CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9083|Reply: 94

BF yang suka bawa parents pergi dating

........................ Last edited by jump_jumper on 16-12-2014 02:08 PM

selalu sangat ke ? bagi aku . aku suka layan orang tua dari orang lain . nanti kalau dia bawak lagi . cuba sembang je dengan parents dia . xpayah layan dia langsung . nak bawak sangat kan . hehe

Never pulak. Cuba tanya dia kenapa? If you really like him, then ask. If not serious then let it go.

dia nak bagi tt mesra dengan parent dia kot...ok jugak kan...ambik la hati parent dia sebanyak mungkin kerana satu hari nanti hubungan baik tu tu akan jadi senjata untuk kita gunakan...huhuhu...

munchkin posted on 17-10-2014 09:35 PM
Never pulak. Cuba tanya dia kenapa? If you really like him, then ask. If not serious then let it go. ...

I really like him but i dont have the guts to ask, takut i tersalah susun ayat nanti dia ingat i tak suka parents dia pulak. Any idea nak cakap camana?

nanacinta posted on 17-10-2014 09:56 PM
dia nak bagi tt mesra dengan parent dia kot...ok jugak kan...ambik la hati parent dia sebanyak mungk ...

i rasa mcm parents dia mmg suka kt i dah, sbb mula2 tu mmg ambik hati parents dia lah. But now i bosan lah. Bila dah keluar sama tu nak makan ke tgk wayang ke kena ikut selera parents dia lah

Follow Us
And i feel like susah nak communicate. ye la ada certain things yg i nak share ngn my bf tp taknak parents dia tahu. takkan nak cakap bisik2 pulak.

ok la tu.. xelok keluar berdua..nati ade org ketiga menghasut buat kemungkaran.. terhindar sket dari maksiat dan fitnah.

jump_jumper posted on 17-10-2014 10:24 PM
I really like him but i dont have the guts to ask, takut i tersalah susun ayat nanti dia ingat i t ...

I think he really likes you too. Perhaps he wants to see whether you can connect with his parents. Maybe this a test for you. If you really like him and plans to be with him, then you have to get used to it. Sebab lepas kawin, nak kena spend time with you in laws. Maybe he is the family type. Apa apa semua nak kena involve family. You have to weigh mana lagi important. Kalau suka and sanggup accept he has to bring the whole clan whenever you go out or this is a big problem and you can this as a problem.

Susah sebenarnya nak tanya soalan cam ni actually. Sometimes it can be misjudged and sounds as if you tak suka. Why dont try to do the same thing and see if he is comfortable with the same arrangement? And if he ever brings up the matter, then you guys have something in common to talk about, right? Perhaps you can bring along your friends, cousins, family etc to your next date without informing him.

ok la tu bawak parent dari bawak awek lain tak ke haru

layankan jela.. da nampak bf awk tu family guy

terima ajelah dengan hati terbuka..
kalau u tak suka, then putus ajelah sebab potensi
besar kalau ada jodoh korang kawin,
mamat tu tetap akan bawak parent dia jugak ke mana mana...

bercakap dari pengalaman gitu 4 tahun
angkut my mentua kalau ke mana mana,
but i like it sebab pi shopping boleh dapat
apa me nak, makan pun kat resto mewah

and now no more sebab dedua dah meninggal....

aku terpikir sesuatu..kalau keluar dgn famili dia..bf ko x yah bayar la ek?

sbg permulaan, ko suruh la dia inform kalau ada dia nk bawak sesape..

tapi kalau aku, aku tnya je kalau contohnya dia dh ada abg/kakak yg dh kawin..tnya la dulu masa abg/kakak awak dating, mak ayah join sekali ke..ntah nape aku rasa bf ko x rasa bende tu pelik..ko pn x bunyi..tu siap bawak kakak plak tnpa inform seolah2 bende tu bukan satu isu bagi dia

faraway1 posted on 18-10-2014 01:46 AM
terima ajelah dengan hati terbuka..
kalau u tak suka, then putus ajelah sebab potensi
besar kalau  ...

