CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ResellerMaxis

isteri bekas presiden pas tak tudung rambut penuh

hana930505 posted on 5-11-2014 08:45 PM
Jangan tengok pada masa lalu...tapi tengoklah pada masa sekarang.... orang yang lahir islam pun belu ...

Kau nak refer kat sapa dgn stetmen kau ni dek?

apam posted on 7-11-2014 10:38 PM
Itu aurat pada pemahaman kau......ekekekeke

cuba rujuk mazhab2 yg lain berkaitan aurat...saya ada post kat atas tu....kalau ikut pemahaman kamu dalam solat wanita batas aurat mereka dari mana ke mana?

abbyhoney posted on 10-11-2014 12:00 PM
cuba rujuk mazhab2 yg lain berkaitan aurat...saya ada post kat atas tu....kalau ikut pemahaman kam ...

wah, kiranya kau ni dah macam pakar hukum. Pakai rujuk sendri dgn google atau bukak kitab terus kata isteri hamka tak tutup aurat. Aku cadang kau pegi rujuk dgn beberapa ulamak muktabar  belajar bab aurat baru la boleh kau buat posting ala2 mcm isteri hamka dan isteri asri tak tutup aurat. Baru adil bagi semua pihak. Kalau tidak, aku takut kau yg sebenarnya mempitenah.

@apam pelik sungguh kamu ni...saya pun belajar le...rajin la juga hadir kuliah ceramah dan agama..kt opis saya ni selalu buat kuliah agama..rajin juga dgr ceramah UAI...samada hadir sendiri ke tmpat ceramah dia atau pun kat youtube pun berlambak...bukan UAI je tapi ramai lagi ustaz2 boleh kita dgr.....bukan nk bangga ke apa..jgn kata saya riak pulak eh...memang kita wajib tuntut ilmu kan kalau tak tau..dah itu yg saya belajar...byk lah ilmu kita dpt kongsi bukan bermakna terus boleh dicop ustazah..pakar agama...nak jadi pakar agama ingat mudah ke??...kalau kamu pertikaikan apa yg ustaz tu ajar, tak puashati kamu la yg pergi rujuk pakar agama ataupun ustaz....

sudah2lah dok bertekak pasal ni...org dlm gambar tu dah arwah pun... itu antara mereka dgn Allah lah pulak...kita yg hidup ni carilah ilmu sebyk mungkin...berkawan dgn ulama, org yg beragama...yg boleh tarik kita ke syurga bukan yg akan tarik kita ke neraka.... I rest my case..Sekian. Last edited by abbyhoney on 10-11-2014 05:06 PM

abbyhoney posted on 10-11-2014 04:57 PM
@apam pelik sungguh kamu ni...saya pun belajar le...rajin la juga hadir kuliah ceramah dan agama..kt ...

Org sepatutnya bila makin banyak ilmu makin kita tunduk. Bukannya makin banyak mengaji dgr kuliah sana sini tapi makin mudah menghukum org lain even org yg jauh berilmu dr kita. Padahal belajar pun takat dengar kuliah umum je.
Kalau kita guna akal, kita patut dah boleh pikir kenapa isteri tokoh ilmuan mcm hamka dan isteri asri pakai camgitu. Patutnya kita gali lebih mendalam bukannya terus menghukum dgn sedikit ilmu yg kita ada. Sikap terus menghukum ni akan memperak perandakan hubungan sesama masyarkat dan mungkin kalangan ahli keluarga sendiri. Tu aje Last edited by apam on 10-11-2014 08:57 PM

siapa yg menghukum org @apam... tu bukan hukuman manusia yg tentukan..halam haram batas aurat tu Allah yg tentukan...Al Quran dan hadis kan ada...bukan saya yg tentukan... dah ada garis panduan Allah bagikan....kalau buat mcm ni haram..berdosa...kalau buat mcm tu halal dpt pahala.... besar mana dosa dan besar mana pahala yg Allah nk bagi tu terpulanglah kpd Allah...kita cuma tau kalau buat benda yg Allah larang dapat dosa ..buat benda yg Allah suruh dpt pahala... tak kiralah kita ulama ke  bini ulama ke, bini artis ke..org biasa ke...kalau suami dayus tak cium bau syurga kecuali bertaubat nasuha...kalau isteri anak2 perempuan derhaka dgn Allah pun masuk neraka...hukuman tu ada dlm Al Quran...tak payah pertikaikan...bukan saya yg kata......

