CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Miss_rumaysa

adik nak saya balik berpantang cpt2 sbb die nak pergi bercuti.

Brpantang ni seminggu 2  kita perlukn org tengok2kn kita. Pastu kita.dah boleh urus  diri. Lgpn anak prtama cuma perlu jga anak dan diri sndiri je. Lainlah klau ada anak lain yg prlu dijaga harus  pening dibuatnya. Balik je rumah sndiri. Lebih aman

senang cite..TT neh manja terlebih...nak harapkan org jerrrr...

hunny_bunny posted on 15-12-2014 08:03 AM
adoii pesal mcm xde masalah g cari masalah plak ni??..

menda xde hal di jadikan hal....

Klu ad..mmg nk upah org..tp mmg sini ssh sgt cr org..even i dh tny my mom.. i pn bkn suka sshkn my mom..sjak i x larat je i mntk tlg la my mom.. lg2 hubby jauh..mmg emosi x stabil.

Dh nama fmili..dudok rmh ni.. mmg la kt involve skali..unless ure heartless.
my mom pn dok ngadu kat i..psl daddy baru nk start curang lg..
And as ive said before..
adek sndiri mmg akn terasa..
lg2 because we were once very close.
but now im trying tp figure out a solution.
Its easier said than done la.

esyuefeei posted on 15-12-2014 08:32 AM
Brpantang ni seminggu 2  kita perlukn org tengok2kn kita. Pastu kita.dah boleh urus  diri. Lgpn anak ...

Ok.tq.. trying to adjust

koko2 posted on 15-12-2014 09:28 AM
senang cite..TT neh manja terlebih...nak harapkan org jerrrr...

Mybe. Its my first time.i pn xnk hrpkn mak i. Sapa lg kt nk mntk tlg kalo bkn dgn org terdekat.
if possible nk sgt cr org dpt tlg kn. Still on the hunt

nanacinta posted on 15-12-2014 06:42 AM
orang lelaki kan...nampak jer tak kisah...dulu saya fikir adik lelaki saya ni tak ambik berat pun te ...

Ya maybe.. its hard.but ill try

Follow Us
Miss_rumaysa posted on 15-12-2014 09:30 AM
Klu ad..mmg nk upah org..tp mmg sini ssh sgt cr org..even i dh tny my mom.. i pn bkn suka sshkn my ...

solution aku yg sebenar nyer adelah...utk ko fokuskan diri ko dulu..recover dulu betul2...pindah dok umah dgn asben ko....upah org...cari dekat internet melambak je...

soal ayah dan adek ko tu...pe yg ko nak dorg buat dorg xboleh buat..dorg xnak buat..jadi utk apa ko sakit2kan kepala...baik ko bahagiakan mak ko tu lebeh baik..ko nak lentur adek ko..dier dah tua...nak ckp byk dgn ayah ko...dier pun dah bulat dgn keinginan dia...kalo aku..aku amek je mak aku duduk dgn aku...aku bahagia kan dia...

dorg boleh je heartless dan xamik tau sgt ape yg berlaku dlm kuarga...contoh mcm adek ko...dier dah tua kot..bukan budak2 lg yg perlu ko nak kene jaga ati dier selalu..

hunny_bunny posted on 15-12-2014 09:53 AM
solution aku yg sebenar nyer adelah...utk ko fokuskan diri ko dulu..recover dulu betul2...pindah d ...

Ya.. u hv a point there.tu la sbb nk cr org yg kt trust tu ssh..my hubby pm tgh cr org kat sana utk jg bby.. sbb once i ngn hubby work..bz sgt..
Almost 70h per week.so we really need someone who we can really trust..

And the rest..stil trying my best..
psl mom i..die tgh nk setel yg cni  dlu since my dad has a new love affair.. for the third time..
ap2 pn thanks for the advice..

Miss_rumaysa posted on 15-12-2014 10:10 AM
Ya.. u hv a point there.tu la sbb nk cr org yg kt trust tu ssh..my hubby pm tgh cr org kat sana ut ...

gud luck..

dan semoga dipermudahkan segala urusan...

TT don't think too much la...
Skg fokus kat baby and ur self more than anything else.
I dulu sebab mak sndr kerja so mak mertua suh stay dengan dia, but if dia tak insist suruh stay dengan dia time pantang or I tak berapa tenang stay dekat umah mertua masa pantang tu, anytime I akan pergi rumah my mum even though she's working or even balik KL duk rumah sndiri, I don't mind. I'll seek for my happiness and serenity anywhere.  

