CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18301|Reply: 91

(DAH SAMBUNG)Suasana pegembumian seorang pengamal ilmu hitam

Suasana pegembumian seorang pengamal ilmu hitam

Mungkin cerita ini belum pernah dikongsikan dimana-mana lagi. Cerita ini diturunkan oleh seorang jiran aku, sekarang dia masih lagi tinggal di sebelah rumah aku. Kisahnya bermula pada tahun 2005 dimana aku telah berpindah disebuah rumah teres.

Rumah aku dibahagian tengah, sebelah kiri aku rumah jiran yang aku cakap itu, dan sebelah kanan rumah yang telah lama dikosongkan. Tapi masih mempunyai pewarisnya. So rumah itu hanya ditinggalkan begitu sahaja, tidak pula disewakan.

Ada kisah disebaliknya mengapa rumah itu masih kosong sehingga sekarang tidak pernah diiklankan untuk disewa. Ketika waktu malam aku sering terdengar suara halus lembut macam sedang baca mentera. Tapi tak lama sangat lah suara itu kedengaran.

Tajuk kat atas macam tiada kena mengena dengan cerita aku kan? Haaa sebab aku belum mulakan lagi... atas ni baru intro! Haaa seram tak? Kisahnya bermula disini, jiran aku mula bertegur aku dan cuba beramah mesra dengan aku, tapi setiap kali dia berbual dengan aku dia macam jenguk-jenguk ke dalam rumah aku. Aku pun jadi hairan sangat! aku pun bertanya... "Woi manusia kenapa kau jenguk kedalam rumah aku haaa" Jiran aku pun jawab.. "woi anak muda semoga engkau cekal menghadapinya" aku pun jawab... "Woi manusia apa kau merepek ni haaa" "Kuwong ajor - kuwong ajor"

Haaa nampak tak aku bergurau? Aku tak nak lah serius sangat...Ceritanya bermula apabila aku diberitahu oleh jiran aku itu. Rumah yang sebelah aku itu adalah rumah seorang pengamal ilmu hitam. Dia cakap sebelum aku pindah selalu nampak lembaga-lembaga itu. Ye lah kan pengamal ilmu kan membela. Aku pun cakaplah " Ohh patutlah muka makcik macam nak beritahu sesuatu je. Aku pun jujur je lah dengan makcik tu, yang aku pun pernah nampak lembaga tu semasa Magrib. Kadang-kadang macam ada kelibat dekat tingkap depan aku macam mengintai.

Sambungan

Belakang rumah itu ada satu macam bilik kecil atau pun stor, dan masih berkunci. Dan buat pengetahuan anda semua rumah itu penuh dengan pokok bonzai. Aku sebenarnya memang suka benda-benda mistik ini, seram tu mesti lah ada. Kalau benda itu nak menunjukan diri dia aku pun lagi suka! kalau ada kesempatan aku nak juga cak! cak! dengan dia!

Ok berbalik semula kepada cerita aku, ada sekali itu jiran sebelah rumah aku mempunyai kelapangan waktu untuk bercerita tentang rumah sebelah aku itu. Pengamal ilmu hitam itu memang banyak membela, antaranya polong, hantu raya, dia cakap kalau tak silap toyol pun ada. Zaman dulu-dulu macam-macam kes mistik belaku termasuk kehilangan duit. Ada satu kejadian ini penduduk kawasan itu ternampak benda itu tapi menyerupai muka si pengamal ilmu hitam tu. Duduk diam je, macam termenung pun ada!

Tiada apa yang boleh jiran aku cerita lagi, setakat ini sahaja kejadian mistik itu belaku. Dipendekan cerita di hari pengebumian jenazah beliau susah melepaskan makhluk-makhluk yang dibelanya itu. Dan mungkin sampai sekarang lembaga atau makhluk itu masih menghuni rumah dia. Sebab tiada tuan yang baru kan..jadilah penunggu dalam rumah itu. Siapa yang malang pasti akan ternampak, memang seram woi!

Dan jiran aku beritahu kesemua rumah di kawasan ini telah dipagar termasuk rumah yang aku sewa ini. Sekian cerita aku.

Last edited by berun on 25-11-2014 05:07 AM

Sambung pls

fadzyjemi posted on 20-11-2014 09:42 AM
Sambung pls

esok saya sambung.. nak balik dah ni biasalah bila mengamal ilmu hitam ni kematian tu pun ada kesan nya juga. Seramnya tu tgu esok saya cerita

Alaaaa tak sempat nak seram. Cepat sambung yeee

berun posted on 20-11-2014 05:46 PM
esok saya sambung.. nak balik dah ni  biasalah bila mengamal ilmu hitam ni kematian tu pun ada k ...

TT, ada org sebelah ko masa ko tgh menaip tu

tt mana ko? aku nak sambungannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

Follow Us
nyampah nak tunggu2 nie

bole tak kalo nak cerita, takyah letak ape2 gambar..... aduhai!!

tak sambung lagi?? huhu

gegeh tunggu sambungan tt...

Ish.. memula cerita da buat aku tekejut
kusss...semangat
asal la suka tepek gambar
dush.dush.dush

apsal citer sekerat jalan ni..apa susah sgt ke nak kasi habis story ni baru  uols nak tido ke..nak makan ke..nak mandi je...nak berehat ke...  uols nak kena babap eh...

ler...igtkan dah ada sambungan td

eh...

edit..  ***

Xde update tbru ke...

takkan tu je ? lagi lagi ?

Wow menarik ni. Beraninya TT ddk kat rumah tu.

Tt nak test power

Beraninye tt duduk dkt rmh tu..klu aku harus aku pindah cepat..

spoil la tt nih.

tarik misai tu kang.