CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Esmiria

Gangguan saka

BeyondSight posted on 17-10-2014 01:44 AM
Cerita saka ni pon baru dengar masa Raya Haji aritu bila makcik makcik start bercerita. Almaklumla b ...

cite hang lg best aku bc dr cite tt...ada lg x?

note: sorry TT..hehe..xpe teruskan usaha..

cheeky_meal posted on 17-10-2014 09:54 AM

note: sorry TT..hehe..xpe teruskan usaha..{:1_1 ...

Stujuuu.....larikk

BeyondSight posted on 17-10-2014 01:44 AM
Cerita saka ni pon baru dengar masa Raya Haji aritu bila makcik makcik start bercerita. Almaklumla b ...

weyhh.. x dapat nak bayangkan keseraman klu jumpa balik org yg dah mati duk depan mata.

mau pengsan kot x sempat nak lari

Pasal saka ni aku pun ada citer.......

Masa pergi berubat dan disahkanlah kami ni ada saka (sebelah mak) hantu raya.... Dan yang paling benda tu suka dekat atau rasuk aku la...

Kami diminta bawa upih pinang, jagung rebus, kacang hijau rebus, telur rebus, bertih jagung, pulut 3 warna, kain hitam dan apa ntah lagi.... untuk dilayarkan ...

Hari yang dinantikan, pergi la kami ke rumah pakcik yang akan menolong kami untuk buang saka tu. aku disuruh duduk melunjur. lampu semua ditutup .Masa tu kalau aku boleh lari memang aku lari. tapi kesian kat mak aku susah payah bawak aku pergi berubat. aku teruskan.

Lepas tu benda - benda semua kami dibawa ke sebatang sungai jauh dari tempat tinggal kami. kesian aku masa tu dah blur, takut pun ye.. sampai kat sungai tu pulak dah kena meredah semak samun lepas tu sungai tu jauh ke bawah, ada tebing, badan aku bukan kecik , terpaksa le aku pegang abang ipar dengan adik aku.

Bila dah sampai tepi sungai tu, aku kena baca mentera..... suasana masa tu gelap sangat. sambil tu pakcik tu dekat atas baca doa. aku kena baca dan layarkan barang - barang tu semua. Masa tu aku dengar alur sungai tu deras sangat ... lepas dah buat semua tu, masa aku nak naik... adoi kaki pulak masuk dalam pasir jerlus..kasut aku hilang..kaki aku luka sebab aku dah takut main redah je hutan tu semua tak pakai kasut. memang tak sedar dah sakit ke apa ke. Yang aku tau lepas tu aku rasa lega.... sebelum tu rasa berat tapi lepas je buat semua tu rasa ringan.

klu rumah yg kita diami tu masa mula2 masuk x de pape but recently nampak bayang putih laju mcm kilat time maghrib,mlm nya satu rumah dgr bunyi kuat mcm benda berat jatuh tp x de apa2,then mlm nya husband and wife mimpi makhluk yg sama ie budak kecik berpakaian jenis 'robe'..

rumah tu diganggu jin ke apa ye?

i am sooo tired and kinda pissed off juga laaa dgn benda2 mcm ni,i had my fair share 2 years ago in different house,tu pun dah cukup annoying..

ke ada benda ikut ke dr mana2 smpi ke rumah?

x pasti laa..

cheeky_meal posted on 17-10-2014 09:54 AM

note: sorry TT..hehe..xpe teruskan usaha..{:1_1 ...

Huhuhu terima kasih...

Ada lagi 3- 4 cerita... Ye la bila satu family berkumpul.. memacam crita keluar!

Nanti aku cerita lagi malam ni... Tulis masa tengah malam baru 'layan' takut tengok kiri kanan!

Follow Us
Seblom tu nak minta maaf kat TT sebab menempek cerita.

