CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7240|Reply: 41

suami terlalu pentingkan kerja

Post time 25-11-2014 10:04 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam semua..just nak share my problem..kami pjj dah almost setahun sebab keja.anak2 duk ngan saya sebab sy stay ngan parents.alkisahnya anak sy dua kali dah masuk wad dan dia tak balik pun untuk tunggu anak kat wad.katenya susah cuti dan dia nak jaga reputasi kerja dia, almaklum swasta sngt strict kan.sekarang sy rase sngt kecik hati.is it normal for a father to act like this?

suami keja apa sibuk sgt tu? berapa jauh dari tpt TT?

haah ye.. huby keje ape?

kena tengok prospek pekerjaan dia jugak.
mesti ada sebab kenapa dia x lawat anak.

Keje engineer.kat johor.sy kat kelantan.sy tahu memang jauh susah nak balik, lgpun dia selalu drive balik , sure lagi penat untuk balik selalu.tapi anak sakit kena masuk wad, tak buleh ke berkorban..sedih yang amat sekarang

Tapi tak dinafikan dia sngt berdisiplin, product of japan gituh.dah jadi macam org jepun

Syarikat swasta memang kejam camni ek? cuti anak sakit masuk wad pun berkira jugak ke?

Follow Us
Uolls plak keje apa? Kerajaan ke?

Yupp, keja kerajaan.walaupun cuti tak banyak, demi anak kena ambik cuti gak.tak ambik cuti kang org kata tak sayang anak, ambik cuti selalu sian kat collegue.rase nak berenti kije and pindah duk johor je. Tapi mak ayah pulak tak restu.suami pun memihak mak ayah.sedih.

My parents pun ok je sebab depa kate sian suami kan payah cuti dan jauh nak kena drive.tapi sy takleh terima lak.waktu2 gini la kita berkorban untuk keluarga tersayang kan.is it me yang terlalu emosional or normal je org laki pentingkan keja camni sekali?

Aku rasa kalau sekali hubby ko xbalik melawat anak ko dihospital bole lg terima..
Tp kalau dah sampai 2 kali mcm xpatut je..
Keje mmg suma org keje, tp takkan xbole sacrifice sikit pon..
Bkn nk amik cuti saja2 pegi holiday..anak sakit kot!!
Company dia takkan la kejam sgt xnak bg leave kt laki ko kalau ada emergency mcm tu..laki ko la yg kena bertimbang rasa..
Kalau xlarat drive, balik la naik flight..brapa sgt la rege ticket flight tu..setakat engineer more than afford to pay...
Bab kata org, nak seribu daya, tak nak seribu dalih..

this is not about kerja swasta TT..

I pon bekerja di sector swasta.. begitu juga suami. Cuti memang tak banyak macam orang gomen. Tapi kami boleh ambil cuti sekiranya anak sakit.

Itulaa gunanya Annual Leave yang diberikan oleh company.

Memang cuti I biasanya banyaknya kene ambik untuk jaga anak-anak demam/sakit sebab anak anak I kecik lagi. Kadang kadang gilir2 dengan suami bila kene amik cuti yang lama (cnth anak kene chicken pox).

Ada juga company swasta yang memberi cuti tanpa gaji.

Memang Johor Kelantan terlalu jauh. Tapi saya rasa sebagi seorang Engineer.. die mampu balik naik flight apatah lagi ketika anak sedang sakit.

Sudahlah duduk berjauhan semua isteri yang kene handle hal anak.. takkan laa waktu anak masuk wad pon taknak jenguk. Kerjaya lebih penting dari keluarga?

Adakah sekiranya keluarganya hilang nnti, kerjayanya boleh menggantikan keluarga??

Sering pekerja bawahan saya meminta cuti menjaga anak.. dan payah untuk saya katakan tidak kepada mereka..kerana saya juga tahu perasaannya duduk di opis ketika anak sakit..kerja pon terganggu.

Adakah projek suami akan terbengkalai sekiranya balik 2 3 hari menjenguk anak sakit?

Tiada istilah strict sikit di swasta..kerana kami di swasta juga punya hati dan perasaan.

Pada pendapat saya.. cubalah Puan sesekali check kenapa suami tidak memihak Puan ketika Puan bercadang mahu mengikutnya menetap di Johor. Kerana biasanya suami sangat suka isteri dan keluarga berada disampingnya. Sekurang kurangnya balik rumah makanan sudah terhidang.. keletah anak anak mengurangkan lelah dari ofis/site.

u tak bole apply tukar kat johor ke?
jgn berenti keje..takut nyesal di kemudian hari

Penat gak.hari tu sy dah ungkit pasal benda ni.tapi end up takde penyelesaian.penat.i was planning nak mintak tukar early next year tapi bila jadi gini rase takut nak gi.what if hati dia dah berubah?kalu gi sana lagilah menderita.jauh ngan keluarga lagi.tapi all this while dia deny everything.

