CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cik.nana

Kisah dari Pengalaman Sendiri (Mini Update)

Day 3: Kenalan baru
Aku ni jenis time kejadian je takut. Bila dah xde apa aku dah lupa. Sama mcm tengok cerita hantu time duk tengok je takut so lps tu rilek je la.. So lps kejadian gangguan toilet tu, the next day sama je la aku. Takde kemurungan ke gelak sorg2 ke apa.. Siang normal takde benda luar biasa jadi. So aku pun macam biasa makan, tengok tv, study.

Then malam tu, stayed up lagi. Malam tu study tak gayut. Study elok-elok sampai mengantuk.. Pukul 2 lebih tu mata dah start berat mengantuk, lepas menguap banyak kali rasa nak tido.. Malas nak masuk bilik sendiri, aku ingat nak tido bilik guest tu je la tempat aku study tu. So, aku pun gi la tutup lampu. Pintu mmg dah tutup time tu. (Aku mmg xleh tdo lampu bukak x selesa) So aku pun tdo mengiring sebelah kiri ke arah pintu bilik.

Okay so time ni.. Aku pejam mata.. Ngantuk kan senang je la nak tertidur. Tapi time tu aku duk dalam fasa sedar tak sedar, maknanya aku rasa lalok dah.. Aku rasa aku dah tido, tapi aku mcm still dapat dengar bunyi kipas.. Still mcm antara sedar tak sedar tak completely tido lg tapi dah tido. Tau tak mcm mana hopefully korg paham camne condition antara sedar tak sedar ni.. Then tiba-tiba aku rasa suasana jd sunyi sangat.. Means dah takde bunyi kipas, tapi aku still sedar mcm mana posisi aku semua. Then aku tau kedudukan aku dalam bilik mcm mana, and aku nampak aku still dalam posisi sama, bilik sama means suasana mcm mula2 masa aku tidur tu la.. Semua benda sama je, except for one thing. Something ada duduk kat hujung kaki aku.

Lol tiba2 berdebar time tengah tulis balik kisah lama ni adess okay abaikan.
So benda tu dia duduk atas katil, I mean duduk mcm bontot atas katil kat hujung kaki then kaki turun ke sisi katil tu (Tak tau ada kaki ke tak or kain je) dia mengadap ke depan jugak means muka tak mengadap aku la. Seriouslah, rambut dia lebat gila, hitam and sumpah mmg baju dia putih pattern apa aku tak perasan. Sorry tak perasan baju koyak ke lusuh ke buruk ke apa, tapi yg penting baju putih. baju labuh kut. Aku still kaku kat situ. dalam posisi yg sama. Masa tu dia tengok depan, means aku nampak dari posisi sisi je la muka and rambut. Bagi aku nampak macam figure org la kan. Ala imagine je la org rambut tebal, hitam pekat panjang pakai baju labuh n besar duk atas katil. Exactly macam tu la.

Aku dalam mimpi tu (mimpi ke? sebab mcm subsconcious mind sebenarnya. Tapi aku still boleh pikir tapi mcm tak betul2 sedar.) Aku pelik dia ni sapa, tapi masa tu aku mcm paham dia nak say something kat aku time ni tak takut sbenarnya aku mcm tggu dia nak ckp apa. So tiba2 je macam dalam sesaat je mcm tu dia datang dekat aku nak ckp something la aku assume.. Then muka dia dekat gila dgn muka aku. Muka perempuan, tp muka dia pelik. Mcm retarded or x siap pun ada. Tapi kat muka dia, features paling dominant is mata dia. Mata dia bulat bukan bentuk mcm mata kita, bulat mcm O ni, and besar sangat. dua2 mata besar. Sampai skrg yang aku paling ingat muka dia mata besar. Yang pasti mata dia besar gila. sampai aku rasa hidung dia kecik je. Mulut aku x perasan camne dek kerana mata bulat dia tu aku dah xperasan features lain. Then dia datang nak bisik something kat telinga kanan aku (mengiring kan), so dapat rasa dia datang kat aku dekat telinga and.. zuppppppppp aku rasa angin masuk telinga dia tiup angin kuat dlm telinga and saat tu jugak aku terus sedar yang betul2 sedar. Aku terus sedar yang awake, seolah2 aku tak tido pun tadi tapi ni baru betul2 aku sedar yang boleh berdiri . Time tu terus aku gosok2 telinga kanan since still terasa kena tiup yg kuat rasa mcm angin tu masuk kat lorong telinga sampai terasa lg. Aku pun bingkas bangun bukak lampu bilik, bukak pintu.