Malas nak bukak thread baru… Sebab tajuk ala ala sama.

pinksarah posted on 17-10-2014 04:14 PM
klu rumah yg kita diami tu masa mula2 masuk x de pape but recently nampak bayang putih laju mcm kila ...

Perhaps they like you or your family and they just follow you.

Pepandai ja aku ni... Perhaps la kot if all the 'happenings' are the same kat rumah lama and rumah baru?

Okay… Seperti yang dijanjikan…

Sejarah sikit la kot sebagai mukadimah.

Sebelah Abah aku ni yang lelakinya kebanyakkan good looking so para isteri zaman dulu banyak 'pasang' untuk jaga suami supaya tidak dirampas.

Nenek sedara aku ni, TokChah, kawin ngan TokWan Jid (Tokwan Jid ni belah Abah aku) and masa aku kecik, aku selalu kagum ngan kecantikkan TokChah ni walaupun dia dah tua. Selalu ingat dia ni sure artis layar perak ala ala Saloma masa dia muda. Nampak awet muda sangat macam baru 50-an walaupun dah awal 80an. TokWan Jid meninggal dulu.

TokChah meninggal kat Hospital kat PJ dalam 15 tahun lepas.

Masa mendengar gossip orang-orang tua kat dapor (aku tetiba lak rajin basuh pinggan la, lap meja la sebab nak dengar heheh), ini kisahnya:-

Masa dia da start sakit tua, dia apa pesan dekat MakLong aku, nak serahkan 'teman' tapi hanya boleh anak yang ke-2. Anyone from the family lah asalkan anak ke-2. Tapi takde sapa sanggup. Ye la zaman moden buat apa nak pasang pasang. Kalau suami tu gatal, sanggup gi Siam kawin kan, tak pon pasang perempuan simpanan ye dak… Dia cakap kena ada orang take over 'teman' ni. If not dia susah nak pegi.

Masa dia dah selalu sangat sakit, family bawak masuk hospital.

Dekat sebulan kat hospital. Still alive. Tetapi, Doc cakap - Liver dah tak function, Nafas guna machine, pendek kata all vital organs dah tak functioning. Tapi, TokChah still boleh bercakap, makan pon boleh. Cuma takleh bergerak je la.

Basically, TokChah dah tiada. Teman TokChah yang tinggal. Teman TokChah ni la yang bercakap, yang makan.

Family members sepakat panggil Ustaz yg agak terkenal la datang melawat. Ustaz tu tak sempat nak masuk bilik, TokChah dah start meraung.  Bila selesai je 'berubat', automatik rupa TokChah jadi sangat wrinkly- macam umor 80-an, and terus start berbau.

Aku hanya sempat melawat TokChah sekali ja masa dia kat rumah. Lepas tu parents aku tak bagi pegi. kenapa aku takleh pegi - aku anak ke-2.<-- Ni firasat aku je la.

Apa jadi ngan teman TokChah tu? Aku pon tak tau. Takde la pulak aku nak pegi menanya… Takut pon ada...

Terus terang dulu aku tak caya sangat saka-saka ni… Tapi bila dah tua-tua ni baru la aku dapat tau cerita makcik makcik aku ni… Seram jugak…

Ada lagi 1 cerita. Belah Abah aku jugak. Next time ok...

SEBAB CIK ES DE ILMU MATA HALUS NI!
ilmu mata halus ke sebab saka keturunan duk dlm mata???? heheheeeeeeee.......

mnSK posted on 18-10-2014 04:27 PM
ilmu mata halus ke sebab saka keturunan duk dlm mata???? heheheeeeeeee.......

awok saloh faham. Saka tok duduk dlm mata.Haha.

Ada dua jenis orang yg de ilmu mata halus ni.
Satu: orang yg de ilmu hitam
dua:  org yang de ilmu putih

Oklaa.. ilmu putih ni ada juga ilmu berubat dan hapuskan saka---- mok cik es tahu hapuskan saka.

