CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 8004|Reply: 36

[2015] DISNEY PIXAR - INSIDE OUT

From an adventurous balloon ride above the clouds to a monster-filled metropolis, Academy Award®-winning director Pete Docter (“Monsters, Inc.,” “Up”) has taken audiences to unique and imaginative places. In Disney&#8226ixar’s original movie “ Inside Out,” he will take us to the most extraordinary location of all—inside the mind.

Growing up can be a bumpy road, and it's no exception for Riley, who is uprooted from her Midwest life when her father starts a new job in San Francisco. Like all of us, Riley is guided by her emotions – Joy (Amy Poehler), Fear (Bill Hader), Anger (Lewis Black), Disgust (Mindy Kaling) and Sadness (Phyllis Smith). The emotions live in Headquarters, the control center inside Riley’s mind, where they help advise her through everyday life. As Riley and her emotions struggle to adjust to a new life in San Francisco, turmoil ensues in Headquarters. Although Joy, Riley's main and most important emotion, tries to keep things positive, the emotions conflict on how best to navigate a new city, house and school.

tak tau ler dah ada ker blom
Last edited by annehuda on 15-12-2014 08:25 PM

For me bese2 je

citer ni sesuwai di layan oleh laba ....

sapa yg dh tgk? boleh bg review?

hmmmm dah tengok. best gilaaa bagi aku.
mengimbau zaman kanak-kanak kita
kenapa perangai kita gini, kenapa perangai gitu
should watch. best!
nak nangis aku part ni...hehe

kakak aku dah tgk...
bila aku tanya dia...
dia kata...boleh laaa....
anak2 dia boring...
sooo kompom aku tak gi bawk anak2 aku tgk...
tunggu blueray keluar jjer.......
tu jer....review dari aku.....

Follow Us
tak bestt...........................rugi duit... nyesal.......................

one of the best from pixar!

nk tgk esok

Edited by mbhcsf at 27-8-2015 01:21 AM

okay - yg best part ialah masa time depa sekelaurga dinner - cer tengok otak ayah dia 'function' dengan ' mak dia' yg otak mak dia tetiba  nak cari bf lama mak dia  tu ...itu hilarious  hahahahahahhah

pada i okay - well citer is too OVERSIMPLIFIED lah tentang personality development etc etc..

cuma yg bagusnya *a bit* dia bagi satu konsep memory tu long term and short term tu - storage tu....dan  myelin sheath hahahahahahaah, okaylaaa....untuk tahu sikit fungsi otak but to me dari segi konsep - oversimplified. banyak lah mekanisme emotional regulation - amygdala , limbic etc , so pada i ...okaylah nak faham secara kasar but  hmm...oversimplified.

it is ok...fun but not as fun as tangled ...tangled i memang boleh jadikan ia benchmark la.

Rate

1

Pada mzz yang secara tak sengaja tersedut movie ni way before release dkat sini..mzz suka movie ni.

Sedih masa bong bong (tak ingat nama elephant pink tu) kena tinggal. Mzz mmg nangis time tu. Kesian bong bong.

Bes ke tak cerita ni? Ok lah hahahah.. Best gila tu tak kot.. Ini pendapat aku ye.. if orang lain rasa best gilak then best gilak bagi dia lah kot..Well for me the muvie is kind off unique and something out of the box. Sebab nya makhluk makhluk yang wujud in Riley's head (Riley is a girl : main character) tu dikira sebagai 'voices in head' Boleh dikatakan macam gerak hati in bahasa melayu. There are five little creatures..

Muvie yang sangat kreatif sebab idea yang dipersembahkan dalam muvie ini sangat unik dan tak penah lagi dilihat dalam mana-mana mvie lain.
Manusia yang dikawal oleh emosi yang terdiri daripada Joy, Sadness, Fear, anger dan disgust. cerita inside out ni.. buat kita banyak fikir psal pengaruh emosi dalam kehidupan seharian... olahan yang menarik.. merangaang sel2 otak untuk berhubung sebab nak bagi faham konsep cerita dia.

