CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: inayah83

Apa maksud mimpi ttg buaya?

inayah83 posted on 23-11-2014 07:37 PM
Mmg btl pon mksud tu awk.. sy telah dikhianati. Tp sy redha sbb sy yakin pd ALLAH S.W.T.hanya Dia  ...

Yelah kan... Biar je org buat naya dkt kita, biar ALLAH yg balas....

LappyHappy posted on 25-11-2014 07:13 PM
Yelah kan... Biar je org buat naya dkt kita, biar ALLAH yg balas....

Btl3. Tapi skng ni lg dsyat sbb org tu dia dok gigih mnyebarkan fitnah dan paling sy sedih skli siap mempengaruhi sedara mara n kenalan sy. ya Allah  perit rsenye.

genchi posted on 25-11-2014 05:05 PM
pnh baca kalo mimpi trima barang tak kira brg apa skalipun.. tu tandanya orang nak bg sihir atau sak ...

aku pernah baca gak... jgn accept ape2 kalo mimpi dapat harta... keris... barang kemas... etc
barang2 tu ibarat saka sedang mencari tuan. Terima maknanya mcm sanggup bela.
Apepun nak tdo.. amik wudhu, baca ayat qursi.. semoga Allah hantar para malaikat menjaga kita semasa kita tidur.

mimpi tentang AIR >>>>>>>>>>>>>> rezeki nk dtg

inayah83 posted on 26-11-2014 01:54 PM
Btl3. Tapi skng ni lg dsyat sbb org tu dia dok gigih mnyebarkan fitnah dan paling sy sedih skli si ...

Mmg perit awak.....sakit ssgt.bila orfg fitnah kita.klo cita btl xpa la.ni create cerita bkn2. Bykkn doa, moga org tu insaf... Klo dia mmg xdak harapan nk brubah, mohon allah tunjuk pada org2 skliling yg dia bawa cerita busuk tuh.slalunya org yg bawa fitnah cerita pasal bkn2 sbnarnya tu kisah diri dia.... nsb sy kenal dan bkwn dgn org mcm tu xlama..allah jauhkn sy bkwn.syukur sgt.klo x, apa lg la dia nk khainat. Patut semua bff dia kwn2 lama semua lari.prgai mcm tuh..huhuhuhu

AshkieLa posted on 26-11-2014 02:32 PM
aku pernah baca gak... jgn accept ape2 kalo mimpi dapat harta... keris... barang kemas... etc
bar ...

tulah... sblm tido baca bismillah 21 kali pun da ckp bagos...
kdg lupa nak amalkan pdhal mudah je... sbb dlm mmpi ni kbnyakkan setan je...

Follow Us
saya penah mimpi buaya jugak masa kecik2 dulu.. ingat2 lupa
buaya tu relax je atas jambatan [belakang rumah memang ada sungai & jambatan] & ada kain merah sekali atas jambatan tu. saya tengok dari jauh je.. buaya tu macam panggil2. tak ingat pegi kat dia ke tak

yang bestnya bila bangun tido pakcik makcik dok tanya - kamu pegi mana malam tadi? rupanya diorang jumpa saya kat luar rumah tengah tido bawah pokok belimbing.

time ni sedara mara tengah bekumpul kat rumah sebab arwah atuk masuk spital [tak penah sakit sepanjang idup dia, ni 1st time, semua org kalut].. kabarnya atuk masuk spital sebab opah pi buang minyak pengasih dia kat sungai blakang umah tu.. huhu.. terus kena heart attack.

saya ni boleh la nak dikatakan cucu kesayangan arwah atuk & buaian tepi pokok belimbing tu tempat feberet dia lepak2.. scary much? ntah saya pun tak ingat sgt masa tu, kecik sangat lagi.. umo dalam 4-5 tahun.. tapi memang saya igt sepanjang atuk kat spital [dalam 3-4 hari] tetiap hari saya mimpi buaya tu.. lepas kes jumpa saya tido kat luar tu atuk sedara terus tangkal umah

saye pon baru je mimpi buaya... buaya masuk rumah kejar saya... saya lari pastu saya menyorok... nape ikut saye haishhh

12
Return to list New