CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: myvios

[Tempatan] Kemalangan di Karak Highway. Motor berkuasa tinggi terbakar.

mamapea posted on 20-10-2014 09:50 AM
zaman skrg ni mat2 superbike bkn ada skill bw superbike pun..
ada duit beli superbike..spttnya dior ...

mmg pun... susah nak sangkal... cam mid year ari tu... ikut gak la geng nih (wa pillion jer ok) .. tapi xde lah pesit mana pun.. kita takat enjoy the ride.. bila line clear baru la warm up engine sket sket...  kalau dgn diaorg nih perkataan konvoi cuma layak guna bila rest stop sbb masa tu laa baru kumpul... kalau on the road... masing masing ikut kepala sendiri..
ada satu couple muda nih.. bike sorang satu.. bini baru sebulan kot bawa motor tuh (sebelum nih ada gak bawak tpi motor lain la) ... badan kecik jer, tank punya besar pada mata aku mmg susah la dia nak maneuver - cornering pun - aku tengok risau jer - laki dia tah ke mana dah pesit ke depan.. dah lak kitaorg dok follow jer minah nih dari belakang... geng lain... vrooommmmm memasing... dah dkt 1 / 2 km gitu baru la nampak laki dia nih lepak tunggu tepi jalan...
so dalam kejadian nih.. xmustahil geng lain dah lepas ke depan... ataupun since dah jem teruk - yg stok stok cam kitaorg nih sure still jauh kat belakang masa kejadian tu jadi.

al fatihah

sepanjang aku menggunakan karak highway nak balik kampung, yang paling aku risau ialah bas dan mat rempit. dengan geng bikers ni, tak penah lak depa buat kuang ajar, mcm tunjuk finger, kena tendang kete or etc.

tapi bikers ni memang jiwa kental lah, bawak laju2. sedang kan aku dok tengok video super car vs super bike tu, dah seram sejuk, siap berpeluh tapak tangan. ingat lagi exbf ckp, kalau bwk slow motor tak stabil. and mesti bwk laju. entah ler.

ish..ish...dah2 lar tu korang, jangan kutuk lebih2 sangat...takkan takde langsung rasa simpati kat mangsa...hilang nyawa tu kot....

adnil posted on 20-10-2014 10:03 AM
mmg pun... susah nak sangkal... cam mid year ari tu... ikut gak la geng nih (wa pillion jer ok) .. ...

bg aku lantak la nak beli superbike kalau dh mampu..at least masuk kelas bljr basic dulu..
pg la training...bila dh terer nk bw mcm pelesit kt atas jln pun xpe..
kalau btl2 berani lumba kt track la..x pyh nak susahkan org lain..
berani btl laki pompuan tu bg wife dia bw superbike..
diorg ni mmg x syg nyawa ker...laki aku yg mmg dh pernah pg lumba bertahun2 tu pun aku dh
x bg bw superbike..

aduhai tak tergamak tengok video tuh... dah kebumi ke arwah tuh... ada dengar kat wasap suara adik pompuan dia nangis2 kata tu abg dia yang terbakar tuh... sedihnya kaka dengar...  

kaka pun minat sangat kat superbike ni... rasanya macam tak jadi la nak suh che somiku angkat satu... bila dah banyak sangat jadi kes accident maut gini... rasa takut la...lupakan aja la niat nak menonggek belakang superbike ke hapa ke...

Follow Us
Sume slhkn bikers .. Xde plak yg nk slhkn lori tu dok melintang tgh jln ... Klu tayar haus tu nk bw gak kat jln .. Ko xde apa2 org lain yg maut ..

niat dlm ati tu yg penting...
tgh sedap bwk laju tu...dlm ati riak membukit...idong kembang kecut
tu yg kedebuk...tergolek...

Salah seorang mangsa - yg rentung - arwah Hazalli bin Khalid adalah adik officemate Net!
Mohon tak payahlah kutuk sumpah seranah cakap yg tidak baik tentang seseorang yg kita tak kenal ya!
Duduk ketuk keybod sambil kutuk sumpah seranah kalau tetiba Allah sentap nyawa ...
.. tak kiralah apa cara kematian ... yg pasti cara masa dia hidup & amalan  yg dia dah kumpul .. itu antara dia dgn penciptannya... Takziah buat Safrizam bin Khalid sekeluarga!!

miskintegar posted on 20-10-2014 09:46 AM
banyak mulut longkang dalam ni....baik hangpa pi beli dettol cuci mulut busuk tu.....puihhhhh

kan...  satu hari kalau terdetik dlm hati tiba2 dorg pulak terminat nak naik motor besar
masa tu korg tunggu pulak kena sumpah ngan org lain..

diam2 cukup ... doa yg baik2 ... jdkan pengajaran...

alyafea posted on 20-10-2014 10:22 AM
Sume slhkn bikers .. Xde plak yg nk slhkn lori tu dok melintang tgh jln ... Klu tayar haus tu nk bw  ...

Lori tu tengah kena tow masa jadi tu dan ter lepas dr tryck tow . My friend Ada Kat temp at sblm kejadian tu TP dia sempat break . Lori tu melintang tengah ialah sblm accident motobikes ni

asyriqa posted on 20-10-2014 08:19 AM
aduhai tak tergamak tengok video tuh... dah kebumi ke arwah tuh... ada dengar kat wasap suara adik p ...

aku penah la rasa menonggek atas moto besau2 ni...
mmg best nok...nak2 lg tgh laju tu kan...
perrgghhhh seme pandang....hewhew

kejap, tulip kurang faham dekat sini. kiranya bikers langgar bikers ke ye? sebab tadi kalu tak salah baca, ada bikers yg dah berhenti kan? mohon jangan lahar. tulip tanya je

scorpionkiki posted on 20-10-2014 08:26 AM
Lori tu tengah kena tow masa jadi tu dan ter lepas dr tryck tow . My friend Ada Kat temp at sblm k ...

kwn ko bwk pe ms tu

tulip.ungu posted on 20-10-2014 08:27 AM
kejap, tulip kurang faham dekat sini. kiranya bikers langgar bikers ke ye? sebab tadi kalu tak salah ...

sebegitu la kekdahnya..langgar sm2 geng...kecuali pakcik bwh keta tu...bkn grup depa

revolusi_30 posted on 19-10-2014 06:38 PM
Mangsa dua2 ne dah tua. .....dah pencen agaknya ...masa muda x puas enjoy la ne ...tua2 baru nk mere ...

apa yang ko merepek ni

hutang moto tak abis lagi agaknya..cheahmotor tu penuh ngan bikers melayu yg amik motor kt situ..laki aku pun utang situ sanggup dia berutang moto padahal aku struggle nk bayau 2 keta..dulu la..dah abis smua bayar.

skrg penakut..moto tu parking je, dah berapa kali pecah bederai eksiden, umo dia je panjang

mostly melayu..bukan profesional pun ada drebar lori drebar bos budak piyon mcm2 jenis org ada..dah tua nk mampuss pun ada gila moto.

al fatihah ajela yg mampu aku sedekahkan pda mangsa..

alfatihah kpd kedua2 arwah...

Tula pncanya lori tu melintang tgh jln kan .. X kira bikers ke keta ke klu tgh laju & x prasan msti terkena gak .. Knp bikers yg dh arwah tu nk dislhkn .. Klu dia tau dia pn x nk lalu ikut situ ...

ape ape pun salam takziah.. moga tenang disana..