CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 29828|Reply: 269

Zain Saidin Disalah Anggap Beri Susu kat anak, Che Ta marah!

Dari Nara!

Kecoh seketika di Instagram Zain Saidin apabila sesetangah pengikut mempersoalkan sama ada bayi comelnya bersama Che Ta, Aaishah Dhia Rana diberi susu formula dan bukannya susu ibu yang dikatakan susu terbaik buat bayi.

Foto yang dimuat naik oleh Zain menunjukkan dia sedang memberi susu dalam botol kepada Aaishah.

Zain tidak memberi reaksi kepada komen-komen tersebut, sebaliknya segelintir peminat lain mempertahankan Zain dengan mengatakan susu ibu juga boleh dipam dan diberi kepada bayi dengan mengunakan botol. Kemudian Che Ta sendiri telah memberikan komen yang susu yang diberi kepada Aaishah ialah susu ibu yang dipam dan dimasukkan ke dalam botol.

Memang bila menjadi selebriti popular dan ramai pengikut, perlu berhadapan dengan pelbagai komen yang ada kalanya menyakitkan hati. Semoga Che Ta dan Zain bertabah dalam memberi fokus kepada penjagaan Aaisha.

p/s: remove kalau dah ada ye.

p/s 2: ibu2 breastfeed mmg suke pandang rendah pada ibu yg bg fm kat anak ke? #tanyajewwwwww

meroyan je org tua ni.. tak hbis2 nak marah2. langsung tak tunjuk contoh yg baik, cube reply elok2 pakai reverse physiology, mst org yg tegur tu segan sendiri sebab memandai2.

Kecoh arr. Aku tak paham kenapa lately ni terlalu banyak perkara2 picisan tentang artis dihighlightkan
Suka sangat follow artis lepas tu komen sana komen sini.
Macam dah tak ada benda lain yg lebih 'educated' utk dishare dlm dunia artis ni

korang yang tegur pun, x payah la sibuk2. anak dia. dah tau dia akan jawab mcm mana. biarlah

trend skrg kot supaya isteri leh rehat
so dorang pam susu sesiap.. biasa tgk cam  ni bila  tnya jawapan dorang
supaya mlm2 bini xyah bgn susukn ank laki boleh susukan.

masalahnya sesetengah botol susu tak sesuai tuk baby newborn, susu yg kuar dr puting botol tu laju dan blh menyebabkn tersedak susu yg kuar kt idung bagai tu.
kalo isap direct dr mak dia, baby kena sedut baru kuar susu pastu penuh mulut baby telan then sedut lg. baby leh kawal sendiri bila dia nk nyonyot atau sekadar nk isap2 mnja.
sbb mmg gitu konsepnya tak mcm susu botol tak isap pun susu tu ngalir je kuar baby tak sempat telan hat dlm mulut susu kat botol terus ngalir tu yg jd tersedak bagai..
lg satu takut jd keliru puting, bila dah biasa guna puting susu botol hat susu ibu dia dah takmo.

kalopun nk bg baby susu yg dipam, lebih baik guna sudu atau cawan kecil saiz tudung botol ubat tuk bg baby minum.
cara bagi pun ade tekniknya iaitu just letak ujung bibir dkt ngn lidah  dia biar dia minum ala2 nk jilat gituh supaya tak tersedak.

apapun adakah sukar utk kita sbg ibu tuk bf ank setiap sejam walopun dimlm hari? bila kita memilih utk menjadi ibu kita harus bersedia tuk semua kesukaran dan ketidakselesaan ini.. kerana itulah syurga dibawah telapak kaki ibu.. sbb betapa perit dan sukarnya menjadi ibu ini.
suami kalo nk bantu blh urut2 belakang kita masa tgh bf baby tu atau wat kije2 lain mcm basuh berak dll.
tang bg susu nih kalo blh biarlah ibu buat,tp yelah takmo masuk campur cemana parent nk jaga ank memasing
saya cuma bg pendapat sebagai seorang sukarelawan pembimbing ibu menyusu.setiap ibu bapa
pasti melakukan  yg terbaik bg ank mereka.. Last edited by Suchi on 21-11-2014 03:21 PM

Suchi posted on 21-11-2014 01:07 PM
so dorang pam susu sesiap.. biasa tgk cam  ni bila  tnya jaw ...

betul Suchi..klu x larat nak bgn..or sakit belakang..blh jer bgi smbl baring..tpi make sure betula caranya..
nak bangun sandar pun blh..lapik belakang dgn bantal..skrg pun banyak dh jual bantal utk BF (yg bentuk bulat tu)..

Follow Us

bestnya posting u
terima kasih

Lahh tak semua org bless wit susu badann. Apalaa isunya.

mungkin x susah kat kite sejam sekali, tp susah kat org tertentu mungkin. again, siapa kita utk persoal kan?
dia pun pnah jage anak sblm ni, insyaAllah dia tau ape dia buat. dah laki dia nak bg susu, takkan dia nak berebut lak dgn zain kan?

