CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6582|Reply: 48

kisah hidup aku yang tak berapa nak seram.

Post time 3-10-2014 11:37 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Cerita 1:penanggal datang melawat ketika saya baru dilahirkan.

Hai,saya ni budak baru(bukan budak-budak tau).haha. saya buka thread pun sebab-sebab nak kumpul kredit(sebenarnya tak tau untuk apa pun). Di sini saya nak ceritakan pengalaman paranormal,misteri,sakti,kuasa,pengalaman dan lain-lain. Ehh,sorry banyak melalut lah pula.

Okay-okay back to the story.. haha.
Cerita yang saya nak kongsi ni di ceritakan oleh mum saya ketika baru nak melahirkan anaknya ni, (sayalah tu) haha. Sebelum tu nak bagitau yang rumah kami dulu ni jenis quartes kerajaan. Rumah papan dan bersambung-sambung dengan rumah lain. 1 baris tu ada 4 buah rumah dan di depan rumah kami pun ada 1 baris rumah jugalah. Faham tak? Hehe. So rumah ni ada bawah kulung(bahasa sabah). Tak tau pula apa nak translet. Maksudnya macam ada ruang kat bawah rumah. Tp tak tinggi. Kira boleh muat anjing berjalanlah.

Rumah saya ni juga dekat dengan sekolah,ketika tu baru nak di tokok tambah bangunannya,jadi memang banyak lah perkerja pembinaan tinggal dekat sekolah tu. Lepas ja malam mum melahirkan saya,(saya lahir kat klinik kesihataan dekat rumah ja). Dad pun bawa lah mum balik rumah. Masa tu dad dah siap simpan daun mengkuang dan tarap kat jendela bilik,takut-takut ada Bkuasa2 datang(tau tak apa tu??saya takut nak sebut ayat penuh,hahahah) malam tu juga bunyi segala anjing menyalak,(banyak anjing kat sana).

Mum cakap dia dengar ada benda golek-golek kat zink rumah. Anjing pun macam tengah kejar-kejar sesuatu. Memang bisinglah 1malam tu dengan bunyi segala anjing,hingga ke subuh.huhu.

Pada keesokaan paginya,untie kat depan rumah datahglah nak jumpa mum. Untie tu cerita yang malam tu ketika anjing tengah memekak,untie intai kat jendela apa yang membuatkan anjing asyik memekak ja. Nak tau apa dia nampak?

Jeng jeng jeng jeng

3 ekor kepala,1 atas zink tengah golek-golek, yang 1 lagi kat bawah rumah tengah terbang marthon(tak kan lari pula kan,kaki pun tak dah) mahkluk tu tengah dikejar anjing. Hahhahhaha. Yang 1 pula kat depan jendela tapi tak dapat buat apa-apa lah.

kan kawasan tu banyak perkerja luar time tu,tau lah yang mereka-mereka tu lah menjelmakan diri menjadi Bkuasa2 tu. Memang orang-orang kat situ tak hairan sangat dah. Sampai sekarang pun kawasan kampung saya tu masih ada yang begitu,tapi tak juga takut kan. Dorang tak juga kacau orang,cuma lalu lalang jaaa. Hahha. Kecuali kamu tu tengah period or baru lepas beranak.

Tu jaa cerita saya,haha. Banyak lagi sebenarnya cerita saya nak kongsi,tapi nanti-nanti saya akan update perlahan-lahan. Kalau pasal penanggal ni yang banyak,sebab atuk saya asal daerah tottttttt. Yang banyak penanggal. Hahha. Dari dia muda hingga lah kawin.

Soorryyyy kalau cerita ni tak membuat bulu2 korang tegak berdiri. Hihi. Lagipun saya tak berapa terrer mengarang ni,tapi memandangkan saya pun nak kongsi cerita,gagahkan diri juga menaip(guna tab).

Jap lagi nak kongsi cerita lain pula yeee.

TUNGGUUUUUUUU.
Last edited by Babyaudrey on 3-10-2014 11:41 AM

Selamat membaca yaa. Nanti saya update lagi cerita baru

ok teruskan
kipidap

Cerita 2: tahi bintang??