Follow Us
abbyhoney posted on 11-11-2014 11:41 AM
siapa yg menghukum org @apam... tu bukan hukuman manusia yg tentukan..halam haram batas aurat tu All ...

Isunya di sini betul ke apa yg kau kata sama dgn apa yg quran kata? Itu aje. Sepatutnya dlm beragama kau lebih berhati2. Tu pasal aku suruh rujuk balik. Tapi kau dgr belagaknya kata kau pun banyak belajar agama. Baru dengar2 ceramah umum sana sini, dah berani kata org lain tak tutup aurat spt mana yg quran kata. Tu dah macam takbur. Kalau kau di pihak yg salah, maknanya kau dah memfitnah manusia yg sudah meninggal dunia. Wah! Beraninya kau. Itu yg aku cuba sampaikan di sini sejak awal. Org zaman skrg baru belajar agama sikit lebih kurang, terus nak bersangka buruk dgn manusia lain. Sorry to say, selalunya org2 yg selalu dgr ceramah agama especially yg umum ni. Syok sendiri aje. Padahal agama tu bukan sekadar ritual shariah semata. Itu hanya sebahagian kecil jah. Last edited by apam on 11-11-2014 10:22 PM

tang mana kata2 saya yg tak sama dgn Al Quran??? semua tu saya dgr dari kata2 ulama, ustaz yg mengajar agama...kalau  apa yg mereka tafsirkan dan ajar tu tak betul maka saya pun salah jugalah.....mereka tu pun rujuk AL Quran dan hadis juga....org dgr ceramah agama kemudian kongsikan kpd anak beranak dan kawan2...bukannya perap sendiri ilmu tu.....itu baru syok sendiri...kedekut nk bagi ilmu.....ada ke tuduh org dgr ceramah agama syok sendiri......jgn pulak diri sendiri malas nk dgr ceramah agama atau hadir kuliah sedap2 mulut je tuduh org yg dgr ceramah agama tu syok sendiri... dlm thread ni bukan saya yg fitnah org ..tapi KAMU yang buka jln kpd org lain buat fitnah kpd org yg dah meninggal..

abbyhoney posted on 12-11-2014 08:59 AM
tang mana kata2 saya yg tak sama dgn Al Quran??? semua tu saya dgr dari kata2 ulama, ustaz yg mengaj ...

Ekekeke......sombongnya, baru kehulu kehilir dengar ceramah ustaz setazah realiti show, dah berani ngutuk ulamak.

sudah2lah en ke cik @apam, tuduh saya sombong dan fitnah saya ngutuk ulama pulak...bila masa entah....entah apa2...  terpulanglah kot2 mana pun kamu nk fikir.... kot2 mana pun kamu nak ikut... saya tak rugi apa2 pun... dpt pahala lagi pergi majlis ilmu....  

abbyhoney posted on 13-11-2014 01:52 PM
sudah2lah en ke cik @apam, tuduh saya sombong dan fitnah saya ngutuk ulama pulak...bila masa entah.. ...

Kalau betul kau nak mencari kebenaran , apakata kau ambik gambar hamka dan asri suami isteri ni, kau bawak gi jumpa ulamak ilmuan kat universiti ke, tanya pendapat dorang. Bukannya asyik pertahankan dok kata bini hamka tak tutup aurat.....Kalau kau betul nak cari kebenaran la,kalau taknak, tak payah pun takpe, ......tapi ade pepatah kata, sombong itu menolak kebenaran,........ekekekeke.

apam posted on 14-11-2014 08:08 PM
Kalau betul kau nak mencari kebenaran , apakata kau ambik gambar hamka dan asri suami isteri ni, k ...

kamu je lah yg pergi tanya ulama sebab kamu yg tak percaya ckp ulama kan?...apasal saya pulak yg kena...kan saya ckp saya dah dgr semua berkaitan aurat muslimah dari ceramah2 yg saya hadir ..kt youtube pun ada......apa yg saya komen kat atas tu dari ulama dan ustaz lah bukannya saya reka sendiri...dah hukum Allah mcm tu, kamu nk pertikaikan buat apa? pergilah tanya TGNA, UAI, Datuk Harun Din ... jgn pergi tanya SIS pulak sudahlah...

ada orang kata start pakai tudung ala telekung sembahyang ni selepas revolusi Iran.

yang bawak tudung labuh ke Malaysia ni Arqam.

sebelum tu orang Melayu tak pakai tudung. Berkemban pun tak dianggap seksi. Mungkin sebab iklim kita bukan sahaja panas tapi melekit.

kalau hidup kita kembali ke bendang mungkin kita akan faham pakaian org dulu2 tu paling make sense.

