CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lavapower

[Tempatan] fuyooo..lepas SRP terus nikaq..

spiderman80 posted on 16-12-2014 05:05 PM
Abang dah ada awak, sayang. Tak berani abang nak curang.

yerlaaa tuuuuu

Esmiria posted on 17-12-2014 01:06 AM
yerlaaa tuuuuu

Sumpah abang tak tipu.

Anak2 gila.. Makpak lg la gila...teringat ofismate punya adik ipar.. Sampai nak beranak 2  ttp makpak mertua belikn susu dgn diapers baby.. Laki tlg derma sperm je

Esmiria posted on 17-12-2014 01:06 AM
siapakah itu??????

Sapa lg klu bukan bangkai hidup tu

umur isteri 22 tahun, performance dah macam umur 40,  naik umur 25, laki cari lain...

Manis comel menutup aurat pengantin perempuan.

Follow Us
oh no...please la sambung belajar.....duit boleh dicari bersama....bini dah umur 18 tahun...leh keje mcd/aeon dulu....pastu ko abis spm...g la keje plak....bini smbung bljr ijazah....pastu bini habis...bini keje...ko lak belajar....habis belajar...ko keje....

ni nanti keje buat anak je...pastu susu xcukop...terpaksa memohon pertolongan... T__T

xpe la doakan terbaik jela unutk korang....semoga berbahagia....

Anak_Nogori posted on 17-12-2014 12:19 AM
susah nak cakap....tahun 50an, 60an dulu memang ada gadis umur 13 dan lelaki umur 14 dah nikah...t ...

Ala AN....tak yah lah pongpang pong pang...cer gi bod FD.. ramai je laki yg dah tua nk mampuss umor 30-40 tak kerja...harap binik yg tanggung...

Ada gak yg ada degree tanak kerja nk berbisnes...last-last semua semua brg emas binik digadai, pinjam dgn ipar duai, gadai tanah mak mertua sbb nk bisnes....yg ni lg teruk....

Mcm muaz dgn miera ni dorang dpt rm50 sehari pun dah happy...nafsu kebendaan dorang tak dahsyat nk cari duit berjua-juta sampai melingkup harta mk pak mertua digadai....

Muaz blh je kerja kedai mkn sehari dpt rm50....miera tu nanti lepas PLKN blh gi kolej komuniti ambik course jahit baju...

Jgn ingat ada degree je hidup senang...kebanyakan yg ada degree ni lah yg byk dera bini...dah hutang keliling pinggang, nk byar ptptn duit sewa rumah, beli keta takkn nk pakai viva, dah ada degree kannn..
, kurang-kurang pun vios, bila nk byar tu yg biol...asyik nk chantas duit binik je....binik pun terpaksa kerja....dua thun kawin dah bercerai sbb tetiap hari melalak pasal duit....duit kawin pun tak habis byar lagi....

Sama je...muaz tu dpt motor 2nd hand pun dah heppi giler. Tetiap ptg miera blh peluk pinggang muaz naik motor pusing-pusing keliling kampung...masalah muaz-miera ni takkn seteruk paaangan yg berpelajaran tinggi tapi hutang keliling pinggang...pemalas & selfish.... Last edited by jazaa on 17-12-2014 07:18 AM

dik ko xpatut abaikan pelajaran ko untuk masa depan..
parents ko mampu kot nak menyara korang sampai abis spm
xkan 10 tahun akan dtg ko nak masuk gak bersamamu sebab xmampu nak sara anak bini Last edited by ais_kosong on 17-12-2014 08:05 AM

vandergooh posted on 17-12-2014 03:03 AM
umur isteri 22 tahun, performance dah macam umur 40,  naik umur 25, laki cari lain...

Yg ada degree kawin umor 25 thun, tak sempat celebrate 2nd anibersary pun laki dah cari lain dikkk....

Mcm tu tak apa pulakk....

Murah rezeki selepas berkahwin nanti lebih2 ada anak bertambah lagi rezeki...rezeki hanya datang dari Allah...bukan rezeki datang dari SPM, SRP, Degree, Master, phD..tapi melayu ramai kelulusan phD berbanding kelulusan lain sebab tak yakin pada Allah...sekrg ekonomi tgh krisis org kaya lagi mengeluh daripada org miskin...

