CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] 100 tugasan menanti guru 2015 jadi viral

chazey posted on 29-11-2014 04:00 PM
Aku serius kesian dengan guru2 lama. Ramai yang kena sistem shock tiap tahun ada jah benda baru KP ...

Kawan aku ni dah tua.. Sampai fobia tengok komputer.. Sebab memang tak reti dengan segala mcm sistem.. Setakat taip word taula dia

Datinaishah posted on 29-11-2014 06:47 PM
Tak ke mana pun petisyen ni.... Sebab ada cikgu yang jenis tunjuk lagak kata tak de masalah.. Itu  ...

dia tak da masalah sebab dia tak buat kerje....

joeyss posted on 29-11-2014 03:31 PM
aku faham.. mak bapak aku lalui semuanya dan dah pencen pun sekarang ni
sebab tu depa tak mau pen ...

Sepupu aku pencen umo lima puluh.. Dia guru yang bagus cuma dia tak leh nak catch up ngan pbs pas tu sppbs pas tu pt3.. Entahlah aku pun pening dengo dia mengadu

cat_miow posted on 29-11-2014 06:51 PM
dia tak da masalah sebab dia tak buat kerje....

Betul aku setuju.. Yg aku perasan cikgi yang buat keje ni sora dia tak kemana

chica_chica posted on 29-11-2014 06:39 PM
sebab tu cikgu2 pening sampai byk yg tertinggal anak dlm keter sampai mati lah bagai...huhuhu....my  ...

Kwn i umo baru 40 something tapi dah tua.. Padahal masa dulu skit punya cun.. Agaknya lah stress jd cikgi kot

chazey posted on 29-11-2014 04:00 PM
Aku serius kesian dengan guru2 lama. Ramai yang kena sistem shock tiap tahun ada jah benda baru KP ...

Sepupu aku bgtau laa.. Paling sadis masa nazir datang.. Semua salah.. Siap bagi markah 38peratus je.. Dan nasihatkan cikgu berhenti kerja ajela.. Langsung tak layak mengajo... Sian aku mendengarnya ...

Follow Us
teachers... some of them are really good, hard working, dedication
tp ada minoriti yg aku rse well... boleh cari keje lain pn dr jd cikgu
mmg byk kerja, tp aku rse kerja2 lain kt mana2 tmpt pn sama je
I mean stiap pekerjaan tu ada stress yg tersendiri tp bg aku nk jd cikgu ni kna prepare ur mental & physical laa
I mean.... I've seen and I knew some of teachers... who are incompetent for this job.
ada yg suka bergosip kt bilik guru, rather than talk about solution to discipline issues among the students
they make fun of the students, its like... kau nk bodoh2 kan budak tu or kau nk membentuk dia?
and bila bdk tu memberontak tahu plak nk meroyan kat cikgu2 lain. I mean you had the chance to discipline them
but you blew with it with ur sucks attitude. ada juga cikgu yg ada personal problems sendiri tp x reti nk asingkan dgn
kerja diorang. dkat skolah buat mcm2 perangai, bla org tegur melenting... so... yeah...
I believe guru yang merungut ni sebenarnya adalah dr golongan yg sy kupaskan di atas.
byk saja guru yg sy jumpa, byk kerja namun mereka ttp stay postive dan menganggp ini sebagai tanggungjawab
mereka sebaik sahaja official jd cikgu...

Datinaishah posted on 29-11-2014 07:02 PM
Sepupu aku bgtau laa.. Paling sadis masa nazir datang.. Semua salah.. Siap bagi markah 38peratus j ...

Aku rasa kalau dah nazir bagi markah gitu memang tak perfom la tuh...mungkin meka tak bersedia sebelum nazir datang. Antara prinsip utama kerja kerajaan ni adalah save thy ass before thy kena - dah tau nazir nak datang observe fail, observe cikgu ngaja dalam kelas, kalau degil gak tanak prepare cukup2, memang jadi bahan jah.

takde ke nak wujudkan jawatan assistant teacher. utk key in markah dan isi segala menda borang dan details murid2... ai nak jah buat part time

cat_miow posted on 29-11-2014 06:33 PM
kesian, memang la kesian... nak buat cam ne dah tugas....

sebenarnya suggestion paling best, su ...

Aku tertarik kat pendapat ko yang ni;

sebenarnya suggestion paling best, suh je org buat kertas kerja cantik atas kertas tu buat kerja on field... baru tau, fail tak fail,

Sebab aku teringat masa kawan gi kursus penyelarasan PT3 (tak silap aku) peringkat negeri,

Orang KPM yang datang bagi talk tu sindri mengata bos2 dia (big boss weols la tu) yang buat kertas kerja lawa2 tu tak pernah turun padang sindri buat field work. Laporan manjang cantik (untuk hepikan super big boss), tapi orang dalam jah yang tahu betapa fabricatednya laporan tu katanya.

Tanak komen banyak la pasal ni. Forumner sini ada juga yang berstatus big boss @ ptd kat KPM nun. Meka tau la tu camna KPM beroperasi.