anak sakit apa smpi masuk wad? dia keje ngan jepun ek? rasamya mmg kene jaga reputasi.....sbb jauh kelantan - johor..penat + duit sbb dia drive khen?...tapiiiii me muskil nape dia tanak TT pindah ke johor?....buat je permohonan pindah, pastu pindah la....tmpt isterikan disisi somi?cer tgk sbb apa dia taknak TT folo dia?...suprisekan larrr dia,TT amik flight turun johor...anak tinggal ngan atok nenek jap ...satu mlm je takkan tak bleh.......  

as salam..

anak sakit apa? brp lama kena tahan wad..??

somi keje kilang jepun ke..???  

sepanjang tahun ni..berapa lama somi luangkan masa cuti spent ngan TT n anak2...??

dia pernah ajak tak g tpt dia tinggal kat johor tuh..???

dia org mana..??

sebulan brp kali dia balik jenguk TT n anak2?

Anak febrile fit.2 kali dah.sy dah try bagi ubat pcm 4 hourly tapi temp still ade dan fitting akhirnya.dah basahkan badan juga.i am frustrated.jaga anak demam pun fail.kena tahan wad selagu demam.sebab protokol wad buleh allow balik kalu tak demam 24 h

Suami balik 2 minggu sekali.i couldnt ask for more.dia tak buleh nak balik selalu pun.dia org johor.keja kilang jepun.dia nak sy tukar gi sana.cuma tak setuju kalu sy berenti keja.

Sy tak sampai hati tinggal anak2 untuk gi tngk suami.dahla keja hari2 tinggal anak2.kalu cuti sy nak la spend dgn anak2.untuk qada balik waktu yg sy tak dapat bersama meka.c

Mintak tukar ke sana tak leh ke. Tu kan suami dah minta tukar. Jepun ni punya budaya yang saya tahu, lelaki pergi kerj kerj kerj kerja. Kalau balik awal wife marah gitu. Nak suruh husband dia berdaya saing. Lain semua wife take care. Anyway sabarlah puan.

ini pendapat berdasarkan kes saya lah.

1. rasa kecik hati dgn suami tak cuti = normal tapi, suami saya tentera lah.
2. lelaki pentingkan keje dari keluarga = normal
3. lelaki tak cuti kalau anak sakit = normal. cuti sehari ajek. kalau kes kematian pun dpt sehari. Nenek suami meninggal tahun ini. suami dpt sehari ajek cuti-hari dikebumikan. At least kalau swasta dpt compensate 3 days kan? Pegawai kerajaan tak tahu, rasa mcm sama aje.
4. Kekadang hari sabtu pun keje. hari ahad pun keje. tak patut org gomen keje lebih masa sebab takde bonus byk pun.

kalau saya tgk keliling saya - kehidupan adik ipar & biras2 -> sgt dengki hokeyy..org lain cuti dgn segila gilanya or sewenang wenangnya.

utk menambahkan kedengkian awak & saya , sorang adik ipar saya - takde degree pun cuma ada sijil khas dari NIOSH, pastu ada green card. dia nie dulu2 PJJ dgn biras (kat ng pantai timur). balik naik FLIGHT- MAS hokeyy.. laki awak apa? engineer kan, pastu drive kete? ish..tak patut..tak patut..
skrg tak PJJ lagi sebab adik ipar saya tu dah cari keje yang sama negeri dgn bini dia.
apakah tips & rahsia biras saya sehingga suaminya yang behenti keje & bekerja dgn sama negeri dgn bini dia? hahahaa..idokle saya korek. biras saya tu cikgu. mintak byk kali tukar KL, tak dpt. (tapi, ikut pemerhatian saya dia tu bukan jenis gigih nak followup. bukan jenis tebal muka utk merayu sana sini or bekerja kuat dgn gigih lagi jaya utk pindah ke kl (mcm rasa2 malas nak pindah ajek gayanya hahaha). jenis semua berserah kpd tuhan )
Last edited by Hana on 26-11-2014 12:09 AM

periakuning posted on 24-11-2014 10:18 PM
Tapi tak dinafikan dia sngt berdisiplin, product of japan gituh.dah jadi macam org jepun

takda cam orang jepun pun..
me kenal couple jepun, real jepun person..
bab anak anak cukup ambil berat lagi.

periakuning posted on 25-11-2014 05:34 PM
Anak febrile fit.2 kali dah.sy dah try bagi ubat pcm 4 hourly tapi temp still ade dan fitting akhirn ...

balik 2 minggu sekali kira ok la tu...  hb awak susah nak pindah ke kelantan sebb sana mana ada banyak peluang keja banding kat johor kan...
awak la kena minta tukar sbb keja kerajaan ada vacancy kat mana2 kan... i dah 13 thn keja company jepun so i tau sgt... kalau hb u nak naik mmg kena jaga cuti2 semua tu. jepun ni dia tak kira u pandai buat keja je... disiplin pun sgt dititiberatkan... lambat seminit pun diambil kira... huhu...
sementara PJJ ni u kena la sabar dulu....