak tak suka org PRC...
pastuh agungkan sangat mat saleh..bdk2 kecik kalau tgk any foreigner mesti ckp orang amerika org amerikaaaaaaaaaaaa...
apa yang orang US buat semua best...country lain pandang sebelah mata pun tidak..
pernah ada org kurang waras panggil we all terrorist lawak kalau diingatkan balik...tp masa kene tu takut gile

again...ni mungkin org2 yang I've met personally..mesti ramai jgk yang open minded kan?

nanacinta posted on 29-9-2014 10:00 AM
setuju...kawan saya yang pernah study kat korea cakap lelaki korea ni garang dan authoritarian...s ...

aah mmg pun..
org korea sendiri yg bgtau ..
diorg kata smua dlm drama tu khayalan je..
reality tak macam tu pun

nanacinta posted on 29-9-2014 10:25 AM
oh yer ke siput...saya dengar cerita orang jer sebab tak pernah pergi pun...huhuhu...orang korea n ...

dengar2 memang diorang rasis gak

paling teruk sekali aku dengar diorang tak suka dan pandang rendah org asia tenggara sebab bertubuh agak rendah dan kulit agak gelap berbanding diorang

jadi sapa2 awek melayu yang gilakan mamat korea tu, diorang pandang korang sebelah mata jerrr

sekurang2nya orang cina malaysia ramai juga yg suka pompuan melayu dan kata pompuan melayu cantik

i tak pernah minat korea
i tak minat k-pop
dan i stress dengan koliq yang sibuk ber kpop padahal umur dah tua

tapi
masa i baru baru kawen dulu
ada je orang2 tua yang ingat i kawen dengan cina muallaf

muka cina, korea dan jepun memang tak sama...aku boleh cam..., masa aku gi shopping ker mana2...aku boleh tau org tuh cina ker korea..bila aku teka memang betoi..Korean walaupun aku tak dengar dia orang cakap...maybe aku pernah kerja dengan orang korea ngan jepun kot..eheheh...aku tak minat anggota k-pop sebab muka group k-pop sekarang dah jambu sangat...tapi  ada lagu yg aku boleh layan, ada lagu yg best yg sesuai ngan umur aku yg dah makin kertu nih...drama korea yg aku layan pun yg rating tinggi dan dapat good review...

siputsedut posted on 29-9-2014 10:52 AM
agak racist...huhuhu..musuh tradisi diorang, orang jepun....nowadays diorang agak tak suka org PRC ...

iols pun rasa racist..sebab iols pernah kerja satu company yg vendor dari korea dan japan...bilik asing2 ok...pas tuh macam tak bergaul jer...tapi vendor yg iols nampak japan lagi merembes...ehehhe maybe Korean tuh belum buat plastic surgery kekdahnya

Ooo bru tahu korea resis. Ish ish.. Tp aku tetap suke tgok running man.. Eh, salah bod pulak.. Sori ter-skodeng. Haha

Blueberri posted on 29-9-2014 05:15 PM
iols pun rasa racist..sebab iols pernah kerja satu company yg vendor dari korea dan japan...bilik  ...

kat office iols ni pun ramai japanese mmg lebih rembes pon uolsssss...maybe sbb tak sepet sangat then kulit putih merah n biasa lebih maskulin kurang jambu dari korea...or maybe sbb iols dah puas menatap muka korean masa study dlu..skarang suka cuci mata tengok japanese jah tp both korean n japanese ada bau badan yang kurang menyenangkan sikit...

RED 666 posted on 29-9-2014 01:06 PM
dengar2 memang diorang rasis gak

paling teruk sekali aku dengar diorang tak suka dan pandang re ...

ada satu term utk org asia tenggara...dongnama shekki...kalau direct translation anak anjing asia tenggara... nohorommmm betul theyols ni tawwwwww..

siputsedut posted on 30-9-2014 07:46 AM
ada satu term utk org asia tenggara...dongnama shekki...kalau direct translation anak anjing asia  ...

Diorang benci org asia tenggara sebab kononnya miskin, gelap dan pendek

Diorg benci cina sbb dianggap kurang maju dan pendatang prc bnyk buat jenayah kat sana

Diorg benci jepun sebab kenangan pahit diorg dijajah jepun zaman ww2 dulu

Mereka menggelar org jepun sbg jjokbari yg brmaksud kaki babi sbb stokin jepun rupa mcm kaki babi Last edited by RED 666 on 30-9-2014 09:38 AM

TT, bukan perempuan melayu Malaysia je yg gilakan bebudak jambu Kpop ni.. perempuan2 cina Malaysia rasanya lagi taksub kot.. 2,3 org staff aku mmg cukup gilakan kpop ni drp segala segi i.e fesyen, makanan, hiburan etc semua nak Korea.. sampaikan aku nak buat dinner pun dorg mintak buat dkt Korean restaurant.. hehehe macam2.

Kalau kat Ampang ni bersepah2 Korean.. Bagi aku dorang ni selekeh sgt jika dibandingkan dgn Korean yg kita tgk kat TV tu.. Dan agak biadap sikit kalau compare kan dgn Japanese.. Ckp kuat2, jln menonong langgar org dan mmg tak mesra lgsg.. Mungkin berbeza dgn Korean yg ada kat Korea kot.

terskodeng pulak tered k pop kat sini..
aku baru je berbackpacking keliling korea selama 2 minggu awal bulan ni....
dari selatan, utara, dan barat korea.... aku jelajah....
pengalaman aku backpacking.. org korea ni baik2 sgt... mmg layan kami baik wpon mcm itik ckp dgn ayam bila berkomunikasi...aku perhatikan laki2 dia tak chauvinist langsung... hormat sgt kat perempuan..
terkejut jugak bila ada yg cerita korean ni sgt rasis...

bila ko backpacking.. nak tak nak ko kene bergaul dgn masyarakat korea.. tak kisah la dlm metro, tren... kat gerai..kat super market..dalam hutan... rata2 pengalaman aku manis2... mmg tak jumpa yg pandang selebet kat kami.. wpon aku ni kategori hitam hodoh pendek tak gebu mcm diorang..

aku baca juga blog2 mat salleh yg backpack ke korea... ramai komplen korean ni garang... terutama makcik2 korea... suka marah depa..sbb kat korea2 ni org depa sgt hormat makcik2 ni..so makcik2 ni mmg perangai diva la... aku pon prepare mentally la nak kene marah dgn makcik2 (ahjumma) kat korea nun.. tapi... ya allah... bila dah  berjumpa berkomunikasi dgn makcik2 ni... diorang ni sangat la baik... pakcik2 pon sama... mmg layan kami mcm keluarga diorang walau tak kenal.. siap nak share makan bagai (terpaksa tolak sbb satu kerja pula nak cerita halal haram)

so..aku dpt simpulkan... org korea sgt baik dan polite.. wpon dgn aku yg huduh ni

sekian pengalaman aku...

maybe yang rasist tu org bandar je kot

ai minat jer selebriti chinese/korean/japanese yang hensem n masculine.