CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6326|Reply: 43

rasa seram & takot dalam rumah sendiri

Post time 17-11-2014 02:59 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalammualaikum sedara sedari..

korang ada x rasa seram + takot siap ngan pakej gangguan kat umah sendiri.. shin kalo balik kat umah bujang shin mesti ada rasa semacam.. kalo dah masok bilik mmg takot seh nak pegi dapo or gi bilik air belakang utk buang hajat.. aura seram tu ada di mana mana.. shin cuma berani tido situ time waktu siang je.. tu pon x nyenyak.. mmg jarang tido waktu malam.. shin banyak balik tido umah parent..

penah la tido time memalam.. pastu mintak member teman.. then bunyik org main pintu bilik.. ingatkan member tu kuar masok bilik dia.. tp pesal kerap bebeno.. esoknya shin tanya.. dia pon dengar.. dia ingat pintu bilik shin..

kat umah parent shin plak selalu nampak kelibat org solat.. kalo kat bilik belakang adik shin penah dengar bunyik suara mengalan (mengajuk).. kalo batok.. nnt suara tu batok gak.. kalo bedehem.. suara tu pon berdehem.. esoknya mesti adik shin rasa nk memarah x tentu pasal.. dia pon x tau naper..

penah gak incident mak shin tengah tido.. ada tangan urut urut belakang badan dia..

shin x penah kena.. tp aura seram tu mmg ada je ngikut shin.. dan shin mmg x suka gelap..

ker ni symptom penakot?

ada la sikit2 ciri penakot tu.
banyakkan je la mengaji dirumah tt itu.

penah di satu senja shin panggil panggil kuceng shin kat blkg umah.. dh nk malam nk suh masok umah.. "meow" "meow" shin panggil.. tetiba ada suara org mengalan (mengajuk) panggil "meow" gak.. shin perati la mana dtg suara tu.. pastu shin panggil meow dam dengar lagik.. terus bediri bulu roma.. and masok umah ..

Memang ada rumah yang hunted..memang scary..

budakshinchan posted on 17-11-2014 03:46 PM
penah di satu senja shin panggil panggil kuceng shin kat blkg umah.. dh nk malam nk suh masok umah.. ...

kompom ke suara org mengajuk..
ntah2 suara sendiri bergema
sorry tt sje gurau

tension kan bila kat rumah pun tak tenang. mcm sy la, semalam tidur ngan anak2. my boy tidur kat hujung katil tepi dinding, lepas tu my girls and than sy kat tepi. dlm kul 2.30 am tiba2 sy dengar ada benda jatuh. tengok kat belakang my boy bangun dan tidur kat tepi sy. sy suruh dia tidur kat dalam sebab kalau tidur kat tepi lagi nanti jatuh lagi. subuh bangun tengok dia dah tidur kat tepi dinding balik. sy kejutkan dia utk gi sekolah, then tanya dia, kenapa pindah tempat tidur. dia kata tak de lah. tak pindah pun. (my boy dah 8 thn). lepas tu sy terfikir, yg tidur sebelah sy tu siapa? memang tiap2 malam my boy and girl akan berhimpit ke tepi dinding dan meninggalkan ruang kosong antara sy dengan mereka. adakah....  (mlm ni tinggal dgn my boy je kat rumah lak tu..alamak)

Follow Us
watie_na posted on 17-11-2014 05:41 PM
tension kan bila kat rumah pun tak tenang. mcm sy la, semalam tidur ngan anak2. my boy tidur kat huj ...

erk.. seram sehh..

watie_na posted on 17-11-2014 09:41 AM
tension kan bila kat rumah pun tak tenang. mcm sy la, semalam tidur ngan anak2. my boy tidur kat huj ...

