CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: estrelle

alasan bf tak nk spend time

estrelle posted on 29-10-2014 08:50 PM
tu ai dah buat..
tapi serius layanan dia lain la pastu..kerap plak nak call..x tau la sampai bila ...

kalo gitu..cuba senyap teruih dlm seminggu.jgn reply sms.jgn jwb call.itu kalo kuat smgt ler.hihi

estrelle posted on 29-10-2014 08:41 PM
ai mmg x penah nak start contact dia  dah..dia yg byk contact ai skg..selalunye pas gadoh dia jeni ...

Kena pndai bezakn isu remeh n x remeh..klau dlm seminggu tu busy sgt..mintak la dpt spend masa sembang sejam seminggu ke..klau hari kje busy sgt..klau lps gadoh baik tnpa ungkit isu..aku rasa mende tu akn repeat balik..gaduh lupa gaduh lupa..isu x settle pn..tp ko pn kna pandai nk bezakn isu penting ke x..mcm psl wish anniversary tu aku rasa remeh tp isu x remeh psl perancangn kawin n spend masa..still contact ari2 tp xde emotion x guna gk..baik kontek dua tiga hari tp betul2 sembang..hahaha

tiramisuu posted on 30-10-2014 12:04 AM
Kena pndai bezakn isu remeh n x remeh..klau dlm seminggu tu busy sgt..mintak la dpt spend masa sem ...

btol tu cik su.seminggu skali call pon x pa asal ms borak tu lama.ckp tnya kbr..tnya pasal isu kawen etc.ni hari2 contact tp takat report je buat apa.mcm kwn huha2 jer.

Lelaki taknak pompuan yg serabutkan kepala hotak dia...
Pompuan nak lelaki yg serabutkan kepala hotak dia...

Sebab tu la bila baca komen2 kat sini, hakak cuma mampu gelak saja

Innrukia posted on 30-10-2014 07:58 AM
Lelaki taknak pompuan yg serabutkan kepala hotak dia...
Pompuan nak lelaki yg serabutkan kepala hot ...

ppn biasanya suka carik penyakit yg sebnanya x da penyakit pon..heheehe

kisah TT ni mengingatkan aku drama korea Discovery of Love....aku rasa TT wajib kena tgk cita tu dulu. Belajar dari jalan cerita tersebut supaya tak menyesal suatu hari nanti.

Follow Us
sue_0684 posted on 29-10-2014 06:32 PM
btol tu cik su.seminggu skali call pon x pa asal ms borak tu lama.ckp tnya kbr..tnya pasal isu kaw ...

seminggu sekali fuh...

masa my husband keja ovc 5 bulan,
wajib tepon me masa tengahari,
lepas tu waktu dia rehat, dia mesti pegi kedai makan ada wifi,
so dia sambil makan, kami skype...

but ini hubungan suami isterilah..

faraway1 posted on 31-10-2014 06:35 AM
seminggu sekali fuh...

masa my husband keja ovc 5 bulan,

suami isteri mestinya salu contact..tp kes tt ni hari2 contact takat mcm tu jer.dan since bf dia busy katanya jd buat lah gap brp hari baru contact..
tp bak kata org time berak pon leh sms kalau nak..kihkihkih

6 tahun?... x da apa2.tp bercinta.tt patut fikir sesuatu lah.nk stay @ move on.

sue_0684 posted on 30-10-2014 06:20 PM
suami isteri mestinya salu contact..tp kes tt ni hari2 contact takat mcm tu jer.dan since bf dia b ...

entahlah, masa kami still bf dan gf, dia di canada
dan me di malaysia pun kami tepon cam dia di msia aje,
itu tak termasuk wajib chat di masa me keja

dari situ me nampak kesungguhan yang kami ada future together,
alhamdulilah betul..

faraway1 posted on 31-10-2014 07:31 AM
entahlah, masa kami still bf dan gf, dia di canada
dan me di malaysia pun kami tepon cam dia di m ...

lain orng lain caranya..bf tt ni hnya dia jer tahu bersungguh ke tak...tp dari gaya crita.bf nya blum lg ready nk kawen ni.so bila di tnya ulang kali mmg tertekan lah.

sue_0684 posted on 30-10-2014 06:52 PM
lain orng lain caranya..bf tt ni hnya dia jer tahu bersungguh ke tak...tp dari gaya crita.bf nya b ...

oh cozlah lain orang lain cara tapi bukan tt menulis cerita di sini untuk tanya pendapat..
jika semua orang sama cam bf tt, then apa fungsi meminta pendapat, bukan gitu..

faraway1 posted on 31-10-2014 07:56 AM
oh cozlah lain orang lain cara tapi bukan tt menulis cerita di sini untuk tanya pendapat..
jika s ...

yup...
bg pihak tt.dia kena decide nk stay @ move on.

estrelle posted on 25-10-2014 10:14 AM
ye..tq sbb ade jga kdg2 rase mcm tu..
rase insecure mcm hubungan ni x bole gi jauh..
mungkin ade ...

