CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Babyaudrey

kisah hidup aku yang tak berapa nak seram.

gaza posted on 3-10-2014 12:56 PM
Mcm pelik jah business mcm tu

sendiri punya uri pun dah geli nak cuci, ni nak cucikan ...

betul ke dorang cuci uri tu?ntah ntah buat benda lain

Lebih baik cuci sendiri kan

erm..kawan aku sabahan citer ayah dia pernah gak tolong penanggal/balan2 sangkut kat pagar. tapi penanggal tu siap ucap terima kasih lagi. penanggal yg menuju jalan keinsafan mungkin

uri tu dia tak cuci
ade org ckp uri ni makanan hantu raya

Teruskan TT

teruskan.. teruskan.. x sabar tunggu cerita baru..

Follow Us
anwarnuwa posted on 3-10-2014 02:16 PM
erm..kawan aku sabahan citer ayah dia pernah gak tolong penanggal/balan2 sangkut kat pagar. tapi pen ...

Mungkin kan.. tapi ada yang keturunan ni memang tak tau pun dorang tu penanggal tau. Siap 1 family lg. Dorang bukan nak jadi macam tu pun. Huhu.

BondaQalQimy posted on 3-10-2014 03:04 PM
teruskan.. teruskan..  x sabar tunggu cerita baru..

Tq sudi baca. Hihi. Jap lg nak update.

lemonthyme posted on 3-10-2014 02:50 PM
Teruskan TT

Akan diteruskan. Hihi. Banyak lagi nak kongsi ni. Haha

Jagendas posted on 3-10-2014 02:31 PM
uri tu dia tak cuci
ade org ckp uri ni makanan hantu raya

Ishhhh. Menakutkan pulak tau.

Cerita 4: cousinku

Ni pulak cousin saya yang menalaminya, masa tu dia baru ja lepas beranak. Balik dari hospital dia suruh mamanya cuci dan tanam uri babynya.

Rumah dorang dekat dekat tempat kami juga tu, quaters dan rumah papan. Lepas dah cuci uri tu,mamanya letak dalam tin susu tu. Dan tutup ketat ketat dan kubur. Kira dalam juga mamanya kubur. Tempat mamanya tanam tu dekat bawah rumah merangkap sebelah bilik cousin saya tu.

Malam tu terdengarlah bunyi bunyian macam ayam bergaduh. Tapi lain sikit bunyinya lah. Saya pun tak pernah lagi dengar Bkuasa2 ni.walaupun pernah memangil. Hahaha. Yang tu nanti nanti lah saya cerita.

Cerita pendek ja ni,hihi. Kalau kat sini asal ada beranak memang kami akan letak daun tarap,mengkuang or duri limau kat tingkap. Sebagai langkah berjaga jaga juga lah kan.

Lagi cousin saya ada cerita yang kakak ipar(kakak laki dia) ni pernah di pegang perutnya oleh perempuan. Masa tu, kakak ipar dia ni bercuti kat kampung lakinya kat daerah yang banyak Bkuasa2 ni. So,adalah perempuan dari kampung tu juga yang datang jumpa dia. Masa tu kakak ni kat luar rumah. Santai santai kat bawah pokok(ada tempat duduk). Perempuan ni bawa lah kakak ni cerita cerita. Oh ya,kakak ni tengah mengandung 3 ke 4 bulan gitu. Bila perempuan tu nak balik dia pengang perut kakak ni.

Yang tak sangka tu kan,beberapa hari kemudian kandungan kakak tu hilang. What the fish!! Huhuh. Sampai ke hari ni kakak tu tak nak ke kampung lakinya kalau dia mengandung.

Sekarang tak dah masa nak tulis cerita baru, nanti ada masa saya update k. Banyak lagi nak cerita ni. Walaupun tak da yang nak baca. Hahha. Syok sendiri :lol

erm..kawan aku sabahan citer ayah dia pernah gak tolong penanggal/balan2 sangkut kat pagar. tapi pen ...

"penanggal yang menuju jalan keinsafan" best tul ayat hihihi

Muahahaha...lawak2

Heran aku ..ilmu penanggal ni utk apa..utk terbang sana sini bak burung ka.. Lg satu x tercapai akal ku.. Manusia normal cabut kepala tp still hidup lg...

CrowneGlory posted on 4-10-2014 01:21 PM
Heran aku ..ilmu penanggal ni utk apa..utk terbang sana sini bak burung ka.. Lg satu x tercapai akal ...

Tu lah,Memang sukar nak d percaya. Tp dah namanya ilmu sesat.  Mlm ne nak update cerita baru. Tngu tau.

wah pesta cerita penanggal ni.
tq tt untuk cerita2 yang dah dikongsi

cloudy_83 posted on 6-10-2014 10:15 AM
wah pesta cerita penanggal ni.
tq tt untuk cerita2 yang dah dikongsi

Tq. Hihihi

Hai. Sejak dua menjak ni sibuk ja memanjang. Ada masa semalam baca baca thread kat MPS ni. Terus tak tidur malam bah. Adui,penakut yang amat kan. Tapi tak pandai serik.

Ok,cerita yang saya nak cerita ni pendek ja. Hihihi.

Cerita 5: memanggil. Haha

Kisah ni terjadi ketika saya berada di tahun 5, masa tu cikgu sains yang masuk kelas,tapidia tak mengajar tapi bercerita. Saya pun lupa dah apa yang cikgu tu cerita. Yang paling saya ingat ialah cikgu tu kata,
Cuba kamu sebelum tidur atau malam sebut ni nama 'BALAN BALAN' berkali kali.

Hahaha,so malam tu time baring baring nak tunggu mata ni lelap,saya pun sebut lah nama tu berulang ulang kalinya,tapi tiada apa apa pun terjadi. Dalam hati cakap lah yang cikgu tu saja nak memainkan kami ni.

Pagi tu bangun ja dari tidur,mum cerita lah yang semalam kira kira jam 1 am tu mum terdengar bunyi penanggal ni. Jangan tanya saya macam mana bunyi nya, sebab saya pun tak pasti macam mana nak terang kan. Hahahaha.tapi bunyi dia kadang tu macam ni 'hihihihihihi' ketawa ketawa. Kadang tu pula macam bunyi ayam. Betul kah tu ah. Hahaha.

Saya ni terkejut lah,nasib masa tu dah tertidur,haha. Sejak hari tu saya memang mengelak lah menyebut nama penuh ni makhluk
Huhuhuhi. Kalau ada kawan yang tersebut tu,rasa macam nak cubit ja mulut tu. Ishhh. Kang tak pasal pasal dia memunculkan diri pulak.

haa..sape yg berani tu boleh lah seru nama Balan Balan byk kali malam ni... haha