CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7215|Reply: 55

wujud ke laki yang xnak poligami even mampu?

Post time 24-11-2014 10:04 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Korang..sekadar nak tanye pendapat lelaki.
Sblm ni rs malu nk tny sapa2..
betolkah SEMUA lelaki ade keinginan untuk berbini lebih dr satu??
Kenapa ye??adakah sbb best?saje nak tahu..
I pnah tny my hubby bfo and after kawen
. Die kate xnak..die bkn mcm laki lain.. die cintakn i sorg je smpai ke syurga..
i tanye..ye ke... even if mampu??
Die stil ckp xnak jgk..
i bkn x pecaya die or x happy.. tapi..i just nk tau btol ke ad laki yg mmg xnak berbini lebeh dr satu even if die mampu??
Mgkin hubby i tipu sunat sbb nk jaga hati bini die ni..
i x brani tny laki lain bnde2 gini..

I ni..usaha tiap2 hr spy hubby i pandang i je.. sbb skrg ni byk sgt kesah2 curang suami..walaupun i tau suami i setia.. tp ye la..
hati manusia boleh berubah..
thnks in advance

Ada je lelaki yg mampu tp tknk poligami..aku prnh jmp sorg lelaki ni. dia ni ketua hakim syarie berpngkt dato'.kira duit byk n ilmu agama pun tinggi..kira cukup syarat la klu nk poligami kan..tp dia memilih utk tidak bpoligami.setia je ngn bini dia..even bini dia dh meninggal pun msh kekal solo smp skrng..ank2 dia semua berjaya dlm khidupn..

kenarihitam posted on 24-11-2014 10:16 PM
Ada je lelaki yg mampu tp tknk poligami..aku prnh jmp sorg lelaki ni. dia ni ketua hakim syarie berp ...

Wow..seriously.. i thought laki cmni x wujud..
Oh well..good to know..hopefully hbby i cm tu jgk.. dkt syurga x kesah la ad 70 bidadari.. aslkn i ketua dorg..
kalo kat dunia ni i x mmpu nk berkongsi...uhu...

Miss_rumaysa posted on 24-11-2014 10:52 PM
Oh well..good to know..hopefully hbby i cm tu jgk ...

Insya Allah husband u cmtu..u doakn yg tbaik yer..

Miss_rumaysa posted on 24-11-2014 10:52 PM
Oh well..good to know..hopefully hbby i cm tu jgk ...

Insya Allah..u doakn yg tbaik k..

Sorry tt..double post plak..

Follow Us
Wujud.

Aku juga kenal lelaki yang dah digoda sampai pada tahap disentuh secara fizikal namun berjaya bertahan tak buat apa pun pada pompuan tu sampai sheol sindri setop kerana termalu tak dilayan.

Bak kata kawan lelaki aku, kalau ada pompuan datang kat ko walau ko dah ada anak bini, apa yang jadi seterusnya dari ko jah.

Tapi yang cakap/buat begini bukan Melayu, bukan Moslem.

ada. pernah tanya my friend soalan yg sama and dia cakap dia taknak poligami even if bini bagi permission.

tapi tak tau la. hati boleh berubah.

Ada. Ramai yg saya jumpa. My cousin kawin ngan pilot takde anak. Hari2 bercampur ngan stewardess cun, takde pun nak pasang 2. Few people yang punyai wangsa, masih setia ngan bini satu. Walaupun islam benarkan kawin dari satu, tapi prinsip mereka orang yang kawin lebih dari satu ni tak pernah cukup, katanyalah. Kalau niat nak tolong janda etc tolong jelah, tak perlu kawin kawin gitu.

Kesimpulannya wujud je lelaki cam tu. Nak kawin ni bukan sekadar batin je. Tapi tenaga nak kena cukup. Nak layan kerenah isteri isteri. Tanggungjawab tu besar. Time lagi. Bukan sekadar tabur duit and expect benda selesai. These kind of people pikir panjang.

Semua org ingat berpoligami ni senang.My fren cerai dgn istri keduanya krn dia ckp susah dan memeningkan kepala.

tuun posted on 25-11-2014 05:52 AM
Semua org ingat berpoligami ni senang.My fren cerai dgn istri keduanya krn dia ckp susah dan memenin ...

Sama dengan kawan aku. Tapi cerai bini pertama sebab kawan aku cakap sapa suka mintak cerai, yg tu dia ceraikan. Kata dia bini nombor satu rajin mintak cerai, rajin boikot, rajin bercerita keliling hal rumahtangga...

