CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: budakshinchan

rasa seram & takot dalam rumah sendiri

kita seram sebab dia acah2 takotkan kita. cer kite takotkan dia dengan bacaan al-quran tiap2 hari. hehehehe.

watie_na posted on 17-11-2014 06:05 PM
apa tanda pelik. sebelum ni ke himpit, kena raba. teady bear my girl duduk, lepas tu baring. my pe ...

biar betullll.. takde g berubat ker?
menakutkan la.... siap ketuk pintu mintak izin nak masuk..huhuh

khailya posted on 18-11-2014 11:37 AM
biar betullll.. takde g berubat ker?
menakutkan la.... siap ketuk pintu mintak izin nak masuk..hu ...

dah cuba. MIL pernah belajar kat Harun Din, dia pernah buat la kat rumah sy, bila dia balik rumah dia, my SIL ckp tangan mak dua-dua lebam dari siku ke bawah. so kita org pun buat keputusan ignore je la. takat kacau2 cam tu je. pasal ketuk2 pintu tu hubby and I memang berdiri depan pintu tak tau nak buat apa. rumah kitaorg rumah estate. bila tanya kat watchman ada org datag tak, dia ckp tak ada sapa datang. lagipun pondok dia depan rumah je.

ginger_me82 posted on 18-11-2014 06:59 AM
Dulu...ayah aku btulkan umah kami yg dah terbiar lebih 5 taun..then sbb aku duk kat situ..aku la yg  ...

lain kali sembilan ayat yg pertama dibaca 9x..lepas tu baru teruskan sampai abis...yek....

Shin toksah takut dgn jin ni. Dia just nk ngusik. So, buat bodo je k?

Yer arr..naper? Sbb bagi aku sumer ayat quran mmg hebat..kalo kiter bacer yg maner pun..kalo kiter yakin..insyaAllah..berkesan..sbb tu care jer..yg bg makbul..Allah

Follow Us
Esmiria posted on 18-11-2014 12:27 PM
Shin toksah takut dgn jin ni. Dia just nk ngusik. So, buat bodo je k?

kalo x cuit cuit xpe..

watie_na posted on 17-11-2014 06:05 PM
apa tanda pelik. sebelum ni ke himpit, kena raba. teady bear my girl duduk, lepas tu baring. my pe ...

kalo dgr org ketuk pintu.. dgr mcm ade orang bagi salam sekali atau orang panggil nama kita ke... jangan terus jawab.
Diam dulu...Tunggu smpai 3 kali. Kalo betul org, dia akan bg salam lagi. Bukan orang akan bg salam sekali je.
Bila tuan rumah terus jawab bila dgr 1st salam tu yg terussssssss benda2 ni akan gembira mcm dijemput dgn karpet merah masuk dalam rumah walau rumah dh dipagar dgn ayat suci Al-quran.

sepupu iols kena aritu. Petang dia ngan anak2 dia dgr mcm suara sebijik sebijan kakak ipar dia dtg rumah.. bagi salam. Rumah teres dia jenis xde pagar, so terus ke pintu rumah bunyi nya. Then dia plak terus je jawab salam pastu baru bukak pintu kayu tu... tngok2 aikkk takde orang pun.
Lepas tu start ade gangguan kt tingkat atas rumah dia. Anak2 dia start nampak...
now dia dh pulihkan umah dia balik dah panggil ustaz. Anak2 dia x nmpak ape2 dah.
So bila rasa x sedap ati je.. jgn selamba badak bukak pintu rumah. Nak2 plak kul 3-4pg tu kann...

Kalau rumah kiteorang dulu, bukan salam diberi. dia rempuh macam kena rempuh kereta kebal pintunya. scary ohh. time tu kecik lagi. Tapi pelik kiteorang adik beradik ni la selalu kena kacau. dulu suka tidur berjemaah kat ruang tamu depan tv bentang tilam. Aku la selalu jadi mangsa tidur paling dekat dengan pintu and tingkap. Paling tak bestnya tengah sedap sedap tido, tiba-tiba boleh terjaga macam ada orang kejut. selalunya jam 3 4 pagi macam tu mesti terjaga je. sesaat je mata bukak, terus pintu macam nak roboh macam kena rempuh. Memang tak laaaa.. Kurang ajar punya hantu. Suka betul dulu ganggu ketenteraman aku masa tidur. Tapi esoknya bukan nak takut pun. hahaha.. tau main je.

Lepas ayah renovate rumah, tukar kedudukan pintu utama, baru ok. takde dah dia rempuh pintu rumah. Hahaha. Merajuk lettewwww..

lonely_surina posted on 17-11-2014 08:17 PM
Cuma iolss nak nasihatkan jgn sesaja pasang ayat rukyah kat umah..
Takut ada yg menjelma..

kenapa kata gitu ek??sbb haritu dekat rumah aku, adik saje pasang sbb takut duduk sorang2  time tu lepas maghrib...elok je lepas beberapa ayat ade asap putih kepul2 mcm asap rokok tu kuar dr bilik mak aku ke ruang tamu then hilang gitu jerk..(mse bkak ayat tu pintu bilik semua bkak)..
Lepas asap tu hilang adik aku terpandang pintu bilik mak aku,mase pandang tu dia nmpk bdk mcm citer ju-on tu tp hitam berkilat,hidung x de mata putih semua tgh merangkak smbil tenung adik aku...
nasib aku x pernah nmpk2 lg bende ni..

Mohon pencerahan ye..

