CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Miss_rumaysa

wujud ke laki yang xnak poligami even mampu?

lipans posted on 25-11-2014 12:11 PM
Jangan buruk sangka sangat.

Ramai je lelaki yang setia & kekal setia. Mereka ni duk diam-diam je  ...

setujuk dengan u..
media dan tv suka sgt mempertontonkan keburukan brbanding kebaikan..
sebab tu iols dah lama tak tgk tv...

semua lelaki memang berkeinginan untuk berkahwin lebih.....sebab itulah surga lelaki....pada wanita......dan sifat dan naluri lelaki....memang kuat pada wanita.

Allah tetapkan.......hanya maximun untuk lelaki islam sebanyak 4 orang sahaja dalam satu masa.

dan setiap perkahwinan...ada tujuan dan tanggungjawabnya......menjadi tanggungjawab lelaki untuk memilihara keluarganya.

so..... terpulanglah kepada lelaki tersebut untuk melaksanakannya.......walaupun hati teringin.....semua ini berpandukan kepada ilmu, akal dan imannya bagi mengawal emosi , perasaannya dan nafsunya.....akan beban yang akan ditanggung dengan tanggungjawab tersebut.

itu sebab.....jihad yang paling utama bagi lelaki...adalah mengawal nafsu syawatnya......

Ada jer dik, lelaki yg kaya raya yg hanya ada satu isteri dan setia ke hujung nyawa

keinginan tu mungkin ada tp dlm pd ms yg sama lelaki2 yg ini x sanggup nak lukakan hati isteri yg byk susah senang bersama dr mula2 kawen smp sekrg
kebanyakan diaorg ni mmg akan menepis godaan dr pompuan yg terlalu daring atau pun yg cuba disogok oleh kawan2 sbb diaorg sebenarnya xnak sakit kepala klu ada bini lain

Aku penah tanya jugak kt laki aku, dia teringin tak nak kawin dua...
Pstu dia cakap.."u sorg pun I da pening kepala nak handle, kalo tambah lg sorg..terus I kena heart attack!" Hihi

Setakat ni alhamdulillah, tak de kes lg...semoga berkekalan la mcm tu sampai hujung nyawa kami suami isteri..

cari_cahaya posted on 25-11-2014 12:10 PM
aku pon rasa ada je lelaki mcm ni.. tapi maybe tak ramai..
aku punya ex boss mcm ni.. enginner.
di ...

Komfem straight??

lipans posted on 25-11-2014 12:11 PM
Jangan buruk sangka sangat.

Ramai je lelaki yang setia & kekal setia. Mereka ni duk diam-diam je  ...

Hehe..bkn buruk sgka.. cuma myb sbb i hidup dikelilingi lelaki mcm tu.. so..

Follow Us
pawie posted on 25-11-2014 12:34 PM
semua lelaki memang berkeinginan untuk berkahwin lebih.....sebab itulah surga lelaki....pada wanita. ...

Nice.. so true.. i agree.. tu la i tanye tu..mksd i.. keinginan..mmg smua akn ad keinginan tu?? Mgkin ad yg mampu dan ingim tp xnak sbb nnt leceh..pening kepala..byk masalah..
tp laki yg berakal die akn fikir masak2 dlu .samada btol2 mampu..adakah poligami bwk lgi lebeh mudharat or sebaliknya...

fuzzyfuzzy posted on 25-11-2014 04:22 PM
Aku penah tanya jugak kt laki aku, dia teringin tak nak kawin dua...
Pstu dia cakap.."u sorg pun I  ...

Hahah.. kan! Sbb pompuan ni byk karenah die..

Miss_rumaysa posted on 25-11-2014 05:08 PM
Komfem straight??

confirm..
mmg jenis brutal, masuk hutan...

cari_cahaya posted on 25-11-2014 05:15 PM
confirm..
mmg jenis brutal, masuk hutan...

Ini bukan jaminan heol straight sis.

Berapa ramai askar brutal, training dalam hutan, terkulai layu dalam pelukan pondan.

Tapi saya perasan satu benda... ada 2-3 org lelaki yg saya kenal... diorg mmg mampu, at least dr segi kewangan la & appearence diorg pun leh tahan (hensem n bergaya juga)... tapi diorg xnak kawin lain & xlayan pun pempuan lain(setahu saya la). Klu dibawa bergurau ttg benda ni pun diorg xberapa nak layan...

