CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ResellerMaxis

isteri bekas presiden pas tak tudung rambut penuh

apam posted on 2-11-2014 05:15 PM
mmg semua badan termasuk suara iaitu perkara2 dan perbuatan2, aksi2, lenggang lenggok yang boleh m ...

betul ...

mbhcsf posted on 3-11-2014 07:47 AM
Reseller

hal hal yg anda bawak dalam thread ni nak komen apasal pemimpin agama like Hamka etc et ...

Kebanyakan yang bertudung labuh, burqa bagai ni..biasanya golongan yang perasan mereka lebih islam dari yang lain..pada hal non hado..

Sebab tu kita boleh lihat golongan ilmuan macam pemimpin sis, pensyarah agama di barat tidak pun berusaha menunjukkan mereka lebih islam dengan memakai pakaian lebih gelap lebih tebal lebih labuh n lebih tertutup..

ResellerMaxis posted on 3-11-2014 09:14 AM
Kebanyakan yang bertudung labuh, burqa bagai ni..biasanya golongan yang perasan mereka lebih islam ...

why you are wasting your time analysing the behaviours of others adakah you adil in your judgement of others , sama jugak kan  kalau org evaluate you so ...pada i buang masa je and i tak lah inferior sangat pun atau berprasangka org somali pakai burqa sampai ke tumit pun , i tak lah kata depa lebih islam dan what not - i just simply cant be bothered .

so , tak apa u ada masa pikiaq level  dan hal macam tu ,i just dont.

and depa pun boleh pakai niqab , i tak kisah

pakai tudung labuh ke tak ke - sebab i takkisah depa tu pakai apa asalkan menutup aurat alhamdulillah.

sebab i know yg aurat itu wajib ditutup dan allah juga tengok takwa

so easy  kan hidup kalau faham ?

SIS tu mmg tersasar so excuse me  - pada yg tak adaPhD in ilmu tafsir nak bagi komen on quran dan kata SIS betul so sorry .

so org macam i - happy je tengok org tuduh labuh, pakai burqa, org pakai tudung bawal - sebab buang masa je dok pikiaq macam awak tu.

mbhcsf posted on 3-11-2014 09:21 AM
why you are wasting your time analysing the behaviours of others adakah you adil in your judgement ...

I bukan lah nak menganalisa orang..

Just nak sampaikan pada golongan yang suka memaksa orang ikut macam dia..supaya sedar bahawa pengarang kitab tafsir n ilmuan islam terkemuka di asia tenggara satu ketika dahulu serta ex presiden parti islam malayska pun tidak sependapat dengan mereka..

So tidak sepatutnya lah pemimpin or ahli pas hari ini nak kata tun m or najib xpandai didik bini..sebab bini mereka xtutup aurat kononnya..

ResellerMaxis posted on 3-11-2014 09:35 AM

Just nak sampaikan pada golongan yang suka memaksa orang ik ...

who cares - yg penting you buat ibadah tu berpaksikan ALLAH  - bukan fokus pada 'penulis kitab terdahulu asia tenggara ka ape sebab depa tu manusia - yg jadi teladan kita ialah rasulullah SAW dan isteri baginda pakai jaga aurat lagu mana , kan?'

sebab nak kata hamka itu ini - hamka may be tak akan nak bagi komen pasal islam liberal dan kegiatan islam liberal kat negara dia sekarang ni so itu faktor zaman.

so pada i

buat apa buang masa fokus hamka  - i fokus kedalaman ilmu seseorang dan apa yg disyariatkan the best practise - kita aim for benda kena buat wajib dan suka buat sebab allah dan cara terbaik

elak kan taksub pada satu satu tokoh , sebab kita ada rasulullah saw dan ada isteri baginda . baginda rasul bagi umat manusia dan jin.

so i wont bothered Hamka ke tak ke.

sebab i percaya kredibiliti ulamak malaysia . so siapa i nak menilai ilmu mereka unless i turut sama belajar apa depa  belajar.

ResellerMaxis posted on 3-11-2014 09:35 AM

Just nak sampaikan pada golongan yang suka memaksa orang ik ...

i avoid politics...

no comment about Tun M or didikan dia  so  i tak rasa bebenda ni big deals kalau kita tahu tuntutan agama tu merentasi sempada politik.

sebab tu soal hudud ke ape i tak suka lihat diskusi dalam bentuk politik .

Follow Us
mbhcsf posted on 3-11-2014 09:48 AM
who cares - yg penting you buat ibadah tu berpaksikan ALLAH  - bukan fokus pada 'penulis kitab ter ...