I pun cuba terima dengan hati yg terbuka. Kalau putus, macam penat lah to start all over again. I pun dah makin tua, mungkin i perlu ikhlaskan hati utk terima

jump_jumper posted on 18-10-2014 10:42 AM
Hahaha mmg takde lah parents dia yg bayar. My bf ni dah 30 yrs old pun. Mmg tak patut lah mcm tu.
...

pelik kalau apply utk bf ko je since adik dia tu kuar xde la plak berteman..kalau ko x join, dia kuar memana memang bawak mak ayah ke?

aku rasa ko kena tanya dia,kalau simpan nanti gaduh, sure isu ni kuar..cara nk tnya tu ko je la tau..kalau aku, aku tgk perangai org tu, kekdg ada laki jenis x kisah tnya direct..kebetulan laki yg aku kenal x suka konar2..so x reti la kalau nk kias2..ada je soklan aku tnya kena marah tapi aku pikir positip, boleh la tgk org tu bila marah, camne perangai dia..so in future tau nk handle

jump_jumper posted on 18-10-2014 10:35 AM
We can totally connect, i mean me and his parents. I didnt see this as a problem, but after a whil ...

Hmmmm ada pulak comment you look plain? Eh baguslah kalau tak pakai makeup. Kenapa dgn looking plain? Salah ke?

susah pulak kan nak control control ni.

jump_jumper posted on 17-10-2014 09:49 PM
I pun cuba terima dengan hati yg terbuka. Kalau putus, macam penat lah to start all over again. I  ...

itu aje cara u kena buat kalau u still nak kan mamat tu.

ianya awal pernah jugak buat kami bercakaran
sebab rumah mendiang mentua cam 15 minit aje dari rumah kami,
so seminggu lets say 3 ke 4 kali ke sana plus weekend
memang wajib keluar bersama, ke resto ke apa..
setiap minggu sehingga kami travel ovc then we get news
my mil tenat dan dia meninggal 5 bulan kemudian.

so masa gaduh tu my husband cakap apa pilihan dia ada,
itu adalah parent dia.....

so apa me buat dari memuncung selalu
ialah plan mana kami nak pegi bila keluar sesama tu.
ada sekali me pilih kami pegi resto untuk brunch 2 jam dari rumah...
so road trip ...

oh ya, my mentua yang bayar masa kami keluar...

munchkin posted on 17-10-2014 11:07 PM
Hmmmm ada pulak comment you look plain? Eh baguslah kalau tak pakai makeup. Kenapa dgn looking pla ...

my mendiang mil pernah komen tu jugak
sebab me, gincu pun me tak letak, just lip balm aje...

but me rasa my husband jawab cam saya suka camtu.. so
my mil tak pernah brought that topic again..

faraway1 posted on 18-10-2014 06:02 PM
my mendiang mil pernah komen tu jugak
sebab me, gincu pun me tak letak, just lip balm aje...

Some people akan comment begitu. For me i tak find it proper to suggest cam tu. lain orang lain ragam. Kenapa tak pakai makeup is something personal and there must a reason why. Sebab some people have sensitive skin and tak sesuai pakai makeup. Orang yg comment tu mungkin sesuai pakai makeup and needs to put makeup atas sebab sebab tertentu.

munchkin posted on 18-10-2014 06:11 AM
Some people akan comment begitu. For me i tak find it proper to suggest cam tu. lain orang lain ra ...

well bila kita sebut mentua..
oh coz segala benda nampak lain di mata dia...

namapun mentua... hahaha but dah 3 tahun meninggal pun..
so me sekarang ingat yang best best aje..

but apa me boleh kata tak rugi buat baik dengan mentua,,
after all dia ibu jugak...

but cam kes TT ni mungkin lain sebab dorang belum
berkawin.. takut over react kesudahan tiada jodoh,,
susah pulak nak moved on.

faraway1 posted on 18-10-2014 07:19 PM
well bila kita sebut mentua..
oh coz segala benda nampak lain di mata dia...

Betul tu. Once dah get along boleh jadi best.

Sometimes nak privacy jugak. Tapi kalau dah selalu nak keluar ngan PIL rasa cam takde privacy. Bukanlah kita nak buat benda tak senonoh.

contohnya bila kita nak beli barang barang, sometimes PIL ni scrutinize benda kita nak beli nak comment itu ini bla bla bla. Boleh jadi rimas jugak. Cam my friend dia nak beli benda benda makanan organik, makanan yg takde sugar, tak additives preservatives etc. PIL bila tengok comment comment mahal kata tak yah beli organik organik or biskut mahal tu. PIL ni jenis barang makan nak murah, tapi benda lain yg bukan bukan boleh spend money. My friend ni jenis pentingkan makanan bukan benda lain. Camtulah. Sebab tu bila nak beli barang, anak (husband my friend) pun takkan bawak parents dia.