CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6429|Reply: 33

Suami nak kerja oversea

Post time 14-10-2014 10:06 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
aku baru tak sampai setahun kawin..tapi suami dah merancang nak terima offer kerja oversea..dah la skrg aku PJJ jumpa seminggu sekali..kalo jadi next yr dia akan balik jumpa aku 3 bulan sekali..
aku sedih n stress..rasa mcm dia tak sayang aku..tak kisahkan aku pun..
tak risau ke tinggal aku sorang2 kat sini
kadang aku rasa baik aku jadi andartu cam dulu
serupa jek..

Apa kata ko pn ikut dia

negara mana?

Folo jela.apesal nk kene tinggal plk

jiran aku keje oversea..
belayar kekadang 2 bulan, keje kat atas laut, keje kat negara orang..
cuti kekadang lama.. kekadang tak sampai sebulan..
tengok job urgent ke tak..

bini full time housewife, uruskan anak2..
ramai ada 6,7 orang..

gaji mmg mahsyuk ler.. keje offshore kot..
certified welding inspector..
sebelom tu tinggalkan family, training kat UK setahun..
asal keje TM, tapi berenti nak carik income lebih..

hidup ni kekadang perlu pengorbanan..
itu pasal penting carik partner yang punya target hidup yg sama..
kena pikir masa depan family apa semua..

kalo rasa, tak perlu susah payah kerja..
cukup hidup sederhana, asalkan dapat berkepit dgn spouse..
so kena la carik partner yg seropa characteristic nya..
Last edited by capiloton on 14-10-2014 11:31 PM

kalau keje atas kapal takleh la follow  ye x

aku rasa ok je pasal yelah awal2 kawin kan pastilah laki u risau gilbab tahap kewangan.sebenarnya banyak kelebihan kerja kat luar ni,gaji lebih,makan minum tempat tinggal semua beres dah takyah bayar, dan simpanan duit pun banyak...dengan duit simpanan yang ade tu nanti bolehlah u berlapang dada kalau2 nak memperbaiki taraf hidup ke apa.kalau takat kerja setahun dua oklah tu,bertabah je lah dah rezeki u ditentukan macam tu

dengar cerita takat kerja nurse 2 tahun kat saudi pun boleh balik malaysia beli rumah cash...mana taknya ada gaji nurse pun up to 120k riyal setahun....sape2 jenis pandai pulun jimat tu baguslah

baru kawin, mmg normal tt sedih... ikutla dia, best pe dok oversea...

Follow Us
clarizsa posted on 14-10-2014 10:54 AM
baru kawin, mmg normal tt sedih... ikutla dia, best pe dok oversea...

tahun lepas,  8 tahun kawin,  laki me pegi keja ovc 5 bulan.
me dah sedih over the moon. gitu.  depress sedih rindu
segala mala..

tu me yang lama kawin dah..  tt baru setahun..
well kesedihan tak da saingan kot.

ana_w_houb posted on 14-10-2014 10:34 AM
kalau keje atas kapal takleh la follow  ye x

aku rasa ok je pasal yelah awal2 kawin kan pastilah  ...

emmmm duit is nothing
itu me pelajari tahun lepas masa laki me keja ovc 5 bulan.

yang penting somi isteri kena duduk sesama.
itu sepatutnya bukan seorang sini seorang sana.

money can't buy 5 bulan me depress sedih rindu
bagai.

then my conclusion dari apa me rasa
me lebih suka my husband depan mata dari
tak nampak.. duit is duit..mungkin penting untuk sesetengah orang
but not for me.

tq kerana memahami..
aku takleh ikut sbb aku keje gomen..nak mintak cuti tanpa gaji pun takleh hutang rumah n keta sape nak bayar
nak kata kitorg susah sgt sekarang tu tidak la..tp memang la offer gaji dia nanti sekali ganda
aku rasa duit banyak pun tak memberi erti bila suami takde di sisi

ninanoni posted on 15-10-2014 05:38 AM
tq kerana memahami..
aku takleh ikut sbb aku keje gomen..nak mintak cuti tanpa gaji pun takleh huta ...

aku pun dulu keje officer gomen, berenti jugak sbb suami di oversea
tak penah regret pun bahkan terwonder2 napelah tak buat benda ni masa lepas abes degree dulu... takyah keje langsung

tapi kalo ko ckp gaji laki ko di oversea tu takat sekali ganda dari gaji sekarang.... aku rasa sangat tak berbaloi
nak berPJJ atau berenti keje gomen... at least gaji laki 3-4 kali ganda dari sekarang baru berbaloi

capiloton posted on 14-10-2014 11:29 PM
jiran aku keje oversea..
belayar kekadang 2 bulan, keje kat atas laut, keje kat negara orang..
cu ...

Ingat kan aku dah jiran ko tuuuh..
Tapi tak.ahaaaa.aku bkn surirumah,tp laki aku kije jauuuuuuhhh..2-3 bln sekali baru balik.itu pon semingggu jah...

