CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: obelisk

[Tempatan] Perkahwinan terbaik mengikut syariat

Salam.

Secara jujurnya, auntie mmg tak sanggup anak2 auntie utk berkahwin secara sedemikian. Sedangkan kwn2 auntie dtg bertandang pun, auntie jamu mereka dgn cara yg "proper". Inikan pula hari yg amat bersejarah bagi anak2 auntie.

Kalau dah kawin sedemikian, auntie berharap pasangan tersebut berjimat sbb nak memperuntukkan kewangan ke atas perkara2 lain yg lebih berkepentingan spt perancangan utk tempat tinggal yg lebih selesa utk isteri, melengkapkan peralatan2 yg sempurna utk rumah, menyediakan pembantu rumah utk isteri & menyara isteri dgn selesa (isteri tak perlu keluar bekerja).

Kalau kawin sedemikian sbb status kewangan asyik terkandas dan tidak merancang kewangan dgn baik, cuba fikirkan. Nak kawin ikut syariat tetapi kehidupan berumahtangga seterusnya mengikut syariat tak?

Pendapat seorg ibu yg hidup bermasyarakat dan praktikal.

ikan_kaghing posted on 20-11-2014 12:23 AM
Entahlah...

yang pasti si jantan tersangatlah selera makannya,

Memahami btul ko dgn pengantin perempuan yee..

DARSITA posted on 20-11-2014 02:27 AM
Aku kawin simple jugak. Kat masjid jer. Disaksikan oleh adik beradik & kak kak ipar. Tak ada makan b ...

Kenapa bila sebut di mesjid...mesti sebut simple jer?

You are not giving institusi mesjid nee a negative vibe kan?

Boleh aku sambung lagi?

auntieagony posted on 20-11-2014 07:39 AM
Salam.

Secara jujurnya, auntie mmg tak sanggup anak2 auntie utk berkahwin secara sedemikian. Seda ...

Kalau kawen lari? Auntie akan sumpah anak auntie jadi patung ultraman ka?

obelisk posted on 19-11-2014 10:39 PM
bagi aku romantik je kalau majlis nikah simple2 macam ni...

Majlis kawin awak dulu cemana?

baguslah kawin simple gitu
dengan syarat uwang yg ada diperuntuk utk kehidupan lepas kahwin
bkn sebab terlampau sengkek
sengkek sangat camana nak tanggung anak orang?
jgn sebab asal berlaki jah, sengkek, penagih, semua kaup saja...janji berlaki

Follow Us
noor2 posted on 20-11-2014 07:47 AM
Majlis kawin awak dulu cemana?

Bertanya nee bukan utk cari alasan untuk justify perceraian kau kan?

stinger_attack posted on 20-11-2014 07:46 AM
Kalau kawen lari? Auntie akan sumpah anak auntie jadi patung ultraman ka?

Alhamdulillah anak auntie kawin berjalan, tak berlari....

Auntie suami-isteri tak pernah pilih atau paksa sesiapa yg akan menjadi menantu kami, maka anak2 tak perlu kawin lari. Harap2 pendirian berkekalan utk anak yg kedua juga. Insya Allah & aamin.

hzln posted on 20-11-2014 07:49 AM
bkn s ...

Mek kawin buat simple ka cemana?

auntieagony posted on 20-11-2014 07:50 AM
Alhamdulillah anak auntie kawin berjalan, tak berlari....  

Auntie suami-isteri tak  ...

The manner in which you are dictating how majlis anak anak kau shud be..shows that you can never be contented dengan keputusan anak anak kau nanti...selagi ianya tidak like you said practical in your eyes...soalannya...majlis siapa sebenarnya nee? Kau yang nak kawen atau anak kau?

Boleh aku sambung lagi?

hzln posted on 20-11-2014 07:49 AM
bkn s ...

Ada tak riwayat menyentuh tang majlis atau aturcara pernikahanNABI DAN isteri isterinya  that you know?

stinger_attack posted on 20-11-2014 07:53 AM
The manner in which you are dictating how majlis anak anak kau shud be..shows that you can never b ...

Kalau auntie cakap tak boleh pun, stinger masih sambung jugak, kan...kan...kan....

