CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aerolz

Cerita Macam-Macam dari Aerolz

Aerolz kembali....layann

Ooo sham pun dh join toc ye

BUDAK LEMAS BELAKANG RUMAH NENEK

Oleh kerana aku tengah jammed kepala otak lepas buat interview dengan manusia-manusia pasal kenaikan minyak dan pemansuhan tunai kat tol batu tiga tadi (saje je nak kecoh) ... Aku fikirkan citer apa nak cerita. so aku rasa aku nak sambung kesinambungan pasal budak 2 orang yang lemas belakang rumah nenek aku tu.

Belakang rumah nenek aku tu, sungai. Kuala. So, agak besarlah sungai tu sbab menghala ke laut. Jarak pemandangan dengan seberang sungai sangatlah jauh. Cenonek je nampak seberang sana. So boleh bayanglah kan bagaimana besarnya sungai belakang rumah nenek aku. Rasa nak letak gambar tapi takde lak. Hehehehe.

Dijadikan cerita, hari itu adalah hari cuti persekolahan. Makanya ramai lah orang balik kampung bawak anak anak bercuti.  So ramai lah budak budak kat kampung. Kat belakang rumah nenek aku tu, siap ada jeti lagi. Untuk tempat memancing dan mandi manda. Mak aku cerita zaman dulu, air sungai tu jernih sangat sampai boleh nampak ikan ikan berenang. Sekarang, kalah colour air milo ais. Beberapa tahun lepas, masih ramai budak budak main dalam sungai tu. mandi manda terutamanya budak budak yang suka main air ni.

Satu petang tu, ada 3 orang budak ni. 2 lelaki 1 perempuan. Dorang ni main air sungai. Macam mandi mandi la kot. Tanpa pengawasan orang dewasa. And rasanya hal macam tu, is nothing, sebab budak kampung memang selalu mandi mandi situ and dorang memang perenang yang hebat. Tapi budak budak ni kira dari bandar la. Jarang jumpa sungai. itu yang excited lebih tu.

Memandangkan rumah nenek aku just exactly tepi sungai tu, so nenek dengan mak cik aku memang dengarlah suara budak budak main mandi manda gelak gelak kan.

Time tu, sunyi je kampung. Sebab rasanya ada kenduri kat satu rumah ni, so dorang meriah kat area tempat kenduri tu je la.  nenek aku macam biasa duduk lepak kat dapur buat kuih untuk dijual esoknya. Nenek aku cerita, dia dengar suara budak budak gelak ketawa main main dalam air. TApi tak amik kisah sebab dah biasa dengar budak main mandi sungai.

Tapi tiba-tiba nenek aku cakap, dengar suara budak menangis. Cakap tolong tolong....
Tapi yang peliknya nenek aku cerita, dalam dengar budak menangis tu, dia dengar jugak suara budak2 yang gelak ketawa riuh la.. macam gurau2. So, nenek aku assume lah budak2 main2 sampai nangis2 la ni.

Sebab nenek aku cakap, selalu dengar budak2 macam main tolong tolong gurau gurau dengan kawan kawan kononnya lemas. Pastu gelak2. Sebab tu nenek aku tak hairan pun. So, kali ni, dia dengar macam meriah sangat budak budak gelak diselang seli dengan suara budak budak menangis mintak tolong.

Sampai la, tiba-tiba ada salah sorang budak tu berlari kat tepi rumah menangis menjerit tolong tolong. Lepas tu, siapa entah mak atau saudara dorang datang tanya kenapa. Pastu dia cakap yang dua orang lagi lemas.

Nenek aku terkejut lah sebab baru je dia dengar orang gelak gelak riuh sangat. Baru sangat. Tapi tetiba cakap dorang lemas.  Sebab budak tu cakap tadi dah 2 orang tu dah tenggelam.

So, maka berkumpul lah orang kampung menyelam mencari budak 2 orang yang lemas tu. Tapi tak jumpa sampai nak malam.. barulah jumpa. Rupanya mayat dua orang budak tu, tepi sungai yang cetek tu je. Tak jauh pun. Tapi lama dorang menyelam banyak tempat baru jumpa.

yang peliknya, nenek aku cakap, suara siapa yang gelak2 masa budak tu mintak tolong nangis2? Sebab gelak2 tu sangat riuh dan macam ramai je budak budak kat situ. Macam happy semacam. Itu yang nenek aku cakap, kalau dia tau dia dah turun bawah dah tengok. Tapi ye la dah ajal kan.

Dua orang tu sepupu. Yang naik atas mintak tolong tu adik kepada salah sorang tu. Dari cerita budak tu sendiri aku tak tau macam mana boleh lemas. Sebab tempat tu takde lah dalam sangat. Cuma dorang cerita dari penceritaan budak mintak tolong tu, dorang main main dalam air, tiba tiba dua orang tu hilang dalam air. Apa apa pun, al fatihah buat dua orang budak tu. Kesian sangat.