Kita cuba untuk tak terlalu bergantung dekat orang, sebab lepas abes pantang pon memang kita jugak yg akan hadap rumah tangga kita sndiri. You're lucky enough if your parent available to help you, but if you're not, then do it yourself because you definitely can do it. Just give it a try.
One of my fren is expecting now, dia dah cari siap2 orang yang akan handle dia time pantang nanti, sebab dia tahu mak dia dah tak larat, mak mertua duk jauh so dia taknak susahkan mak mertua plak.

Rate

1

betul kata some forumer TT..
jangan terlalu harapkan org..
macam aku sendiri pun masa anak first dalam dua puluh hari lebih tu aku dah balik rumah sendiri kejap..
sebab mak aku gi konvo adik aku..
balik duduk seminggu jer laki aku jaga sendiri..
dia yang bakarkan tungku, dia yang masakkan..
aku cuma uruskan baby jer..jgn buat sebarang kerja..

masa anak kedua plak memang aku pantang sendiri jer..
laki aku jaga jugak..
dia uruskan anak first, masak, sediakan air mandi dan bakar tungku smua..
aku uruskan baby baru jer..
insyaAllah dipermudahkan..

Rate

1

tension plak baca citer u ni
macam ni la bel cadangkan u balik dd rumah sendiri dgn husband
then u hire sorang maid khas untuk jaga u dlm pantang
harga mungkin mahal tp berbaloi untuk kesihatan mental n fizikal u...plus u x perlu berjauhan dgn husband

buterfly posted on 15-12-2014 10:33 AM
betul kata some forumer TT..
jangan terlalu harapkan org..
macam aku sendiri pun masa anak first d ...

lain org lain caranya...maybe tt ni jenih manja n sensitif, dia x kuat nak hadap semua ni...ang sama mcm aku buterfly, ank first sj dok umah mak. ank ke2 n ke3 aku urus sendiri ja. ms ank first laki aku belajaq bg mndi baby kcik so ke2 n ke3 aku bg dia urus ja. alhamdulilah semua dia sedia tungku,ayaq mandi n mkn aku. mggu ke2 aku dah kuat pelan2 buat sendiri

rsanya tt elok balik segera ke rumah sendiri..
rsanya tt akan lebih stress dengan perkara2 lain selain dari kesihatan tt dgn anak..

Biasalah kadang2 parent bukan perasan pun dia ada take side kat anak2.... LC anak bongsu tapi dapat anak sebulan awal daripada my sister.  So bersalin kat rumah my parent... Tapi my mom sentiasa sibuk dengan politik dan kerja dia gak... Lepas habis urut 3 hari, LC kena pandai2 sendiri, pakai bengkung sendiri dan herbs... My dad banyak jgk tolong... Dia sebelum pergi mengajar, dia akan siapkan breakfast dan bila balik masak lauk special untuk orang bersalin...

Lepas my sister pulak bersalin, my mum cuti seminggu untuk jaga dia... Yelah, dia anak kebanggaan parent... Lepas seminggu, LC pulak yang jaga dia... Pakaikan bengkung, pakaikan pilis segala... Makan macam biasa my dad siapkan utk kitorang berdua...

Lepas habis pantang, my mum quit her job and jaga anak my sister kat rumah dia... Tapi LC always think positive, maybe sbb LC dpt anak lelaki whereby my sister dapat girl, so kenalah berhati2 takut dapat nanny yang tak betul... Lagipun LC rapat ngan ayah and ayah lak sayangkan my son (sbb 1st boy in the family and adik2 beradik LC semua perempuan)...

So, my advice think positive, takde apa masalah yang tak dapat diselesaikan... Kalau your mum x dpt jaga u berpantang, usaha sendiri... kalau kita rajin bergerak (moderate - jgnlah smp menyakitkan), kita rasa lagi segar dan cepat sembuh.... Insya Allah cepat kurus... hehehe

Rate

1

masa pantang ni TT seeloknya jgn pikirkan pasal hal2 lain, fokus pada TT n baby je..
mak i selalu pesan mcm tu, masa ni elakkan fikir benda lain, klau ada problem po lupakan jap..
seeloknya TT balik umah sendiri n pantang sendiri, yelah kita ni kdg2 dgr kwn2 citer masa pantang demanjakan so kita pon nak gak mcm tu, bila kita x dpt apa yg kita bayangkan tu yg kita mula rasa down tu..

so now, better kluarkan diri TT dari kekusutan tu sumer, balik la pantang kat umah, n p la hepi2 kan diri TT, klau boring watla apa yg patut, yg penting positifkan diri n minda k.

