CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 6195|Reply: 67

[Tempatan] FB "Murtad Oghe Kelate" Pula Muncul

Kuala Lumpur: Pengguna laman sosial Facebook (FB) terkejut apabila muncul kembali laman FB menggunakan nama 'Murtad Oghe Kelate' yang mengajak orang ramai meninggalkan Islam.

Laman FB murtad itu dikesan mula diaktifkan pada 25 Oktober lalu dengan memuat naik status menghina Islam selain mengajak pengikut FB menjadi murtad.

Difahamkan laman FB yang  memiliki 190 pengikut itu ada kaitan dengan beberapa individu yang sebelum ini aktif mengajak orang ramai murtad melalui laman web 'Murtads in Malaysia and Singapore' yang pernah disiasat Suruhanjaya Komunikasi dan Multimedia Malaysia (SKMM) tahun lalu.

Salah seorang pengguna FB, Ali Yaacub, 35, berkata, dia mengetahui kewujudan laman FB murtad itu selepas dikongsi seorang kenalan FB tidak dikenali.

"Mereka seolah-olah berkongsi laman itu secara rawak dengan menghantar kepada pemilik akaun FB yang diharap menjadi pengikut mereka. Saya bimbang status dan gambar yang dikongsikan itu akan mempengaruhi individu yang cetek ilmu agama.

Artikel ini disiarkan pada : Sabtu, 1 November 2014 @ 5:14 AM   
«»
LAMAN Facebook ‘Murtad Oghe Kelate’ yang  undang kemarahan mengguna Facebook.

- See more at: http://www.hmetro.com.my/node/5778#sthash.MVDvTFFS.dpuf

Aku rasa ni kerja si Juli budak ketereh yang lari ke Sweden ni. Dia ada sebut dalam FB baru2 ni dia nak hidupkan balik FB murtad pantai timur

pandangan saya, si Juli tu murtad kerna nak menghukum orang ramai atas apa yang berlaku dalam sejarah lampau beliau.

padan muka korang skang aku dah murtad, cetus hati beliau

ni yg btol2 murtad atau yg org Kelantan masuk KL cakap KL?

*larikkk

langlobat posted on 1-11-2014 09:07 AM
Aku rasa ni kerja si Juli budak ketereh yang lari ke Sweden ni. Dia ada sebut dalam FB baru2 ni dia  ...

juli kawan fb ai tuh
takde ke sweden pung
yang sweden tuh orang lain

blackred99 posted on 1-11-2014 09:24 AM
ni yg btol2 murtad atau yg org Kelantan masuk KL cakap KL?

*larikkk

hahaha ak pn tpikur cmtu. oghe kelate yg dh x suka kelate n nak kuar dr kelate.

Follow Us
ape2 pun page ni mmg org yg pndi kecek kelate yg buat. susah non-kelate speaker nak tiru ckp kelate. kwn aku keturunan kelate tp duk johor pun bila balik kg terus senyap sunyi katanya, nnt kalau berckp, sepupu sepapat sedara mara semua gelak. kalau kat johor bukan main eksen ckp kelate, walaupun kdg2 mcm bunyi siam dia ckp.

sbb hudud kah, kelantan negeri taliban kah,  

Mak aku pun orang gelar kelantan murtad sebab sejak berhijrah ke KL dia terus tinggalkan slang kelantan dia. Kalau bercakap dgn orang sekampung pun dia cakap KL langsung takde bersisa loghat kelantan.

Bila dia balik kampung jumpa famili pun dia cakap KL. Last2 diorang gelar dia kelantan murtad kagum aku sbb mak aku boleh buang terus bahasa kelantan.

banyak la lembu lembu tarak akal yg follow n sokong fb murtad ni...

follow tu nak sokong ka?

itu mustapa mohamed pung tingin gak
tapi tak approve

lembu tul laa si mustapa mohamed neh

report je kat FB..kalu ramai2 report..tutup la...anggap le ni jihad bagi sapa2 yang gian nak berjihad..yang ni kira terbaik kerana benar2 menghina agama..drp duk kalut nak join kalipah isle palsu tu...

Fieza-mira posted on 1-11-2014 11:21 AM
Mak aku pun orang gelar kelantan murtad sebab sejak berhijrah ke KL dia terus tinggalkan slang kelan ...

kat johor, kl & selangor bersepah stok2 mcm mak ko ni

arwah datuk aku pun datang dari terengganu terdampar di mersing. xde pun dia cakap ikang makang apebende semua tu. mungkin persekitaran agaknya & jenis lidah org tu sendiri.

razhar posted on 1-11-2014 12:06 PM
report je kat FB..kalu ramai2 report..tutup la...anggap le ni jihad bagi sapa2 yang gian nak berjiha ...

selalu jah orang report
tapi pastu ada balik

raxief posted on 1-11-2014 12:08 PM p
kat johor, kl & selangor bersepah stok2 mcm mak ko ni

arwah datuk aku pun datang dari tere ...

Aku biasa tengok orang kelantan kalau dgn orang luar boleh cakap luar tapi bila jumpa geng dia terus speking kelantan. Tapi mak aku tak macam tuh jumpa orang kampung sendri pun cakap KL. Berbeza dgn makcik2 pakcik2 aku yang sama2 berhijrah ke KL tapi sampai kesudah tak hilang loghat kelantannya....

Jadi jika like fb page nih trus jatuh murtad ??? Wah senangnya nk kluar ugama isele skrng nih sis.

famri7 posted on 1-11-2014 12:21 PM
Jadi jika like fb page nih trus jatuh murtad ??? Wah senangnya nk kluar ugama isele skrng nih sis.

Aku pun nak like fb nih sebab dia bukan ajak orang kelantan murtad keluar dari Islam tapi lebih kepada murtad keluar dari ajaran islam versi Kelantan.

Fieza-mira posted on 1-11-2014 12:18 PM
Aku biasa tengok orang kelantan kalau dgn orang luar boleh cakap luar tapi bila jumpa geng dia ter ...

ye la, bnyk yg mcm tu. tp x dinafikan yg hilang terus loghat ni pun mmg ade. jgn kata kelate, yg belah2 utara pun sama. org johor pun ada. kwn aku keje jd doktor kat hospital ape tah kat kedah, balik johor dh mcm payah nk ckp johor. pakcik aku lama menetap kat n9, balik johor pun 'poie kodai boli boreh' gak. ada kwn aku baru 6 tahun ngajar di jempol pun dh makin nogori cakapnye, bini dia org perak pun sama makin nogori bila bercakap, walaupun balik johor/perak ataupun jumpa org senegeri. skit2 keluar "maleh aku, ponek aah". anak2 plak mmg hantar rumah pengasuh yg mmg pekat dialek nogori. lg la menjadi.

Kalau betul dia murtad nik aziz gagal tarbiahlah tu mcm fia gagal tarbiah karpal lim guan eng.

raxief posted on 1-11-2014 12:29 PM
ye la, bnyk yg mcm tu. tp x dinafikan yg hilang terus loghat ni pun mmg ade. jgn kata kelate, yg b ...

haha,lucu pun ada rasanya,,itulah,lidah ni ikut persekitaran jugak,kalu dah terbiasa cakap apa apa pun jdi mudah,,