CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pink012

Zain Saidin Disalah Anggap Beri Susu kat anak, Che Ta marah!

Alahai yg tukang komen kt ig tu mcm sial takde life ke diaorg ni ek. Pas ni komen ank retis pakai diapers apa pulak. Tak tau nk labelkn yg suka komen ni sbg apa dah

allaaaa.. hal ne pun boleh bikin kecohhhh ke  

ejans posted on 21-11-2014 03:13 PM
Setuju. Aku menyampah betol dgn mak2 org menghadap sgt post pasal gmbor susu kt fb..
Ko dah de gr ...

iols sendiri adalah 80s baby, taktaulah dulu dah wujud kumpulan obses bf ni dah ke belum.
tp mak iols kata adik-badik iols x fully bf,.huhu.xtau mak kena perli dgn sesape ke tak... yg iols cuma nak susu fernleaf je start 1+yo.so iols ni hasil bkn fully bf jgk..

tu x brp pandai agaknya

kdg nak tny jugak dgn obses bf mommies ni, dia dulu fully bf jgk ke tak?yelah, cuma nak tau kumpulan ni dah bape lame wujud kat malaysia...

ibu2 full breastfeed ni bangga sangat sbb dia full breastfeed.kalo grup susu ibu kat fb tu mmg kena je la sapa yg bg formula milk

Suchi posted on 21-11-2014 01:07 PM
trend skrg kot supaya isteri leh rehat
so dorang pam susu sesiap.. biasa tgk cam  ni bila  tnya jaw ...

pakaila botol mahal n puting khas cam avent tu.. susu x kuar laju pun... puting dia ikut peringkat umur baby..

klu botol murah mmgla, time nk goncang pun abis bersepah kuar...

aku kurang berkenan dgn ibu2 zaman skrang yg pandang hina ibu2 yg kasi susu formula utk anak dia. gaya cam ibu tu kasi air najis aje jijiknya.. ibu2 zaman skrang masing2 berlumba2 nak penunjuk dia la yg paling berjaya jadi ibu yg beri susuan penuh, dia la yg berjaya bagi anak makan home made tanpa makanan segera..

Follow Us
Suchi posted on 21-11-2014 01:07 PM
trend skrg kot supaya isteri leh rehat
so dorang pam susu sesiap.. biasa tgk cam  ni bila  tnya jaw ...

tak semua ibu yang bertuah dapat menyusukan baby dia sendiri.. ada tu memang tak boleh nak produce susu pun.. so terpaksa bergantung kepada formula. Ada tu.. dapat produce sikit je dan terpaksa top up dengan formula.

Ibu-ibu yang bertuah tu kadang-kadang siap meleleh-leleh lagi bila tak dipam atau baby tak hisap.

So tak boleh nak pukulrata semua macam tu.

Kalau kat hospital.. hospital swasta contohnya, nurse akan bagi susu pada baby kat nursery tu pakai cawan kecik (yang macam cawan ubat minum tu).Tapi kena tau cara, tak boleh nak simply buat.. lemas baby tu nanti. So cara paling senang, pakai botol susu. Sekarang ni dah macam-macam bentuk kan.. ada tu siap rupa macam breast dah.

pink012 posted on 21-11-2014 03:24 PM
iols sendiri adalah 80s baby, taktaulah dulu dah wujud kumpulan obses bf ni dah ke belum.
tp mak  ...

Aku pon x fully bf. Sbb berebut dgn abg aku atas setahun dr aku je..
Last2 mak aku kata aku yg adik mengalah.. minum susu botol je.. siap de gambor aku dgn botok susu aku lg.

Tp lg bijak pandai aku dr abg aku yg sengal tu..