Jadi guru ni takda la seberat pekerja gomen lain macam keja pegawai penyiasat polis ka, sebenarnya, yang ada potensi tak tido 48 jam asyik terperuk dekat balai urus kes,  
Tapi aku pun tatau la apsal cikgu ni rajin sangat mengomplen. Terlalu dedicated dengan tugas barangkali. Kadang2 aku syak yang kuat komplen ni sebenarnya cikgu2 terlebih rajin kat skolah, sampai segala benda pun dia yang buat (sebab 'seen' oleh pentadbir). Sudahnya, sindri terbeban atas kededikasian sindri pehtu komplen.

dani-rox posted on 29-11-2014 07:40 PM
takde ke nak wujudkan jawatan assistant teacher. utk key in markah dan isi segala menda borang dan d ...

Ada, NUTP dah lama proposed, KPM dah setuju, sampai buat projek rintis untuk menda ni, ambik budak2 lepasan diploma/degree jadi pembantu guru di sekolah, tapi tak tahu apa kesinambungannya sekarang. Senyap jah.

chazey posted on 29-11-2014 07:47 PM
Ada, NUTP dah lama proposed, KPM dah setuju, sampai buat projek rintis untuk menda ni, ambik budak ...

dah ada rupanya. masalah bajet kot.
kalo ada pembantu, boleh lah guru2 konsentret dgn pengajaran shj.
Dan suasana sekolah yg lebih mesra sbb cikgu2 pon kurang stress dan garang2. Gituhh.

chazey posted on 29-11-2014 07:45 PM
Aku tertarik kat pendapat ko yang ni;

bukan pendapat aku pun, pendapat abang dan jiran aku yang cikgu.... aku tolong sharekan kat sini je....  

sebnarnya kesimpulan dari benang ni same je, cikgu ke bukan cikgu .... gov ke swasta,
had berkokok lebih tu, tak banyak mane pun kejenye...... had yang sunyi sepi ni la yg bnyk keje......

kalau swasta buat kertas kerja punya baik, kdng org lain dapat nama, smada dapat groupmate yg jenis tikam belakang atau bos je dapat nama, pas tu tak reti appreciate subordinat...tapi tak semua la, kang ada pula bos2 sini sentap telah di stareo-taip kan /

jojo67 posted on 29-11-2014 03:54 PM
lagi akak nk tambah.....keja swasta ni duit pencen pun kena topup sendiri gak dah la dgn bulan2 po ...

bisness la kak, mudah2an dapat la hidup selesa sikit pas pencen..

kalau bekas kerja shell/petronas, boleh buat / beli rumah dua biji, untuk sewa kat orang

dani-rox posted on 29-11-2014 07:54 PM
dah ada rupanya. masalah bajet kot.
kalo ada pembantu, boleh lah guru2 konsentret dgn pengajaran ...

Rasanya.

Kalau la satu hari nanti mimpi indah guru2 Malaysia iaitu fokus dengan core business jah yakni ngajo dalam kelas takyah fikir hal lain,

tercapai,  

dan masa tu masih ada cikgu2 yang mengomplen,

selayaknyalah guru2 1Malaysia dibom.

Salute pada yang bergelar guru yang ikhlas mendidik anak murid.....tanpa guru siapala kita sekarang...

cat_miow posted on 29-11-2014 07:58 PM
bisness la kak, mudah2an dapat la hidup selesa sikit pas pencen..

kalau bekas kerja shell/petro ...

hihi.....x reti dan x minat meniaga( sbb x dak skill)....dulu sebelum ni memang ada rumah sebijik ( kos rendah ja pun ) tapi dh juai bila penyewa  bermasaalah dan sewa yg rendah dr bayar an pinjaman dan duit keuntungan tu( sikit ja sbb beli umah atas org) akak beli tanah  lot  tapi dh terbiar....

tak bolehkah guna bahasa melayu sbg pengganti perkataan viral?

Wartawan da xde modal cerita..klu betul ada yg komplen konon byk sgt kerja duk tunggu tu... Nk ckp ni jer..

Work smart jer cikgu.. Benda xleh buat tinggal jer..nnti2 buat..jgn nk pulun sampai seksa diri rumah tangga terabai semua... Senarai benda nk kena buat.. Mn yg penting dulu.. Cuba buat benda semudah yg mungkin..jgn skema sgt...permudahkn kerja sendiri..

Cikgu yg gelabah ni bukn per dia takut sgt nm dia kena sebut dlm meeting.. Alah bos biasalh..klu boleh hrni bg keje seminit pastu dah mintak...so cikgu..buat rilek sudah.. Internet xjln kita xyah buat. Penat dah komplen pasal line internet ni..walupon duk kt kl pencawang dekat jer...ini sampi ada yg sanggup gi cc... Gi cc tgh2 mlm..bhya gila.. Last2 data tu semua xpkai..sistem sppbs tu pon dah ke mana...

Org pon dah nyamph kita byk bunyi last2 kita juga yg salah.. Padahal kita jer yg tahu situasinya..So igt core bisnes kita mengajar... Klu dtg yg pelik2 tu buat bila ada free..lepas da habis kelas.n buku murid semua da tanda...

Tp mmg xdinafi yg kaki komplen ni mmg wujud...boleh dgn penolong kanan pon dia nk jeles sbb kata masa ngajar skit... Tepuk dahi dgn cikgu gini...

sekngucing posted on 30-11-2014 12:10 AM
tak bolehkah guna bahasa melayu sbg pengganti perkataan viral?

Mengganas? Menggegar? Menggempar?

Hihi aper ayat melayu yg sesuai agak2?