CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ronin

[Tempatan] KJ: Formula harga petrol dan diesel...FAHAMKAN...jgn main ale utoo jer...

MissNigga posted on 23-11-2014 08:01 PM
iols jaman diploma lagi sedey ...
tyme tu .. water heater tak dok lagi ...
pasai lapo sesangat  ...

ya ampun...
u ols neh biar betul...
i penah try dulu jaman sekolah

muntah balik k

ronin posted on 23-11-2014 06:48 PM
Nak menunjukkan Malaysia bukan negara kaya dan terpaksa berhutang...
Bagi belajar percuma, peruba ...

Adek,,, cerita pasal kerajaan kemut duit minyak kata malaysia akan jadi net importer ni dah bebelas tahun dah dek.........ekekeke

apam posted on 23-11-2014 06:54 PM
Okkeyy,...ekekeje...sebagai layman,....walaupun aku tak percaya langsung dgn data2 yg dikeluarkan  ...

Aku rasa kalau ko tak percaya dgn data2 pasal minyak tu, aku syorkan ko buat kiraan dan buat rumusan sendiri......

Aku susah payah buat calculation sendiri berdasarkan kpd data2 tentang pengeluaran minyak, bukan aku cedok dari blog2 pro kerajaan. Aku buat kiraan sebab aku nak faham dan menceritakan berdasarkan apa yg aku faham, bukan mengikut kata2 pemimpin dari mana2 pihak.

Bagi menjawab soalan ko tu kena dapatkan segala data2 pendapatan kerajaan serta perbelanjaan dan kira spt berikut:

Jumlah pendapatan kerajaan - jumlah perbelanjaan = surplus or defisit....
Kalau ko dapat figure semaada surplus or defisit ko boeh share kat sini....

Soal kerajaan ada lebihan atau defisit dan terpaksa berhutang tu terpaksa ikut formula basic kat atas....soal " Tapi menteri2 dan politician dan peniaga2 kroni still mampu hidup super mewah. Maknanya ADA LEBIHAN......" itu tidak bermakna pendapatan negara adalah surplus..ini sikap tamak manusia..ini perbuatan durjana yg tidak mengambil kira soal undang2 dan agama......kat post sebelum ni pun aku ada mention pasal ketirisan haram sebanyak RM8 billion setahun spt yg disebut oleh Mukhriz sebelum ini....ini ketirisan nationwide termasuk oleh pegawai2 pangkat rendah....so aku berlepas tangan dari dianggap sebagai pro BN utk perkara2 penyelewengan dan rasuah....

Syd posted on 23-11-2014 08:04 PM
ya ampun...
u ols neh biar betul...
i penah try dulu jaman sekolah

weols tyme tu belasah jer abe syd... pasai kebulor sesangat dah ... liwat malam lak tue ...

mmg rasa nak muntah balik pasai perencah tu tak larut dalam air sejuk

MissNigga posted on 23-11-2014 08:13 PM
weols tyme tu belasah jer abe syd... pasai kebulor sesangat dah ... liwat malam lak tue ...

mmg ...

elok tabur jahh ngan megi keras tuh
wat mcm makan mamee

apam posted on 23-11-2014 07:07 PM
Nak menunjukkan kpd rakyat, malaysia negara miskin? Pghrhfh........kalau malaysia miskin takde sap ...

apa makna negara berhutang?

pendapatan - perbelanjaan = surplus or defisit?

Follow Us
ronin posted on 23-11-2014 08:15 PM
apa makna negara berhutang?

pendapatan - perbelanjaan = surplus or defisit?

Dah bebelas tahun bajet malaysia difisit, tapi masih boleh tambah hutang? Kau pikir tengok.

hujan hujan gini makan cintan kari sedap ooii...

apepun.. tu KJ sbnrnye nk kasi hint.. pasni rakyat suma kene rajin makan mee segera. alah tu jepun korea dok makan ramyun ramen pun sihat walafiat je. maybe pas rakyat malaysia jd pemakan tegar maggi cintan kite leh capai taraf negara maju mcm korea jepun kot

ronin posted on 23-11-2014 08:13 PM
Aku rasa kalau ko tak percaya dgn data2 pasal minyak tu, aku syorkan ko buat kiraan dan buat rumus ...

biarlah, mereka lebih percaya auta dari fakta
otak mereka pun kosong... apa boleh buat

apam posted on 23-11-2014 07:07 PM
Nak menunjukkan kpd rakyat, malaysia negara miskin? Pghrhfh........kalau malaysia miskin takde sap ...

ok, based on data2 yg diberikan, perlu tak minyak petrol disubsidi?