Mata aku berpinar-pinar time tu maybe sebab lampu kot. Then aku jenguk luar nampak mak n mok aku then sempat tgk jam, baru dalam 2.15 camtu sebelum tdo td jam pukul 2.10 ntah nape aku rasa mata berat mcm penat sgt fizikal mental. So lepas bukak lampu aku baring balik and terus tertido mati tak sedar apa sampai esoknya..

Esoknya cam biasa cite kat mak aku, mak aku sekali lagi takut lebih2 dari aku. Sebab kali ni aku bleh cite satu2 apa aku nampak. Hari2 lepas tu gak takde nampak dah benda tu tp selalu jugak terjaga dari tido malam2 sebab dengar nama kena panggil la. Duk panggil selalu 3x je.. Mula2 sayup2.. Then malam lain dengar dia guna suara kawan sekolah aku time form 4 nama Suria, Suria ni cara dia panggil aku lain. Dia selalu akan sebut nama aku dua kali tapi cepat2 and macam cemas.. So malam2 gila apa dengar suara Suria panggil aku pukul 4 pagi? Lol. Aku ok je takde masalah gangguan jiwa or kemurungan ke apa. Tapi mak and nenek aku x sedap hati takut kacau SPM aku x lama lagi, so akhirnya ikut jugak la dorang gi jumpa sorg Ustaz nama Ustaz Halim ni. Ustaz ni Ustaz mak aku masa sekolah, mmg dia terrer perubatan islam. So ikut la jugak walaupun aku xde apa2. Ustaz tu pun terangkan la apa benda duk ngan aku tu

sebab tgh bosan kat opis. tgh train orang kerja sendiri tergendala
maka layanla porum. huhu

miskay replied at 6-11-2015 09:34 AM
sebab tgh bosan kat opis. tgh train orang kerja sendiri tergendala
maka layanla porum. huhu

Aku dah sambung sampai day3. Samalah kat opis boring dah tggu balik rasa nak cite psl pengalaman plak seronok baca cite org

aku x abis baca lagi citer ko classy. Dah nak balik ni.
Sambung selasa plaks. hihi
tapi akurasa ko macam banyak cerita mistik je
aku cadang better ko bukak thread sendiri

miskay replied at 6-11-2015 09:42 AM
aku x abis baca lagi citer ko classy. Dah nak balik ni.
Sambung selasa plaks. hihi
tapi akurasa ko ...

Takpe aku menempel je kat mana2.
Banyak gak benda mistik kalau kumpul2.
Pasal psychic yg terer pun ada. Takpe aku menempel je kat mana2 haha

anyclassything replied at 6-11-2015 05:34 PM
Aku ni jenis time kejadian je takut. Bila dah xde apa aku dah lupa. Sama mcm te ...

Lagi? Gile seram pnglaman ko.. Ustaz cakap apa?

Follow Us
anyclassything replied at 6-11-2015 04:34 PM
Aku ni jenis time kejadian je takut. Bila dah xde apa aku dah lupa. Sama mcm te ...

Yang ni seram..
Apa kata ustaz?

Anyclassything.. sambung lah lg, seram gile kot cite ko ustaz tu cakap ape?

Nak tnya cita ni semua cita btul btul (realiti) ke?  

anyclassything replied at 6-11-2015 05:34 PM

apa ustaz tu kata?

eh.. dah ada update.. tp cerita anyclassything ni menarik jgk.. nak tahu apa kata ustaz.. huhu..

classy pun da lupa agaknya dia ada cerita kat sini
haritu ada tanya kat thread dia
dia pun x ingat dia ada citer kat sini

di mana, di mana tuan tanah?

