CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 4649|Reply: 49

[Tempatan] Cinta Facebook Membawa Kepada Kematian

Facebook puppy love turns deadly

Andy: Had relationship problems with his 15-year-old girlfriend.

PETALING JAYA: The Form Four student who plunged to his death from an apartment in Bandar Mahkota Cheras, Kuala Lumpur, had been troubled lately by a relationship that had apparently turned sour.
Andy Yeap, 17, was believed to have jumped from an apartment block at about 7am on Thursday due to relationship problems with his 15-year-old girlfriend.
He was believed to have met the girl on Facebook about six months ago although they had yet to meet each other face-to-face.
It is learnt that the girl had recently asked to break up with him but Andy had refused.

A check on a Facebook account bearing Andy’s name and pictures showed that he had put up numerous postings indicating his sadness over the strained relationship.
It is learnt that on the day of the incident, Andy had also sent several messages to his girlfriend via Facebook and SMS to persuade her to continue their relationship.
One of the messages chillingly read: “I hope that I can still hear one last sentence from you. Do you still love me? I have done much wrong. I am very sorry. I am leaving now.”
Kajang OCPD Asst Comm Abdul Rashid Abdul Wahab confirmed the death, adding that the case had been classified as sudden death.
Police, said ACP Abdul Rashid, were looking for Andy’s girlfriend to record her statement.
Those with personal problems can contact Befrienders at 04-281 5161 or 04-281 1108 (Penang), 05-547 7933 or 05-547 7955 (Ipoh) and 03-7956 8144 or 03-7956 8145 (Klang Valley).

Bukan malay ok. Hrp maklum

love still jannah.

lately byk cina malaysia bunuh diri....emmmm

Ish ish ish....takde jati diri jejans jejans skrg ni...

Apa nak jadi la dgn budak2 sekarang nih....

Follow Us
Mesti xde pegangan hidup ni....ataupon syiah..no kompromi sis.

famri7 posted on 25-10-2014 02:30 PM
Mesti xde pegangan hidup ni....ataupon syiah..no kompromi sis.

ada kaitan dgn 'i want to touch dog' tak?

Sis @famri7 dan @Changa pasti kuciwa tak dpt menghencap ummah melayu sunni yg shummul  

magnus posted on 25-10-2014 02:09 PM
Ish ish ish....takde jati diri jejans jejans skrg ni...

budak laa..budak laagi..spende makan malah tenet dia pun mak pak sapot..nak marah pasai paaa

apa budak umoq 17 taun dan 15 taun pasei cinta?

hangpa sini pun kalo tanya pasal cinte..seme dok kebil2 cam cicak telan kapoq..tokleh nak hurai

oang dok wat bukuuuu beribu2 lagi pasai cinta..tu punnnnnnn tak abeh nak hurai..makin terpeleot otak dok mikirn lagi ada lah

budak tu and PUPPY LOVE manusia, bab macam crush..hangpa sini yang ada anak..sok2 anak tu masuk ALAM REMAJA, mula kawan ramai dan mula jadi minat or crush at someone..camna nak tolong explain bab EMOSI MANAGEMENT sebaik nya kat anak? tau marahhhhhhhh ajekk

tau nasihat blajaq btui2 toksah cinta ! amboih..kalo idup sonang cam tu idak lah donia jadi lagu nih..

kata bodoh kang marah..it is not aji konon to maki maki eleh, kalo aku rasa perlu maki nak kasik korang tu terjaga..aku  maki jek hade haku kesah?

jadi lah ibu bapa bertanggungjawap..malah kalo perlu selidik raba korek2 isi bag anak tu or lap top dia pun buat jek..mintak jadi kawan pesbuk anak dan cuba baca isi hati anak2 tu..depa malu la nak cite kat mak abah pasal nih ..sure malu , dah ler tu mak ayah lahir zaman slayer depa lahir zaman jenipa gomez..mana sama haaa..tau2 anak mati bunuh diri..nangis kendian apa leh buat?

tu aku lom bebel pasal CYBER BULI lagik yang aku salu baca di paper..tu laa korang malas membaca..tu sal bodoh macam lembu..merumput je tau

Awek 15 thn tu silap2 mat negro mana ntah menyamar..

Silap2 yang jadi girlfriend tu...........balak 100% cam dia.

P/S Kawan aku (pure jantan)  jual lingerie online........berlakun jadi pompuan. Avatar dan nickname semua pompuan. Semua size atas bawah pompuan semua dia tahu.

Budak lg memsg br 17 dan 15 tahun
Dah nk spm tu dik naperlah ikut sgt frust tu

ajinomotonosuga posted on 25-10-2014 02:46 PM
budak laa..budak laagi..spende makan malah tenet dia pun mak pak sapot..nak marah pasai paaa

ap ...