Last edited by HAnaNAjima on 18-11-2014 05:00 PM

AshkieLa posted on 18-11-2014 04:10 PM
kalo dgr org ketuk pintu.. dgr mcm ade orang bagi salam sekali atau orang panggil nama kita ke...  ...

ms tu dah awal pagi, dia panggil cam ni "bukak la pintu, nak masuk. tolong la bukak pintu, nak masuk ni" suara lelaki, banyak kali. kuat dan jelas bunyinya. hubby and i ke depan pintu, tapi tak berani bukak atau tengok sapa kat luar. sebab kalau ada org datang, watchman tak akan bagi masuk pagar, dia panggil kita org dulu. itu yg paling ngeri sekali. time anak2 nampak nenek tua mengintai kot tingkap, i suruh my son cakap suruh nenek tu pergi. jangan kacau. masa tu rumah dah kena pagar dgn MIL.

daiman posted on 18-11-2014 10:58 AM
korang rasa logik tak kalau aku kata makhluk tu dia celik IT...?

aku rase logik kot...sbb dekat rumah aku dah 2 kali aku kena dan 1 mak aku kena...dorang dok main tutup2 astro gune remote tu...tv elok je pasang tp astro dorang tutup haram btul...

Masa aku kena tu dalam pukul 2 pagi kut...mase ni aku duduk rumah sorang2 sebab family yg lain balik rumah aku yg lagi 1 dekat klang...
Aku punya perangai kalau duduk rumah sorang2, mlm aku memang bentang tilam dekat hall la tido dekat hall,lampu semua aku bukak tv aku bukak
kuat2...konon2 tak nk takut...hehehehe

Sekali tu aku tgh tgk roommate (rancangan korea tu) dia start pukul 11.50mlm smpai 1 lbih pgi....aku tgk2 terlelap...pastu aku terjaga sebab mcm terperasan sunyi je rumah x dengar bunyi tv...Bukak mata sah mmg astro tutup tp tv still on...pham x??mcm kita TAK off TV tp off astro je guna remote...ha gitu la...

Aku punya gigih pergi intai dekat luar kot2 family aku balik dorang yang ttup ke...sebab perangai dorang ni kalau nk tido tutup astro tapi tv xttup...

Sekalimemang tak de pun diaorang!!!!!!!!!! nk kata aku yg ttup mmg tak ler remote jauh dr aku...Lps dr tu haram tak boleh tido...nk tido je aku dgr org tepuk tagan cm citer the conjuring yang bdk tu maen nyorok2 ngan mak dia tu...siot trus xle tido...

: Ade kaitan x bende ni ngan it hehehe

Aku pun pernah rasa jugak macam yang penulis rasai. Seram seram dalam rumah sendiri, bezanya aku rasa seram bila tidur kat permis perniagaan aku. So far tu je la, harap xde gangguan nyata. Cuma bayangan ada jugak la ternampak nampak time terjaga tidur, tapi aku jadi marah dan maki maki. Bangun pagi esok bila fikir balik baru rasa cuak cuak seram. Kaedahnya.

lonely_surina posted on 18-11-2014 07:40 AM
usah laa eyanss, umah ada kanak2 lg takut TERsampuk TERsakit pulak mereka..
pasang surah al baqar ...

noted2...  sebab aku diberitahu pasang rukyah untuk halau depa2 ni...  adeh... sebaek tak start lagik...

HAnaNAjima posted on 18-11-2014 04:35 PM
kenapa kata gitu ek??sbb haritu dekat rumah aku, adik saje pasang sbb takut duduk sorang2  time tu ...

adik uolss nasib baik nampak kanak2, ada pompuan tu TERnampak pompuan tua depan kaki tgh duduk..
nak pasang ayat tu sebaik nya ada org yg kuat..
sbb tu ayat rukyah org baca dekat tempat perubatan, xdop baca dalam umah..
kalo dalam umah, ada perawat yg akan baca..

eyansss posted on 18-11-2014 06:26 PM
noted2...  sebab aku diberitahu pasang rukyah untuk halau depa2 ni...  adeh... sebaek tak start la ...

pasang surah al baqarah selama tujuh hari tanpa henti..
pasang slow pun blh..
tp bia TERpasang saja lepas habis sambung2..
kalo uolss xdop umah siang tu, uolss buka laa sket tingkap..

geng bapuk pun x berani masuk sini.. komen ummah tu ummah nie.. depa dok rumah sorang sorang juga tu..  

lonely_surina posted on 18-11-2014 06:42 PM
pasang surah al baqarah selama tujuh hari tanpa henti..
pasang slow pun blh..
tp bia TERpasang s ...

okek, nak pasang tu kat setiap bilik ke atau boleh pasang kat hall je...  kira pasang kuat2 la...

eyansss posted on 18-11-2014 07:42 PM
okek, nak pasang tu kat setiap bilik ke atau boleh pasang kat hall je...  kira pasang kuat2 la...
...

pasang kat hall pun blh..
perlahan pun ok..
menda blh dengar..

HAnaNAjima posted on 18-11-2014 04:52 PM
aku rase logik kot...sbb dekat rumah aku dah 2 kali aku kena dan 1 mak aku kena...dorang dok main  ...

sibaek xde kejadian .. tv terpasang.. syok la melayan.. citer pon cam best.. pastu gi dapo amek air.. pastu nk gi kat tv balik.. baru pasan plug tv x terpasang pon socket dia.. x on.. tp naper tv terpasang.. pastu terus pelakon dlm tv tu nengok semacam.. makin ngeri dorang mcm nk kuar dari tv #nanges