Tpi mok cik es tahu berubat and hapus saka je. Cik Es diberi ilmu mata halus je.

So, tiap-tiap ahli family cik es, de kelebihan berbeza.

Satu je sal ilmu putih ni- ia tkleh buat orang cam santet ke pe.. tapi dalam kes family cik es, lau ada org nk hnto santet ..takboleh..sebab masing-masing de pelindung kat badan..yg boleh buat saka takleh dekat dan sihir santau tkleh masok kecuali kalo org sihirkan keluarga cik es sakit biasa serta bako
membako.

Seme bomoh hitam de pelindung. Pelindung ni dipanggil pasok. Pasok jin.Pasok jin ni penting ar bagi bomoh hitam, lau org nk tikam or tuba dia..sihir tu tak lut  TAPI KLO BERLAWAN DENGAN ORANG KUAT ILMU PUTIH CAM MOK CIK ES,HABIS MATI AR!

Yg cik es punya, kain cindai putih ghaib yang ada kat diri ini..Dia balut badan cik es, so klo saka nk isap tkleh coz ada kain cindai...klo hmpir nok kna langgor, insyallah takKAn kena. Tapi tetap akn sakit biasa dan sakit jika disihirm

Cik es tok kisoh klo korang ragu ragu dengan penerangan cik es sal ilmu cik es or mps.. Cik Es cakap benar. Terpulang nok caya ke tok. Cik Es nok ceritakan pengalaman je.. tiap org de ilmu putih, lain ilmu dia...klo bomoh A de ilmu berubat. bomoh B pun de ilmu berubat. cara diorang berubat len..tak seme sama..

BeyondSight posted on 18-10-2014 03:55 AM
Okay… Seperti yang dijanjikan…

Sejarah sikit la kot sebagai mukadimah.

mana ceritanya ?

emmmm...CERITE SAMBUNG TOLONG.

Citer pasal saka ni..nenek aku umo 100++ dah..sbb dier kater dier kawin 1916 maser tu umo dier 14 years old..so..dier lahir around 1902..skarang 2014

so..maser dier muda..dier ader citer dekat aku dier ader membela..n aku plak the only cucu yg tinggal ngan dier..sat ek..mandi

ginger_me82 posted on 23-10-2014 12:24 AM
Citer pasal saka ni..nenek aku umo 100++ dah..sbb dier kater dier kawin 1916 maser tu umo dier 14 ye ...

jaga..nnti awok jadi pewarisnya

Maser nenek aku around 60 - 90 years old..dier tiap2 ari p masjid..biler dah masuk 90..ader skali dier jatuh maser balik..so anak2 x bg p dah

so..skarang..dengan keadaan dier yg x larat bangun..dier x smayang dah..biler dier tak sihat..mula laa macam2 yg dier nampak..dier nampak ayah dier kat depan pintu..org lelaki melekat kat siling umah..lelaki pakai jubah laaa..

ader skali dier dtg umah kami kat kampung..mak aku amik laa sbb nk jager dier sbb anak2 dier yg lain dh stress nk jager..

ayah aku ni usahakan kebun..kebetulan..time tu..kami kene asingkan kacang panjang..nenek pun nk tolong jugak..umah kami ni tepi bukit..blakang

EEMMM...iklan plok..

" KERETA BERPUSING,PUSING DENGAN LAJU,LAJUUUU....DENDANG DATANG LAGIII DENGAN KERETA BERPUSINGGGG...DENDANG"

Sila baca dgn nada cam dlm iklan tu..OK.

sambung cerite.

kita memang rindu nak tengok iklan pak mat sentul. zaman kecik2 dulu selalu tayang

dulu, MIL aku pun hampir nk terima saka..tapi sempat pergi berubat...

ginger_me82 posted on 23-10-2014 09:41 AM
Maser nenek aku around 60 - 90 years old..dier tiap2 ari p masjid..biler dah masuk 90..ader skali di ...

takkan tu je citenye ?aihh