Aik perbuatan bunuh diri pun takleh marah ya..kena puji ke...jejans cpt sentap laa skrg..benci sungguh....

magnus posted on 25-10-2014 02:54 PM
Aik perbuatan bunuh diri pun takleh marah ya..kena puji ke...jejans cpt sentap laa skrg..benci sun ...

ko nak benci ko punye pasal..aku attack argumen ko..

ko dakwa jejans tadak jati diri

elooooo budak baru amik spm..jati diri kejadah? ko masa umoq 17 banyak betui jati diri ko ye..

aku tanya ko..pasai pa turun wahyu tatkala umoq nabi 40 taun?

pasai tak masa dia 17 taun?

pasai pa? oang dah buat kajian pasai umoq manusia, peringkat2 umur dan pengalaman depa

pasai pa depa sebut life begins at 40? pasai tak life begins at 17?

apa istimewa umoq 40 ni?

tu laaaaaa kalo kita gunakan anugerah KEPALA OTAK yang tuhan kasi..suruh mikirin

bukan taip main ikut suke aje..tadak jati diri? tadak agama btui? tak kuat iman? padahal manusia tu baru budak..

kalo suami dok tampar bini pandai plak mengamok..marah, wife abused dakwanya, kenapa tak anggap itu kan hak suami nak ajaq isteri?

tu sebab dunia islam hari ni macam anjing kurap..di pandang hina pasal ada mende2 cam taliban isis seme tu..tu jenis2 otak cam ko laaa

tadak otak nya manusia, jenis tak selidik tak tenguk dulu, teruih kata tadak jati diri

Modngengade posted on 25-10-2014 02:45 PM
Sis @famri7 dan @Changa pasti kuciwa tak dpt menghencap ummah melayu sunni yg shummul

Tahu xpa sis.sedih saya petang ini.

Lemahnya iman golongan muda kaum Cina skrg.....R.I.P.

CrowneGlory posted on 25-10-2014 02:48 PM
Awek 15 thn tu silap2 mat negro mana ntah menyamar..

tak mustahil pun kalo btui.. sebelum mai dunia komputer apa lagi tenet dan media social pun ADA KES MACAM NI gak

tu haa romeow juliet contoh nya malah depa buat lagu, buat filem ..pasal cinta maut cam nih..LOve story gitu

bila dok mikirin kes cam cinta maut ni esp amongs REMAJA..ibu bapa kalo buleh toksah berkeras sangatt..jangan dok halang sangat2 depa nak berkawan or bercinta, asal tak sampai fakking2 or cemolot kire ok..bukan makna redha dan suka tapi nak kasik suasana tu tak tegang dan depa anggap mende bercinta umoq cam tu btui..

kalo DI BIARKAN aje walo depa nak larik dok gua..nanti lama2 bila dah berkepit dan tau susah senang idup baru depa MULA MEMPERSOALKAN SAMADA TINDAKAN itu bijak or tidak..so mak ayah ni bukan mudah nak didik anak..buat salah ,tak  buat salah , dalam bab didik anak2 tuh esp masa depa meningkat remaja

tu yang jadi kes romeo juliet...ni saintis social dok kata laa dan aku bersetuju, romeo dok penat bertengkak peh tu letih tidoq dan juliet pasei haid belum mai dan masih ingusan ingat pakwe bunuh diri mati so dia pun bunuh diriii..kendian romeo terjaga lapaqqqq kut..tenguk aikk my juliet dah bunuh diri dia so dia pun bunuh diri gak..cinta maut ni dan berkoyan kisah depa banyak dalam cerita rakyat..kalo untuk budak2 dan pompuan memang depa suka..bab2 feeling2 nih..tapi jantan sejati yang macam kawan kita tu dok bebel..tak pandang pun mende2 cam nih.. tapi TAK MAKNA DIA TAK TAU BAB CAM NIH..so dia tak terikut2 emosi laa gitu..

ni contoh folklore tuh...di nyanyikan oleh all time pebert aku miss loreena..mmmmmmmmmmmuashhh dia

aku petang2 kalo, masa winding down salu dengo minah aku ni nyanyi..good to sooth and cleanse my darken soul. God bless you loreena

mendiang baik orgnya
hormat or tua
berbudi bahasa
xkluar malam xtentu hala
xsuka ckap ale uto

ajinomotonosuga posted on 25-10-2014 03:04 PM
ko nak benci ko punye pasal..aku attack argumen ko..

ko dakwa jejans tadak jati diri

Ok.boleh boleh..tp ai tak bc sgt...sensitip sgt ya isu ni..