Sebenarnya amat benar sekali kenyataan stinger tu, auntie setuju dan akui. Syabas....

Mmg benar majlis perkahwinan tu diseliakan menurut cara auntie dan en suami sbb:-

- 90% tetamu adalah saudara-mara dan sahabat-handai auntie manakala 10% adalah kwn2 anak auntie.
- Majlis merisik, bertunang, bernikah dan resepsi dibiayai 100% oleh auntie & en suami. Ini mmg pilihan kami.
- Anak auntie kurang arif ttg adat-istiadat perkahwinan.
- Anak auntie sibuk dgn bekerja dan kurang masa utk menguruskan perkahwinannya sepenuh masa. Auntie mmg nak ambik tahu ttg majlis sbb majlis pertama dan utk merealisasikan impian kami sbg ibubapa. Dia cuma bagi input2 apa yg dia mahukan, kami cuba merealisasikan.
Last edited by auntieagony on 20-11-2014 09:07 AM

Aku nikah kat JAWI. pakai baju biasa jer. saksi pun org JAWI gak. Lepas nikah kadi suruh duk atas pelamin kat situ. Kitaorg x nak..

Tak de kenduri pun. Lepas nikah terus laki aku masuk umah aku yg mmg kitaorg dah beli sbb bajet kenduri buat dp umah. Lagi duit simpanan ,laki aku buat beli brg umah .
Mmg x kenduri sbb koser sgt nak bagi makan sedara mara mulut longkang mengata laki aku mcm2.
Alhamdulillah elok jah kami sampai skrg. 24/12 ni genap doblas thn.

masa aku kawin dulu pun buat simple2 je, pelamin pun just utk ambik gambar je, takde maknanya nak bersanding bagai.takde pun acara potong kek ke apa. kwn2 aku pun heran ckp simple sgt. well, bg aku, di hari perkahwinan aku, aku nak layan tetamu yg susah pyh dtg ke kenduri aku, ada yg susah pyh dtg dari jauh, ambik cuti segala. so aku akan cuba sehabis baik nak layan dan borak2 dgn setiap tetamu2 yg dtg tu. dan elemen utama yg jd keutamaan aku adalah makanan / caterer yg masak sedap.  biar aku habis duit utk jamu org makan sedap2 takpe, daripada aku habis duit utk baju/pelamin yg boleh pakai sehari je or buat kad jemputan mahal2.baik aku campak je duit masuk longkang gitu.

Rumah ktorg pn dh x mcm dlm gmbar tu, mcm mna nk simple gtu

hakikatnya zaman skrg ni masih adakah lelaki budiman, yg berjenis, yg betul2 boleh membimbing isteri? 1 dlm sejuta kot. dok blame org pompuan begitu begini. tapi lelaki yg ada pd zaman skrg pun mcmane? byk yg mulut celupar je skrg ni. makin dok jadi pondan dah kerja dok mengata org sana sini.

org pompuan ni mudah je, kalau laki tu boleh memimpin keluarga dan mainkan peranan sbg suami dgn baik, tunaikan segala tggjwb, pompuan ni ikut je. of course la dia akan hormat si suami tu.

oh gmbr ni aku terbaca kt mane ntah... pengantin tak sempat makan sbb melayan tetamu dtg. even masa makan beradap pun makan sekejap je. tu pasal lepas majlis diorg makan lg.

logically la kalau nk kawen sempoi mcm ni, watpe nak pakai baju pengantin berenda renda lip lap mcm tu?

liton posted on 20-11-2014 08:16 AM
Aku nikah kat JAWI. pakai baju biasa jer. saksi pun org JAWI gak. Lepas nikah kadi suruh duk atas pe ...

Tahniah liton. Ai pon doakan u akan sentiasa bahagia dan panjang jodoh. Tak kisah la siapa pon suami u. Yg penting see u ada rumah sendiri lg. Dorang mampooo? Kannnn haaaa~

mas kawin yang paling afdhol ialah dengan kiraan mahr fatimi..

Kalau aku, buat majlis kecil-kecilan pun jadi la. Orang kaya-kaya pun boleh buat begitu jugak..