How do you know yang you bepaksikan Allah..

Tah tah bepaksikan kitab or mana mana tok guru yang sampaikan kepercayaan sebegitu..

ResellerMaxis posted on 3-11-2014 10:03 AM

Tah tah bepaksikan kitab or mana mana tok guru yang ...

what is your main aim actually ?

you moved on from judging org pakai tudung tu holier than thou
then you moved on to HAMKA

then you asked me ? how do u know i buat  berpaksikan allah ?

apa apa ibadah kan saudara -  ibadah ni ada dua jenis khusus dan umum
dan rujuk hadith ye - ada dua benda yg nak qualify sesuatu tuibadah - niat lillahi taala - ni dah menjawab soalan saya
sebab pakai tudung  tu satu tuntutan dan ia dapat pahala dan juga ibadah
dan satu lagi syarat perlaksanaan ia ikut syariat

see? u sering  menulis frasa ini ye
u ntah ntah
diaorg tu selalu memaksa
dia org tu macam nak tunjuk ...

u see all  of these words are coming from you

but you nafikan u menghakimi

tapi

now u said tah tah

well my quran is allright , guru saya is okay ustazah saya ia good lulusan uni dan fakulti yg diiktiraf dan kalau saya ada kemusykilan saya boleh je rujuk org yg ada  credible source. itu i have alhamdulillah no problem, saya tahu fikrah mereka, that  means jenis yg ' tak akan gunakan tafsir  quran ikut suka akal dan ilmu yg cetek lah '. so no problem with that. alhamdulillah.

source saya say atahu siapa mereka dan penterjemah Quran itu dan  tafsir tafsir al qurtubi ibn kathir - i am sure you pun aware nama nama ini kan?did u ?

sebab tu saya terkejut yg nak quote hamka pasal ape sedangkan ada rujukan tafsir  yg bukan sahaja 'hamka;

so saya jenis yg tak akan ambil kisah HAMKA 'yg ulamak terkenal  asia tenggara see? isterinya tak pakai tudung' as part of my rasional

ya. dan saya percaya HAMKA ada rasionalnya dan saya bersangka baik sebab saya tak nak terjebak dengan thread awak yg  menyebabkan seseorang kena bersetuju dengan HAMKA dan berspekulasi - pulak tentang statsu isterinay sedangkan kedua dia mereka dah tiada dan tak ada kesempatan bela diri

sebab tu saya takut ngumpat - dan org boleh ambik ini as kesempatan dan saya harap saudara ta begitu . tujuan saudara nak tunjuk yg hamka - see : isteri dia takpakai tudung pun dah tak betul sebab u nak fokus benda ygkita tak tahu apa rasional konkrit. ( rujuk posting you )

so saudara anda boleh berdialogue dengan saya

hendak 1000 daya mahu 1000  cara

kalau tak hendak boleh berdalih beralasan

sebab bila hadith rasulullah SAW dalam khutbah terakhir : hari ini aku lengkapkan agama mu....maka Islam itu agama yg diredhai , rasulullah saw pesan pegang al quran dan sunnah

ijma ulamak  juga .

mbhcsf posted on 3-11-2014 10:16 AM
what is your main aim actually ?

you moved on from judging org pakai tudung tu holier than thou ...

Siapa plak yang suruh bersetuju dengan hamka..

Seperti saya katakan sebelum ni..tujuan saya untuk menolak golongan yang suruh orang ikut macam dia..xikut dia xislam..

Sedangkan apa yang dia ikut pun belum tentu betul..buktinya..hamka n bekas presiden pas ni pun xmacam mereka. So please stop asking the same question over n over again..

Kalau u xnak terima pendapat i..terpulang lah..i bukan golongan yang paksa orang ikut macam i..

Cuma minta u stop tanya soalan sama je k.

ResellerMaxis posted on 3-11-2014 10:26 AM

Seperti saya katakan sebelum ni..tujuan saya unt ...
Seperti saya katakan sebelum ni..tujuan saya untuk menolak golongan yang suruh orang ikut macam dia..xikut dia xislam..

