CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: sedi78

pengalaman seram saya penah alami

pooh~key posted on 27-11-2014 10:32 PM
Kannnn..... Kalau cara olah ayat tak berapa kena memang boleh spoil mood nak membacanya.

Kita faham..bukan semua manusia dilahirkan ada bakat menulis
But so long ada minat dan usaha ke arah itu, lelama ia akan terpolish sendiri
Dan jika kita sedia belajar dan menerima teguran, it would helps much more than we expect.

Bagus TT ni, cool..sikit pun tak melatah bila kene tegur..

sedi78 posted on 21-11-2014 03:02 PM
huhu sori.. baru belajar, tak pandai buat karangan.. biasa komen je..

Ko budak ALAM ke?

My hubby dulu pun belayar kapal jugak...

Clover_Hill posted on 28-11-2014 10:12 AM
Kita faham..bukan semua manusia dilahirkan ada bakat menulis
But so long ada minat dan usaha ke a ...

tenkiu memahami.. asalkan org tu berminat dia akan improve diri dia.. tp saya memang tak minat mengarang, sy minat photography hehehe kat sini saya cuma nak share kan aje pengalaman yg ade..

zameyla posted on 28-11-2014 11:04 AM
Ko budak ALAM ke?

My hubby dulu pun belayar kapal jugak...

yup dulu saya belajar kat alam

cocoagirl posted on 27-11-2014 11:31 AM
Ok menarik gak cerita ni....tp kalu ada gmbr lg bgus....penah jupe hantu air tak....

cik mana ade sempat nak ambil gamba.. lagi pun zaman ni ambil gamba seme pakai filem

sedi78 posted on 10-12-2014 10:18 PM
yup dulu saya belajar kat alam

Aku pernah pegi ALAM dulu buat report masa study, siap bergambar dgn budak kadet lg...
Masa aku p tu, jd perhatian la sbb kat ctu dulu semua lelaki, bila dh pompuan yg masuk, semua pakat dok terjenguk2 kt tingkap...  lawak tul...
Masa aku pegi dulu, aku interview En Sham rasanya, hensem2 putih2 org dia...
Hubby aku dulu tukang masak atas kapal, dia abk catering...

Follow Us
sedi78 posted on 21-11-2014 03:01 PM
kapal takde hantu kot... tapi banyak eksiden dan kadang2 melibatkan kematian.. tu kadang2 jadi spo ...

husband aku pernah cerita, sebelum dia naik kapal nie,(Bunga siantan/indrawasih) x pasti,  ada sorang staff meninggal sbb apa x ingat la. Mamat nie keja bahagian enjin. Time laki aku naik kapal nie, dia tak tau crita lg, dalam pukul 2-3 pagi hari2 dia dengar ada orang dok ketuk2, bunyi peralatan mcm spanar etc la kat bahagian enjin. Heran jgk la pagi2 pun ada org buat keja ka? Satu hari tu baru member dia crita, mlm2 bila dah dengar, buat tak tahu je la...

Ada satu kes nie, tp bukan crita hantu la, kawan dia dapat panggilan melalui radio yang mak dia meninggal. Masa tu kapal dok tengah laut, mcmana nak balik. Kesian kawan dia nie, menangis ja, nak basuh beras pun menangis. Laki aku kata x pa la, p la balik bilik biar dia yg settle kerja memasak..
Kesian kan..seminggu lepas tu, kapal sampai pelabuhan kat Pusan, korea kot, terus dia naik flight balik Malaysia. Sedih, balik dapat tengok kubur ja...

