CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Kunci rumah dengan mangga elak pecah rumah - polis

Bencila gril sana gril sini lock berlapis2.. apa nak jadi.. rumah pun dah jadi tak cantik..
anak-anak pun tak bebas keluar kena berkurung je kat rumah..

tak dapat bela anjing bela angsa, mulut angsa boleh tahan bising jugak, dan boleh sembelih boleh makan. aku pernah ada angsa penjaga rumah kejar org menghampiri. kalau di laman luas ok aja bela. sediakan kolam utk mereka bermandi manda.

tak dapat bela anjing bela angsa, mulut angsa boleh tahan bising jugak, dan boleh sembelih boleh makan. aku pernah ada angsa penjaga rumah kejar org menghampiri. kalau di laman luas ok aja bela. sediakan kolam utk mereka bermandi manda.

aku banyak kali nampak org2 turun dari tembok pagar semasa pi kerja awal pagi atau masa berjogging atau balik kerja di awal pagi di kawasan perumahan tak bersekuriti. pun banyak kali terserempak mat rempit mencurigakan merayau sana sini. pun banyak kali kelihatan motor berlonggok2 di simpang2 macam nak  merompak isap dadah gituh. pun ada rumah2 kosong kelihatan berpenghuni.

cucumberkl posted on 1-10-2014 09:57 AM
sian kt pencuri

untung pencuri...dapat makan mangga free

"mangga yang lebih teguh"...mangga yg macam mana tu..
da abis pikir da nak guna mangga yg mcam mana....
siapa la nk kasi pencuri masuk umah senang2..
da berlapis lapis kunci/mangga kat grill/pintu
sampai 5 kunci kena buka baru boleh masuk/keluar rumah tu..
kalau dr dalam ada lagik 2 selak..
kalau jadi apa2 emengency mau pitam nak buka satu2...

Follow Us
perompak juga boleh rosakkan lubang yg masuk kunci mangga supaya tuan rumah dilambat2kan membuka pagar atau tak dapat buka pagar, bila lambat membuka pagar perompak meyorok bawah longkang apalagi terus meragut atau pecah kereta, motor perompak lain sudah standby.
kalau byk sangat mangga dipasang, nak masuk rumah pun samapai 3-5 minit melayan mangga/buka tutup gate itu sudah cukup memberi peluang perompak meragut dalam masa seminit gituh.

jarang sgt dah nampak polis meronda sekarang....
dulu selalu gak nampak

ninja boy posted on 1-10-2014 10:31 AM
perompak juga boleh rosakkan lubang yg masuk kunci mangga supaya tuan rumah dilambat2kan membuka pag ...

thanks for sharing

org2 cina (lelaki) yg pakai rantai emas cincin emas pun bahaya keluar rumah utk buang sampah ka, pi jogging kawasan perumahan ka, pi potong daun pokok depan rumah, perompak sudah aim standby

org2 cina (lelaki) yg pakai rantai emas cincin emas pun bahaya keluar rumah utk buang sampah ka, pi jogging kawasan perumahan ka, pi potong daun pokok depan rumah, perompak sudah aim standby pisau

at last sekali selps punya la byk mangga taruh kat pintu/griil
nak lebih confident
baca je la apa2 yg ayat ..atau pun paling tidak Ayat Kursi..
selebih nya berserah kpd Allah..
itu je la yg mampu dibuat..

Rumah aku kn tahun lps ms tu aku ada dlm rumah lg duk kat tingkat atas.. Ingat suami aku blk ambik brg.. Nasib baik umah aku pakai solex kalo pakai mangga blh mask punya.. Mslh penjenayah tu x lps msk umah master key dia patah sangkut dlm solex n aku lak sangkut dlm umah x leh kuar.. Kn kuar ikut pintu belakang... Nampak mcm putih x tau melayu atau cina.. Yg lawaknya aku leh tipon suami aku tanya dia ada blk ke.. Coz tgk kete bukan suami aku nye kete.. Mn tau dia ada makwe baru ke kan.. Ingat nak perang dah alih2 petang tu polis datang coz jiran sebelah pon kene.. Johor mmg x selamat la.. Brg kemas semua sumbat dlm bank..

fcl29 posted on 1-10-2014 09:26 AM
bestnyeeee.... aku pon suggest mak aku utk bela anjing (utk rumah lama kat kg yg nk direnovate akn ...

betul, kalau kejiranan cina, takde masalah

mentaliti melayu harus di overhaul dulu

kalau berjiran melayu, ada kemungkinan jiran2 jugak yg merompak dan mengajak kawan2 org luar merompak.
sbb itu tinggal di kawasan melayu jangan tunjuk kaya, jgn tunjuk emas baju branded kereta mewah perabot mewah, mmg akan kena aim aje dek kejiranan tunggu masa utk merompak. rumah aku ada jugak kena pecah rumah tapi perompak takdak apa nak dicuri, maka pi curi rumah belakang dapat 80k gitu siap larikan kenderaan 4x4 duit gaji barang kemas gituh, rumah belakang lagi abis laptop 3 ketul, duit 4k, brang kemas etc siap kena ikat anak beranak dihulur leher pedang samurai gituh. dalam tempoh 1 -7 hari sblm kejadian mmg ada golongan berlonggok2 di simpang2, ada yg merayau motor sana sini, ada yg jual2 penyapu la macam, disyaki org2 situ jugak yg aim dan suh kawan2 luar yg merompak.

batmana posted on 1-10-2014 09:21 AM
sana beli pistol, senapang mcm beli cokodok tepi jalan la bang..

gila nk pecah masuk rumah dera ...

dulu masa kecik2 orang2 kampung aku ramai yg ada senapang kat rumah
set2 suka pi memburu kat hutan...senang dapat lesen senjataapi
jugak gang2 rela...

ada kes perompak lompat pagar je
last2 dapat ugut tuan rumah bukakan pagar utk larikan kereta sekali

batmana posted on 1-10-2014 09:21 AM
sana beli pistol, senapang mcm beli cokodok tepi jalan la bang..

gila nk pecah masuk rumah dera ...

..kalau tuan rumah takde kat umah cemana? takkan pistol/sunapang boleh tembak sundiri, bang...

hzln posted on 1-10-2014 04:24 PM
dulu masa kecik2 orang2 kampung aku ramai yg ada senapang kat rumah
set2 suka pi memburu kat huta ...

urang2 kampung Mulayu Moslem yang ada sunapang, depa pegi masuk utan, tembak babi utan, lepas tu jual kat cina, lepas tu melalak Dna babi sana Dna babi sini, ikan keli ada babi, ayam ada babi......

pyropura posted on 1-10-2014 07:32 PM
urang2 kampung Mulayu Moslem yang ada sunapang, depa pegi masuk utan, tembak babi utan, lepas tu ...

gitu ekk, pok?

tapi melayu mana mana ada jual pork...bangkai pork tu dorang bagi free kasi cina makan la..