Sedangkan apa yang dia ikut pun belum tentu betul..buktinya..hamka n bekas presiden pas ni pun xmacam mereka. So please stop asking the same question over n over again..
pertama , ia berbalik pada sejuah mana awak faham dan tahu pasal islam
HAMKA is a scholar tapi saya akan katakan ia ikut konteks - awak bagi terlalu general - dan awak quote hamka dan highligt isu bertudung.
kalau saya saya tak quote hamka pun - sebab hal tudung atau tutup aurat dah mmg kita maklum so saya taklah berusaha untuk menjustifikasi mengapa saya kena mendedahkan rambut dan mencari  ulamak yg isterinya tidak menutup rambut to show something dan hamka pun tak ada di sini ketika ini untuk kita tahu rasional tetakut ini adi fitnah pada dia - sebab foto itu ada org boleh kata hamka tak tekankan aurat dan boleh terbitkan pelbagai tafsiran SENDIRI

i go for quran dan penterjemah yg mmg dikenali - dan i go fo tafsir dan kalau i tahu i can ask org yg berauthority.

tang pakai tudung ke buka rambut dedah rambut ke

aim for the best practise - sebab kita sembah ALLAH kita sayang allah kita bukan takut manusia cercaan manusia atau preer pressure dari sesiapa untuk tidak bertudung.

ResellerMaxis posted on 3-11-2014 10:26 AM

Seperti saya katakan sebelum ni..tujuan saya unt ...

i evalute pendapat you - of course dan i ada rasional sendiri
gambar hamka tu hamka redha ke disebarkan sebegitu
dan org boleh membuat 1001 intepretasi tetakut terfitnah

dan fitnah ini dosa

salah satu bukti dah org boleh kata : see HAMKA isterinya tak pakai tudung labuh pun

ya rabbi ...dah kan fitnah sebab kita tak tahu rasional dan hamka tak aad untuk defend
itu sahaja

Yang buka thread ini  bodo tahap babun....

mbhcsf posted on 3-11-2014 10:40 AM
i evalute pendapat you - of course dan i ada rasional sendiri
gambar hamka tu hamka redha ke di ...

Boleh plak ada persoalan dia redha ke x gambar dia disebarkan..lol

No matter dia redha ke x..dia bergambar dengan dr asri n masing masing bini pakai mcm tu..kalau rambut tu aurat pada mereka..xkanlah dia bergambar macam tu dengan asri..

Lain lah kalau dia kahwin dengan adik asri..n asri kahwin dengan adik hamka..baru lah mereka jadi mahram n boleh lihat rambut bini satu dengan yang lain..

Dia tak paham soalan kau ni. So, tak payah expect lebih2. Dia lebih percaya setazah dia. Kau sapa? Ekekekeke.....
Bab SIS tu mmg dah out le. Bukan pasal semua isu yg dibangkitkan tak betul, tapi motif dia nak memperlekehkan shariat islam. Mcm ada pepatah kata,, perkara yg betul tapi dgn tujuan yg salah.

akuanakpahang posted on 3-11-2014 12:42 PM
Yang buka thread ini  bodo tahap babun....

kan? sekarang dah jadi umpatan dan pertelingkahan ..padahal mereka dah arwah...

mbhcsf posted on 3-11-2014 07:47 AM
Reseller

hal hal yg anda bawak dalam thread ni nak komen apasal pemimpin agama like Hamka etc et ...

saya sokong kata2 awak...sebab tu saya tanya dia kalau rambut bukan aurat kenapa dalam solat diwajibkan tutup kepala hingga ke kaki kecuali muka dan kedua tangan ..tangan tu pulak dari hujung jari hingga ke pergelangan tangan...dibolehkan depan dan belakang tapak tangan ...kaki pun aurat jadi wajib pakai stokin...

Jangan tengok pada masa lalu...tapi tengoklah pada masa sekarang.... orang yang lahir islam pun belum tentu mati islam...orang yang lahir kafir pun belum tentu mati masuk neraka... mungkkin dia sempat mengucap..

Allah tak tengok permulaan orang tu... tapi tengok pengakhirannya.

abbyhoney posted on 5-11-2014 01:01 PM
saya sokong kata2 awak...sebab tu saya tanya dia kalau rambut bukan aurat kenapa dalam solat diwaj ...

Itu aurat pada pemahaman kau......ekekekeke

abbyhoney posted on 5-11-2014 12:56 PM
kan? sekarang dah jadi umpatan dan pertelingkahan ..padahal mereka dah arwah...

Apa pada pemahaman kau isteri hamka dan isteri asri buat dosa la sampai jatuh tarap org ngumpat?......
Aku rasa kau la yg dok umpat pasal kau assume dorang buat dosa pasal tak tutup aurat sebagaimana yg kau tutup.......maknakata penutupan aurat kau lagi baik dari dorang ke dek? Last edited by apam on 7-11-2014 10:42 PM