Kalau perlu, apa justifikasinya?

apam posted on 23-11-2014 08:19 PM
Dah bebelas tahun bajet malaysia difisit, tapi masih boleh tambah hutang? Kau pikir tengok.

so, apa yg ko faham tentang ni?

apam posted on 23-11-2014 08:19 PM

ko malas nak kira tapi pung pang pung pang....

sampai kiamat mcm ni pun ko asik pung pang....enlighten yourself....buat penyelidikkan....tunjukkan bukti...

ronin posted on 23-11-2014 08:13 PM
Aku rasa kalau ko tak percaya dgn data2 pasal minyak tu, aku syorkan ko buat kiraan dan buat rumus ...

ambik yg basic aje. kau pegi tanya sapa2 yg so called cerdek pandai, sapa yg percaya inflation rate yg kerajaan umum tu?
.
aku saspek najib buat imdb utk lari drpd bloodsucking leeches dlm kerajaan. skrg ni pun dia dah stat beli balik ipp.  Aku tak kata aku tak sokong keeajaan hapus sabsidi minyak sebab, yg paling banyak menketedarah sabsidi pun bukannya rakyat jelata, tapi kroni,yg seludup minyak pun bukannya rakyat marhain. Apala sangat takat modi tangki kereta bawak jual kat luar sempadan. Yg jerung kabel kroni angkut pakai tanker, pakai kapal. Ni yg patut dihentikan.
.
Aku cuma nyampah nengok menteri2 dan ahli poltik membodoh-bodohkan macai sekalian.............ekekekeke......

masa_lalu posted on 23-11-2014 08:24 PM
biarlah, mereka lebih percaya auta dari fakta
otak mereka pun kosong... apa boleh buat

suruh kemukakan bukti malas nak cari.....lepas tu fakta yg diberi tak nak percaya....

susah jugak berdebat dgn org mcm ni....

ronin posted on 23-11-2014 08:25 PM
so, apa yg ko faham tentang ni?

Malaysia negara kaya la bhai......takkan itu pun kau tak boleh tangkap. kalau kau belajad geograpi dan sejarah, mcm dah tak boleh elak kena cerita malaysia hasil banyak. even empayar british tu pun difinance dgn hasil malaya suatu masa dulu.
.
kau ni mcm nub aje. org cerdek, dia tak akan goyang dgn segala data2, statistik2 org gebang. yg penting kau guna akal yg Allah bagi tu.
.
Hutang ka tak hutang ka, itu hanyala mode atau instrument utk finance. boleh aje pakai instrument lain. even negara2 majubpun banyak hutang sbb dorang ada kemampuan utk buat pinjaman.  kalau malaysia dah nak kehabisan hasil atau sumber atau produktiviti, kau ingat ada ka mana2 pihak nak bagi loan?
.
so, bila kerajaan buat loan, so ada duit lebih kan? Bila ada duit lebih takkan semua menteri2 dan politician sapu? Takyah cerita mukriz punya gebang, bapak dia dgn adek beradek dgn kengkawan kroni aje berapa bamyak dorang sapu?
.
point is ade lebih campak2 la kat rakyat sikit. ni dah la kemut, nilai ringgit ditambat rendah, kuasa beli kurang, modal dikawal, tapi modal kroni penyamun underground boleh bergerak. Harga2 barangan dikawal kartel pemborong penyamun. so, tang mana jaga rakyat?

apam posted on 23-11-2014 08:28 PM
ambik yg basic aje. kau pegi tanya sapa2 yg so called cerdek pandai, sapa yg percaya inflation r ...

jadi ko rasa Malaysia heading to what?

Negara ekonomi bermasaalah atau tidak?

ronin posted on 23-11-2014 08:42 PM

mcm biasa, negara kaya yg hanya sekelompok manusia aje yg menikmati kekayaannya..mcm negara2 kapitalis 3rd world yg lain....itu aje......itu pasal dlm teori ade kelas2 rakyat. mcm piramid......ekekeke..

.
.
Ok, just nak enlighten kau sikit pasal segala statistik2 dan data2 yg kau puja sangat tu. Even data pasal WMD yg involve nyawa manusia pun ada kerajaan 1st world kengkunun civilised sanggup kenceng, ni kan pulak takat statistik minyak.......ekekkrkeje.......
.
lagi cerita enlightmen.....contoh:- kau

ronin posted on 23-11-2014 08:31 PM
suruh kemukakan bukti malas nak cari.....lepas tu fakta yg diberi tak nak percaya....

susah jug ...
susah jugak berdebat dgn org mcm ni....
debat?

WTF?, you ni penjilat anwar ka nk berdebat2, debat ni bukan budaya kita hokay...

ronin posted on 23-11-2014 08:42 PM

Lagi cerita pasal enlightmen.....contoh simple yg mungkin akan digelakkan aje oleh golongan2 so called educated mcm kau or maybe KJ.....ekekeke
.
Contoh:-  kau bagi pinjam duit kat kawan kau pasal dia kata dia susah, takde keje, takde sumber.......bila sampai masa kau mintak duit, dia kata dia stil takde keje, takde sumber,,,,,,tapi dia pakai keta mewah laki bini anak beranak, rumah dah tukar banglo, melancong oversea,,.....kau rasa kau percaya ke dia kata dia takde duit?
.
.
Pastu kau tengok lifestyle menteri2,politician2, kroni bisnes, dan famili  dorang,,,,,,kau rasa dorang kenceng ke tak?..... ekekekgrkek

banyak hutang tapi duk bina bangunan tertinggi laa duk buat istana negara laaa buat masjid kristal laa buat stadium runtuh laaa...apa pun tarak...dengan rakyat berkira dengan kroni bagi apa saja