Kepada tuan tanahh.kalo aku jd ko,aku takk kasikk.seksa ohhh..hidup sunyi giler...byk duit ppn x guna..sungguuhh...aku dah bp kali ugut laki,ugut nak carik laki baru..ugut cerai...mcm2 la.tp die menten cooooll. Aku sakit terbaring seminggu,aku balik pon balik...finally aku ugut calll opis die baru nak balik

faraway1 posted on 15-10-2014 04:43 AM
emmmm duit is nothing

tak tau lah kak....saya tak kawin lagi but pernahlah ex bf dulu gi keje atas kapal kat norway tu...perasaan tu walau belum kawin berkecamuk jugakla pasal bf i boleh x taknak call langsung pasal nak saving kaw2 kekdahnya....dia nak email2 .pastu bila email je bergaduh2 berjela...last2 dia x email dah.bf jenis kepala angin gak kaalu dia marah dia diam membatu x email x apa.i time tu ingat dia dah mati ke apalah.lebih mensayukan bila  bulan pose baca paper katanya kat belah2 norway sana sehari timing puasa yg panjang pose 18 jam ke camtu terus teringat2 terkenang2 bf .after 4 months dia pergi tu no local dia terus tiada dlm perkhidmatan....terus rasa cam kerasukan takut2 dia hilangkan diri dari i untuk selama lamanya.huhuhu

money to some ppl mungkin sgt crucial.....ahkak dah senang dah ada umah sewa 4-5 bijik akak bolehla akak cakap money x penting.Huhuhu...jgn marah ye kak...saya gurau2 je.... Last edited by ana_w_houb on 15-10-2014 01:20 PM

Bg je la husband aku keje oversea dr kami bertunang sampai la dekat setahun kawen br balik....aku enjoy ja...cuti skola aku fly g tempat dia...tgk tmpt org...ari2 contact mg xpnh miss...in fact aku tnya bl lg dia nk g sbb ak rs dis time aku nk quit je n follow dia n aku pn gov officer

ana_w_houb posted on 15-10-2014 12:13 AM
tak tau lah kak....saya tak kawin lagi but pernahlah ex bf dulu gi keje atas kapal kat norway tu ...

emm masa belum kahwin tak faham lagi pasak rundu etc ni. Tunggu kawin Then u taulah kot.

Me pun ada Ex bf marine engineer ni.. Keja dalam kapal juga but rindu kurang banget bandingkan suami..

Oh ya hari ni my husband keja part time distribution public beg contains kupon dengan bayaran 15 sen sebeg.

Me happy aje walaupun ada rumah sewa ke apa duit belanja tak ambil dari situ yea...

Last edited by faraway1 on 15-10-2014 02:32 PM

yup masa kapel dulu tak rasa teruk sgt bila tak jumpa..tp bila dah kawin ni..masa nak hantar ke muka pintu masa dia balik every week tu pun rasa nak nangis
skrg pun dah rasa down even tak pisah lama lagi..

faraway1 posted on 15-10-2014 04:43 AM
emmmm duit is nothing

Btul tu..better asben berada dgn kita wlu ape jua keadaan..klu duit byk pun..kita hidup berasingn ngn asben hati kita tk kan hepi. Last edited by kenarihitam on 15-10-2014 07:34 PM

simpati dengan TT... kerna daku jua merasa sepertimu

kalau boleh, jangan la bagi p...
melainkan gaji pat lima kali ganda dari gaji sekarang.. dengan TT sekali ikut g obersee

ninanoni posted on 15-10-2014 05:38 AM
tq kerana memahami..
aku takleh ikut sbb aku keje gomen..nak mintak cuti tanpa gaji pun takleh huta ...

Tak faham apa masalah you sebenarnya. Rumah dan kereta itu tanggungjawab you ke untuk langsaikan hutang? Suami yang dapat offer kerja oversea dengan gaji lumayan apa pula tanggungjawab dia? Perkara yang mudah disusahkan, tiada masalah besar tapi berusaha mencari masalah. Orang baru kawin/anak belum bersekolah, ikut sahaja ke mana suami itu pergi.

I dony believe PJJ in marriage. Itu semua bullshit. Lagi bodoh bila si isteri redha bekerja, menjaga anak 3 orang di Msia sendirian dan dalam masa yang sama si suami yang keseorangan di luar negara begitu ghairah update FB bersiar-siaran, bersenang hati lagak bujang dengan motor Harley. Kehidupan rumahtangga apakah sebegitu? Sekadar memperbodohkan diri.

suh laki pi kerja oversea, tunggu dan lihat dalam 6 bulan, tgk gaji beliau, tunggu setahun tengok gaji naik ke tak kerja beliau sesuai ke tak. u jangan berenti kerja dulu, sekali sekala mintak cuti 2 minggu ka, pi sana sambil melancong. bagi tempoh setahun/2 tahun utk buat keputusan sama ada u berhenti kerja pergi pindah oversea, atau suami u yg kerja temporary di oversea kemudian balik malaysia kerja di malaysia. benda i ni bukan boleh putuskan serta merta, nnt dikedong tercicir dikejar x dapat.

sarahmirza posted on 16-10-2014 09:28 AM
Tak faham apa masalah you sebenarnya. Rumah dan kereta itu tanggungjawab you ke untuk langsaikan h ...

Lagi bodoh klu bela bewak hidup kan? Lol

12Next
Return to list New