Rate

1

shityfans replied at 24-8-2015 10:49 AM
hmmmm dah tengok. best gilaaa bagi aku.
mengimbau zaman kanak-kanak kita
kenapa perangai kita gini ...

part ni syahdu ya amat.... sbb jate ego takdelah nangis
tp mmg terasa.... since mmg ade memori time kecik yg dilupakan.....
mmg kreatif gile cite nih.... terutama part bagaimana anak2 kecik karektor die dibina.... watak sadness tu terbaik... kena ngan suara sedih memanjang....

ctaz replied at 24-8-2015 10:50 AM
kakak aku dah tgk...
bila aku tanya dia...
dia kata...boleh laaa....

cite ni terlalu dewasa utk kanak2....

citer ni mcm kne berpk jgk so xjd la nk bawak anak2...

budak2 tak berapa faham

dino replied at 28-8-2015 09:59 AM
cite ni terlalu dewasa utk kanak2....

yup...
aku pun rasa mcm tu....

dah tengok citer ni. best!

dah lama tak tengok filem kartun yang lain dr yang lain. boring sangat kalau citer tu watak binatang la, kapal terbang la, kereta la. boring sgt. tp citer ni best. berkaitan dengan 5 emosi yang ada dalam diri seseorang. Joy, Sadness, Fear, Disgust, Anger. kelima-lima emosi ni sentiasa bekerja dalam minda manusia. so bila tamatnya penghujung hari seseorang (iaitu tidur) ingatan tu disimpan kat ruang bahagian memori jangka panjang. so kat dalam ni ada la bahagian memori jangka panjang, memori teras utama, bahagian yang akan dilupakan, bahagian mimpi. banyak lah

citer ni bermula bila budak pompan ni nama dia Riley kena pindah ikut ayah dia. so bila dah sampai kat san franscisco ni, dia rasa lain sangat. so si Joy ni nak elak kan si Riley ni rasa lain, dia akan buat kan riley ni rasa gembira. dia akan buatkan si Riley teringat saat2 dia gembira. sampai lah si Sadness ni terpegang bahagian teras memori riley sampai lah dia rasa sedih. si entah macam mana, si Joy dengan Sadness tercampak dari Headquaters ke bahagian ruangan memori jangka panjang. so yang tinggal kat Hq, hanya si Fear, Anger, dengan Disgust. so sepanjang si Joy tak ada kat Hq, si Riley memang tak happy. Asyik marah je. sebab si Fear ni macam dominant berbanding si Fear dengan Disgust. Dorang bertiga cuba lah nak buat kerja Joy tapi tak berjaya sebab sifat dorang bukannya happy pun.

Di bahagian memori jangka panjang yang dipisahkan oleh gaung (bahagian memori yang dilupakan), si Joy dengan Sadness ni nak kembali ke HQ. dorang boleh ke Hq melalui 5 jambatan memori teras utama yang gembira. tapi satu satu jambatan tu roboh sebab si Riley ni asyik tak gembira je. kat memori jangka panjang ni lah banyak perkara yang berlaku. dorang jumpa dengan Bing Bong, haiwan imaginasi si Riley. jumpa dengan jejaka fantasi si Riley. Ada pulak Dream Production, iaitu bila Riley tidur, dorang buat drama kat sini. drama kat sini maksudnya mimpi lah. dorang akan buat mimpi yang manis2 supaya riley tak akan bangun.

citer ni memang sangat berat untuk budak2. budak2 tak akan faham pun. memang citer kartun ni untuk dewasa je. ada part yang sedih bila Joy dengan Bing Bong terperangkap kat gaung (bahagian memori yang akan dilupakan). nak nangis part ni. part lawak banyak. especially scene Dream Production tu, si Joy dengan Sadness nak bangun kan Riley dengan buat mimpi2 yang ngeri.

tapi yang best citer ni, pengarah nak tunjuk kan yang tak apa kalau kita rasa sedih pun. kalau ikut manusia yang normal pun, sedih ni pun dapat melegakan diri kita dengan cara menangis. dalam citer ni, si Joy ni memang tak bagi Sadness buat kerja dia. dia ni si Riley happy je. sampai lah ending citer ni dia faham yang dengan ada perasaan sedih sedikit dalam diri kita ni pun kadang2 bole jadi kan diri kita positif jugak.