Sejak hari tu, tak de dah budak budak nak mandi sungai belakang rumah nenek aku lagi. nenek aku cerita, selama seminggu, setiap malam mesti terdengar bunyi budak budak gelak gelak macam mandi sungai kat belakang rumah. Lepas tu siap bunyi air berkocak macam masa nak terjun sungai. Pastu bunyi budak mintak tolong diselang seli dengan gelak gelak lagi.. Memang seram lah. Nasib baik aku takde kat kampung time tu. Huhuu..

Sekian.

Rate

1

khailya posted on 21-11-2014 03:23 PM
next pelisssssssssss

Another santapan is coming

edoraixora posted on 21-11-2014 06:07 PM
Aerolz kembali....layann

Hai edora. Harapnya kembali ni lama sikit hahaha.

Sham memang otai kiteorang hehehe.

edoraixora posted on 21-11-2014 06:07 PM
Aerolz kembali....layann

Btw, aku rasa Sham yang ko sebut tu Sham lain. Hahahaa. Ni bukan Sham Rangka Ayam tau. Ni Sham memang Sham TOC.

aerolz posted on 21-11-2014 06:30 PM
Btw, aku rasa Sham yang ko sebut tu Sham lain. Hahahaa. Ni bukan Sham Rangka Ayam tau. Ni Sham mem ...

Ooo....ingatkan sham mps ni, salah pulak
Tapi bukan sham rangka ayam la.....hantu milo
Rangka ayam tu si flash

Follow Us
klobot posted on 21-11-2014 04:08 PM
ahhh ok ok.
the others clan baru lah familiar.
thank you!

No probs. Rasa blh agak pon pasal Aerolz Ada sebut sham. Hihi

aerolz posted on 21-11-2014 05:54 PM
Santapan petang. Baru makan 3 santapan tengahari dah kebulur dah nak minum petang amboiii.. hahaha ...

Hahahaha. Pasal santapan ni memang gelojoh sikit. Almaklumlah. Susah NAk dpt cerita best kat mps skang.ni

edoraixora posted on 21-11-2014 07:03 PM
Ooo....ingatkan sham mps ni, salah pulak
Tapi bukan sham rangka ayam la.....hantu milo
Rangka ay ...

Haah.. Salah pulak. Sham Milo.. Hahaha.

zakutaki91 posted on 21-11-2014 07:44 PM
Hahahaha. Pasal santapan ni memang gelojoh sikit. Almaklumlah. Susah NAk dpt cerita best kat mps s ...

Cite iolss pun tak best. Tapi sebab iolss ni bohsan sangat tunggu cite baru, iolls bukak la cite..

Uollss cite la jugak. Kadang kadang iolls ni tandus jugak. Sebab lama nak ingat balik cite cite lama ni. Hahahaha.

aerolz posted on 22-11-2014 12:21 AM
Cite iolss pun tak best. Tapi sebab iolss ni bohsan sangat tunggu cite baru, iolls bukak la cite.. ...

Hahaha. Seumur idop iols tak pernah berdepan dengan situasi serammm. Takde rezeki kot. Baca cerita2 Org je lah yg mampu. Hihihi

wahhh
aerolz kembali
seronok baca

jd mmg serius la ko join TOC ye
kat mana nak baca cite dari toc tu
ada link x?

Aku byk alami pristiwa seram tp nmpk tu tk pnh lah.mmg tknk pun..hihihi..even kt opis pn pnh smpai aku dh jd pnt n slalu tertanye2 npe aku yg slalu kena..nk je tnye motipppp ganggu aku

akhirnya bukak juga ko thread kan?

aerolz posted on 21-11-2014 05:53 PM
Good question. The question yang memang saya akan sentiasa dapat kak so dont worry. Kite ni femfua ...

Awak yg ira tu ke? Hehe

aerolz posted on 21-11-2014 06:17 PM
BUDAK LEMAS BELAKANG RUMAH NENEK

Oleh kerana aku tengah jammed kepala otak lepas buat interview d ...

Errkk. Siapa lak yg gelak riuh2 tu.
Serraaammm.
Aduhh. Kesian kat budak  budak tu.
Al fatihah untuk diorang.

aerolz posted on 22-11-2014 12:20 AM
Haah.. Salah pulak. Sham Milo.. Hahaha.

aku pon cam pelik aje bila sebut sham rangka ayam...hahaha...

leenaz posted on 22-11-2014 11:24 AM
wahhh
aerolz kembali
seronok baca

Hai bro @leenaz  ...

Rindu tak? ekekeke.

atekome posted on 22-11-2014 11:59 AM
Aku byk alami pristiwa seram tp nmpk tu tk pnh lah.mmg tknk pun..hihihi..even kt opis pn pnh smpai a ...

Huhuuu atekome, cer tanya je dia. "Apa motiff ko ye nak kacau kacau aku? Cer habag mai."

hest posted on 22-11-2014 02:57 PM
akhirnya bukak juga ko thread kan?

Dan mesti ko rindu aku kan?