Ada kes yg wife kapten dok buat projek dgn tukang masak atas kampit beras pun ada...huhuhu scary sungguh

zameyla posted on 11-12-2014 09:38 AM
husband aku pernah cerita, sebelum dia naik kapal nie,(Bunga siantan/indrawasih) x pasti,  ada sor ...

yg buat projek tu bkn yg basuh beras tu ye?

supernaturalee posted on 11-12-2014 04:06 PM
yg buat projek tu bkn yg basuh beras tu ye?

uishhh....idok ler....tp masa nie akux kawen lg pun...
Husband aku kuli ja...yg buat projek tu chief cook

pernah dengar tak crita yg kembar minah saleh sanggup kejar kapal sbb dah jatuh cinta dgn mamat kerja kapal?
Husband aku kenal la mamat nie, naik kapal sekali...

zameyla posted on 11-12-2014 04:24 PM
uishhh....idok ler....tp masa nie akux kawen lg pun...
Husband aku kuli ja...yg buat proj ...

eh aku maksudkan kwn yg maknya meninggal tu
adeh...salah fhm pulok

minah saleh gilakan org melayu?
hmmm...harus barang baekk

supernaturalee posted on 11-12-2014 04:31 PM
eh aku maksudkan kwn yg maknya meninggal tu
adeh...salah fhm pulok

hehee...bukan kawan tu jugak...

Ada pernah keluar paper ke apa ntah. Famous jgk la crita nie. Minah saleh dari Australia rasanya. Diaorg nie kembar.

zameyla posted on 11-12-2014 08:24 AM
Aku pernah pegi ALAM dulu buat report masa study, siap bergambar dgn budak kadet lg...
Masa ak ...

dulu memang la takde pompuan dalam alam tu.. yg ade makcik galley(dewan makan).. zaman tu pompuan masuk alam saham tinggi la.. maklum la kami nak keluar dari alam pun bukan senang, so kalau nampak pompuan memang seronot la, mula2 saya masuk pun 6 bulan pas masuk baru dapat keluar ke pekan, tp sekarang dah ade pompuan atas kapal.. cuma rasa bebudak sekarang manje2 sangat

zameyla posted on 11-12-2014 09:38 AM
husband aku pernah cerita, sebelum dia naik kapal nie,(Bunga siantan/indrawasih) x pasti,  ada sor ...

idup dalam kapal gitu la.. kalau ade menda camni pun xleh wat apa.. wat bodo jela.. janji wat keje masing2, bab2 kematian pun susah nak komen.. saya pernah alami, bukan kematian family kat darat, tp kawan yg atas kapal hampir nak mati, bila kapten check dan call doktor... konfom apendiks pecah, punca ade satu cargo hold kosong, kita orang bersihkan dan buat main bola.. mungkin semasa main bola, kene rembatan bola apendiks tu pecah kot.
  so kejadian ni terjadi semasa kapal dah berada di kawasan afrika, tempat yg selamat untuk turun kan member ni cuma south afrika, tempoh masa mungkin 12 jam kot dah lupa, so kapal dah ade kt tengah afrika (kapal masa tu nak pergi benin kot lupa dah) kalau patah balik south afrika member ni mati.. sebab bila sampai dah lebih 12 jam, kalau teruskan pergi next port pun mati jugak, nak berhenti negara afrika yg tgh lalu sekarang kapten tak berani sebab tengah perang.. kami yg dok jaga kawan yg sakit ni.. dah terpikir mana la nak hantar, kemungkinan besar hantar ke peti sejuk jela yg ade ( peti sejuk tempat simpan daging atas kapal) sebab kemungkinan member ni memang harapan tipis la nk hidup.. kalau dah arwah memang hantar kat peti sejuk la. tp umur panjang kot.. kapten berjaya contact oil platform kat afrika, so member tu idup la sampai sekarang..

bestnya story psl kapal ni..nanti citer lg yer..atok aku dulu pun keja kapal..tp tak pernah la citer apa2 pun..cuma atok aku pernah jatuh masa keja..sampai skrg tak blh duduk bersila..atok aku pun dh tua..dh 70 lbh..

mamapea replied at 15-12-2014 10:49 AM
bestnya story psl kapal ni..nanti citer lg yer..atok aku dulu pun keja kapal..tp tak pernah la citer ...

mesti dia ade alami gak.. cuma org dulu2 hardcore lagi hehehe... ade kawan yg umur 55 thn belaya lagi.. dia cerita hantu... tp dia wat rileks je dia ckp.. hantu yg muncul depan kite tp jgn tegur.. kalau tegur.. kepala dia jatuh..

12
Return to list New