CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 38374|Reply: 46

Satin Skinz elok ke?

Hai warga Cari !

saya dah makan satin skinz ni sebulan tau. since saya ni takde bajet so rasenye satin skinz ni lah berbaloi sebab boleh tahan 2 bulan. kedekut punye pasal

bile saya pakai, muke banyak naik bintik2 lah. dulu selalu jugak naik bintik2 tapi dah okay dah. sekarang ni banyak pulak jerawat pasir. saya pon taktau la kenape. tengok testimoni sume okay. time saya je tak okay

bile tanye mesti cakap tu proses nak buang toksin. tapi jerawat pasir ni makin lame makin besar. banyak plak tu. kalau naik jerawat mesti ade parut. parut kat muka saya plak jenis yang susah gile nak hilang. lebih 3 bulan belum tentu boleh hilang mgkin sebab kulit dah nipis sangat kot.

so ape pendapat warga cari? patut teruskan makan atau tukar supplement lain? saya dah dilema wanita ni kot ade pakar kecantikan kat sini sila lah nasihat saya sikit haha. ingat nak try belleza plak lepas ni. macam best.

btw, saya baru mule bisnes produk kat ig. so boleh visit ig saya @stbeautyshop haha menyempat promote
Last edited by lala12 on 16-12-2014 10:47 AM

banyak minum air tak ?

supplements nie kena banyak minum air.

my sis makan jugak. memula pun x ok. tapi dia teruskan gak. so nmpak dah better sikit. tapi masih belom pulih sepenuhnyer.

supplement nie me suka nasihatkan try pakai selama 3 bukan (kalo takde kesan negatif laa). baru bole "judge".

alexandria_iz posted on 16-12-2014 03:13 PM
banyak minum air tak ?

supplements nie kena banyak minum air.

banyak lah jugak minum air haha. 3 bulan? fuhh lame tuu

Kesiannya uols sampai keluar jerawat pasir.

Uols exercise tak? Selalu tidur lewat ke?

Kalau dah 2 bulan tak elok jugak, uols submit je gambar sebelum selepas kat pihak syarikat supplement ni. Minta ganti rugi.

lala12 posted on 16-12-2014 07:50 PM
banyak lah jugak minum air haha. 3 bulan? fuhh lame tuu

Yunk,

Me dah mentioned awal2- kalo xde kesan yg negatif/ memudaratkan. Baru continue & monitor utk 3 bulan.

Baru leh “judge“ kesan supplement tu.

Tapi kalo macam sis dah try cth sebulan & jerawat makin menjadi2~ stop je laa kot. Sbb lain badan, lain hasil.

Healing crisis selalunyer dlm 1~2 minggu je paling lama. Kalo berterusan~ x panggil healing crisi. Mmg tak sesuai & x serasi namanyer tu.

evlinne posted on 16-12-2014 08:37 PM

Andailaaa bole mintak refund. Kekekeke

Supplement nie biasa laa. Ikut badan.

Follow Us
i suggest u jgn mkn apa2 supplement.. just minum je air kosong 2-3 litre.. utk sebulan.. tgk apa kesan dia.... klau apple kat tempat u.. mmg da stop da makan supplement tu..xde makna nya nak tunggu lama2 sampai hancur muka nt supplier kata x sesuai.. sape yg rugi.. LOL

ade orang alergic pada kandungan supplement .. stop ambil any supplement . Beli detox tea , i sugest cleanx tea (guardian ade) untuk detox balik badan... minum green tea 500ml setiap hari pon bagi detox + kaya anti oxidant . air putih 2-3liter setiap hari . kalau muka tengah terok plss jangan memandai beli prod macam - macam sbb risiko makin terok kalau tak sesuai or prod byak bahan kimia . so klau terok sgt better jumpa dokter teros .

pernah try jugak sebulan. tapi xda kesan apa2 pun. yela sebulan kan. kalau nak tengok perubahan positif tu memang paling elok consume dalam 3 bulan la. tp xda la naik jerawat ke apa, sebab kulit xsensitif. tu yg selalu tukar2 produk.

tapi ! aku dah stop la consume skang ni. sebab, aku check Kkm xda pun kelulusan. dah tu website pun mcm blog biasa je. xda alamat, setakat no telefon je. padahal tgk satin skinz ni mcm gah jgk. kotak cantik. so, agak mendatangkan was2 disitu. takot aku one day nanti jd penyakit ke, so aku stop.

try search produk lain yg jenis supplement cmni, serupa jugak xda pun lulus KKM. dah la jenis makan2. yg ada pun shaklee je. tu pun esp xda gak. jd kembali ke vit c dan e shaklee jela.

(kalau mmg lulus kkm, tlg inform yer. takot pitnah plk sbb aku check memang naik no record matched your search)

Bergantung pada badan memasing kot.. 2bln lepas aku consume SS ni, jerawat naik xhengat..
kawan2 aku ramai tegur apesal teruk sgt muke ko... aduhhhh    last2 aku stop, xsesuai ngan badan aku kot.. nk try jamu je la pas ni..