Setiap hambanya jika ada usaha mesti ada hasilnya...walaupun tak byk tapi cukup2...semuanya datang dari Allah
Mereka saling bergedik2 uolls terpaksa tutup mulut sebab mereka berjaya menutup fitnah dari uolls punya syak wasangka
Jikalau mereka blom kawen, mesti komen apa laa nak jadi budak zaman sekrg kurang didikan agama dan bla bla bla...bila dah kawen..apa laa nak jadi budak zaman sekrg camana nak tanggung anak bini dgn takde kelulusan tinggi ...

dualchicks posted on 17-12-2014 07:32 AM
Murah rezeki selepas berkahwin nanti lebih2 ada anak bertambah lagi rezeki...rezeki hanya datang dar ...

Tu lahhh....

Klu  nk pungpang pungpang pasal duit,  pasal rezeki...ramai je belajar tinggi-tinggi tapi nafkah anak pun tanak tanggung..., byk je binik-binik kena bwrebut-rebut lrt, komuter semata-mata nk cari duit tlg laki..hujung bln tak de apa pun yg tinggal...

Pastu kata umor 20an nanti dah bercerai berai...byk je pasangan yg belajar tinggi-tinggi ank pertama blm tau berjalan pun dah bercerai...

Melayu ni...buat apa pun serba tak kena.... Last edited by jazaa on 17-12-2014 07:52 AM

lavapower posted on 16-12-2014 11:14 PM

macam main pondok2, main kawin2....

issshhh..mcam main pondok2 jerk..
jgn pasni menyesal sudah..
org lain yg sebaya merdeka ke sana sini..
ko org pulak da menggalas tanggungjwb
ramai jerk yg aku tengok kwn seofis yg kawin muda2..da beranak berderet..masih menggedik/berselfie mcam x berlaki..
x puas enjoy le tu zaman muda..

berusjamban posted on 16-12-2014 11:47 PM
Masa sekolah dulu kan...iols x berselera langsung tgk kawan2 satu batch inikan pulak adik2 junior... ...

aah.. same dgn aku.

dulu ada junior suka aku, padahal dia muda setahun je..
klu kira mathematic, mungkin muda beberapa bulan je dari aku cuma lahir tahun berbeza.
tapi selera kpd org lebih muda mmg bukan pada aku.
[size=13.63636302948px]dgn lelaki sebaya (satu batch) pun aku x minat.

mungkin dah ini selera minah ni.
plg tidak pun, jwpn cliche nya dah jodohhhh~~

Anak_Nogori posted on 17-12-2014 12:52 AM
numpang berteduh rumah mak pak...tu normal..tapi numpang rumah mak, siap tanggung makan minum paka ...

Ko ni AN... budak lava sewel tu hidup dia selama ni menumpang mak bapak... kasih pun menumpang kat porem ni... hang plak gi bedal pasal tak keje, menumpang mak pak semua tu... hangin la dia kat hang...

aku xkesah kalo dorg nak kawen muda ke apa..

tp kalo aku mak pak budak tu..aku lg bg semangat cam gini...kalo ko nak kawen dgn anak makcik....ko tunjukkan dulu ko mampu nak tanggung makan minum dier..sekolah dulu bagi habis...result cantik...boleh cari keje yg baik2...makcik pun ok jah kawen kan anak makcik..dah dia pun nak kawen sgt....

tp pk betol2...la ni ko pk takat ko dgn anak makcik je...esok lusa ade anak cemana nak bg makan kalo xde keje yg ok???..rezeki mmg kt tgn ALLAH....tp  nak sampai ke tgn ko tu yg ko kene usaha lebeh..

pe pun utk ko dik..barakallah....

sekngucing posted on 16-12-2014 11:55 PM
melayu bodoh mcm ni laaa
teman wanitanya?
mesti masa umur 13 dah bercinta

minta bom tu jatuh kat ko dulu la.. sbb ko pun doa benda yg pelik2...

Dia patut STFU.. biar mak ayah dia. @mak pak mentua dia yg beri komen. Psl dia bwh umo lagi

aku ok je kalau diorg ni kawen tp aku nasihatkan la kpd muaz dan isterinye, jgnla beranak dulu dik. enjoy dulu zaman remaja mu as suami isteri, honeymoon hari2 tp pakaila contraception. sbb pd pemerhatian aku rumahtangga start bermasalah bile dah ada anak. time tu mmg terduduk la sblm tu boleh la nk berbelanja sakan sbb takde komitmen sgt, dah anak barulah garu kepala mane nk carik duit nk beli susu lampin anak, nk byr duit pengasuh lagi. so enjoy your young days, bile bini ko dah habis belajar, ko pun dah ada kerjaya mantap skit, beranakla tiap2 tahun takpe.

selamat pengantin baru dik