tanda2 pelik yg lain??? baru boleh olah gangguan atau illusi

rinie87 posted on 17-11-2014 04:54 PM
kompom ke suara org mengajuk..
ntah2 suara sendiri bergema
sorry tt sje gurau

dok eh.. umah shin bukan jenis begaung nk gema gema.. sebaek la benda tu x mengajuk siap pakej ngan ketawa ngilai ke apa

hafiptv posted on 17-11-2014 05:53 PM
tanda2 pelik yg lain??? baru boleh olah gangguan atau illusi

apa tanda pelik. sebelum ni ke himpit, kena raba. teady bear my girl duduk, lepas tu baring. my personal thing kena sorok. tapi semua tu terjadi time hubby tak de kat rumah (kecuali kena himpit). most of it sy ignore je. dulu kat rumah sebelum ni, bebola hitam melintas depan muka, anak2 nampak ada nenek tua kat luar rumah mengintai tingkap waktu maghrib, tombol pintu di pusing2. mcm2 lah. tapi hubby ajar suruh ignore je. tapi yang paling scary, benda tu ketuk pintu dan mintak izin nak masuk (waktu tu jam 3 or 4 pagi). bosan... biasanya sy baca surah kursi keliling rumah dan setiap bilik.

watie_na posted on 17-11-2014 06:05 PM
apa tanda pelik. sebelum ni ke himpit, kena raba. teady bear my girl duduk, lepas tu baring. my pe ...

Uolss pasang surah al baqarah seminggu tanpa henti..
psg slow pun ok..
Tp bio berTERusan..
kalo uolss g keje buka sikit sliding door hawa2 angin jah rasa msuk..
jgn buka besar pulak..

Cuma iolss nak nasihatkan jgn sesaja pasang ayat rukyah kat umah..
Takut ada yg menjelma..

watie_na posted on 17-11-2014 06:05 PM
apa tanda pelik. sebelum ni ke himpit, kena raba. teady bear my girl duduk, lepas tu baring. my pe ...

yak ketok ketok tu mmg seram ok.. sian akak x aman tenteram.. sibaek la shin x de alaminya..

lonely_surina posted on 17-11-2014 08:17 PM
Takut ada yg menjelma..

alamak... ye ke... baru nak plan pasang sebab makin panas je...

Dulu...ayah aku btulkan umah kami yg dah terbiar lebih 5 taun..then sbb aku duk kat situ..aku la yg mengadap benda tu ..

Dok sensorang plak tu...maser mula2 masuk...umah tu nampak kelam jer...macam berkabus..macam masuk umah yg memang ader bender..pastu bender 1st yg aku ingatkan diri...sehebat maner pun diorg, Allah pilih kiter untuk jadi khalifah..so..kiter lagi hebat dr diorg n xder sebab nk takut...

Pastu..start masuk umah..aku bacer yasin 7ari berturut2..siap mmg perasan aaa..kiblat umah aku mengadap tangga naik atas..macam seolah2..bender tu dengan baju putih dier dok atas tangga tu n bila aku start nk bacer..dier bangun naik atas..mmg real..aku bacer jer..lepas bacer umah tu nampak cerah..macam perasaan gelap tu ilang...lepas 7ari..xder paper dah...

tp kadang2 dier tunjuk aa jugak..time aku mandi..tp..aku buat bodoh jer..malas aku nk layan

ginger_me82 posted on 18-11-2014 06:59 AM
Dulu...ayah aku btulkan umah kami yg dah terbiar lebih 5 taun..then sbb aku duk kat situ..aku la yg  ...

perghh beraninya..

eyansss posted on 18-11-2014 03:24 AM
alamak... ye ke... baru nak plan pasang sebab makin panas je...

usah laa eyanss, umah ada kanak2 lg takut TERsampuk TERsakit pulak mereka..
pasang surah al baqarah setiap hari tanpa henti bersambung2 tujuh hari..
InsyaAllah..

Takut ada yg menjelma..

oh yeke.. kenapa ek? dorg rasa kne uja ke degar ayat rukyah?

Takut ada yg menjelma..

apa maksud jgn sesaja pasang.

korang rasa logik tak kalau aku kata makhluk tu dia celik IT...?