Hahahaha

idril posted on 21-11-2014 06:52 AM
kan? masing2 semua jadi worrior cam gampang. semua la salah dia aje yg betul. sekor2 maksum.

se ...

true..

mcm my niece,direct latch mmg x boleh terima..

setiap kali bagi dia muntah..

maknya cuba pump tp x berapa nak ada susu nya,rezeki my niece dgn susu formula..

adik i tu nurse,bahagian sambut kelahiran baby lagi..

kalau dah Tuhan tetapkan sebegitu nak buat mcm mana..

tp sesetengah manusia ni stupid,feeling maksum manjang

gasak kau lah che tah!

comelnya baby depa....

tipuware posted on 21-11-2014 07:30 AM
aku kurang berkenan dgn ibu2 zaman skrang yg pandang hina ibu2 yg kasi susu formula utk anak dia. ga ...

true..

dah habis hebat lah tu gaya nya ye x..hahaha

Ikut suka parents nak jaga anak dia. Jangan mendera n mengabaikan sudah. Ikut suka cik ta nak bg susu camna pun. anak 1st aku bagi susu botol atas sebab tak cukup susu n dia tak nak menyusu dada. anak kedua aku bf. Elok jer 2 2 membesar. Mulut mulut sesetengah ibu ibu pro bf nih memang hamlau sikit. Rasa bagus sgt dapat bagi susu dia. Duk cerca orang lain. eh yg bagi susu botol/aka susu formula tuh ada minta duit ko ke beli susu.

Aihhh...

Sukati diorg ler anak diorg..
Msyrkt msia ni mmg terlebih prihatin kan. (Read as : menyibuk)

Even bkn 1st baby utk che ta, tp 1st baby utk laki dia. Dah tentu2 smua benda dia excited. Nak share moment2 tu klu boleh dgn satu dunia. X tnjuk gmbr kang kata sorok anak mcmkan anak standard raja2 bagai. Tnjuk kang pun kata salah gak, ngata gila publisiti.

Kasik can la. Sesuatu yg baru tu mmg org teruja lebih. Korg tggu ler anak  diorg berderet2 sok. Xde makna nak share. Dah bz mlayan anak2.

ejans posted on 21-11-2014 03:31 PM
Aku pon x fully bf. Sbb berebut dgn abg aku atas setahun dr aku je..
Last2 mak aku kata aku yg ad ...

hahaha,ini lawak. obses bf ni mmg suke gune hujah anak pandai ni tau kalo fully bf.
aku pun membesar dengan susu formula@susu lembu la kiranya,tak pernah salahkan mak aku.sayang melampau lg ade sbb aku tau dia dah pun bg yg terbaik pd aku.alhamdulillah,kami adik-beradik membesar normal & tak penah dpt penyakit kritikal masa toddler.

Suchi posted on 21-11-2014 03:19 PM
eh jangan emo2.. rileks baca dulu post2 iols slps tu..
huwaa nih yg nk kena edit balik nih,patu ...

wahh tq sis suchi .. jadi best pulak benang ni jadi pasal bfeed.. aku pon bakal menjadi ibu.. yg mmg mindset nk fully bf.. bila baca posting sis ni bertambah motivasi diri pulak nk bf.. tp xdela pulak nk memandang rendah kat ibu yg bg fm.. xpernah terpk pon..  ada jugak org camtu ye..

menyampah btol cite pasal tarzan ni.
bila nak amik gambar, mesti nk bukak baju

Yg saya tak boleh tahan bila ibu ibu bf selak te tek depan public bagi anak hisap susu......

Haiyooo berbunyi bunyi pulak tu.....Malunya......

Pakaila kain penutup te tek kat luar

jgn bagi jantan bedebah terlioq.....

epalgebuu posted on 21-11-2014 03:37 PM
wahh tq sis suchi .. jadi best pulak benang ni jadi pasal bfeed.. aku pon bakal menjadi ibu.. yg m ...

support each other gitewwww....

cheeky_meal posted on 21-11-2014 02:48 PM
kadang2 tula hakikatnye kan...sesetengah bf mum suka sgt riak dia dpt bf baby n question nape bg s ...

itu la..i kagum act dgn fm mum ni..igt senang ke nak bangun 2 3 kali bancuh susu.

sekarang i kena bangun bancuh susu..rasa letih sgt. dulu boleh la bukak sebelah mata je.
sekarang ni kene turun katil. letak air panas.letak air masak.masuk susu. tutup botol.goncang.

pastu nk kene tgk anak isap dah abis ke belum. igt kalo mak malas nk buat ke semua tu.kene gigih ok.