CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muziah84

DILEMMA: Lelaki sayang atau ambil kesempatan??

xoxopac08 posted on 4-11-2014 12:16 PM
oh macam tu. sebelum ada apa2 ikatan yang sah dengan lelaki tu, baik tinggalkan aje. dengar pesan  ...

Tu lah yg menjadi dilema, dah bape attempt nak putus tapi tak dapat, dia marah dan berdendam. So sy cuba ambil jalan nikah je dgn dia..tapi berat hati. Mungkin ni balasan Tuhan kt sy . Sy byk sgt dosa..

asek buat luahan perasaan ajer
cuba lepas ni ko post pulak ape tindakan susulan yang ko nak buat?

muziah84 posted on 4-11-2014 12:21 PM
Tu lah yg menjadi dilema, dah bape attempt nak putus tapi tak dapat, dia marah dan berdendam. So s ...

setiap orang x pernah lari dari buat dosa hatta seorang tok imam sekalipun. Adik belum ada apa-apa ikatan yang sah lagi dengan dia Alhamdullillah boleh tinggalkan dia. bayangkan kalu dah nikah dan ada anak, bukan anak je tapi "anak-anak". macam mana dengan keadaan tu. biarla dia nak marah atau berdendam dengan adik buat masa sekarang. cara yang terbaik adik ajak adik beradik perempuan yang lain atau kawan yang boleh dipercayai duduk serumah sebagai teman. jangan ajak teman yang dah berumah tangga nanti jadi kes yang macam dulu. ini cadangan akak je. takpun berhijrah la ke tempat lain. rumah yang adik bakal beli tu bagi sewa. untung adik sorang diri boleh bawak haluan sendiri, kalu dah ada anak2, payah. nak berhangkut rakyat2 semua.

Rate

1

muziah84 posted on 4-11-2014 12:17 PM
Tu la sebab sy mmg bodoh..nak ckp mcm mana sy membesar dlm keadaan mcm tu.. maaf ckp arwah ayah pu ...

kalau laki asik datang, x leh tepis ke kalau x berkualiti?

muziah84 posted on 4-11-2014 12:17 PM
Tu la sebab sy mmg bodoh..nak ckp mcm mana sy membesar dlm keadaan mcm tu.. maaf ckp arwah ayah pu ...

Pompuan biasanya memilih lelaki yg mempunyai perwatakan lelaki yg dekat dgn dia..cth sifat or rupa ayah, bapa sedara, datuk, adik/abg....
Yg tu kita namakan IMAGO....

tt dah ada keinginan & sedar...the only thing skrg kna BERTINDAK.....
tt duk negeri mana ni?

Clover_Hill posted on 3-11-2014 05:44 AM
Whopppppsssssssssss..

Hi..my name is Meriam Reverse..not Maria Rivera...

wau plkon piniy ada kat cini..hihi

Follow Us
penmerah posted on 4-11-2014 12:41 PM
asek buat luahan perasaan ajer
cuba lepas ni ko post pulak ape tindakan susulan yang ko na ...

Saya post thread ni utk minta pendapat bkn luahan perasaan semata..lgpn sy jenis yg jarang nak meluah kat sesape

muziah84 posted on 4-11-2014 01:26 PM
Saya post thread ni utk minta pendapat bkn luahan perasaan semata..lgpn sy jenis yg jarang nak mel ...

dik,
yang cerita dedulu tu tinggalkan ke belakang. sekarang kene pandang ke depan

ramai dah bagi pendapat tu
skang yg beri pendapat ni nak dengar ko punya  action plan pulak.

xoxopac08 posted on 4-11-2014 12:43 PM
setiap orang x pernah lari dari buat dosa hatta seorang tok imam sekalipun. Adik belum ada apa-apa ...

Saya kena pastikan dia keluar dulu baru saya boleh bertindak yg seterusnya..macam kes saya skrg saya takut. Sebab K pernah ugut nak bakar rumah, bakar kereta, malah ugut bunuh pun pernah. Dia akan pastikan saya ikut cakap dia dulu baru dia cool. Contoh kalau masa tu saya cakap nak putus, dia mengamuk dan ugut. Selagi saya x ubah fikiran, selagi tu la dia mengamuk. Dia x kisah orang sekeliling, depan anak atau depan jiran. Kadang-kadang saya sengaja lari keluar, at least kalau dia buat apa-apa ada saksi. Tapi saya kesal gak masa kena pukul tu orang lain semua pakat tengok je, mungkin diorang tak berani atau tak nak campur. Buat masa sekarang saya jaga mood dia je. Kereta saya akan bg adik pakai dulu. Yang penting biar dia keluar dulu.

Innrukia posted on 4-11-2014 12:57 PM
Pompuan biasanya memilih lelaki yg mempunyai perwatakan lelaki yg dekat dgn dia..cth sifat or rupa ...

