CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: honeydowngiler

Tekanan makin memuncak,,tulunn

I think you tak berhak mempersoalkan ke mana perginya gaji suami you selagi semua di bawah ini disediakan suami dari duit gaji dia.

1. tempat tinggal / rumah sewa
2. makan minum seharian di rumah kamu
3. pakaian yang menutup aurat

Since you juga bekerja dan mempunyai pendapatan sendiri, jangan terlalu menuntut "elaun isteri" dari suami bilamana 3 perkara di atas sudah suami sediakan secukupnya.

Jika suami tidak berduit untuk keperluan dia sendiri i.e. beli pakaian baru untuk diri sendiri, itu pilihan dia sendiri. Jika suami meminta duit dari kamu untuk melaksanakan tanggungjawab dia, katakan "tiada". Apa hukumnya gue tak mahu bicarakan di sini tetapi itulah caranya untuk mendidik suami agar tidak mengambil kesempatan atas kebaikan kita. Hiduplah mengikut kemampuan suami.

Your money is yours, tidak perlu berkongsi dengan suami dalam melaksanakan tanggungjawab dia sebagai suami/anak lelaki. Your money values for happiness i.e. belanja suami pergi bercuti, belanja suami makan di restoren mewah sekali sekala.

Rate

1

hotzzplate posted on 18-12-2014 05:20 PM
kannn....hot belajar dari kehidupan orang sekeliling hot...

mak sedara hot xkeja, dapat suami k ...

Tolong tu ttp tolong tp berpada jgn sampai naik mua kan gitu...

sarahmirza posted on 18-12-2014 06:17 PM
I think you tak berhak mempersoalkan ke mana perginya gaji suami you selagi semua di bawah ini dised ...

saya sangat setuju dgn yang ini
tak pernah pikir mahupun jeles walau berapa pun hasben kasi pada mak dan keluarga dia
asalkan aku cukup makan pakai... tak merempat (walopun tak dpt makan sushi... tengok jerlah org lain bercerita)
hasilnya... idup aku bebas dari prasangka... dengki mahupun iri hati kpd mertua sekeluarga

korang ni sudah2 la cakap asalkan berlaki. takbur sgt bunyi. kena paham bukan semua perkara kita tahu masa bercinta. dh terkawen terjebak baru tahu. asyik smash org je mmg org takut nk ajak kawen

uissshhhh jadi takut lak nak kawen. takut macam ni pulekss jadi... bertabah laa kak.

honeydowngiler posted on 18-12-2014 03:34 PM
masa memula saya sampai di KL, itu je lah sekali ayah mertua saya menelefon saya suruh saya minta ku ...

teruknya komunikasi antara uols suami isteri..

kalau dah ada kemudahan kuarters kat KL lagi tuh, tinggal aja lah..

bincang elok2 dengan suami tuh.. term bayaran tuh macam mana kalau nak berkira sangat..

perancangan kewangan suami ko dah ke laut.. tak kan ko nak ke gaung pula?

kuraters tuh selesa lah walo sewa 330 tuh kalau nak banding dengan sewa luar pula.. jimat minyak lagi..

jaki sangat ngan laki, anggap jah lah ko bayar untuk keselesaan diri sendiri..

susah neh kalau untuk diri sendiri pun berkira.. apa lagi lah untuk laki..

Follow Us
NURMIMIE posted on 19-12-2014 03:15 AM
teruknya komunikasi antara uols suami isteri..

kalau dah ada kemudahan kuarters kat KL lagi tuh ...