Kisah ni berlaku ketika saya tahun 6, ketika tu baru habis menduduki ujian UPSR.
    Petang tu my untie and the cousin-cousin bawah pergi kedai runcit yang kira jauh dari rumah(kami jalan kaki ja). Kami ni dalam 5 orang lah,oh ya masa tu kira-kira jam 7 lebih-lebih. Kat sini dah gelap macam jam 10 kat semenanjung lah.

Selesai membeli belah tu kami duduk-duduk lagi kat luar kedai runcit tu. Satu-satu nya kedai runcit okay. Suasana masa tu pun memang suram.  Rumah penduduk pun memang jauh-jauh. Dekat-dekat kedai runcit tu hanya ada 1 buah rumah kat belakang(rumah tuan kedai) so masa tu saya sedang menekak(betul kah ejaaan ni?,haha) ice cream dengan mereka-mereka yang berkenaan. Hehe.

Masa tu juga saya memandang ke langit luas lah kan,menghayati keindahaan malam. Chewah. Secara tiba-tiba ada cahaya meluncur laju berwarna kehijauan. Saya ni yang ada bodoh sikit(sikit ja tau!) Haha. Tak tau apa-apa kan. Nak tau apa saya buat,hahha. Saya tutup mata dan dan dan dan lagi make a wish. Hahhahaha.

Wish saya ni konon nak lulus upsr tu. Ish2. Untie saya ni terus la tarik tangan bawa balik, uishes. Hairan juga apasal tiba-tiba ja ni. So saya tanya la kenapa kan, so untie bagitau yang cahaya tu adalah Bkuasa2(penanggal) ataupun sihir tuju-tuju.
   Wah,tergegar juga jantung ni buat sementara waktu. Apakah bodohnya saya nak buat permintaan kat benda tu. Nasib mahkluk tu tak datang kat saya. Huhuhu. Gila kan. Nasib lah tak dah apa-apa.

So, tepuk tangan. Tamat cerita. Hahha. Tak seram juga kan,huhuhuuu. Sorry laaa. Ni just pengalaman yg misteriusss dalam hidup saya. Banyak lagi cerita nak kongsi. Last edited by Babyaudrey on 3-10-2014 11:55 AM

Jagendas posted on 3-10-2014 11:51 AM
ok teruskan
kipidap

Haha. Tq2. Dah ada update tu. Hihi

skrg pun masih ada penanggal kt area sabah ke?
acaner pulak klau org period??seminggu tu mmg tak leh keluar rumah la eh?

Follow Us
duniaku85 posted on 3-10-2014 11:56 AM
skrg pun masih ada penanggal kt area sabah ke?
acaner pulak klau org period??seminggu tu mmg tak le ...

Ada tu memang ada tapi dah kurang kottt. Tak macam dulu. Sebenarnya macam biasa juga,tak rasa takut bukan nya dia memunculkan diri kan. Jgn ja buang pad merata2 dan tak cuci. Huhu.

Babyaudrey posted on 3-10-2014 11:59 AM
Ada tu memang ada tapi dah kurang kottt. Tak macam dulu. Sebenarnya macam biasa juga,tak rasa ta ...

TT ada pica real benda tu tak?
el gugel smua menda tak real je

penanggal ni jenis isap darah org bersalin ke ape
uri pon makanan dia ke ?

Omooo. Sy pun tak pernah nampak pun benda tu dan tak pernah nak nampak. Cahaya tu ja pernah. Huhuhuhu. Harap2 juga tak pernah nampak.

Jagendas posted on 3-10-2014 12:17 PM
penanggal ni jenis isap darah org bersalin ke ape
uri pon makanan dia ke ?

Mereka sebenarnya tak datang depan2 nak isap darah. Apa yg mum bgtau,mereka guna lidah yang sangat halus untuk menghisap. Halus macam benang kot. Huhu.

owh sbb 3 tahun lepas
wife i pregnant n buat check up kt HUKM.
pastu ade la nurse tu dia bg no phone kt semua yg buat check up tu
dia ckp dia ade buat servis utk basuh or tanam uri.

sbb setahu kami, uri uri ni mmg ada kaitan dgn benda2 mistik.

