CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: changa=famri7

Telefilem Saloma Papar Tohmahan Buruk Pada AR Tompel(melissa kunci mulut #112)

ss8384 posted on 8-10-2014 10:11 PM
Cik Melissa sila buat cerita tentang acik Mariani dulu Sebab org nye masih idup. Mariani ni aku rasa ...

Tahu xpa noks. Kesian kat arwah laki (ke hidup lg?) kot. Hazab dpt bini sebegini. Masih meratib pd cinta x kesampaian pd arwah adik ipar. Dok ulang ke hulur ke hilir kata sanggup undur diri demi adik yg pd masa tu obses pd p ramlee.

Ye ke idokk ntah tu.

nazurah posted on 8-10-2014 10:56 PM
pendapat aku pulak...tak perlu diperincikan watak tompel sungguhpun orang tahu tompel banyak bini ta ...

Tengok la pulak yg bikin felem ni sapa. Anak mariani kot, harusla semua berkaitan diorg kena tunjuk benda yg baik2. Xdak yg jahat.

Yg jahat semua org di sekeliling saloma n mariani. Theyols semua tunjuk baik.

Aib org lain dibukak. Aib org dah mati pulak tu.

Tpkn klo dalm mnghasilkn autobio kan..melissa mesti dah buat study betul2...
Cthnya klo qualitative study kn dia ada strategy utk established validity and reliability..by using multiple sources of evidence..xkn source dia dr mariani sorang??
Takpun dia buat member checking...participants yg dia interview tu validate betul2 fakta yg melissa study sblum biopic ni start pnggambaran...trpksa jugak teruskn because the truth sometimes hurts

semua orang cakap best.. tapi tgk tak best pon ..sbb rasa tu x sampai.. cuma baguslah wujud genre sebegini, negara ni pon kurang sangat genre sebegini.

saloma ni pergerakan lengok badannyer sgt gracefull , mengingatkan saya pada marilyn monroe.

barus lepas tgk filem autobiografy behind the calendabra, (abaikan unsur homo) lakonannya pelakonnnya sgt terbaik... semua "kejahatan" dan "kebaikan" si empunya diri , diceritakan setepat yang boleh.

orang komen tu biasalah ... sebb tu lah namanyer filem autobiografy.. kalau tak , buat jer citer fiction.

kakasotong posted on 8-10-2014 08:34 PM
Iols mcm payah sikit nak percaya apa2 cerita yg keluar dr mulut mariani. Xtaw la kenapa.

Iols si ...

aku pun mcm susah nk hadam 100 % kata2 nenek sorg ni...mcm ada dendam tersirat je dgn arwah saloma..

kakasotong posted on 9-10-2014 12:46 AM
Tahu xpa noks. Kesian kat arwah laki (ke hidup lg?) kot. Hazab dpt bini sebegini. Masih meratib pd ...

Kan... bosan la dgr

Follow Us
mommymonster82 posted on 8-10-2014 02:55 PM
Me pon rs nyampah..dahla lucah..siap  masa yg dia jd bomoh tu guna pam yg biasa org guna utk bes ...

tu laa.. paling menyampah yg maria cheer girl tu. terkinja2 meroyan mcm orang gila s*sk.
aku rasa juri pun menyampah dgn dia. nasib kau la cepwan tu mmg mulut laser, mmg dia sound tepek je adlin tu.
masa mula2 dia show mggu pertama tu, dia berlagak sgt konon2 slama ni dia je yg komen org. baru dia tau perasaan org komen & kondem dia plak.

Dh lme aku rse nenek mariani ni mcm a bit annoying
xthu npe..xsuka sgt dia agung2kan saloma ngn p.ramlee tu
xbrkenan tgk dia brckp2..tahla..

Buat filem dr sumber yg ada pun ntah ingat atau dah nyanyuk. Plg tak berkenan nk gmbrkn Arwah Norizan mcm tu. Logic la suami yg punya idola dan fans wanita pun ramai untuk die cemburu. Mmg la Saloma cinta abadi.. Sekurangnya hormat sikit pd arwah Norizan yg sanggup bela juga anak2 angkat PRamlee sewaktu mereka bersama. Dan sanggup dia tingglkn harta dan kesenangan untuk lelaki seperti P Ramlee.. Well.. Yg baik hanya gambaran pd mereka2 yg berkenaan shj.

pd aku citer nie mmg x perlu/xpatut langsung dia filemkan... kesian nye kat mereka yg da kembali kerahmatullah..

al-fatihah utk mereka... moga roh mereka dicucuri rahmat

anwarnuwa posted on 8-10-2014 05:50 PM
abih tu kalau citer pasal saloma dari awal sampai abih saloma sorang je la yg berlakon? xde watak  ...