Saya duduk kat area Selangor. Tu la ada jugak terbaca pasal tu. Tapi tak sengaja pilih pun, dalam hati memang tak nak orang yang macam tu tapi end up dengan spesis laki macam tu gak.

tiramisuu posted on 4-11-2014 12:46 PM
kalau laki asik datang, x leh tepis ke kalau x berkualiti?

Dari situ lah saya salah. Sebenarnya dari awal saya tak ada perasaan apa pun, mungkin sampai sekarang pun tak ada. Saya lebih pada simpati sebab saya dah biasa merantau dan hidup susah dan berdikari. Ujian tu lah yang saya gagal, saya berniat tolong je. Dah cuba tepis dari mula lagi tapi tak jalan.

penmerah posted on 4-11-2014 01:29 PM
dik,
yang cerita dedulu tu tinggalkan ke belakang. sekarang kene pandang ke depan

Saya buat masa ni jaga keselamatan saya dulu. Kalau boleh taknak things jd ugly macam dgn E dulu, sampai family tahu saya kena pukul, sampai pecah barang-barang dalam rumah, sijil spm n diploma sy abis kena bakar..Ibu sendiri yang hantar pergi hospital buat checkup masa tu..lepas dia hantar saya naik bas, adik cerita Ibu menangis sebab sedih tengok saya. Kalau boleh kali ni taknak diorang tahu. Memang saya kena cari orang yg boleh tolong, tapi saya belum jumpa sape yg boleh tolong. Yg kawan dengan saya pun banyak tak ikhlas, tak kira lah lelaki atau perempuan.

muziah84 posted on 4-11-2014 12:21 PM
Tu lah yg menjadi dilema, dah bape attempt nak putus tapi tak dapat, dia marah dan berdendam. So s ...

kalau berat ati nk buat tuh mungkin Allah nk bagi petunjuk..jangan diteruskan...kalau dh kawen nanti lagi susah nk lari sbb dah terikat.. kalau dpt anak nanti mcm mane nk daftarkan kelahiran diorang..ko kena pikir jauh..jangan pikir semata2 nk halalkan hubungan je..

aku doakan ko dapat kekuatan untuk tinggalkan semua ni..bina hidup baru..ko muda lagi..masih ramai lelaki baik kat luar sana..

afira posted on 4-11-2014 02:07 PM
kalau berat ati nk buat tuh mungkin Allah nk bagi petunjuk..jangan diteruskan...kalau dh kawen nan ...

Betul cakap awk tu..mmg berat hati nak teruskan. Sebenarnya rancang nak nikah kat siam utk masa terdekat tapi pastu nak daftar kat malaysia..sbb kes tangkap basah yg sebelum tu pun blum settle

muziah84 posted on 4-11-2014 01:36 PM
Saya duduk kat area Selangor. Tu la ada jugak terbaca pasal tu. Tapi tak sengaja pilih pun, dalam  ...

Bunyi yg aku nak ckp ni mcm cliche....tp kalau hg ok, apa kata pi carik rmh imam kwsan hang mintak nak berckp dgn isteri dia. Then crita la problem hang ni kat wife dia & mintak pendpt depa tentang cara nk halau jantan tu.
Aku percaya depa ada buah fikiran mcm mana nak tolong hang. Dlm masa yg sama hg amik risiko la. Jgn sbb takut, apapun xbuat, end up rosakkan diri plak..

Rate

1

muziah84 posted on 4-11-2014 02:40 PM
Betul cakap awk tu..mmg berat hati nak teruskan. Sebenarnya rancang nak nikah kat siam utk masa te ...

takut nanti pas kawen macam2 alasan laki tuh bila di ajak daftar perkahwinan uolls...so pikir la btul2 ye.. sblum kesian kat org lain kesian kat diri sendiri dulu

semua kat sini nasihat jangan kawin ... apa lagi yg difikirkan? takut dengan ugutan? report la polis.. kawan sy dulu report polis, lepas tu minta bantuan kat sini www.wao.org.my/ ..

mirkl posted on 4-11-2014 03:51 PM
semua kat sini nasihat jangan kawin ... apa lagi yg difikirkan? takut dengan ugutan? report la pol ...

Baiklah..thanks for the advice

Esmiria posted on 4-11-2014 01:02 PM
wau plkon piniy ada kat cini..hihi

ekaw tawu..jauh ku naik kapal laut semata nak kasik nasihat kt tt ni tau..?

mahallal mahallal ketta..keh keh keh

Astagaaaa TT i lebiu so muuuuuuch

Sesungguhnya ko layak dapat anugerah forumner PP paling coool 2014. Cool gila ko reply kak oi, i like i like walau berguni laharan ko terima. Ko memang baik, penyabar, tenang dan tabah sangat menghadapi hidup la (ini serius puji, bukan memain). Aku suka kecoolan ko. Keep it up.

Semoga masalah TT selesai dengan segera.