Good luck dear TT!
Semoga TT beroleh kebahagiaan dan kesudahan yang baik

estrelle posted on 29-10-2014 03:04 PM
planning dia kata taun depan..
so bila dah ckp camtu x kan ai nak desak dia plak..
nanti dia ckp ...

aku suggest ko tanya sekali lagi secara DETAIL.
nak bertunang bila.
nak nikah bila.
mistilah penting nak tahu. adakah bila tiba BULAN tersebut yang dinyatakan itu, bf ko tu betul2 buat ke tak. betul2 bawak keluarga dia masuk merisik ke tak.

tahun depan tu umum sgt.  kena la tahu bulan bila. tarikhnya bila.
kalau asyik cakap tahun depan, bila dah tiba tahun 2015, cakap tahun depan pun still consider tahun depan gak. yelah. tahun depan tak penah abis kan..pastu ko pulak dah tahap cinta buta, pun dok tunggu le jugak.. waste another year..and year..and year..

kalau dia kata tanak bertunang, FINE. cakap, nak nikah pada bulan bila.

tapi, impossible terus nak nikah. sebab, dua2 keluarga ko dan bf ko kena bincang & memformalkan pasal hantaran brp. nikah bila. PERBINCANGAN tu dipanggil whatever pun tak kisah lah.  

bercinta 6 tahun lama sgt. pastu takde tanda merisik pulak tu. orang lelaki kalau dah suka & nak buat bini, dah letak tanda dah. masuk merisik ke masuk bertunang ke.

aku rasa, bf ko tu dah hilang rasa EXCITEMENT kat ko tu. KILAT PANAHAN CINTA dah hilang. 6 tahun lama sgt. dah masuk fasa membosankan dan memboringkan. maybe dia pun pikir nak clash tapi, kesian kat ko sebab tunggu lama. so, dia pun tak tahu dia cinta kat ko ke dia kesian kat ko.

Cara yang paling terbaik ialah bukak hati ko utk memana lelaki yang serius terhadap ko. umur pun dekat 30 tahun kan?
ko jgn break dgn bf ko. layan mcm biasa. terima pinangan org lain. belajar bercinta balik. rasa excitement balik. belajar mengenali orang baru.
pastu tetiba ajek bagi kad kawen kat bf ko.
itu baru betul. dendam - ingat aku terhegeh hegeh sgt kat ko? ingat aku tak laku lagi ke?
tapi tu lah. ko tak mampu nak buat tu. so, tunggu ajelah sampai umur ko sama ada cecah 35tahun or bf ko break dgn ko dulu.
takpe. perempuan menanpouse biasanya 50thn ke atas. 35thn tu blum menanpouse lagi. boleh tunggu bf ko lagi.

memana perempuan yang bercinta dgn bf masing2 dah melebihi 1 tahun berkawan, kena TANYA DETAIL kat bf tu, nak merisik/bertunang bila? itu paling penting. nanti dah dua keluarga dah berbincang, dari situ boleh tahu nak nikah/kawen bila. budak2 mana reti nak decide kan? malu malu kejadahnya.. end up buang masa keremejaan. elok2 umur 24, 25 thn tup tup dekat 30tahun pun belum kawen lagi walhal ada BF.

itu kalau objective hidup nak kawen lah.
kalau objective hidup nak capai benda2 lain dulu spt nak sambung master ke. nak melancong seluruh negara dulu ke. nak jadi NGO dulu ke. nak jadi ADUN dulu ke nak naik bulan dulu ke apa2 lah..pastu last sekali baru kawen, itu baru ye.. buat tak tahu ajek..go with flow... ada jodoh, kawen. takde jodoh, buat bodo.

aku jenis kategori lambat dpt bf (memilih dan tak terpilih hahaha)..pastu clash pulak tu..go with flow (mencari jugak bf tapi, dgn berhati2 yela..umur pun 28 tahun masa tu) so, pengalaman aku lain. bukannya aku ada bf dari awal hingggaaaaa umur dekat2 30thn. aku mmg jenis kategori takde bf utk jangkamasa panjang yang lama. masa muda2 buang masa buat benda lain. pun buang masa jugak.

bila aku dah kawen. aku tgk adik2 ipar lelaki aku, takde yang bercinta lama utk org bekerja sebab aku interviewlah. org bercinta lama ni utk student boleh la. mmg ada adik ipar bercinta time belajar (diploma) pastu dah keje 1-2 terus bertunang. ada pulak adik ipar aku nie, kenal kejap terus nak kawen (ini yang sama tempat keje). Kesimpulan yang aku buat ialah, orang lelaki kalau suka- mmg suka - terus masuk merisiklah. Last edited by Hana on 1-11-2014 09:40 AM

estrelle posted on 26-10-2014 08:40 PM
dia blm kawen..
yupz..ai tau ramai yg advice suruh let him go..
kadang2 manusia perlu berubah ka ...

Yup try jual mahal sikit dgn that guy. Good at the same time cuba kenali orang lain juga. Ingat Allah ada pesan bahawa lelaki yg baik adalah perempuan yg baik. Jika kamu baik then dia x baik bg kamu then..Allah knows better

if you stay with someone who treats you like an option, you will miss the chance to be with someone who treats you like a priority..

Ni memang masalah common among us ladies..sometimes holding on is not a sign of strength but it is because we can't move on..pikir-pikirkan ye TT..

i syak dia ada hubungan dengan orang lain..atau dah jatuh cinta dengan orang lain...i speku sajokkk...