Gitulah yang diaorang nak..............
Kira macam Adlin dalam Maharaja Lawak, ceta pasal bapak
dia kawen banyak. Takda watak-watak lain. Saloma pulak ceta -
mula-mula saya kawen dengan Tomple dapat anak sorang,
nama Armalee. Pas tukami  cerai, salah sayalah sebab mintak
cerai, pas tu saya nyanyi kat  Kucing....balik dari kucing,
saya nyanyi kat Singapore. Lepas tu.......................

apa yg teruk sangat tompel digambarkan dalam drama tu?
- dari mula dia kenal sampai dia kawin dgn saloma, takde yg buruk
- lepas kawin, timbul masalah..tompel tak bagi saloma keluar rumah utk praktis dengan orkes malam2..bagi aku takdelah masalah sangat..cumanya at the same time tompel takde job, sewa rumah tak bayar, saloma jadi stress..tidak sekalipun digambarkan tompel ni pukul saloma ke, maki ke...
- saloma terjumpa tompel mengorat perempuan lain...ini jelah kot keburukan yg betul2 la bole dianggap buruk..
- last2 saloma tak tahan, tompel tak bagi nafkah, kaki perempuan, saloma mintak cerai & tompel ceraikan dia...selesai...

aku rasa takdelah teruk apanya..kalau ada yg tengok biopic tu & ada impression "eee teruknya tompel", aku rasa belum habis tengok dunia lagi...aku rasa, melissa saila telah sedaya upaya menjaga sensitiviti mana2 pihak yg berkenaan...yg anak2 tompel ni aku rasa, tak payahlah nak terbabit sangat..adlin tak kenal langsung ayah dia..mak mah pun jadi isteri di penghujung hayat tompel..

nazurah posted on 8-10-2014 10:56 PM
pendapat aku pulak...tak perlu diperincikan watak tompel sungguhpun orang tahu tompel banyak bini ta ...

owhhh dari gambaran ni jelas benarlah crita ni berat sebelah....  tapi perihal waris claim n anta surat pguam tu rasanya menambah lagi aib yg ada...huuu

Aku pun rasa wasting time si Adlin menyaman-nyaman ASTRO.
Elok-elok boleh cari makan di Astro, lepas saman-menyaman ni,
macam tabor pasir ke periok Nasik sendiri.
Adlinkan retis, terlibat dengan filem,teater dan TV.
Buat je drama or filem or dokumentri beri gambaran bapak dia AR Tompel
tu sebenonya lelaki baik,budiman, beriman dan bertanggongjawab.
Tunjukkan bukti sume anak-anaknya berjaya dalam kehidupan ni
macam anak-anak Rosnani & Jamil Sulong atau M.Osman & Afidah Es.
Terpekik terlolong marahkan Melissa buat apa.
Melissa buat b iopic tu dari sudut pandangan keluarganya.
Adlin pulak, buatlah biopic or dokodrama dari sudut pandangan keluarganya.

mommymonster82 posted on 8-10-2014 06:54 AM
Alah..si adlin ni pon pernah bahankan bapak dia masa maharaja lawak mega...ckp bapak dia kaki peremp ...

Yup...kalau dia sendiri yg bahankan bapak dia byk bini, kaki perempuan... jgn nak salahkan org lain jugak sbb dia sendiri tidak menyimpan aib arwah bapak dia sendiri masa maharaja lawak mega tu...siap jadikan bahan utk org gelak ketawa jerk kan?? bila timbul isu nie, mula laa nak saman menyaman pulak...aper hal? aper2pun dua2 xde yg betulnya...

makton posted on 9-10-2014 07:53 AM
tu laa.. paling menyampah yg maria cheer girl tu. terkinja2 meroyan mcm orang gila s*sk.
aku rasa ...

Aah makton..yg cheer tu..me xboleh nk gelak juga yg tu... Geli...

Mamason posted on 9-10-2014 09:55 AM
Yup...kalau dia sendiri yg bahankan bapak dia byk bini, kaki perempuan... jgn nak salahkan org lai ...

Betul..2-2 ada xbetul.. Si mariani tupon semcm jer.. Asal masuk berita jer mesti citer pasal saloma..mcm dah xde modal lain... Me xcaya dia duk cerita kta p ramlee nk dgn dia.. Tp dia bg laluan kt saloma...

melinda_kerr posted on 9-10-2014 08:02 AM
Buat filem dr sumber yg ada pun ntah ingat atau dah nyanyuk. Plg tak berkenan nk gmbrkn Arwah Noriza ...

Yg norizan tu...klu tgk dokumentari  pasal p ramlee ni pon ada org lain ckp mcm tu jugak...
Dia mmg agak jeles n masih nak ikut gaya hidup istana..

Tp p ramlee sayang gila dgn norizan.. Dia kerja kuat sbb nk bg kemewahan kt norizan..ms dgn norizan byk gak filem dia menjadi..Xsilap norizan yg minta cerai..n p ramlee memang sedih sgt2..

dr konflik ni yg aku nmpak plk
the guy yg acted as arwah Tompel must be very2 good in deliver his character as arwah
smpai betul2 menjadi sehingga terasa2 di hati some ppl
Good job Azhan Rani!!

mommymonster82 posted on 9-10-2014 10:39 AM
Betul..2-2 ada xbetul.. Si mariani tupon semcm jer.. Asal masuk berita jer mesti citer pasal salom ...

Haa tu pun satu...dia leh ckp laa p.ramlee nak dia dan bagi laluan kat saloma since dua2 nie dah xde nak ceritakan hal sebenarkan?? kalau betul pun, xpyh laa nak ungkit2...dah saloma tu anak beranak ko jugak kan...darah daging ko... yg ko gatal bagi kat dia tu per hal kalau betul p. ramlee nak kat ko... mcm barang pulak eh leh pas-pas... huhuhuhu... al-fatihah buat kedua-dua lagenda filem negara nie...