saya bukan berkira. tapi saya x leh ajarkan dia senang dari awal. saya mmg sudah sedia ada stabil. kalau ikutkan kalau saya tak follow suami ni saya memang telah memiliki rumah di utara dan boleh je stay kerja dengan jbtn lama. Cuma permainan di sini.. keluarga mertua ni harapkan sangat la kuarters tu, nak bagi anak lelakinya senang. Saya memang tak tahu lak perangai mertua dengan ipar macam ni kalau tahu saya rela tak berumahtangga sebab nawaitu saya ketika menikah dulu mencari pasangan yang bole memberikan kebahagian dan tempat untuk mendapat bimbingan. Ini ayahnya pun dh ke laut...anaknya apatah lagi.Disuruh solat, dikatakan perempuan si** AKU NAK TIDO JGN GANGGU AKU gitew'' terus saya tak kejut dia lagi dah. Lepas tu terkesima kejap, ayat mcm tu bole kuar dari mulut sang suami. Mana nak dtgnya keberkatan kalau solat pun tinggal

Kalau gaji saya yang ditolak RM330 tu diganti balik tak jadi masalah. Yang saya nampak adik ipar dengan mertua duk whatsapp minta duit macam mana dia nak ganti duit saya. Atas alasan tu saya fikir biarlah dia usaha cari rumah sewa dari saya yang menanggung sambil rasa tertekan

terima kasih semua yang memberi pandangan. Gaji saya hanya untuk saya tapi sekarang ni pun kalau saya rasa nak berhibur ke nak membeli belah ke memang saya takkan minta suami temankan, saya pergi sendiri je, saya punya duit, saya rasa nak makan sedap-sedap saya akan makan bersama teman-teman di ofis. Di rumah apa yang disediakan oleh suami saya itulah yang saya akan masak. Senang habis cerita. Mertua saya datang ke rumah satu apa pun dia tak bawak. Saya tak tahu la peel orang sebelah sana, kalau di belah utara ni pergi rumah anak menantu mesti syok akan bawakan buah tangan atau pun gulai ke rumah menantu. Sebab saya ke rumah mertua tak pernah tangan kosong. Saya akan bawa kuih yang saya masak sendiri. Mertua pun berkira makan harusla saya berkira lepas ni. Tapi kalau bab berjalan mak mertua saya ni hebat. Tak ada duit pun akan usaha ada duit. Saya ni perhati je.By the way ayah mertua saya ni dalam masalah insolvensi kes. Tapi saya dapat tahu after saya kawen dan tinggal di KL secara tak sedar suami bercerita

beldandy posted on 18-12-2014 05:03 PM
baek punya hang kasi yek? hihihi
tapikan Inn...bila jadi gini, kita akn tertanya
aikkk...masa b4 ...

Bukan saja2 nk ckp gitu bel.... hang baca jer la mcm mana tt ni citer dr awal...
dah boleh nmpk dia tergesa kawen sbb umur lewat katanya.... then cer tgk last2 reply tt tu...

nmpk sgt tt ni sebetulnya tak reti nak adjust hidup berumahtangga...
apa yg dia tau, banggakan diri keje gomen ada kete & rumah sendiri...
dia pikir dia dia dia lepas tu ala2 kondem suami & family suami....

baru brapa bulan kawen tu.....baru nk knl laki & family laki tu ....
upbringing & background memasing berbeza so of cos kna byk sabar & slowly pikir cara nk tackle problem ni...

apappun kira okla, janji dah kawen....

Rate

1

nk adjust hdp tu klu berpada takpela jugak, anda xde di tmpt saya. Saya bkn terdesak untuk kahwen tapi suami saya dah masuk meminang, takknla sebelum2 tu saya kena tinggal dengan dia dan familinya dahulu baru saya tahu kedudukan yang sebenar, bukan adat melayu macam tu belum apa2 ikatan dah masuk dalam famili dia. Saya terima seadanya dia. Saya lihat pekerjaannya dan saya anggap bekerja di sektor kewangan ini kukuh. Manala saya tahu keluarganya menindas, tak habis-habis dalam sebulan mesti minta duit tak fix pulak tu. Cuba la tengok keadaan umah saya mana ada apa pun sebab suami melebihkan keluarganya. Saya boleh je belikan sebab saya mampu tapi saya nak tengok sampai bila drama ni. Saya bukan nak berlagak tapi saya ada menyimpan

kalau korangla tak terfikir ke anak ada seorang je nak dibesarkan, nak ditanggung pelajaran. Ke mana perginya pendapatan mak dan ayah mertua saya tu? Dan mana perginya wang PTPTN adik ipar saya? Sampai abngnya perlu berhutang membeli laptop dengan Aeon kredit. Apa function mak dan ayahnya sampai tak mampu nak membeli cash. Padahal gaji mertua saya lebih besar dari saya. Saya balik ke rumah mertua, mereka dengan bangga cakap diri mereka berduit..Padahal semua hutang