Tapi ramai lelaki yg saya kenal ... yg rupa so2 jer... harta pun xde... kaya hutang je lebih... sebok berangan nak pasang lain. Pantang kena usik ttg poligami... wah, hidup terus. Semangat melayan.... Gigih mengayat pempuan lain.

happydot posted on 25-11-2014 11:56 PM
Tapi saya perasan satu benda... ada 2-3 org lelaki yg saya kenal... diorg mmg mampu, at least dr seg ...

Btul tu..sy pun perasan..lelaki di sekeliling sy yg mampu n hensem..tkde pun fikir nk curang ke ape..setia je ngn bini..klu ada pompuan ngorat pun x dilayannya..tp klu lelaki yg xbrp nk mampu plus muka pun xbrp nk hensem..klu prmpn xngorat pun diorg yg ngorat dl..ada bini setia cantik n bkerjaya pun diorg sanggup curang kt bini diorg..

happydot posted on 25-11-2014 11:56 PM
Tapi saya perasan satu benda... ada 2-3 org lelaki yg saya kenal... diorg mmg mampu, at least dr seg ...

Mungkin sbb isteri mereka dirasakan cukup dr segala segi sbg 'compliment' ...isteri mereka juga sahabat baik dan sangat understanding...in a way  mmg in a truest sense sbb 'teman hidup'...jd buat apa nak cari teman hidup yg lain sedangkan yg ada mmg memberikan kebahagiaan yg melimpah rush utk mereka.

Assalammualaikum,

Saya pulak memang dari sebelum kawin dah cakap ngan dia saya bagi aje kalu dia nak kawin samapi 4 pun asalkan dia tak buat maksiat. Sebab pada saya allah pinjamkan dia aje pada saya, maksudnyer allah pun boleh pinjamkan dia pada sapa-sapa pun.

Pernah tanya gak kat hubby, dia ckp kalau mampu dari semua segi kemungkinan dia akan berpoligami. Tapi yang mamat sorang ni angan dia tinggi sangat dia hanya kan availablekan diri dia untuk berpoligami  jika pompuan tu adalah selena gomez dan nelydia senrose...boleh!!!! pening mak

Ada...
Me dah jumpa..beberapa org..ada kes

Dorg ni isteri2 yg Allah bg ujian xdpt melahirkn zuriat..n masalhnya pada isteri..suami sihat..suami berpangkt n  Bergaji besar... Dah kahwin 17 tahun..sorg lg 18 tahun..
Si suami terlalu syg si isteri xsanggup nk lukakn hti isteri..walu nk sgt ada zuriat sendiri..  

mommymonster82 posted on 30-11-2014 06:05 AM
Ada...
Me dah jumpa..beberapa org..ada kes

saya pn ada kenal..

bekas penolong  di PPD...sekarang dah pencen,,bungalow besar..dua2 pencen..mukanya sangat2,sejuk la mata memandang..bela anak2 sedara sbgai anak angkat,tapi besar balik ke mak depa..sekarng ni rajin dok buat piza jual..bungalow buat cash..kete beli cash..loving sangat tgk depa..dia bahsakan kat kami yang muda2 ni ayahcik..

kenarihitam posted on 26-11-2014 01:00 AM
Btul tu..sy pun perasan..lelaki di sekeliling sy yg mampu n hensem..tkde pun fikir nk curang ke ap ...

hat tak mampu yang dok buat onar..

penyakit jiwa,nak tayang kat orang..

yang mampu xkawinbnyak pun orang tahu dia mampu..

mak_wa95 posted on 30-11-2014 10:39 PM
saya pn ada kenal..

bekas penolong  di PPD...sekarang dah pencen,,bungalow besar..dua2 pencen.. ...

Laki yg berjaya mmg baik dgn isteri dan keluarga..me yakin tu.. Klu xjg keluarga dgn baik..kerjaya pon hancur

mommymonster82 posted on 30-11-2014 10:41 PM
Laki yg berjaya mmg baik dgn isteri dan keluarga..me yakin tu.. Klu xjg keluarga dgn baik..kerjaya ...

betul apa yang mommy cakap..

bila dah buat zalim tu sikit sebanyak Allah akan tarik balik..

mak_wa95 posted on 30-11-2014 10:44 PM
betul apa yang mommy cakap..

bila dah buat zalim tu sikit sebanyak Allah akan tarik balik..

Betul mak wa..org zalim tdonya xlena.. Hidup xaman hati gelisah..jadi mcm mn nk keja bila hati xtenang...

Janji Allah pasti utk org2 yg zalim