CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ayumu_chic

Teman Lelaki Berkira

nadi_sc posted on 26-11-2014 08:37 PM
sebab sekarang ni ramai sangat perempuan materialistik. aku kenal ramai dah perangai serupa tu. ka ...

bg aku zmn la ni laki ppn materialistik..becoz of the sake of the survival.

nadi_sc posted on 26-11-2014 07:37 AM
sebab sekarang ni ramai sangat perempuan materialistik. aku kenal ramai dah perangai serupa tu. ka ...

agak agak adakah u akan melamar bini u cam my husband buat.
''sudi kah naik kereta buruk dia dan travel sesama selagi nyawa dikandung badan''

alhandulilah bagus la gitu. senangkan bini lepas kawin. tapi banyak gak yg aku jumpa bini dah berkorban untuk hidup susah sama2 tapi bila dah senang tambah bini pulak.

Ish xromantic lansung bf ko..
Aku dulu masa becinta ada gak share2 gini..tp tak la sampai split bills makan, wayang, fuel suma tu..
Kitorg share cth, bila mkn dia blanja, kang tgk wayang aku lak yg blanja..
Kalo dia isi minyak, ticket parking shopping complex aku lak yg bayar...gitu la..

Even kawin pon can gitu..hari ni hubby blanja, esok lusa aku blanja lak..gitulah..
Xde la sampai nk split bills..

Kalau ko xsuka, cakap je kt bf ko...bg suggestion kt dia..jgn simpan dlm hati..

Tp honestly, aku mmg xleh tolerate dgn org yg kedekut..
Mula la aku pon nk jd berkira jugak..
Tp kalao org xberkira dgn kita, kita pon segan nk berkira dgn org tu..

Ko tu extreme sgt..bg kete terus..bg aku sblm kawin jgn mewahkn dgn material gift byr brg soping dia...biar mkn2 n entertainmnt je byr..biar berpada pada..

Eiii..perangai bf u mcm ex i..cme ex i lgi trok..sme i yg blnje wlopon time tu dye bekerje n i msih blajar..lgila dye hutang i bnyak..lepastu pura2 xd hutang ngn i...bengang mak uollsss ..last2..i tinggalkn jer..sebab i rse dpergunakan...skrg i bhgia ngn husb i ..seboleh2nye dye xbg i kluar dwet except klo da terdesak...
so..klo blh..cri jerla lelaki laen..rmai lgi lelaki yg mmpu bhgiakan u...

Follow Us
cikQiela: Eiii..perangai bf u mcm ex i..cme ex i lgi trok..sme i yg blnje wlopon time tu dye bekerje n i msih blajar..lgila dye hutang i bnyak..lepastu pura2 xd ...

Huhu.
ada sedikit persamaan kisah kita. duit I yang selalu jadi mangsa even sama2 kerja. Bila dia tak cukup duit,
nnt dia buat la citer sedih tak dpt makan la, itu la ini laa. huh, so kita sbg gepereng (skrg dh ex), berkorbanlah duit sikit. kata saying kan. pernah jugak pinjam duit 200-300 ratus. tu pun tak ngaku jugak dia hutang I.

tapi, I dah halalkan semuanya. biarkan je dia tak nak ngaku berhutang. huh.
tetiba emo ingat kisah 4 tahun yang lepas.

xbaca habis...baca post 1 jer..

hadap juga korang jantan mcm ni..

kawin nanti xkan nak syer gak..dah tjwb ketua keluarga suami ke isteri?

xmau bertjwb, sila jgn kawin

pengalaman aku la ngan boifren... suma benda nak kene split bills.. tgk wayang duit sendiri.. bila dah kawen.. ngan org sama... umah, keta makan, jalan2, duit minyak, duit vacation semua suami aku tanggung... sampai duit nak repair kereta aku rosak pun, dia tanggung... kereta dia dia bayar, kereta aku dia bayar... duit shopping raya pun ada.. suit sendiri utk kecantikan sendiri n belanja g kerja... susah nak jangka dalam perkahwinan ni... like gambling... tp masa belum kahwin, aku mmg warning dia ngan perangai dia berkira tu... pilih aku or pilih duit dia.. so dia tak amek dah duit aku... hehehe.. tp dia xde utang sana sini eh.. sbb aku yg plan utk financial family... bukan queen kontrol.. masa kereta rosak, aku cakap nak bayar sendiri dia tak bg.. nak balik kg, nak blanje touch n go pun tak bagi...

kalau time couple pun dah kedekut camni memang aku reject siap2. nanti bila dah kahwin belikan something pun mengungkit.

time couple ni lah kita boleh tengok. kalau jenis berkira tambah2 lagi kedekut ni sorry la.. tak sesuai dibuat ketua keluarga

melampau gak bf u. over

Dia playsafe la tu, incase putus relation...dia x rugi

tak de jantan lain????

kedekut gile! nokharammmm cmnie ,blar je kalau stakat laki kdekut cmnie , x gentle langsg .!