Innrukia posted on 19-12-2014 07:40 AM
Bukan saja2 nk ckp gitu bel.... hang baca jer la mcm mana tt ni citer dr awal...
dah boleh nmpk d ...

sbb tu org selalu cakap bila dah duduk sebumbung baru tau segalanya...
masa tu baru blh judge samada kuat tak kuat sanggup tak sanggup

honeydowngiler posted on 19-12-2014 07:24 AM
saya bukan berkira. tapi saya x leh ajarkan dia senang dari awal. saya mmg sudah sedia ada stabil. ...

rumahtangga ko, suami ko, pandai2 lah ko atur ye dek..

kami ne bagi cadangan aje.. yang tahu kedudukan sebenar dan kenal betul ngan suami ko tuh adalah diri ko sendiri..

so buat lah apa2 yang ko rasa perlu..

ai fikir u pun dah matang..

cuma, dalam pada nak mengajar laki tuh, kebajikan diri jangan di lupa.. kalau rasa dah stabil, for me 330 untuk keselesaan diri sendiri tak ada lah membawa tekanan..

cuma mungkin ko lebih secure di situ.. kalau laki ko tak mau bayar sewa bagi pihak, maknanya ko berkuasa penuh lah atas rumah tuh. ko boleh tetapkan apa2 peraturan yang ko rasa perlu..

sekali lagi, apa2 pun terserah lah.. cuma dalam satu2 keputusan yang dibuat, apabila melibatkan diri sendiri, kena utamakan dulu diri sendiri tu..

Innrukia posted on 19-12-2014 07:40 AM
dah boleh nmpk d ...

xbaik cakap camtu..xde nyer orang desperate sangat nak kawen even dh berusia pon...kahwen tu sunnah..

kadang2 idop sendiri lebih bagus klu dapat laki camtu...xde la rasa terbeban...

perkahwinan tu jodoh..dah nasib tt dapat jodoh camni nak wat cane...bukan dia minta pon..ni myb ujian pertama perkahwinan dia..

sape yang x terkejut..idop sendiri bahagia jer...xperlu terbeban dengan apa2..tiba2 kawen ingatkan boleh kecapi bahagia..rupanya bertambah kecewa...indah khabar dari rupa...

ada orang kawen bahagia..tengah jalan kecewa....ni nasib tt awal2 kawen pon dah kecewa....sampai laki solat pon xnak..cakap macam2...

nak jer aku suggest suh tt tinggalkan jer suami dia yang xmau solat tu...solat mencegah perbuatan keji & mungkar...klu x solat, dok mungkar camtu la sampai bila2...nak ke stay dengan suami yang xsolat camtu???

aku dulu b4 kawen...aku tanya siap2 bakal suami aku..solat cukup 5 waktu x?? aku warning siap2, klu xsolat cukup 5 waktu pas kawen, aku xkan menyesal tinggalkan dia...aku xnak zuriat keturunan aku kuar dari benih orang xsolat....tt tanya ke idok??