rating : 5/5 bintang

Rate

1

Edited by bluezink at 29-8-2015 07:56 PM

Aku keluar dari wayang dengan otak masih mengagumi kehebatan mereka yang lahirkan jalan cerita.. hebat betul!! Tak tahulah pelik atau tak, aku sukakan watak Sadness dan agak terganggu dengan watak Joy ituuuuuu.. hmmm.. pada aku jugak muvee ni represent tentang introvert dan extrovert dengan cara yang menarik. Jadi, apa emosi dominan korang?

yang bikin aku..bagai org kena  tampar adalah pada bagian cerita inside out yang menunjukkan adegan bagaimana satu bagian memori runtuh saat orang tua membentak anaknya. Ini semacam mengiyakan teori yang selama ini ak denga hal memarahi anak akan berpengaruh pada syaraf otaknya ..... kan jadi sedihgitu, mau nangis, merasa bersalah. Wait, I think sadness just touch my core there!...
Inside Out is just like most of Pixar’s projects. It showcases the good colored veneer of bright-eyed optimism to cover some serious@didabrooch  sad theme. Pixar juga berusaha menghadirkan pengetahuan bahwa segala sesuatu yang berlebihan itu tidak baik dan hidup harus seimbang. Selain merasa senang atau sedih, kita juga perlu merasakan haru. Coba cek emotion c
hart yang ini
Ada banyak sekali rasa yang perlu kita asah agar ..kita jadi manusia yang seimbang. Tanpa emosi, kita akan jadi manusia yang kehilangan arah. Dan kehilangan arah karena nggak punya rasa itu tak enak .idop flat. Begitu aja. Boring, kan?
Kalau budak-budak tengok maybe dorang tak akan faham sangat kot apa yang nak disampaikan melalui cerita ni. They will just enjoy the cute characters and all those animation, songs. Dorang dah besar sket, kena tengok balik baru faham. Cerita ni sangatlah bermain dengan emosi.aku rasa macam kehidupan setiap orang kat dunia ni tak senang pun. I mean, there are lots of things in their head, yang perlu dorang fikir, yang perlu dorang rasa. And they don't really get to choose what they wanna feel. Bila something happen, of course kita tak boleh elak dari rasa sedih or happy or marah or takut dan sebagainya. That's normal. Cuma ada individu yang mampu kawal emosi, dan ada yang tidak. Everybody is just the same. I bet dah besar panjang pun, even yang dah tua pun mostly memang mengalami masalah untuk control emotion. Hati rasa sedih, marah tapi akal menghalang. Bercampur-aduk segala emosi. That's why kadang-kadang kita buat keputusan yang salah dalam hidup kita. Sebab kita terbawa oleh emosi yang kadang-kala terlampau. Some people thinksadness is not necessary in life. Aku sendiri pun kadang-kadang fikir kesedihan adalah satu element negative dalam kehidupan, dan tak perlu ada. Sebab selalunya sadness ruin our day. Haha. Tapi bila tengok cerita ni, ia menyedarkan aku bahawasanya kita sebagai manusia ni perlu untuk rasa sedih kadang-kala. Tak salah untuk kita rasa sedih. In fact, sadness plays such an important role in our life because sometimes we have to feel sad in order to feel joy and happy again.itu...yg aku dapatsomething very valuable dari cerita ni

Rate

1

lurve82 replied at 28-8-2015 10:23 AM
citer ni mcm kne berpk jgk so xjd la nk bawak anak2...

yup  tapi ...boleh terang kat depa yg brain tempat di mana emosi tu terhasil. actually limbic system.
brain juga tempat simpan ingatan. ada ingatan yg kita ingat sekejap sat je...( short term) atau long term...ni consolidatuion stage lah  dan disimpan di tempat lain....just briefly...

segala perlakuan mak ayah verbal atau no verbal - bentuk cara anak tu fikir, behaved , bertindak, temperament ( in short - personality )

so, boleh jugaklah...nak relate bagi yg usia 5-ke atas

kalau 5 ke bawah -abstract sangat  sebab you deal with konsep memori, emosi...depa tak nampak ..memori? atau emosi tapi depa tak tahu pun macam mana relate. depa boleh tahu ikut konteks okaylah kot like rasa happy , sedih...marah...

12Next
Return to list New