Edited by cik.nana at 27-11-2015 05:28 PM
peachnfamous replied at 27-11-2015 10:29 AM
di mana, di mana tuan tanah?

Tuan tanah ada di sini. Tengah mandom layan cuaca sekarang

cik.nana selitla sikit cerita zaman kanak-kanak Ribena dulu, boleh? Nak cerita panjang-panjang tak berapa nak rajin lagi ni.

Kisah Selingan Manja: Zaman Kanak-kanak

Dulu, kami ada bibik kat rumah sebab Abah dgn Mama dua-dua kerja, jadi kena ada orang kat rumah untuk masak/jaga kitorang. Kitorang tak panggil dia bibik, tapi panggil Kak Kam. Bibik kitorang ni okla, ngam ngan kitorang, baik, jenis boleh dipercayai. Tapi satu je perangai Kak Kam ni; penakut. Ceh, kata orang penakut padahal sama je. Kak Kam selalu cakap rumah kitorang tu ada something. Memang la aku tahu, rumah aku tu ada something sikit, tapi selalunya aku ignore je.

Ada satu malam ni, aku dengan adik-adik tengah buat homework kat depan TV sambil ditemani Kak Kam. Abah ngan Mama tengah solat kat atas. Tengah-tengah dok buat homework tu, tetiba je terdengar jelas bunyi kletung kletang sudip berlaga dengan kuali macam ada orang tengah masak kat dapur. Aku pun angkat kepala, tengok kot Kak Kam pi masak kat dapur ke. Tapi dia still kat depan dengan kitorang. Muka Kak Kam dah takut semacam. Dia mengesot duduk dekat-dekat kitorang.

Aku: Bunyi apa tu? *boleh tanya pulak bunyi apa
Kak Kam: Ada orang masak...
Aku: Siapa? Mama?

Kak Kam geleng kepala laju-laju. Adik-adik aku pun muka masing-masing takleh blah dah. Lepas bunyi sudip berlaga tu, bunyi air paip sinki pulak. Jelas sangat. Nak kata jiran pun tak logik. Lepas tu bunyi pintu ais dibuka dan ditutup berulang kali. Lain macam je rasanya.

Aku: Kak Kam, pergila tengok siapa kat dapur...
Kak Kam: Takut...
Aku: Eee, apalah orang besar pun penakut!

Masing-masing tak berganjak, pasang telinga je dengar bunyi-bunyian dari dapur tu. Last-last aku menjerit panggil Abah. Abah pun turun la.

Aku: Abah, ada orang kat dapur tapi kitorang semua kat depan ni.

Masa ni, bunyi-bunyian kat dapur tu semua dah hilang dah. Senyap sunyi je kat dapur. Abah pun masuk dapur, keluar semula cakap takde apa pun. Lepas je Abah cakap takde ape, gedegang! Bunyi macam periuk jatuh bertalu-talu kat dapur. Ambik kau. Terdiam semua orang.

Abah: Ok, hari ni kita semua makan kat luar.

Ada satu malam yg lain, aku, Angah dan Alang baring-baring baca buku dalam bilik tidur kat atas. Bilik ni bilik tidur utama, ada balkoni kat depan. Tapi masa tu balkoni tu under construction. Ada tingkap menghadap balkoni tu, tapi tak dibuka sebab berhabuk kan. Masa tu aku baring tengah-tengah sambil diapit Angah dan Alang. Keadaan kami berbaring tu sambil menghadap tingkap balkoni. Tengah dok baca buku tu, tetiba je aku nampak macam ada kelibat orang kat bahagian luar balkoni tu. Aku macam, eh, siapa panjat balkoni? Kot la pencuri ke kan. Kelibat tu macam bergerak dari kiri ke kanan, kanan ke kiri. Aku tak cakap la ngan Angah. dan Alang apa aku nampak tu, aku tengok aje. Bunyi tapak kaki pun tak dengar.

Tetiba, Alang siku-siku aku. Aku pun pandangla Alang kat sebelah (tak ingat belah kiri ke kanan aku). Muka Alang dah pucat semacam je.

