CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 31071|Reply: 254

Abby Abadi: Saya memang sayangkan dia

[url=]<[/url] 1 / 1 [url=]>[/url]

SEBUT sahaja nama selebriti ini, pastinya ramai yang mengaitkan dirinya dengan kisah-kisah kontroversi berhubung konflik antara bekas suami, Muhammad Noor Farhan Che Bakar.

Namun, di sebalik kisah penceraian dan tuntutan hutang, Abby Abadi tidak menjadikan perkara itu sebagai penghalang untuk mengecap kegembiraan.

Malah, sejak akhir-akhir ini, Abby tidak keberatan untuk berkongsi wajah insan yang rapat dengannya termasuk di laman sosial.

Walaupun sebelum ini, Abby pernah menegaskan bahawa kehadiran Ustaz Khairul Azli ini sekadar teman biasa, namun kemesraan mereka jelas terpancar.

Menerusi beberapa foto yang dirakam ketika sambutan hari lahir temannya baru-baru ini, Abby turut memberi kejutan buat Khairul Azli.

Melihat kepada belon-belon berbentuk love dengan tulisan u are my sunshine itu, pastinya ramai yang mengagak pasangan ini bukanlah sekadar kawan biasa.

Pun begitu, Abby turut menjelaskan perkara ini di laman Instagram, agar ianya tidak membawa spekulasi liar di kalangan masyarakat mahupun peminat.

"Kami kawan biasa tapi dia punya tempat istimewa di hati saya. Kerana apa? Kerana dia selalu ada di saat saya memerlukan teman bicara.

"Sejujurnya saya memang sayangkannya sebab kami kawan lama. Dari zaman 'lagha' sehingga saya berhijrah. Sampai saya berkahwin hinggalah saya bercerai. Dia tak pernah tak ada bila saya perlukan.

"Baiknya dia, tak pernah berburuk sangka kepada saya sehingga saya rasa bersalah sangat," katanya yang mengakui akan bercerita lebih lanjut sekiranya diizinkan ALLAH SWT satu hari nanti.

Tambah Abby, berkenaan sambutan hari lahir itu, dia tidak merasakan ia sebagai satu kesilapan.

"Di mana silapnya kalau saya meraikan hari jadi dia? Saya ada mengganggu sesiapa ke untuk menggembirakan hati teman saya ini? Bila kita sayang seseorang tak salah kita tunjukkan. Sekurang-kurangnya, kalau saya dah tiada nanti, ada kenangan untuk dia.

"Kenapa mesti berprasangka yang tak sudah-sudah ya? Orang lain pun ada kawan lelaki, siap berpeluk sakan lagi. Tapi kami tak sebab kami takutkan ALLAH SWT.

"Saya dah jelaskan, dia bukan teman lelaki baharu saya. Tapi, kalau ada jodoh, ALLAH Maha Mengetahui apa yang terbaik untuk hambanya. Tapi, di saat saya menulis tentang ini, kami berstatus kawan sahaja. Harap penjelasan ini sedikit sebanyak dapat menutup prasangka
yang bukan-bukan," tulisnya lagi.

Sebelum ini, Abby pernah memberitahu mereka sudah berkawan sejak empat tahun lalu di mana Khairul Azli merupakan tenaga pengajarnya dan anak-anak mengaji Al-Quran.

taknak timbul spekulasi tp gigih dok tyg.... apsl ko bodoh sgt abby.....

owhhhh abbby......

dino posted on 28-9-2014 03:15 PM
taknak timbul spekulasi tp gigih dok tyg.... apsl ko bodoh sgt abby.....

Patutlah hang sering serang dia Dino....faham dah aku...

baby sangat ko ni kan.. tak abes2

Jelessss...ada org kawen pun xpenah.

Semoga bertemu jodoh yg baik2

Follow Us
ayooo malu lahhhh...aku rasa urat utk perasaan malu dia xde kot...tu yg xsensitif lgsg....gedik sgt...

tak belajar dari kesilapan....

scorpionkiki posted on 28-9-2014 03:19 PM
Patutlah hang sering serang dia Dino....faham dah aku...

tu pun ade tak pueh hati.... aku even nasihat kat twitter nun...... ade die nak dgr.....
aku tak tahu la otak die letak kat mana...... atleast malu la ngan aummm dulu tu..... tak bljr dr kesilapan mmg satu kebodohan nyata....

Erm..sepatutnya dr pengalaman yg lalu jadikan pengajaran. tak salah nak berkasih sayang tp tak perlu menunjuk2. kata kawan biasa tp kalau dah tiap kali upload gambar bersama, tak ke timbul spekulasi. org lain yg dah bersuami isteri, takde pun nak menunjuk2 dkt dlm insta ke fb ke. bersederhana sudahlah, lagi2 dgn status diri dia, baru bercerai, kes pung pang pung pang dgn si farhan dgn anak2 lagi, tak malu ker.

Nak org berprangsaka baik tp sendiri yg cipta story. tak habis2, lps satu, satu. dah2 lah tuh abby. matangkanlah diri tu.

aritu ada kata mamat ni dah kawin?

I think she is sick.. Thats all. Hope kawan rapat dia bawakla die jumpa pakar ke apa. Dia ni kesunyian and she keeps repeating the same pattern dalam hidup dia.

dino posted on 28-9-2014 03:25 PM
tu pun ade tak pueh hati....  aku even nasihat kat twitter nun...... ade die nak dgr.....
ak ...

Yg bf baru ni takde aumm aummm ker dino?

Rimas dgn cerita Abby Abadi ni. Makin hari makin pelik perangai dia. Jiwa tak tenang kot. Huhu.

dino posted on 28-9-2014 03:25 PM
tu pun ade tak pueh hati....  aku even nasihat kat twitter nun...... ade die nak dgr.....
ak ...

siyes??? bam dino sampai kejor abby kat twitter?...kesahnya

noor2 posted on 28-9-2014 03:38 PM
siyes??? bam dino sampai kejor abby kat twitter?...kesahnya

takde la kejar noor nasihat... my sis pun nasib sama je.... sbb kesian la p nasihat
btw kite dah ade buah hati dah... takde makna nak kejar abby... karang aku plak yg mental

daripada menyampah dah jadi kesian pulak aku tengok....

dino posted on 28-9-2014 03:45 PM
takde la kejar noor nasihat... my sis pun nasib sama je.... sbb kesian la p nasihat
btw kite ...

ala..i tahu bam dino dah kawing....tp sampai ke twitter abby tu yang tak tahan tu..patutla bam dino kena usik selama ni.....

noor2 posted on 28-9-2014 03:55 PM
ala..i tahu bam dino dah kawing....tp sampai ke twitter abby tu yang tak tahan tu..patutla bam din ...

dah lama la.... hahah....

gigih dino berdakwah