MISSLIYA posted on 17-12-2014 01:21 AM
ade orang alergic pada kandungan supplement .. stop ambil any supplement . Beli detox tea , i sugest ...

tu lah. ingat nak beli yang untuk detox badan tu. tapi satin skinz ni katenye untuk detox jugak haha.

evlinne posted on 16-12-2014 08:37 PM

saya squat hari hari nak kuruskan peha. kira exercise la jugak kan saman terus lah hahaha mintak 1 juta ganti rugi. woooo aku kayaa

nomey posted on 17-12-2014 12:21 PM
pernah try jugak sebulan. tapi xda kesan apa2 pun. yela sebulan kan. kalau nak tengok perubahan posi ...

banyak sebenarnye produk yang ade lulusan KKM tapi tak selamat. bukan nak ragu2 dengan KKM tapi masalahnya mcm mne produk yang kononnya ade KKM bagai lepastu lame2 tetibe kluar surat khabar kate produk tu berbahaya ade merkuri bagai. saya pernah pakai jugak produk yang bermerkuri ni. cntohnye sf beauty. krim siang malam die serupe dengan produk2 kat pasaran skrg yang kononnye ade KKM tu. kalau bace pasal ciri2 produk bermerkuri tu lebih kurang je mcm produk skrg. contohnya krim siang wrne kuning. krim malam warne putih. Aku mushkil betul lah, kalau takde bende terlarang kenape kejap sangat boleh putih and kenape produk yang selamat macam safi balqis, fair n lovely tu smue amik mase lame nak putih.

lala12 posted on 18-12-2014 02:46 PM
saya squat hari hari nak kuruskan peha. kira exercise la jugak kan  saman terus lah hahaha minta ...

Iols nak jugak squat hari-hari tapi takde kawan pergi gym. Iols punya bum tak mantap. peha iols okay lagi, takdelah gemuk ke haper.

Lepas dah bosan try aurawhite....saya mkn aurawhite laaamaaa sgt....saya try satin skinz....n yes I like it....pagi2 lepas mkn tu mesti membuang....dah mkn satin skinz 3bln....n I take 2 times daily

satin skinz ni haku ada dua review.
satu dpd sepupu aku, dia mkn 4 bln dgn gigihnya.
tapi xnpk perubahan.
kwn aku plak mkn baru nak masuk sebulan.
tapi effect sgt mantop.
perbezaan berlaku yg dpt aku simpulkan ialah, bdn ko byk toksin ke tak?
sepupu aku mcm biasa2 aje, jenis mkn ikut suka, minum pun ikut suka byk mana.
air putih byk ke tak takde hal asalkan air dia togak je.
tapi kwn aku sgt menjaga daily food intake dia.
air kosong toksah ckp la, sehari tu bergelen2 aku tgk dia togak.
kalau mkn suka amik clear sup gitu.
hamik ko, kulit dah cantik jadi makin gebas!
tapi scr jujurnya aku tak daya nak ikut cara dia.
so lebih rela kulit berkarat lah kekdahnye.  

awinpj posted on 18-12-2014 07:43 PM
Lepas dah bosan try aurawhite....saya mkn aurawhite laaamaaa sgt....saya try satin skinz....n yes I  ...

ok tak makan aurawhite ? ingat nak try lah nanti . dulu try kcolly tapi ntah lah kesan tak nampak sangat .

rottberry posted on 18-12-2014 08:13 PM
satin skinz ni haku ada dua review.
satu dpd sepupu aku, dia mkn 4 bln dgn gigihnya.
tapi xnpk per ...

memang pun. dulu aku macam kawan kau. jaga makan gila. konon2 buat diet seimbang, minum air wajib 3 liter, amek supplemen, dalam masa 2bulan berat turun gak sikit, kulit pun boleh tahan licin. tapi sekejap je. last2 aku tak tahan godaan, aku bedal semua makanan, fast food ke seafood ke hape ke, habis keluar muka jerawat, jeragat segala mak nenek. air pun dah malas nak teguk 3liter, kdg2 satu cawan je. bak kata kau, biarlah muka berkerak, asalkan hepi dpt makan ape saje

nak makan supplemen pun kena jaga makan. baik takpayah amek supplement. try jaga makan+minum air kosong banyak2 pun dah cukup.

lala12 posted on 18-12-2014 02:53 PM
banyak sebenarnye produk yang ade lulusan KKM tapi tak selamat. bukan nak ragu2 dengan KKM tapi ma ...

akak aku keja bidang kesihatan ni. dia kata kebanyakan product/ makanan apa2 pun,  lepas dapat sijil lulus KKM tu, yang product seterusnya tu dorang letak la benda yg terlarang tu.

bukannya KKM setiap masa check product dorang. tu yang kalau tetiba dorang check, terkantoi, kena tarik balik kelulusan tu.

sebab tu la yg cepat putih bagai tu. mesti ada kimia punya. macam ko cakap, safi n product yg jual kat hypermarket tu, mana ada efect pun pakai. maybe bertahun2 setia pakai baru nampak la kecerahan sikit.

Last edited by nomey on 19-12-2014 11:12 AM

nomey posted on 19-12-2014 11:10 AM
akak aku keja bidang kesihatan ni. dia kata kebanyakan product/ makanan apa2 pun,  lepas dapat sij ...

yup btol... mase kkm check.. dorang letak ingredient bersih... once da dpt kelulusan... letak ingredients yg terlarang...