Aku: Ko kenapa?
Alang: Nampak tak tu apa benda kat luar?
Aku: Macam ada orang kan...
Alang: *bisik kat telinga* Orang ke hantu?
Aku: Hish kau ni...
Alang: Cuba kau tengok bebetul...

Aku pun fokusla kat kelibat kat luar tu. Kan malam, so kat balkoni tu gelap, so ambil masa sikit aku nak fokus. Hmm... macam pakai baju putih. Hmmm... macam rambut panjang... Alamak! Aku dah rasa seram sejuk. Aku dapat rasa Alang ngan Angah kat sebelah aku dah semakin menghimpit aku yg kat tengah-tengah ni. Aku jadi macam blank kejap nak buat apa. Dan tiba-tiba... "Nanaaaaaaaaaa..." amek kau! Nama aku jugak yg diseru! Perlahan sayup je bunyi dia tapi jelas la pada pendengaran aku. Memang kitorang tak tunggu lama la, bersepah tiga-tiga orang lari turun bawah.

Ada suatu hari tu, dah nak masuk waktu Maghrib. Mama pun panggil la semua balik. Kitorang dok main basikal depan rumah. Dah Mama panggil, semua pun masuk. Aku ngan Alang parking basikal. Tengah parking, aku nampak macam ada benda bergerak kat bawah rak kasut. Aku pun tunduk la tengok amenda yg bergerak-gerak bawah rak kasut tu. Sekali tengok... ULAQ! Aku menjerit la "Ular! Ular! Abahhhh, ada ular!" Kelam-kabut Abah keluar bawak kayu, halau ular tu. Abah tak bunuh ular tu, cuma halau tolak-tolak dgn kayu. Ular tu, bagi aku yg kemetot ni nampak macam besar dan panjang la, warna macam merah kehitam-hitaman. Macam warna tembaga macam tu. Ular tu degil sangat, tak nak keluar. Siap acah-acah nak patuk Abah. Ada jiran terdengar kekecohan tu, dia pun datang tolong dengan parang.

Jiran: Kalau kau tak nak keluar, aku katok sampai mati!

Jiran tu cakap kat ular tu. Ular tu macam marah la, siap angkat-angkat kepala nak serang jiran ni. Dah lama sangat dok cuba halau, last-last jiran aku bunuh ular tu dengan potong bahagian kepala Dan semenjak hari tu, berbulan lamanya, setiap kali Maghrib kami akan jumpa ular kat bahagian rak kasut tu. Kadang-kadang siap dok menjalar kat basikal yg ada. Ular yg kitorang jumpa warnanya sama dgn ular yg dipotong kepalanya tu. Punyala selalu kami asyik jumpa ular waktu Maghrib, sampai dah lali. Asal masuk Maghrib je, Abah akan keluar check. Sampaila satu ketika, Abah panggil kawan dia seorang ustaz datang. Memang dia tunggu sampai Maghrib, muncul la ular, entah dari mana datang. Kawan Abah tu ada buat/baca sesuatu and lepas tu tak pernah dah kitorang jumpa ular.

Ok, nanti sambung lain nooooo...

ada yang nak menumpang masak kat rumah cik nana kot

rasanya sebab cik nana masih blur hantu @ manusia kot
untuk meyakinkan cik nana. tu yg dia panggil nama cik nana

miskay replied at 27-11-2015 02:09 PM
ada yang nak menumpang masak kat rumah cik nana kot

Dah kenapa nama cik.nana pulak yg diserunya. Cuba la seru nama Angah ke, Alang ke, takpe jugak.

cik.nana replied at 27-11-2015 03:03 PM
Dah kenapa nama cik.nana pulak yg diserunya. Cuba la seru nama Angah ke, Alang ke, takpe jugak.

...

huhu. entahlah cik nanadia kenan ngan cik nana kot
yang penting nama sesiapa yang diseru pun
bersepah gak lari memasing

thanks cik nana update cerita..
rindu dgn cerita2 cik nana..

cik.nana replied at 27-11-2015 12:39 PM
Tuan tanah ada di sini. Tengah mandom layan cuaca sekarang

cik.nana selitla sikit cerita zam ...

terima kasih @cik.nana.

cerita yg xpenah bosan, menusuk ke jantung ceritanya..