Rate

1

NURMIMIE posted on 19-12-2014 10:55 AM
rumahtangga ko, suami ko, pandai2 lah ko atur ye dek..

kami ne bagi cadangan aje.. yang tahu ke ...

terima kasih atas pandangan. Saya ni kalau bole nk minta tkr balik je ke utara, sbb apa bulan2 potongan gaji utk rumah di utara tu mmg dibuat sejak saya bujang lagi.Pasal tu saya tak nak gaji saya dipotong pula untuk kuarters. Mak and ayah mertua memang tak tahu saya membeli rumah dan tanah lot menggunakan pinjmn perumahan dan automatikla potongan gaji sekian2.takkanla saya nk potong lagi untuk kuarters memang takkanla nanti slip gaji saya dah tak cantik

hotzzplate posted on 19-12-2014 10:56 AM
xbaik cakap camtu..xde nyer orang desperate sangat nak kawen even dh berusia pon...kahwen tu sunna ...

saya tanya di awal pekenalan lagi. tapi mungkin dia menipu biasala kan sebelum nk dapat. Saya tetap akan menjlnkan kewajipan saya dalam solat ni, wlupun ketua keluarga telah hanyut...saya rasa saya tidak bersendirian Allah sentiasa ada. Saya cuma meluahkan rasa yang terbuku sbb saya xde tempat nak mengadu. Saya tinggalkan mak saya yang ibu tunggal nun jauh di utara pasal ikut suami ni la..kes saya ni memang saya tak akan menceritakan atau mempamerkan pada mak saya sbb saya nak mak saya menggambarkan yang saya happy disini

honeydowngiler posted on 19-12-2014 11:04 AM
terima kasih atas pandangan. Saya ni kalau bole nk minta tkr balik je ke utara, sbb apa bulan2 pot ...

ko gred apa dek? N? W?

nak pindah tuh pindah jah lah kalau rasa tak terfollow kat KL..

try cari kawan yang boleh tukar suka sama suka.. ada je kot..

tapi ko baru lepas tukar kan?.. kena amik masa sket la..

sebelum tuh, kena lah sabar banyak2.. ko kawen lewat.. of coz lebih susah nak ejaskan diri..

tapi tu lar.. apa2 pun ko buat, kena tengok kebajikan diri sendiri dulu..

honeydowngiler posted on 19-12-2014 11:09 AM
saya tanya di awal pekenalan lagi. tapi mungkin dia menipu biasala kan sebelum nk dapat. Saya teta ...

yela..selagi boleh kawal..slagi boleh tutup segala aib..jaga la elok2..sape la nk bercerai kan klu dah kawen..doakan la moga hb awk berubah..btw, awk keje gred bape skg?

dh cakap ke blom kat dia macam suggestion sebelum2 ni?? korang kena ada planning utk kehidupan seharian korang...pasal MIL yg kuat berjalan even xda duit tu, bertabahlah..aslkan jangan minta duit kat awak udah la..tapi memang planning kewangan family in law awak sangat teruk..niat hb awak nak embantu tu baik..tapi at last, tekanan jadi kat dia pulak..x ke bodoh namanya tu...dia bukan tolong orang susah, tapi dia tolong orang untuk bermewah...xsalah bagi duit bulan2 kat mak ayah dia..tapi biar la untuk keperluan..klu dua2 dah keje..sorang anak jer yang study...rasanya lebih dari mampu dah...

klu korang xplanning elok2..abeh laaa.....bab duit ni membawa punca masalah rumahtangga korang...so, pandai2 la setel sdri2...

honeydowngiler posted on 19-12-2014 11:04 AM
terima kasih atas pandangan. Saya ni kalau bole nk minta tkr balik je ke utara, sbb apa bulan2 pot ...

lagi nak pesan..ko jangan la bgtau klu hb ko xtau lagi bab ko dah beli umah n tanah lot tu, family in laws ko pon jangan sekali2 la terlepas cakap cane pon...cuma klu ko nak jual tanah lot area alor setra, gtau aku yer..hihihi..sebab nanti xpasal2 dorang suh ko jual sume yang ko ada klu dorang memerlukan duit dengan alasan ko dok kl, bukan kt utara dah...aku harap ko ni bukan jenis pak turut jer...stand by ur own feet okay....

nasib la family in law aku sume bagus2 bab kewangan ni..biar la keje kilang pon..tapi klu nak beli apa2, kumpul duit beli cash jer..xde hutang2..xde nak berlagak2 harapkan hutang...