Kat sini selain Bkuasa2 tu,ada 1 lagi jenis yang manusai boleh jadi setan ni. Tapi yang penanggal tu kepala dan usus ja kan. Yg seekor ni pula 1 badan. Yng ni suka korek kubur yang baru lepas meninggal. So kalu ada mati tu kena jaga kubur hingga 1 minggu dan letak cermin kat atas kubur. Konon nya benda ni takut cermin. Tapi sekarang tak da suda. Dulu ja. Tp tak tau la yg kat daerah tottt tu masi ada or tak da.

Jagendas posted on 3-10-2014 12:23 PM
owh sbb 3 tahun lepas
pastu ade la nurse tu dia bg no pho ...

Mayb dia ni ada ilmu kot. Or nak makan uri tu. Huhu.

Banyak kisa penanggal diceritakan kepada sy sbenarnya. Atuk sy siap ada kwnnya lg penanggal.siang manusia biasa tp kalu malam tuuuu. Errr. Tau2 ja laa kan. Nanati sy taip pelan2 kat noted dan paste kat sini yerk.

woah..teruskan TT

Cerita 3 : kawan penanggal.

Cerita ni atuk saya yang bagitau,atuk ni tinggal kat daerah totttt tu. So memang banyak lah kawan kawan dia yang ada ilmu kepala tercabut ni. Huhu.

Cerita 1: masa ni atuk dan kawan dia pergi memukat kat sungai,dorang bertiga. Yang 1 ni ada ilmu cabut kepala tu. Sedang2 atuk tengah buat apa tah(lupa pula,siang ikan kot) atuk terhiris tangan nya tu. Ada lah luka dan darah sikit kan. Atuk terus lah kan lap guna bajunya. Tapiiiii, masa atuk tengok kawannya tu(yg ada ilmu) mata kawannya dah jadi merah dan asyik tengok luka atuk kat tangan,atuk pun berdeham lah nak sedarkan kawan nya tu. Huhu. Yang si kawan pun apa lagi,minta izinkan balik lah.

Cerita 2: yang ni pula ketika atuk dan kawan kawan nya baru balik dari pekan ke apa. Tak ingat, atuk cerita pun masa saya form 1 gituu. Tengah tengah malam tu.Dalam perjalanan tu kira kanan pokok buluh. Asyik dorang cerita sambil berjalan.
   Dengar laa bunyi macam 'hihihihihihi' dan 'kokokokoko' gitu. Haha. Dorang pergi tengok apa benda laa kan. Nak tau apa ??? Ada penanggal tersangkut kat pokok buluh tu. Hahahahaha. Tah mcm mana boleh sangkut. Terbang tak tengok jalan kot. Dorang pun dengan baik hati nya ambil kayu panjang nak jolok kepala tu. Nak kasi lepas laaa apa lagi. Huhu,sebab yang tersangkut tu dorang kenal juga. Gila kan. Huhuhu, selesai jaa benda tu terlepas apa lagiii kena kejar laa mereka ni. Betul tak kenal budi penanggal ni.
   Atuk saya bagitau yang bila dorang(penangal) di sentuh or diganggu memang dia akan kejar. Mana lah dia tau kan dia kena tolong. Haha. Yang gilaa nya penanggal ni mengejar atuk saya tu. Warghhhhh!!!! Memandangkan rumah dia dah dekat,dia lariiiiiii sepantas yang boleh. Tapi lagi 1 hal, pintu berkunci. Hahahaha. Atuk saya pun lari keliling rumah sambil menjerit panggol orang dalam rumah buka pintu. Ishh. Nasib tak kena tangkap,tah apa laa penangal nak buat kalu tertangkap tu kan. Hahahaa.

Ok da update cerita baruu. Soory laa kalu cara penceritaan tak baik. Huhu. :lol

Jagendas posted on 3-10-2014 12:23 PM
owh sbb 3 tahun lepas
pastu ade la nurse tu dia bg no pho ...

Mcm pelik jah business mcm tu

sendiri punya uri pun dah geli nak cuci, ni nak cucikan org lain punya uri??? mcm2 lah..

gaza posted on 3-10-2014 12:56 PM
Mcm pelik jah business mcm tu

sendiri punya uri pun dah geli nak cuci, ni nak cucikan ...

off coz
agak skery nk basuh uri ni
basuh2 pon darah keluar lagi ..
biasa org chinese ni dia x basuh
pakai buang ja