Rate

1

mdmvava posted on 15-12-2014 11:34 AM
masa pantang ni TT seeloknya jgn pikirkan pasal hal2 lain, fokus pada TT n baby je..
mak i selalu p ...

Tq for the advice

Tt...sy pn masih dalam pantang... baru 17 hari... PLUS operation lagi...caeser... so u dpt bayangkan lagi teruk sakit lepas bersalin yg saya kena tanggung...

Sama mcm u...sy pun tak de sape nak bantu sangat... mak tak sihat...abah boleh buat kerja2 kasar je...tolong basuh baju baby..

Dari mandikan...susukan..basuh berak..kencing..salin lampin..dan semua saya la yang buat... suami memang ada...tapi masih tak cekap handle semua..saya yang uruskan semua...dia pun sikit2 je boleh tolong...

Tak de sape uruskan saya...bagus jugak mak awak mandikan... saya semua sendiri...suami tolong sediakan air...tak de mandian2 herba bagai...pantang koboi je...

satu je la...dulu mak bapak kita dah rasa susah jaga newborn..sekarang time kita beranak...so kita pandai2 la jaga diri sendiri...anak kita..kita yang buat..so jangan la harapkan orang susah untuk kita... bukan tanggungjawab dorang pn... tanggungjawab kita...

Rate

1

Tq for the helpful advice
I think ive found a solution already. As for my bro..x jd pn cuti die sbb full travel agent.
So serves him right.
plan nk pntang sni then blk awl ke rmh.
i know x ptt hrp org lain.i guess i was so sick.got higrade fever and chills n mastitis. So of course u need to ask for help.or else..no way la.cant evn manage to get out of bed.
my hubby is a bz man.as stated bfo ..70hours workload per week.he is helpful but since he is working so his time is restricted.so i hv to find a maid..afer pantang im gonna work the 70h perweek too so i hv to find someone reliable.
Tq for the honest advices guys.
and for the kind and supportive comments..i appreciate it very much.
sometimes there comes a point in our lives when we feel like we cant manage it all of course people can say this and that but they wont know until they walk in our shoes.
Salam

Salam tt,

I simpati ngan ur nasib. Kita kadang tu memang nak benda dibuat and result semua macam yg kita nak. Tapi kita tak boleh expect orang ikut cara kita. Nak buat cam mana kita tak boleh control. Your father, your mother and your brother.

Kita tak leh control your father utk takde love affair. Kita tak leh control your mother utk tak manjakan ur brother yang perlukan attention as much as you do. And kita tak leh control if your mom thinks that you are capable and your brother is not. Kita tak boleh control banyak benda. Tapi kita hanya boleh control diri kita sahaja.

Why would we want to be in a box of problem?  Kita keluarkan diri kita dari that box. Stay away kat neutral environment. Once you are strong and you want to help from outside, lagi baik. Tapi since there is so much problem dalam rumah, lebih baik duduk di luar dari rumah tu supaya kita pun tak di drag along masuk dan buatkan emosi kita tak stabil.

I know we cannot help it bila badan tidak sihat. Kita mmg automatik crave for attention and help. Some people mmg cam tu. Kita tak leh samakan diri kita yg kuat low threshold pain dgn org yang ada high treshold pain. Kita sendiri kenal badan kita cam mana. Kalau tak kuat nak buat cam mana kan?  Anyway kalau lagi you duduk dalam environment ygvtak sangat membantu, youvakan stress. Stress pun akan buat immune system go down. Cam mana nak recover?  Get yourself out of there the soonest.

Rehatkan diri, rehatkan minda, minta sesiapa bantu. Jangan duduk dalam box yg ada problem yang boleh ganggu emosi and at the same time ganggu kesihatan mental. Mental terganggu, fizikal pun jadi tak strong.

Get yourself out of the box the soonest. Take care

Rate

1