Lantakla anak die...korunk pi buat anak sendri la... Pastu jaga elok2...

puki die yg sakit branak....bidq pi la nak jaga anak mcm mana??

ni bukan anak pes die...elok jeh dua anak jantan die besaq alam...

kalut tak bertempat org kita neh...

hehehehe..ko misi ek?? misi aku ajor sebijik cara macam ko ckp nih..dia galakkan pam tp bila nak bg susu yg da pam tuh secara menghirup means guna sudu atau cawan..jgn bg botol..reason dia sama mcm ko ckp..hai misi..aku due da lambat 3hari..xde rasa sakit2 lg..aku cuak at first tp skang da bertenang dan sabar menunggu buah hati nak keluar sambil2 wat asemen yg mengantokkkk...

ni info yang menarik
bukan smeua org tahu pasal ni,
rasa mcm penjelasan paling jelas dan paling sennag nak faham

kawan2 aku pun camni.. kat opis gigih pam susu masuk botol.. nanti balik susukan baby dia guna botol tu .. no problem.. aku rasa che ta pun camtu, bila anak dah kenyang dia pam aje susu in advance, simpan dalam freezer n feed the baby later.. ramai orang takde kerja semua benda nak komplen.. sedih betul kehidupan mereka

ank dia biar la dia nk kasi susu botol ker..susu  badan ker..
kdg2 bukan semua org selps melahirkan mencurah curah susu sendiri ada..
ada jugak yg x cukup..kena campur dgn susu formula

zaman sekarang da ada alat canggih utk pam susu..
kat ofis aku berjemaah mak2 org pam susu simpan dlm botol..
da mcm ada kilang susu lak..

Biar la Zain tolong Che Ta bagi susu. Yg penting susu ibu kan......Biar la Che Ta nak bagi direct ke, pakai botol ke. Kita tak tahu kehidupan dorang 24/7 macam mana. Ibu mana yg sengaja nak sabotaj anak sendiri.

Orang dok hencap kakak iouls sbb bg formula milk masa anak dia 2 bulan. Semua kutuk xsayang anak la, malas la, x ikut fitrah la.. padahal dia rajin je menyusukan anak & pam. Siap pergi berurut kat bidan, tetap susu sikit. Smpai menangis dia orang dok kutuk2. Nasib baik x meroyan. Adekah seorang ibu itu layak dilabel malas jika meminta bantuan suami untuk memberi susu pada anak? Kalau macam tu, aku ni mmg confirm la jatuh dalam stock2 malas.

Aku sendiri dapat 3 bulan je susu ibu sbb mak ckp susu dia kurang & kebetulan mengandung lagi lepas habis pantang. Alhamdulillah, membesar dengan sihat walafiat.....

Takde citer lain eh. semua citer pasal baby ni je.
tetiba bosan plak aku..
kalau sikit2 takpelah ni smpai mengamuk2. perang2 marah2.
huhuhu..

aku tgk anak pasah relax jee

kaishi posted on 21-11-2014 01:18 PM
ni info yang menarik
bukan smeua org tahu pasal ni,
rasa mcm penjelasan paling jelas dan paling ...

adanya org mcm suchi ni la aku dpt bnyk info tntg breastfeed..
masa anak sulung xtau lgsg..no 2 & 3 aku berjaya breastfeed anak aku..

pelik sangat, lantak depa la nak bagi susu cemana gaya.
bila retis tu meroyan, mula la nak kata retis itu ini

meroyan kang...marah..marah....sihhhh

yg menegur pun... Che Ta tu beranak bukan 1st baby... anak2 dia dh besar panjang..pandai2 ade yg dh berjaya dpt result gempak siap dpt adiah keta lagi.. yg tegur tu ntah2 anak baru setahun jagung lom tentu lagi masa hadapannya.

p/s 2: ibu2 breastfeed mmg suke pandang rendah pada ibu yg bg fm kat anak ke? #tanyajewwwwww

sesetengah mak2 BF poyo yg perangai mcm anak dia yg paling sihat, debab, comel mmg ade perangai gitu. Aku kesian sbb ade gak yg suka perli2 FM mom. Tak dinafikan BF mmg the best milk untuk baby. Lagi baik kalo direct dr sumber(bukan yg dh dipam). Tapi lain orang lain permasalahan... so tak yah nk pukul rata. Sendiri boleh buat..teruskan. Tapi xyah nk judge pada org yg tak dapat nk buat.
Aku BF gak tp xde sebok kt org yg kasik FM/pam ke botol sbb percaya itu semua antara rezeki Allah nk kasik jugak. Lagi satu tak payah nk riak tak tahu malu sgt amik gambar stok susu bagai semua.
Aku ade kenal sorang ni sebok dok up kan diri sbb BF... sehat bla bla.. skali lately anak dia yg sakit slalu. Anak org yg dia kutuk sbb kasik FM tu yg sehat walafiat smpai skang...lg montel. So moral of the story...x yah nk pandang rendah FM mom fefeeling pahala dia dh BF anak lebih byk. Be humble je sudah... share the experience without judging others.