Aku kata eh dia tolong beranak anak ko tau.

Dia jawab pulak...anak is anak. Bini is bini. Anak tak putus dunia akhirat. Bini putus dengan talak. Anak tu bini dia dan dia punya saham. Apasal aku tak sayang mak dia, aku tak boleh sayang anak dia pulak. Anak aku kan.

Macam2 laa sekarang.

kenarihitam posted on 24-11-2014 10:55 PM
Insya Allah..u doakn yg tbaik k..

Tq kenari.. insyaAllah!

chazey posted on 25-11-2014 12:01 AM
Wujud.

Aku juga kenal lelaki yang dah digoda sampai pada tahap disentuh secara fizikal namun b ...

Woahh.. respek kat laki mcm tu! Apsal laki non moslem lak lg teguh iman ni.. huhhu... teringt kesah yg pemuda tu letak tgn die kat api bila berseorangan dgn pmpuan sbb nk igtkn diri die psl neraka..

poqdiang posted on 25-11-2014 01:10 AM
ada. pernah tanya my friend soalan yg sama and dia cakap dia taknak poligami even if bini bagi permi ...

Tu la.. hati boleh berubah kan..

munchkin posted on 25-11-2014 01:35 AM
Ada. Ramai yg saya jumpa. My cousin kawin ngan pilot takde anak. Hari2 bercampur ngan stewardess cun ...

True... laki zaman skrg agak musykil la kalo dprg kate nk berpoligami..
sunnah tu je dorg ekot..yg lain x ekot plak.. lain la dgn rasulullah s.a.w.
tp kalo yg btol2 baek and mampu xpe la.. kalo yg curang dlu dgn bini first baru nk mintk poligami..cam hampeh je.. buat dosa dlu..pastu ckp nk ekot sunnah??kamonn laa..grr

tuun posted on 25-11-2014 05:52 AM
Semua org ingat berpoligami ni senang.My fren cerai dgn istri keduanya krn dia ckp susah dan memenin ...

Ooo...smpao bgtu yek?bkn bini no 2 la salu yg muda n cun. Salunya bini 1st la yg hidup susah dgn suami dr awl lg.. kdg2 bini kedua ni interframe bila laki tu dh senang n kaya.. pdhal laki tu kaya atas titik peloh bersama istri first.

Miss_rumaysa posted on 25-11-2014 08:53 AM
Woahh.. respek kat laki mcm tu! Apsal laki non moslem lak lg teguh iman ni.. huhhu... teringt kesa ...

Sebab meka hormat pompuan kot? Ni kawan2 Sabahan aku la. Kawan2 korang aku tak tau.

Miss_rumaysa posted on 25-11-2014 08:57 AM
True... laki zaman skrg agak musykil la kalo dprg kate nk berpoligami..
sunnah tu je dorg ekot..y ...

Setuju. Bab sunnah tu je ikut. Yang lain takde pun. Balik balik alasan tak tahu kenapa buat gitu. Tersayang lah. Ada juga jenis tak mampu pun poligami jugak. Lari ke seberang kawin. Pastu kena denda kat mahkamah. Minta rayu kurang. Bila hakim tanya kenapa nak kurang, dia kata tak mampu. Bila hakim tanya kalau tak mampu kenapa kawin dua? Dia kata sayang nak buat cam mana. Gitulah. Tapi nanti ada isteri pertama pun bagi jugak muka. Alasan anak2 atau memori yang tercipta tak boleh dilupakan. Hmmm. Kita cuma tumpang simpati.

aku pon rasa ada je lelaki mcm ni.. tapi maybe tak ramai..
aku punya ex boss mcm ni.. enginner.
dia bercerai dengan bini dia sbb bini dia yng nak cerai sgt2..
sampai skrg dia tak kawin2 sedangkan dia lebih dr mampu...
bertahun2 hidup sendiri...
bukan sedikit lak tu yang datang mengoda..
miss J, anak dara.. semua dia tak layan...

Jangan buruk sangka sangat.

Ramai je lelaki yang setia & kekal setia. Mereka ni duk diam-diam je takda nak kecoh sana, kecoh sini. Memang yang ditonjolkan dlm media, dalam cerita-cerita mulut lelaki yang berhidung belang banyak, tapi yang tidak ditonjolkan lelaki yang baik tak lihat perempuan lain lagi banyak.