Setuju

abbyhoney posted on 18-11-2014 09:36 AM
kamu je lah yg pergi tanya ulama sebab kamu yg tak percaya ckp ulama kan?...apasal saya pulak yg k ...

Kaula yg patut pegi bawak gambar hamka dgn asri suami isteri  rujuk ulamak sebab kau tuduh isteri dorang tak tutup aurat. Hamka tu tarap ulamak besar sampai al azhar kasi dia prof walau dia tak belajar sana. Berat tuduhan kau ni dek. Itu pasal aku layan kau panjang2 bukan pasal aku nak menang, nak tunjuk pandai....

cowey posted on 11-10-2014 12:19 PM
hidup lg ke diorg tu??

kalo orang tu dah tak de tak yah la gigih nk bukak thread tayang aurat ora ...

agree..xyah la bukak aib orang yang dah xde..x pasal2 dapat dosa free...

apam posted on 18-11-2014 08:25 PM
Kaula yg patut pegi bawak gambar hamka dgn asri suami isteri  rujuk ulamak sebab kau tuduh isteri  ...

apa2lah en. apam ooi....tengok balik komen saya kat atas2 tu...ada saya tuduh arwah isteri dia tak tutup aurat ke? kalau kamu kata itu satu tuduhan dari saya bermakna apa yg ustaz2 yg duk ajar kami yg pergi dgr ceramah pasal aurat tu semua buat kenyataan salah lah bila tengok org2 berpakaian mcm tu ?

Yang ustaz saya duk ajar dari sekolah smpailah sekrg ni ceramah2 berkaitan aurat adalah seperti dlm gambar ni.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

abbyhoney posted on 20-11-2014 03:24 PM
apa2lah en. apam ooi....tengok balik komen saya kat atas2 tu...ada saya tuduh arwah isteri dia tak ...

Dah ko nak salahkan ustad pulak. Aku suruh ko gi tanya ustad pakar kat universiti kau tak mau. Indirectly la kau kata bini hamka tak tutup orat khenn....

Yang tt menyusahkan diri g cari silap org yang dah meninggal kenapa? Seronok menganyam dosa.

Baik u pegi post kat wall wife or pemimpin wanita yang xtutup aurat tu suruh pakai tudung. Berani? Nak post thread biar pakai akal. Consider logik atau x sebelum bertindak.

Kita pun xpasti kenapa arwah pakai tudung macam tu. Ikut kefahamam ilmu dorg masa zaman tu ke, atau sengaja ke, atau apa saja alasan mereka..xpayahlah provoke macam ni. Kesian betul

Apa tujuan topik ini? Adakah mahu kata dua tokoh tu ada fahaman lain, lalu mengtidak apakan, orang yg nak buka awrat hari ni?

Batasan awrat wanita dah diketahui ratusan tahun di tanah Melayu. Takda dengar ada yang bagi pendapat lain selain dari yang diketahui ini. Soal kenapa mereka tak ikut sepenuhnya, itu kena tanya mereka sendiri. Tapi mereka pun ramai yg sudah meninggal. Tapi lucky you, pasal kita ada tok nenek yang maseh hidup hari ni, umor suda 90,100 pun ada. Kau pergilah tanya nenek tu, kenapa zaman tu, orang agama ada yg isterinya tak tutup awrat. Apapun jawapannya, saya jamin bukan pasal orang agama macam tu ada tafsiran sendiri pasal awrat.
Sangka baik kita ialah memang zaman itu,semua orang wanita pun pakai macam itu. Sangka baik kita, mereka tahu awrat yg betul, tapi nak buat itu mungkin terlampau asing, sangka baik kita. Mustahil, mereka ada fahaman tersendiri pasal awrat.
Hari ini, apa sahaja yg halang tok nenek wanita kita tutup awrat penuh sudah tiada. Lalu, tutup lah awrat.
Aduh, rasa macam tak percaya saya balas topik yang begini. Kau ni memang sunggoh2 tak tahu kah? Tapi berdasarkan kau reply, mustahli lah kau mahu faham. Mungkin kau kena check balik niat sebenar kau start topic ini

amukgemuk replied at 9-2-2015 11:20 AM
Apa tujuan topik ini? Adakah mahu kata dua tokoh tu ada fahaman lain, lalu mengtidak apakan, orang y ...

banyak betul kau punya sangka baik..